Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    02-04-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Χαίρεται παιδιά! Έχω την εξής απορία την οποία έχω πιστά αποδώσει και στον τίτλο του προβλήματος. Χρησιμοποιώ το office 2007 και έχω ένα μεγάλο κείμενο. 700+ σελίδες και θέλω κάθε π.χ 100 σελίδες να αλλάζει η κεφαλίδα. Πώς γίνεται αυτό? Μπήκα και είδα και στο site της microsoft, http://office.microsoft.com/el-gr/wo...26486.aspx#BM6 μα άκρη δεν έβγαλα καθώς αυτά που λέει δεν γίνονται. Δηλαδή για να είμαι πιο συγκεκριμένος, δεν πατιέται αυτό που λέει: Σύνδεση με το προηγούμενο . Χρησιμοποιώ το Ελληνικό.
    Ευχαριστώ!

    - - - Updated - - -

    Εντάξει παληκάρια, το βρήκα! Για όσους έχουν την ίδια απορία, η απάντηση είναι εδώ: http://www.outofspecs.gr/forum/showt...rd-office-2007

  2. #2
    Εγγραφή
    19-03-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Αν καταλαβαίνω το πρόβλημα σωστά έχεις ένα κείμενο της μορφής

    Κεφάλαιο 1 10
    Κεφάλαιο 2 70
    Κεφάλαιο 3 180
    ....

    Και θες όποτε αλλάζει κεφάλαιο να αλλάζεις και το περιεχόμενο των κεφαλίδων και υποσέλιδων.

    Αυτό επιτυγχάνεται με την χρήση των section breaks. Οδηγίες για να αλλάξεις τo περιεχόμενο στα διάφορα sections δες εδώ.

    Στην ουσία αυτό που πρέπει να κάνεις είναι πριν την έναρξη ενός κεφαλαίου να δημιουργείς ένα νέο section και μετά να προσαρμόζεις τις κεφαλίδες και τα υποσέλιδα σε αυτό που θες να δείχνουν.

  3. #3
    Εγγραφή
    02-04-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από n_dimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν καταλαβαίνω το πρόβλημα σωστά έχεις ένα κείμενο της μορφής

    Κεφάλαιο 1 10
    Κεφάλαιο 2 70
    Κεφάλαιο 3 180
    ....

    Και θες όποτε αλλάζει κεφάλαιο να αλλάζεις και το περιεχόμενο των κεφαλίδων και υποσέλιδων.

    Αυτό επιτυγχάνεται με την χρήση των section breaks. Οδηγίες για να αλλάξεις τo περιεχόμενο στα διάφορα sections δες εδώ.

    Στην ουσία αυτό που πρέπει να κάνεις είναι πριν την έναρξη ενός κεφαλαίου να δημιουργείς ένα νέο section και μετά να προσαρμόζεις τις κεφαλίδες και τα υποσέλιδα σε αυτό που θες να δείχνουν.
    Σωστός! Αυτό ήθελα να κάνω. Το κατάφερα όμως. Όπως και να' χει σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-12, 03:35

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας