Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    30-10-2004
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedtouch
    SNR / Attn
    7,0(dB) / 42,0(dB)
    Χαίρετε! Μήπως γνωρίζει κανείς με ποιόν τρόπο μπορώ να επικοινωνήσω με τη forthnet για να δηλώσω βλάβη στη γραμμή μου, εκτός από τον πενταψήφιο αριθμό;

    Ρωτάω επειδή ξαφνικά σήμερα το μεσημέρι κόπηκε το τηλέφωνο, και το ρούτερ κλειδώνει στο 1/3 της ταχύτητας που κλειδώνει κανονικά...

    Υπάρχει κάποιο email, ή άλλη φόρμα επικοινωνίας με το τεχνικό τμήμα; Η φόρμα επικοινωνίας στο http://www.forthnetgroup.gr/Contact.aspx?a_id=1716 φαίνεται να μη λειτουργεί, τουλάχιστον όσον αφορά τις δηλώσεις βλαβών, καθώς δεν είχα καμία απάντηση...

    Ευχαριστώ!

    ΥΓ: 'Τρόποι' αντί για 'τόποι' στον τίτλο Τhanks XD
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ohimso : 17-01-13 στις 20:56.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-09-2012
    Περιοχή
    Καλλίπολη
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11150/860
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Technicolor TG582n
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 29(dB)
    Δεν ξέρω αν έχεις κινητό με δωρεάν σταθερά αλλά προσπάθησε να πάρεις τηλέφωνο στο 2119552000 πού είναι ακριβώς το ίδιο με το πεντάψηφίο κ με αστική χρέωση και όχι προς σύντομους κωδικούς.Το δοκίμασα κ εγώ σήμερα ύστερα από βλάβη στο καφαο από την έντονη βρόχοπτώση στην περιοχή της Πειραικής.Μου είπαν ότι είναι αρμοδιότητα του ΟΤΕ και σε 3 εργάσιμες θα επιλυθεί.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  3. #3
    Εγγραφή
    30-10-2004
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedtouch
    SNR / Attn
    7,0(dB) / 42,0(dB)
    Ok ευχαριστώ για το tip ... Η αλήθεια είναι ότι επανήλθε η σύνδεση μετά από 4 ώρες... Δεν ξέρω αν τελικά είδαν το μήνυμα ή αν φτιάχτηκε 'μόνο του'... Αποσυνδέσεις έχω μόνο τώρα, αλλά ok αυτό παλεύεται

    Καλά ξεμπερδέματα και με τη δική σου γραμμή!

  4. #4
    Εγγραφή
    04-09-2012
    Περιοχή
    Καλλίπολη
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11150/860
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Technicolor TG582n
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 29(dB)
    Καλό θα ήταν να θυμόμαστε αυτό το νούμερο γιατι καλώς η κακώς αν δεν ανήκεις στην Forthnet η έχεις κίνητο το 5ψήφιο είναι πολύ τσουχτερό ανα λεπτό και δυστυχώς τα λεπτά που περιμένεις-πληρώνεις να εξυπηρετηθείς είναι κατα μέσο όρο πολλά.Το κακό είναι οτι η μοναδική αναφορά ενός σταθερού 10ψήφιου τηλεφώνου είναι εδώ : http://www.forthnetgroup.gr/Article.aspx?a_id=427 και αυτό για τους δημοσιογράφους δηλαδή με το ζόρι να πάρεις το 13831 και να υπερχρεωθείς.Πάντως το 2119552000 είναι πανομοιότυπο με το γνωστό σε όλους 13831.

  5. #5
    Εγγραφή
    30-10-2004
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedtouch
    SNR / Attn
    7,0(dB) / 42,0(dB)
    Έχεις δίκιο!

    Τελικά εμένα επανήλθε το πρόβλημα... Πάλι το ρούτερ κλειδώνει στα 4 (αντι για 17 που πιάνει κανονικά) και το τηλέφωνο πάλι δεν έχει σήμα... Πάνω που νόμιζα ότι έφτιαξε Χ(

    Εν τω μεταξύ, το attenuation έφτασε 40,5 / 39,0 !!! Να αρχίσω να ανησυχώ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ohimso : 17-01-13 στις 20:50.

  6. #6
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaggelakhs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό θα ήταν να θυμόμαστε αυτό το νούμερο γιατι καλώς η κακώς αν δεν ανήκεις στην Forthnet η έχεις κίνητο το 5ψήφιο είναι πολύ τσουχτερό ανα λεπτό και δυστυχώς τα λεπτά που περιμένεις-πληρώνεις να εξυπηρετηθείς είναι κατα μέσο όρο πολλά.Το κακό είναι οτι η μοναδική αναφορά ενός σταθερού 10ψήφιου τηλεφώνου είναι εδώ : http://www.forthnetgroup.gr/Article.aspx?a_id=427 και αυτό για τους δημοσιογράφους δηλαδή με το ζόρι να πάρεις το 13831 και να υπερχρεωθείς.Πάντως το 2119552000 είναι πανομοιότυπο με το γνωστό σε όλους 13831.
    Και το 2111008000 λειτουργεί επίσης. Είναι από τα παλιά νούμερα της forthnet, όταν δούλευε 801 αριθμούς για υποστήριξη (τότε το 8000 ήταν η εξυπηρέτηση και το 9000 η ΤΥ, τώρα επειδή υπάρχει ένα τηλ. κέντρο το 8000 είναι απ' όλα).
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  7. #7
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mbps/100Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Καμιά φόρμα-email που να παρακάμπτει το 1st level support , δεν υπάρχει?
    Ας πούμε στη HOL, μπορείς να δηλώσεις βλάβη και να παρακολουθήσεις την εξέλιξή της Online από το My hol.

    Αν το κατέχεις το αντικείμενο και δεν τους γράφεις βλακείες, δε σε ενοχλούν με ερωτήσεις του στυλ:
    "Έκανες reset το router;"

    Σε παίρνει κατευθείαν τεχνικός που βλέπει τα χαρακτηριστικά της γραμμή σου και κάνεις τις απαραίτητες ενέργειας ανάλογα με το είδος της βλάβης.

  8. #8
    Εγγραφή
    30-10-2004
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedtouch
    SNR / Attn
    7,0(dB) / 42,0(dB)
    Σήμερα πήρα από σταθερό από άλλο σπίτι και -μετά από 20 λεπτά- έκανα καταχώρηση της βλάβης.

    Η κοπέλα με ρώτησε αν είμαι στο χώρο και της είπα πως όχι, δεν έχω τηλέφωνο και πως την καλώ από άλλο σπίτι. Μου είπε να πάω σπίτι και να την ξανακαλέσω. Της λέω 'μα δεν έχω τηλέφωνο' και μου απάντησε να πάρω από κινητό. Της λέω 'θα μου πληρώσει η forthnet το κόστος αναμονής;' μου λέει φυσικά όχι. Εγώ, τέρας υπομονής, ευγενικά τη ρώτησα αν μπορούσε να κανονίσει ώστε να με πάρει ο τεχνικός σε μισή ώρα στο κινητό μου, αφού σε μισή ώρα θα ήμουν στο σπίτι μου, για ό,τι χρειαζόταν. Μου είπε αυτολεξί 'δεν μπορώ κυρία μου να φορτώσω δουλειά δική μου σε άλλον συνάδελφο'. Της απάντησα 'προφανώς δεν είναι δική σας δουλειά, αφού αρνείστε να με καλέσετε...'. Έωχ 2 χρόνια forthnet και ΠΟΤΕ δεν υπήρξε τέτοιο πρόβλημα... Τέτοια άρνηση εξυπηρέτησης... Δηλαδή τί θα γινόταν αν ήμουν μόνη σε άλλη πόλη, και δεν είχα άλλο τρόπο να καλέσω;

    Τελικά κρατήθηκα και δεν έβρισα καθόλου, αλλά της είπα πως είναι παράνομο να με αφήνουν χωρίς τηλέφωνο, και πως αν δεν το φτιάξουν θα σηκωθώ και θα πάω σε άλλον πάροχο, χωρίς να πληρώσω τέλος διακοπής, και ΑΦΟΥ κάνω αναφορά στον αρμόδιο φορέα... Δεν την ένοιαξε καθόλου...

    Έβαλα την μάνα μου να ΞΑΝΑπάρει τη forthnet, να τους δηλώσει ΞΑΝΑ τη βλάβη, να τους πει ότι ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΧΩΡΟ και περιμένω τώρα να με πάρουν στο κινητό....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dfourt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμιά φόρμα-email που να παρακάμπτει το 1st level support , δεν υπάρχει?
    Ας πούμε στη HOL, μπορείς να δηλώσεις βλάβη και να παρακολουθήσεις την εξέλιξή της Online από το My hol.


    Κι εγώ κάτι τέτοιο έψαχνα, αλλά απ' ό,τι φαίνεται δεν υπάρχει!

    - - - Updated - - -

    Έβαλα KAI την αδερφή μου να πάρει, και εδέησαν και με κάλεσαν. Ο τεχνικός ΠΟΛΥ πιο συνεννοήσιμος, όμως τελικά θα στείλει τη γραμμή σαν βλάβη στον ΟΤΕ... Το αργότερο μέχρι την Τετάρτη, μου είπε, θα έχει φτιαχτεί... Για να δούμε *fingers crossed*
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ohimso : 19-01-13 στις 20:31.

  9. #9
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    support (@) forthnet (.) gr
    ή
    internet-support (@) forthnet (>) gr

    Κάποιο απ' τα δύο.

  10. #10
    Εγγραφή
    30-10-2004
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedtouch
    SNR / Attn
    7,0(dB) / 42,0(dB)
    Thank you!

  11. #11
    Εγγραφή
    22-01-2013
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Thomson tg585v8
    Path Level
    Fastpath
    Αγαπητέ ohimso η λύση είναι να καλέσεις ή να πας στο κοντινότερο κατάστημα forthnet και να δηλώσεις βλάβη. Εκείνοι άμεσα ανοίγουν ένα αίτημα εξυπηρέτησης και σε καλούν από το tech support μέσα σε λίγες ώρες στο προσωπικό σου κινητό τηλέφωνο.
    Μην ξεχάσεις να επιβεβαιώσεις πως έχουν το σωστό

  12. #12
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    800 100 9000 το παίρνεις κι από καρτοτηλέφωνο.

  13. #13
    Εγγραφή
    30-10-2004
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedtouch
    SNR / Attn
    7,0(dB) / 42,0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    800 100 9000 το παίρνεις κι από καρτοτηλέφωνο.
    Ναι, αλλά πρέπει να είσαι στον χώρο για να εξυπηρετηθείς, άρα...

  14. #14
    Εγγραφή
    01-06-2010
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ( forthnet ) nova δεν ανταποκρίθηκε με διαφάνεια και πιστότητα στην αποκατάσταση τελικής επίλυσης βλαβών της.
    09/09/16 επίσκεψη τεχνικού χωρίς να εισέλθει εντός οικίας για να μην χρεωθούμε τα 30€, χωρίς επίλυση του προβλήματος
    29/11/16 πάλι επίσκεψη τεχνικού εκτός οικίας και τη στιγμή αποχώρησης με δική μου αναρρίχηση στη σκάλα του τεχνικού ανέκτησα οξειδωμένο καλώδιο και έλυσα το πρόβλημα και στις δύο περιπτώσεις είχαμε κανονικό σήμα internet αλλά όχι φωνής.
    πριν μια βδομάδα ξαναπαρουσιάστηκε το πρόβλημα, 26/05/17 το ανέφερα, "το θέμα είναι σύνηθες οφείλεται στον ΟΤΕ και σε τρεις εργάσιμες θα επιλυθεί" είπαν, (κάποτε ήταν άψογοι) σήμερα με ενημέρωσαν ότι πρέπει να έρθει τεχνικός για τις καλωδίωσης, αρνήθηκα και ξεκίνησα διαδικασία παύσης, πλήρωσα ότι υπολειπόταν.
    προς έκπληξη μου ζήτησαν συνολικά 60€ για τις δύο επισκέψεις τεχνικού εκτός οικίας , που πρέπει να καταγγείλω την περίπτωση ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος arel : 31-05-17 στις 15:18.

  15. #15
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.117
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ohimso Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρετε! Μήπως γνωρίζει κανείς με ποιόν τρόπο μπορώ να επικοινωνήσω με τη forthnet για να δηλώσω βλάβη στη γραμμή μου, εκτός από τον πενταψήφιο αριθμό;

    Ρωτάω επειδή ξαφνικά σήμερα το μεσημέρι κόπηκε το τηλέφωνο, και το ρούτερ κλειδώνει στο 1/3 της ταχύτητας που κλειδώνει κανονικά...

    Υπάρχει κάποιο email, ή άλλη φόρμα επικοινωνίας με το τεχνικό τμήμα; Η φόρμα επικοινωνίας στο http://www.forthnetgroup.gr/Contact.aspx?a_id=1716 φαίνεται να μη λειτουργεί, τουλάχιστον όσον αφορά τις δηλώσεις βλαβών, καθώς δεν είχα καμία απάντηση...

    Ευχαριστώ!

    ΥΓ: 'Τρόποι' αντί για 'τόποι' στον τίτλο Τhanks XD
    καλημερα, εδω εκανες θεματακι? https://www.adslgr.com/forum/forums/217-Nova-Support
    θα σου ζητησουν με PM να στειλεις στοιχεια και θα σε καλεσουν αυτοι, εγω ετσι κανω παντα και δεν εχω παρει ποτε μια φορα στην αρχη μονο για να γινω συνδρομητης.

Παρόμοια Θέματα

  1. Τροπος επικοινωνίας με το Yahoo
    Από masteripper στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-19, 22:18
  2. Χρησιμοποίηση netfaster iad μόνο ως ATA (Αnalog Τelephone Adaptor) για δήλωση VIVA αριθμών
    Από Vasileios1 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-13, 17:41
  3. Μηνύματα: 95
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-12, 14:17
  4. Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-12, 23:41
  5. Πρόβλημα με forthnet στα Βασιλικα
    Από decibelgr στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-12, 12:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας