Σελ. 25 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 361-375 από 432
  1. #361
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αυτό γιατί απο την στιγμή που πλέον οι Οπτικοί δεν δεχόντουσαν το voucher γιατί ξέρανε πως θα πάρουν τα λεφτά τους μετά απο πολύ καιρό, δώσανε ξανά το παλιό σύστημα που πρώτα πλήρωνε ο ασθενής και μετά θα έπαιρνε πίσω 100 ευρώ για τα γυαλιά αφού πήγαινε να καταθέσει τα χαρτιά του στον ΕΟΠΠΥ.
    Σε εμένα κάνανε 8 μήνες για να βάλουν τα χρήματα στον λογαριασμό μου
    Το '17 που αγόρασα γυαλιά, πήρα τα λεφτά
    μέσα σε 3 μήνες πάντως.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  2. #362
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το '17 που αγόρασα γυαλιά, πήρα τα λεφτά
    μέσα σε 3 μήνες πάντως.
    To 2015 πού πήρε ο πατέρα μου, δεν είχε voucher τότε, τα λεφτά μπήκανε μετά απο 6 μήνες στον λογαριασμό του.
    Το 2017 που αναφέρεις ήταν ακόμα με το παλιό σύστημα χωρίς voucher,
    https://www.aftodioikisi.gr/ygeia/do...oseis-voucher/

  3. #363
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αυτό γιατί απο την στιγμή που πλέον οι Οπτικοί δεν δεχόντουσαν το voucher γιατί ξέρανε πως θα πάρουν τα λεφτά τους μετά απο πολύ καιρό, δώσανε ξανά το παλιό σύστημα που πρώτα πλήρωνε ο ασθενής και μετά θα έπαιρνε πίσω 100 ευρώ για τα γυαλιά αφού πήγαινε να καταθέσει τα χαρτιά του στον ΕΟΠΠΥ.
    Σε εμένα κάνανε 8 μήνες για να βάλουν τα χρήματα στον λογαριασμό μου
    Εξαιρετικά.

    Το αυτό προτείνω να πράξουν επακριβώς όλοι οι αντίστοιχοι κλάδοι.

    Κανείς δεν έχει την υποχρέωση να "χρηματοδοτεί" την όποια Κυβερνητική πολιτική με δικά του χρήματα, και το γράφω ως παθών, χωρίς την παραμικρή δυνατότητα αντίδρασης-χωρίς να είναι επιλογή μου-χωρίς να ερωτηθώ καν.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  4. #364
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.879
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σας πω γιατί έγινε τώρα η κινητοποίηση, η οποία είναι η 2η. Η 1η έγινε πριν τις εκλογές.
    Έγινε με αφορμή το Clawback του 2018 που βγάζει κάθε εξάμηνο ο ΕΟΠΥΥ στους παρόχους.
    Ήταν τόσο ψηλό που πραγματικά δεν αξίζει να παίρνεις παραπεμπτικό και να το δουλεύεις, το δουλεύεις τζάμπα στην καλύτερη ή και μπαίνεις μέσα σε πολλά.

    Ο ΕΟΠΥΥ και το clawback μπήκαν στην ζωή μας μετά το 2012 έπειτα από μνημονιακές δεσμεύσεις.
    H τότε αντιπολίτευση και τώρα κυβέρνηση ρωτούσε αυτά επίσημα
    https://www.syriza.gr/article/id/522...iagnwshs-.html

    Τώρα η κυβέρνηση εδώ και 4 χρόνια, όχι μόνο κάνει πως δεν θυμάται κάτι από αυτά, αλλά έκανε την κατάσταση χειρότερη εισάγοντας κωδικούς χωρίς αύξηση προυπολογισμού και κοινωνική πολιτική με μηδέν συμμετοχή, πράξεις που μόνο αυξάνουν το Clawback.

    Για όσους δεν ξέρουν πέρα από το γεγονός οτι πληρωνόμαστε στο 3μηνο (δηλαδή μπορεί να σου χρωστάει αν κάνεις τζίρο 10.000 τον μήνα περίπου 30.000 ευρώ για πλάκα μόνιμα μέχρι να λήξει η σύμβασή σου)
    το Clawback είναι μια απλή αρχή. Ας πούμε ο ΕΟΠΥΥ μαζεύει από ασφαλισμένους, επειδή λόγω μνημονιακής υποχρέωσης απαγορεύεται να δωθούν λεφτά από τον κρατικό προυπολογισμό, 100 ευρώ.
    Άρα έχει 100 ευρώ για τους ασφαλισμένους του σε ΔΗΜΟΣΙΑ νοσοκομεία και ΙΔΙΩΤΕΣ.

    Όταν περίπου στο τέλος του έτους έχει βγει ότι πρέπει να αποζημιώσει ας πούμε 160 ευρώ τους παρόχους, μας λέει: Θέλω τα 60 πίσω από ότι σας δίνω.
    Αν το πει στον κόσμο ότι λεφτά τέλος δεν μπορείτε να κάνετε εξετάσεις ή πιο απλά πρέπει να σας αυξήσουμε τις εισφορές αρκετά υψηλότερα θα σβήσουν.
    Οπότε τι κάνουν; Μαντέψτε.
    Κατατοπιστικότατος.

  5. #365
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.670
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Υπάρχουν και άλλα που δεν τα λέει ο υπουργός.
    Οι τιμές αποζημίωσης για μια εξέταση που είναι από τις χαμηλότερες στην Ευρώπη υπέστησαν μείωση μεσοσταθμικά 20% το 2016 σε σχέση με τις ήδη υποτιμολογημένες του κρατικού τιμολογίου του 1981!
    Οπότε οι τιμές που βλέπεις σε ένα παραπεμπτικό δεν είναι αυτές που αιτείσαι αλλά 20-40% κάτω αναλόγως την εξέταση. Στο τελικό ποσό που αιτείσαι υπάρχει ένα επιπλέον flat κόψιμο κάθε μήνα που λέγεται rebate. Αυτό παίζει με κλίμακες και ανεβαίνει πολύ μόλις ξεπεράσεις έναν μηνιαίο τζίρο. Το Clawback μπαίνει στο τέλος κάθε εξαμήνου για τους προηγούμενους μήνες αναδρομικά. Σε όλα αυτά βάλτε φορολόγηση μεσοσταθμικά 30% που λέγεται εφορία και δεν υπάρχει περίπτωση απόκρυψης καθώς πιστώνεται από το κράτος. Στο τέλος η αποζημίωση που παίρνεις από την τιμή μιας εξέτασης που είδες στο παραπεμπτικό είναι στην ξεφτίλα αν βάλεις τα ποσοστά.

    Αυτά τα ήξερε ο υπουργός.
    Παρόλα αυτά είπε ας κάνω και νέα κοινωνική πολιτική με μηδενική συμμετοχή...
    Αυτοί που φταίνε δεν είναι οι κυβερνώντες αλλά οι βλαμμένοι οι κλινικοεργαστηριακοί που δεν έκαναν συλλογικές συμβάσεις με τον ΕΟΠΥΥ.
    Ο καθένας μόνος του ακολουθούντας ζαλισμένοι τους μεγάλους που κάνανε συμβάσεις τότε γιατί ήταν win-win η κατάσταση. Είχαν χρέη και το κράτος έκλεινε το μάτι στις τράπεζες. Αυτοί κλείναν το μάτι στο κράτος αποδεχόμενοι κάθε μείωση.
    Ήρθε όμως ο χρόνος που αυτό το clawback έφτασε να κάνει μη-βιώσιμες και αυτές.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  6. #366
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    To 2015 πού πήρε ο πατέρα μου, δεν είχε voucher τότε, τα λεφτά μπήκανε μετά απο 6 μήνες στον λογαριασμό του.
    Το 2017 που αναφέρεις ήταν ακόμα με το παλιό σύστημα χωρίς voucher,
    https://www.aftodioikisi.gr/ygeia/do...oseis-voucher/
    Καλά έπαθα πλάκα, ξαναπήρε ο πατέρας γυαλιά, την αίτηση την κάναμε αρχές Σεπτέμβρη, τα λεφτά μπήκανε σήμερα.

  7. #367
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά έπαθα πλάκα, ξαναπήρε ο πατέρας γυαλιά, την αίτηση την κάναμε αρχές Σεπτέμβρη, τα λεφτά μπήκανε σήμερα.
    Πςςςςςςςςς
    Πόσα χρόνια πέρασαν από την προηγούμενη αγορά;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  8. #368
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πςςςςςςςςς
    Πόσα χρόνια πέρασαν από την προηγούμενη αγορά;
    4, τα προηγούμενα τα είχε πάρει το 2015, μπορείς να πάρεις γυαλιά κάθε 4 χρόνια

  9. #369
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Α 4, νόμιζα 3 ΟΚ
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  10. #370
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Είχα κλείσει ραντεβού μέσω της σελίδας https://www.e-syntagografisi.gr/p-rv/p για επίσκεψη σε γιατρό για αρχές του μήνα Μάιο αλλά κάτι δεν μου πήγαινε καλά με όλα αυτά που γίνονται.
    Βρήκα το τηλέφωνο της τοπικής μονάδας υγείας και τηλεφώνησα και ρώτησα πως θα μου γράψουν την συνταγή αφού έχω ενεργοποιήσει και την ηλεκτρονική συνταγογράφηση.
    Ο γιατρός αυτός έχει φύγει μου λένε από εδώ μου είπαν και θα πρέπει να ψάξω αλλού. τρέχα γύρευε δηλαδή.
    Το ραντεβού δεν το έχουν ακυρώσει και εξακολουθούν μέσω της σελίδας να κλείνουν ραντεβού για τον γιατρό που πλέον δεν υπάρχει εκεί αφού τον έχουν πάει αλλού για τον κορονοϊό

    Ενημερώνω το νήμα εδώ ώστε όσοι έχουν ραντεβού να τα επιβεβαιώσουν πριν πάνε και να φροντίσουν να εξασφαλίσουν μια επίσκεψη.

  11. #371
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα κλείσει ραντεβού μέσω της σελίδας https://www.e-syntagografisi.gr/p-rv/p για επίσκεψη σε γιατρό για αρχές του μήνα Μάιο αλλά κάτι δεν μου πήγαινε καλά με όλα αυτά που γίνονται.
    Βρήκα το τηλέφωνο της τοπικής μονάδας υγείας και τηλεφώνησα και ρώτησα πως θα μου γράψουν την συνταγή αφού έχω ενεργοποιήσει και την ηλεκτρονική συνταγογράφηση.
    Ο γιατρός αυτός έχει φύγει μου λένε από εδώ μου είπαν και θα πρέπει να ψάξω αλλού. τρέχα γύρευε δηλαδή.
    Το ραντεβού δεν το έχουν ακυρώσει και εξακολουθούν μέσω της σελίδας να κλείνουν ραντεβού για τον γιατρό που πλέον δεν υπάρχει εκεί αφού τον έχουν πάει αλλού για τον κορονοϊό

    Ενημερώνω το νήμα εδώ ώστε όσοι έχουν ραντεβού να τα επιβεβαιώσουν πριν πάνε και να φροντίσουν να εξασφαλίσουν μια επίσκεψη.
    Αυτο θα πει 'ηλεκτρονικη εξυπηρετηση' αλα ελληνικά...

  12. #372
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα κλείσει ραντεβού μέσω της σελίδας https://www.e-syntagografisi.gr/p-rv/p για επίσκεψη σε γιατρό για αρχές του μήνα Μάιο αλλά κάτι δεν μου πήγαινε καλά με όλα αυτά που γίνονται.
    Βρήκα το τηλέφωνο της τοπικής μονάδας υγείας και τηλεφώνησα και ρώτησα πως θα μου γράψουν την συνταγή αφού έχω ενεργοποιήσει και την ηλεκτρονική συνταγογράφηση.
    Ο γιατρός αυτός έχει φύγει μου λένε από εδώ μου είπαν και θα πρέπει να ψάξω αλλού. τρέχα γύρευε δηλαδή.
    Το ραντεβού δεν το έχουν ακυρώσει και εξακολουθούν μέσω της σελίδας να κλείνουν ραντεβού για τον γιατρό που πλέον δεν υπάρχει εκεί αφού τον έχουν πάει αλλού για τον κορονοϊό

    Ενημερώνω το νήμα εδώ ώστε όσοι έχουν ραντεβού να τα επιβεβαιώσουν πριν πάνε και να φροντίσουν να εξασφαλίσουν μια επίσκεψη.
    Κλείνεις ραντεβού. Μιλάς με γιατρό. Σου γράφει συνταγή. Έτσι έκανα και την είχα σε 5 λεπτά
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  13. #373
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Το ραντεβού το είχα κλείσει αλλά είχε ακυρωθεί χωρίς να έχω ενημερωθεί και άντε να βρεις άλλο.
    Όχι σε ιδιώτη γιατρό αλλά σε γιατρό του κέντρου υγείας που δεν έχεις προσωπική ιατρική σχέση μαζί του. Πας όμως κατά διαστήματα
    και σου γράφει τα φάρμακα. Δεν υπάρχει εύκολος τρόπος επικοινωνίας και είναι γνωστό το πως λειτουργούν τα τηλέφωνα σε αυτούς τους χώρους.
    Όπως περιγράφω τι έγινε παραπάνω.

    Λοιπόν οφείλω να ενημερώσω τα εξής μετά τα παραπάνω. Έστειλα mail στην τοπική μονάδα υγείας προς στον διευθυντή στο κέντρο της Αθήνας αναφέροντας το συμβάν και ότι η εκπρόσωπος
    που σήκωσε το τηλέφωνο (ναι το τηλέφωνο το απάντησαν) και μου είπε ότι το ραντεβού ακυρώθηκε ψάξε αλλού κτλ.
    Έκανα και υποτίθεται κοινοποίηση στο Υπουργείο Υγείας. Λέω υποτίθεται γιατί το mailbox ήταν πλήρες και δεν έψαξα παραπάνω για άλλο e-mail. Δεν έλαβαν το mail στην πραγματικότητα.

    Σήμερα μου απάντησαν στο e-mail και μου είπαν ότι δεν ακυρώθηκε κανένα ραντεβού και ότι θα εξυπηρετηθώ αν θέλω από άλλον ιατρό.

    Ανταπάντησα ότι μου είπαν ότι ακυρώθηκαν όλα τα ραντεβού και μάλιστα η κυρία που μίλησα δεν γνώριζε περί ύπαρξης άυλης συνταγογράφησης.
    Στο mail έγραψα το τηλέφωνό μου και με κάλεσαν. Μου εξήγησαν μου έκλεισαν άλλο ραντεβού επιβεβαιώνοντας το με SMS και θα λάβω την συνταγή όπως πρέπει στο enail
    Αν χρειαστεί θα με καλέσει ο γιατρός για διευκρινήσεις.

    Για να είμαι ειλικρινής σε τέτοια φάση που είμαστε δεν περίμενα τέτοια αντιμετώπιση και προφανώς την πρώτη φορά μάλλον κάποια άσχετη το σήκωσε.

    Σε τέτοιες δουλειές χρησιμοποιώ το outlook για να βλέπω όσο το δυνατόν τα μηνύματα παρακολούθησης. Δηλαδή αν ελήφθη, αν διαβάστηκε το mail κτλ.

  14. #374
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ραντεβού το είχα κλείσει αλλά είχε ακυρωθεί χωρίς να έχω ενημερωθεί και άντε να βρεις άλλο.
    Όχι σε ιδιώτη γιατρό αλλά σε γιατρό του κέντρου υγείας που δεν έχεις προσωπική ιατρική σχέση μαζί του. Πας όμως κατά διαστήματα
    και σου γράφει τα φάρμακα. Δεν υπάρχει εύκολος τρόπος επικοινωνίας και είναι γνωστό το πως λειτουργούν τα τηλέφωνα σε αυτούς τους χώρους.
    Όπως περιγράφω τι έγινε παραπάνω.

    Λοιπόν οφείλω να ενημερώσω τα εξής μετά τα παραπάνω. Έστειλα mail στην τοπική μονάδα υγείας προς στον διευθυντή στο κέντρο της Αθήνας αναφέροντας το συμβάν και ότι η εκπρόσωπος
    που σήκωσε το τηλέφωνο (ναι το τηλέφωνο το απάντησαν) και μου είπε ότι το ραντεβού ακυρώθηκε ψάξε αλλού κτλ.
    Έκανα και υποτίθεται κοινοποίηση στο Υπουργείο Υγείας. Λέω υποτίθεται γιατί το mailbox ήταν πλήρες και δεν έψαξα παραπάνω για άλλο e-mail. Δεν έλαβαν το mail στην πραγματικότητα.

    Σήμερα μου απάντησαν στο e-mail και μου είπαν ότι δεν ακυρώθηκε κανένα ραντεβού και ότι θα εξυπηρετηθώ αν θέλω από άλλον ιατρό.

    Ανταπάντησα ότι μου είπαν ότι ακυρώθηκαν όλα τα ραντεβού και μάλιστα η κυρία που μίλησα δεν γνώριζε περί ύπαρξης άυλης συνταγογράφησης.
    Στο mail έγραψα το τηλέφωνό μου και με κάλεσαν. Μου εξήγησαν μου έκλεισαν άλλο ραντεβού επιβεβαιώνοντας το με SMS και θα λάβω την συνταγή όπως πρέπει στο enail
    Αν χρειαστεί θα με καλέσει ο γιατρός για διευκρινήσεις.

    Για να είμαι ειλικρινής σε τέτοια φάση που είμαστε δεν περίμενα τέτοια αντιμετώπιση και προφανώς την πρώτη φορά μάλλον κάποια άσχετη το σήκωσε.

    Σε τέτοιες δουλειές χρησιμοποιώ το outlook για να βλέπω όσο το δυνατόν τα μηνύματα παρακολούθησης. Δηλαδή αν ελήφθη, αν διαβάστηκε το mail κτλ.
    Εγώ στο ΙΚΑ Αγγελάκη εξυπηρετηθηκα άμεσα.
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  15. #375
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Πήρα εχθές τηλέφωνο στο τοπικό Ιατρείο, απαντήσανε άμεσα τους ζήτησα τον Γιατρό που πάει ο Πατέρας μου και ήταν εκεί, στην αρχή μου είχε φανεί παράξενο πως είχε ελευθέρα ραντεβού και είπα να πάρω τηλέφωνο.
    Εχει χρόνιο νόσημα όποτε τα φάρμακα που γράφει είναι στανταρ, λόγο το ότι το νόσημα έχει σχέση με το αναπνευστικό είπαμε να αποφύγουμε την μετακίνηση, του είπα όνομα και ΑΜΚΑ και μου είπε να τον πάρω απο βδομάδα που θα μπορεί να ξαναγράψει συνταγή για το ΑΜΚΑ του πατέρα μου και θα την λάβει μέσω της άυλης.

    Μπορώ να πω οτι δεν περίμενα πως θα πάει τόσο ομαλά το όλο θέμα.
    Ακόμα υπήρχανε τηλεφώνα στο site του ΠΕΔΥ αν ήθελες να μιλήσεις με Γιατρό για να σου γράψει φάρμακα κλπ


    Μου έχει συμβεί και εμένα αυτό με το να ακυρώνουν το ραντεβού, μάλιστα να δηλώνουν πως το ακύρωσε ο χρήστης, σε άλλες περιπτώσεις ο Γιατρός να είναι εκτός και να μην κάνουν καν τον κόπο να σε ενημερώσουν.

Σελ. 25 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. To thread του Adobe Flash plugin
    Από zutmazut στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 329
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-16, 20:55
  2. Android Εφαρμογή για τον ΕΟΠΥΥ
    Από akaliptos69 στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-15, 13:45
  3. To thread του FreeBSD 9
    Από flamelab στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 81
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-12, 09:52
  4. To thread του Ubuntu - "Oneiric Ocelot" 11.10 - episode XIII
    Από flamelab στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 129
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-12, 00:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας