Σελ. 32 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 1222273031323334 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 466-480 από 500
  1. #466
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChrisTopGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάγκες μου καλησπέρα!

    Το παρακολουθώ καμιά 10ετία το φόρουμ και αυτό το νήμα τα τελευταία 1-2 χρόνια, και αφού δεν βλέπω να βγάζουμε άκρη με VDSL/Οπτικές είπα να ρωτήσω απευθείας μπας και έχει κανείς καμιά απάντηση.

    Μένω Καμίνια, υπάγομαι Α/Κ Πειραιά και υποτίθεται οτι είμαι στην καμπίνα 1645-157. Έχω δει από τις προκυρήξεις της Vodafone στην ΕΕΤΕ οτι το 1645 το 'χει πάρει εκείνη, αλλά την δικιά μου καμπίνα δεν την βλέπω πουθενά δυστυχώς. Έχουμε καμιά πρόβλεψη πότε με το καλό να περιμένω VDSL (ή στην ακόμα καλύτερα Οπτική?)?
    Το καφάο σου είναι εδώ βλέπω..
    https://www.google.com/maps/place/37...44!4d23.653722

    Δυστυχώς δεν είσαι κοντά στο A/K για να σου πω ότι μπορεί να πάρεις FTTH όπως κάνει τώρα έργα η Vodafone στην Φρεαττύδα..
    (Τα έργα κοντά στο A/K δεν χρειάζονται ανάθεση..)

    Κανονικά νομίζω ότι πρέπει να περιμένεις νέα ανάθεση, όπως παραπάνω με τον ΟΤΕ..
    για να σε πάρει κάποιος πάροχος..

    Δεν ξέρω εάν υπάρχει πιθανότητα να σε βάλουν σε κάποια καμπίνα FTTH από αυτές που είναι και για άλλο καφάο του OTE..

    Να στείλεις κάποιο μήνυμα στην Vodafone να τους ρωτήσεις, τι γίνεται με εσένα.. ?
    Εγώ θα έστελνα και στον OTE, λέγοντας ότι το καφάο μου έμεινε εκτός των νέων δικτύων.. και όποιος σε πάρει για αναβάθμιση..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  2. #467
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.755
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChrisTopGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουμε καμιά πρόβλεψη πότε με το καλό να περιμένω VDSL (ή στην ακόμα καλύτερα Οπτική?)?
    Αυτα μαζι ερχονται
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  3. #468
    Εγγραφή
    30-06-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς - Καμίνια
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Wind - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Baudtec
    Path Level
    Interleaved
    Και με VDSL χαρούμενος θα 'μουνα να σου πω την αλήθεια, FTTH ας γίνει με το καλό στο μέλλον.
    Άτιμα Καμίνια. :P Έχω ζαλίσει τηλεφωνικά, αλλά και σε καταστήματα, Cosmote και Vodafone εις μάτην. Δεν ξέρουν οι υπάλληλοι που είναι στο support να μου πούν πότε με το καλό προβλέπεται να σκάσει και κατά εμάς.

    Φαντάζομαι οτι θα υπάρχει κάποια πιο αρμόδια γραμμή επικοινωνίας για να στείλω, αλλά δυστυχώς δεν έχω ιδέα που, αν μπορεί να μου γίνει κάποια υπόδειξη θα μουν ευγνώνμων. ^_^
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ChrisTopGR : 26-04-19 στις 15:40. Αιτία: Γραμματική

  4. #469
    Εγγραφή
    31-08-2011
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    158
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΕΝΤΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChrisTopGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και με VDSL χαρούμενος θα 'μουνα να σου πω την αλήθεια, FTTH ας γίνει με το καλό στο μέλλον.
    Άτιμα Καμίνια. :P Έχω ζαλίσει τηλεφωνικά, αλλά και σε καταστήματα, Cosmote και Vodafone εις μάτην. Δεν ξέρουν οι υπάλληλοι που είναι στο support να μου πούν πότε με το καλό προβλέπεται να σκάσει και κατά εμάς.

    Φαντάζομαι οτι θα υπάρχει κάποια πιο αρμόδια γραμμή επικοινωνίας για να στείλω, αλλά δυστυχώς δεν έχω ιδέα που, αν μπορεί να μου γίνει κάποια υπόδειξη θα μουν ευγνώνμων. ^_^
    Κοίτα, εγώ που μένω κοντά στο 53 Δημοτικό, έχουμε κανονικά 50άρα και δίνει μέχρι και 100άρα :/ Τώρα από εκεί που είσαι δεν γνωρίζω κάποιον να έχει βάλει VDSL :/

    Καλή αναμονή !

  5. #470
    Εγγραφή
    30-06-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Καλησπέρα έχω κοσμοτέ vdsl 50 από A/K ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ όλα καλά τερματίζει χωρίς προβλήματα αλλα δεν θα έλεγα όχι στα 100 η στα 200
    Γνωρίζει κανεις αν υπάρχει κάποια πρόβλεψη για αναβάθμιση των γραμμών από A/K η οτιδήποτε σχετικό με καμπίνες στην περιοχή γύρω από το A/K?


  6. #471
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Deus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα έχω κοσμοτέ vdsl 50 από A/K ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ όλα καλά τερματίζει χωρίς προβλήματα αλλα δεν θα έλεγα όχι στα 100 η στα 200
    Γνωρίζει κανεις αν υπάρχει κάποια πρόβλεψη για αναβάθμιση των γραμμών από A/K η οτιδήποτε σχετικό με καμπίνες στην περιοχή γύρω από το A/K?
    Και εγώ Vodafone VDSL 30 απο Α/Κ ΑΓ. Γεώργιος, και με δυσκολία τα φτάνει, αλλα έχω. Στα πόσα μέτρα απο το Α/Κ είσαι; Εγώ γύρω στα 500.
    Θα μπούν σε σπίτια κοντά στο Α/Κ άραγε καινούργια K/V για 100 και 200;

  7. #472
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Deus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα έχω κοσμοτέ vdsl 50 από A/K ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ όλα καλά τερματίζει χωρίς προβλήματα αλλα δεν θα έλεγα όχι στα 100 η στα 200
    Γνωρίζει κανεις αν υπάρχει κάποια πρόβλεψη για αναβάθμιση των γραμμών από A/K η οτιδήποτε σχετικό με καμπίνες στην περιοχή γύρω από το A/K?
    Αυτό με ενδιαφέρει και εμένα να το μάθω αλλά όχι για το ΑΚ αλλά για τις ίδιες τις καμπίνες (και αυτές έχουν μείνει μέχρι max 50 οπότε δεν θα κέρδιζες κάτι).. είμαι σύνορα Νίκαια-Κερατσίνι-Πειραιά (το σπίτι θεωρείτε Νίκαια οριακά τέρμα πάνω Ψαρρών) και ενώ έχω καμπίνα σχεδόν δίπλα μου της Wind, εγώ παίρνω απο καμπίνα 400 μέτρα μακριά που ανήκει στο κέντρο Αγ. Γεωργίου (Καμπίνα Σπάρτης και Αναξαγόρα στο Κερατσίνι). Είναι λίγο κάπως να βλέπεις γύρω γύρω 200ρια, στον Πειραιά σιγά σιγά FTTH και εδώ με το ζόρι στα 50 για λίγα μέτρα απόσταση (ειδικά εμένα θεωρώ έγκλημα όποιος τύπος απ τον ΟΤΕ κάποτε αποφάσισε να βάλει την πολυκατοικία σε εκείνο το dslam ΑΠΛΑ και μόνο γιατί.... αποφασίστηκε παλιά η πόρτα της πολυκατοικίας -γωνιακή- να μπει απ την μεριά της Ψαρρων, αλλιώς θα ανήκαμε Νίκαια και σαν κέντρο ΟΤΕ).
    Αν γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει πρόβλεψη αναβάθμισης των dslam (για FTTH το αποκλείω έτσι όπως είναι εδώ τα πράγματα) ας πει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Craven : 05-05-19 στις 10:54.
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  8. #473
    Εγγραφή
    30-06-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ Vodafone VDSL 30 απο Α/Κ ΑΓ. Γεώργιος, και με δυσκολία τα φτάνει, αλλα έχω. Στα πόσα μέτρα απο το Α/Κ είσαι; Εγώ γύρω στα 500.
    Θα μπούν σε σπίτια κοντά στο Α/Κ άραγε καινούργια K/V για 100 και 200;
    Είμαι γύρω στα 300 με 350 max από ότι υπολογίζω. Θεσσαλονίκης 3 στενά απέναντι - πίσω από το κέντρο

    Παλιότερα είχα forthnet και με adsl κλείδωνε στα 20 όταν ήρθε το vdsl και αναβάθμισα την σύνδεση στη forthnet κλείδωνα 38-40 και με πολλά προβλήματα το πάλεψα για 2-3 χρονια είχα δηλώσει άπειρες βλάβες αλλα ποτε δεν έβγαλα άκρη και δεν διορθώθηκε τίποτα
    Κάποια στιγμή άλλαξα σε οτε και ξαφνικά μετά από 3 μέρες με την πρώτη βλάβη που δήλωσα βρήκαν το μαγικό σωστό ζεύγος και η σύνδεση τερμάτισε χωρίς προβλήματα

    Είχα ρωτήσει φίλο που δουλεύει στον οτε τεχνικός στο δίκτυο συνδέει οπτικές και στήνει καμπίνες, δεν είναι στην περιοχή αλλα το έψαξε και μου είπε ότι την περιοχή την έχει ο οτε κατά πασα πιθανότητα για FTTH κάποια στιγμή στο μέλλον αλλα για την ώρα χωρίς κάποια πρόβλεψη η κάποιο χρονοδιάγραμμα...
    Από ότι κατάλαβα πρώτα πρώτα θα ολοκληρωθούν όλες οι εργασίες για τις ποιο απομακρυσμένες περιοχές σε σχέση με το κέντρο και στο τέλος τα πέριξ του κέντρου

    Κάθε φορα που σκάβουν τις γωνιές στα πεζοδρόμια εδώ τριγύρω η δουλεύουν στα φρεάτια περιμένω να δω καμια καμπίνα να ξεφυτρώνει αλλα τίποτα ακόμα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Deus : 05-05-19 στις 08:56.


  9. #474
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Deus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι γύρω στα 300 με 350 max από ότι υπολογίζω. Θεσσαλονίκης 3 στενά απέναντι - πίσω από το κέντρο

    Παλιότερα είχα forthnet και με adsl κλείδωνε στα 20 όταν ήρθε το vdsl και αναβάθμισα την σύνδεση στη forthnet κλείδωνα 38-40 και με πολλά προβλήματα το πάλεψα για 2-3 χρονια είχα δηλώσει άπειρες βλάβες αλλα ποτε δεν έβγαλα άκρη και δεν διορθώθηκε τίποτα
    Κάποια στιγμή άλλαξα σε οτε και ξαφνικά μετά από 3 μέρες με την πρώτη βλάβη που δήλωσα βρήκαν το μαγικό σωστό ζεύγος και η σύνδεση τερμάτισε χωρίς προβλήματα

    Είχα ρωτήσει φίλο που δουλεύει στον οτε τεχνικός στο δίκτυο συνδέει οπτικές και στήνει καμπίνες, δεν είναι στην περιοχή αλλα το έψαξε και μου είπε ότι την περιοχή την έχει ο οτε κατά πασα πιθανότητα για FTTH κάποια στιγμή στο μέλλον αλλα για την ώρα χωρίς κάποια πρόβλεψη η κάποιο χρονοδιάγραμμα...
    Από ότι κατάλαβα πρώτα πρώτα θα ολοκληρωθούν όλες οι εργασίες για τις ποιο απομακρυσμένες περιοχές σε σχέση με το κέντρο και στο τέλος τα πέριξ του κέντρου

    Κάθε φορα που σκάβουν τις γωνιές στα πεζοδρόμια εδώ τριγύρω η δουλεύουν στα φρεάτια περιμένω να δω καμια καμπίνα να ξεφυτρώνει αλλα τίποτα ακόμα...
    Οπότε εγώ είμαι καλά σχεδόν που συγχρονίζει max τα 35 mbps με fast path
    Για FTTH θα αργήσει πάρα πολύ νομίζω, σίγουρα μετά 2021+ , μακάρι να έρθουν λίγο πιο γρήγορα οι καμπίνες τουλάχιστον.

  10. #475
    Εγγραφή
    03-06-2018
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλώς μας ήρθες στην παρέα μας γείτονα ChrisTopGR , αφού και εγώ στο ίδιο καφάο ανήκω και δυστυχώς άκρη δεν φαίνεται στον ορίζοντα για εμάς. Το μόνο που έχω μάθει αφου ρώτησα έναν τεχνικό του οτε ότι μέσα στο καλοκαίρι θα κάνουν έργα στην μουτσοπούλου. Μάλλον μπαρούφες αλλά θα δούμε λείαν συντόμως το αληθές της δήλωσης.

  11. #476
    oi οπτικες ινες έχουν ερθει απο την vodafon πειραια. Ειναι καλη η vodafon? ειχα forthnet απο παλια

  12. #477
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    Καλή κακή, δεν έχεις επιλογή. Από όποιον και να πάρεις (δεν χρειάζεται να αλλάξεις) οι οπτικές στην περιοχή είναι της Vodafon.
    ---
    NLS

  13. #478
    Εγγραφή
    24-01-2005
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/200Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritzbox- 5530
    Σε ποια Περιοχή όμως στο Πειραιά? Γιατι Περιοχή ΑΚ Πηγαδας που ειναι απο VODA δεν εχουν ακόμα ενεργοποιηθει οι οπτικές , Ενώ οι άλλες οπτικές απο ΑΚ Πειραιά κεντρο ειναι νομίζω τις Cosmote

  14. #479
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Και Πειραιάς κέντρο και Φρεαττύδα στη Vodafone έχουν πάει.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  15. #480
    Εγγραφή
    24-01-2005
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/200Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritzbox- 5530
    AK Πηγάδας , σήμερα 06/08 στην Φραγκιαδων και Μακρυγιάννη πέρναγαν οπτικές ίνες στο κουτί για FTTH που έχει εκεί.

Σελ. 32 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 1222273031323334 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58
  2. Μηνύματα: 85
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 18:00
  3. hol φοιτητικό στον πειραιά
    Από paulotsa στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-12, 20:33
  4. Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-12, 15:05
  5. Μηνύματα: 119
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-12, 21:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας