Σελ. 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 133
  1. #46
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Μηνύματα
    158
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    SNR / Attn
    8(dB) / 22(dB)
    Λοιπόν παίδες, για όποιον χρησημοποιήσει τον grabber, μετά από πολύ κόπο βρήκα το εξής:
    Ανοίγουμε με έναν editor το αρχείο που ανέαβασε ο φίλος ο thagg1975.
    Κάνουμε search το string use XMLTV::Version
    Κάτω απο αυτό το string κάνουμε add τις εξής 2 γραμμές:
    use XMLTV::Capabilities qw/baseline manualconfig cache/;
    use XMLTV:escription 'Greece';

    και το σώζουμε.Μετά το κάνουμε cp στο directory με τα υπόλοιπα grabbers.
    Δείνουμε την εντολή tv_find_grabbers και προσέχουμε να δούμε στα αποτελέσματα εαν θα βγεί ο grabber μας.
    Επειδή το Mythtv ελέγχει με την συγκεκριμένη εντολή τους grabbers τους διαθέσιμους, πρέπει να μας βγει σε αυτό το μενού.Και επειδή η συγκεκριμένη εντολή ελέγχει το Description του κάθε grabber δεν έβγαινε.Εαν κάποιος θέλει βοήθεια παραπάνω, ας μου στείλει pm.

    Ανέβασα και το αρχείο κιόλας
    Attached Files Attached Files
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vasalos : 24-02-08 στις 02:00.

  2. #47
    Εγγραφή
    10-01-2007
    Περιοχή
    Μεταμόρφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Unifi USG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasalos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν παίδες, για όποιον χρησημοποιήσει τον grabber, μετά από πολύ κόπο βρήκα το εξής:
    Ανοίγουμε με έναν editor το αρχείο που ανέαβασε ο φίλος ο thagg1975.
    Κάνουμε search το string use XMLTV::Version
    Κάτω απο αυτό το string κάνουμε add τις εξής 2 γραμμές:
    use XMLTV::Capabilities qw/baseline manualconfig cache/;
    use XMLTV:escription 'Greece';

    και το σώζουμε.Μετά το κάνουμε cp στο directory με τα υπόλοιπα grabbers.
    Δείνουμε την εντολή tv_find_grabbers και προσέχουμε να δούμε στα αποτελέσματα εαν θα βγεί ο grabber μας.
    Επειδή το Mythtv ελέγχει με την συγκεκριμένη εντολή τους grabbers τους διαθέσιμους, πρέπει να μας βγει σε αυτό το μενού.Και επειδή η συγκεκριμένη εντολή ελέγχει το Description του κάθε grabber δεν έβγαινε.Εαν κάποιος θέλει βοήθεια παραπάνω, ας μου στείλει pm.

    Ανέβασα και το αρχείο κιόλας
    Συγχαρητήρια είσαι γάτος! Βασικά δούλευα για 1 1/2 χρόνο σε Ubuntu Feisty (7.04) με τα updates απενεργοποιημένα και δεν είχα την καινούρια έκδοση του MythTV + XMLTV που απαιτεί τις αλλαγές που αναφέρεις. Πριν 15 μέρες αποφάσισα να το κάνω, και μου προέκυψε και εμένα. Οι αλλαγές που αναφέρεις είναι όντως οι μόνες που χρειάζονται (άν και μου πήρε 2 ώρες στις 1.30 το πρωί για να τις βρώ... )

    ........Auto merged post: thagg1975 added 10 Minutes and 37 Seconds later........

    Επίσης - προτείνω αν χρησιμοποιείετε Ubuntu τα εξής:

    1. root σε ReiserFS και όχι σε ext3
    2. Απενεργοποίηση του update-manager (για να μήν έχετε δυσάρεστες εκπλήξεις)
    3. Δημιουργία 3 τουλάχιστον διαφορετικών partitions (π.χ. 5GB / partition w/reiserfs, 3 GB /backup partition, rest of disk for /myth)
    4. Δημιουργία backups ώς εξής:

    α. Partition backup με το partimage για το / partition (χρησιμοποιώ το πολύ καλό sysresccd live cd) - Στο δικό μου σύστημα το / καταλήγει σε ένα αρχείο 850ΜΒ .bz2
    β. Backup την MySQL βάση χρησιμοποιώντας το automysqlbackup (είτε σε cron είτε on boot)

    5. Σε περιπτωση που έχετε ext3 για / το Ubuntu το κανει mount αν έχει λάθη(!!!) και μετά πολλά voodoo αρχίζουν (π.χ. η καρτα ήχου δεν παίζει, ή το mythtvbackend δεν σηκώνεται κλπ). Συνιστώ να φτιάξετε script που να τρέχει καθε π.χ. 5 λεπτά απο τον cron - να κάνει ενα ps -ef|grep mythtvbackend και άν δεν το βρεί να κάνει reboot. Ετσι αν για κάποιο λόγο το mythtvbackend δεν παίξει, το reboot θα εξαναγκάσει το σύστημα σε έλεγχο δίσκων και πιθανόν το λάθος να φτιαχτεί (σε ext3). Πρέπει όμως να πείτε στο ext3 να κάνει έλεγχο κάθε 1 mount (tune2fs ... )

    Απο την άλλη, στο reiserfs το σύστημα ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ και πάει σε maintenance mode (για έλεγχο). Το προτιμώ απο να σηκωθεί "κουτσό"
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thagg1975 : 25-02-08 στις 12:50. Αιτία: auto merged post

  3. #48
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Μηνύματα
    158
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    SNR / Attn
    8(dB) / 22(dB)
    (Μπορεί και να μην είναι το σωστό topic αλλά θα ρισκάρω ρωτώντας )
    Σκέφτομαι για έναν mythtv based media center για το δωμάτιό μου. Η κάρτα tuner που έχω, είναι μεν παλιά αλλά δε με έχει προδώσει ποτέ ( KWORD bt878 --> module bttv, card=78, tuner=5, radio=1). Άρα λοιπόν τί ψάχνω να βρω και να κάνω.
    Ένα PC το οποιό να είναι ΧΩΡΙΣ ανεμιστήρες (ακόμα και το τροφοδοτικό) και να μπορεί να σηκώνει ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ το mythtv σαν media center. Απο κεί και πέρα, έρχονται τα δύσκολα παρόλο που δεν έχω βρει ακόμα το κουτί. Πως θα έχω πλήρη περιήγηση στα μενού του mythtv με τηλεχηρισμό (είτε είναι bluetooth, είτε είναι infrared ) ???? Δεν θέλω keyboard κσι mouse στο media center.Άλλωστε δεν έχει και νόημα. Όλες οι ιδέες δεκτές. Εγώ βάζω το Hardware και την υλοποίηση εσείς τις ιδέες

  4. #49
    Εγγραφή
    10-01-2007
    Περιοχή
    Μεταμόρφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Unifi USG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasalos Εμφάνιση μηνυμάτων
    (Μπορεί και να μην είναι το σωστό topic αλλά θα ρισκάρω ρωτώντας )
    Σκέφτομαι για έναν mythtv based media center για το δωμάτιό μου. Η κάρτα tuner που έχω, είναι μεν παλιά αλλά δε με έχει προδώσει ποτέ ( KWORD bt878 --> module bttv, card=78, tuner=5, radio=1). Άρα λοιπόν τί ψάχνω να βρω και να κάνω.
    Ένα PC το οποιό να είναι ΧΩΡΙΣ ανεμιστήρες (ακόμα και το τροφοδοτικό) και να μπορεί να σηκώνει ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ το mythtv σαν media center. Απο κεί και πέρα, έρχονται τα δύσκολα παρόλο που δεν έχω βρει ακόμα το κουτί. Πως θα έχω πλήρη περιήγηση στα μενού του mythtv με τηλεχηρισμό (είτε είναι bluetooth, είτε είναι infrared ) ???? Δεν θέλω keyboard κσι mouse στο media center.Άλλωστε δεν έχει και νόημα. Όλες οι ιδέες δεκτές. Εγώ βάζω το Hardware και την υλοποίηση εσείς τις ιδέες
    Φιλε μου,
    μπορείς να τη γλυτώσεις "σχετικά φτηνά" ώς εξής:

    1. case Chieftek AEGIS απο το πλαίσιο (50ευρώ με εκπτωση) - πήρα ένα το Σάββατο
    2. Ενα καλής ποιότητας "μεσαίο" τροφοδοτικό με 12" ανεμιστήρα (απαραίτητο να είναι Active PFC για να ρυθμίζει τον ανεμιστήρα του) ~ 50ευρώ
    2. Το πιο μικρό Celeron Core2Duo-based (πχ. 420 @ 1.6GHz, 30euro από Visionstudio) - o συγκεκριμένος υποστηρίζει EIST (Enhanced Intel SpeedStep) και καίει μόνο 35Watt
    3. Ενα καλό aftermarket cpu cooler από χαλκό (e.g. (PER.650512) THERMALTAKE CL-P0268 MINI TYPHOON - eshop) - βασικό να είναι 3-pin για ρύθμιση από BIOS
    4. Eνα motherboard για Core2Duo (βλέπε (2) για επεξεργαστή) όπως π.χ. (
    (PER.523595) MSI P6NGM-FD, 55 euro - eshop )
    5. Μνήμη - 1GB είναι αρκετό για MythTV - αλλά πρόσεχε το (4) υποστηρίζει DDR2. Προτείνω DDR2 667MHz ~20ευρω.
    6. Δίσκος - ότι θές, αλλά προτείνω (PER.301632) SEAGATE BARRACUDA 7200.11 ST3500320AS 500GB SATA2, 32MB cache, 105euro - eshop) - γιατί με την κάρτα TV που έχεις θα γράφεις σε nuppelvideo και όχι MPEG2, άρα θα είναι μεγαλύτερα τα αρχεία. Εμένα ο 200GB (176 usable) μου δίνει ~177 ωρες εγγραφής σε MPEG2 4.5Mbit/sec.
    7. 2 χ 12" FAN, 3pin header, 19dB ~ 20 eur και οι δύο
    8. Για τηλεκοντρόλ, πάρε το MCE remote ~ 20 ευρώ
    Σύνολο:
    50+50+30+55+20+105+20 = 350 euro!

    Ορίστε .... και σε καλή μεριά.

    Βασικό να ενεργοποιήσεις το XvMC για να κάνει την κωδικοποίηση / αποκωδικοποίηση σε H/W. Αν πάρεις ανεμιστηράκια που δεν έχουν "ρύθμιση" ταχύτητας, πάρε ενα "πολυπλέκτη" ZM-MC1 (έχει το πλαίσιο) για να κάνεις τα (μικρά) ανεμιστήρια να δουλεύουν στα 5V.
    Για τα μεγάλα, θέλεις μια αντίσταση (πουλιέται και αυτό, δεν θυμάμαι πώς) για να τα κατεβάζεi στα 7V και πάλι δεν 8α ακούγονται....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thagg1975 : 25-02-08 στις 15:41.

  5. #50
    Το avatar του μέλους shadowman
    shadowman Guest
    Φρέσκια έκδοση του:
    XMLTV grabber for Greece, take 2



    I had previously written an XMLTV grabber for Greece that had several shortcomings (problems with character encodings and scheduling of programmes after midnight), and left it there. Now, a from-scratch rewritten version is available: XMLTV grabber for Greece.
    This version uses the improved XMLTV api, hence it should be available in applications that use tv_find_grabbers. Currently it extracts the following items from the Nova site:

    • Program title
    • Program description
    • Start time
    • Repeat status
    • Rating
    • Categories
    Optionally, in slow mode it also extracts the following items if they are available:

    • Synopsis
    • Image
    • Credits
    • Year of production
    • Duration
    I would be interested in hearing from anyone that uses it in non-UTF8 environments (e.g. Windows users). Note that you may need to pass the results through tv_sort in some cases.

    Many thanks to vrypan for providing the motive for completing this.

  6. #51
    Εγγραφή
    29-10-2005
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Πραγματικα πολυ ενδιαφερον θεμα και πολυ θα ηθελα να δω τελικα εναν οδηγο. Ομως καθως φαινεται οτι χρειαζεται αρκετο διαβασμα θα ηθελα να ρωτησω κατι: εχω ενα ΡΙΙΙ στα 800 με λιγη μνημη, το οποιο απο οτι καταλαβαινω δεν θα κανει δουλεια (ειδικα με την leadtek TV2000 XP global που εχω απανω), μηπως αν το χρησιμοποιησω σαν frontend μονο και την καρτα tv την βαλω σε ενα αρκουντως δυνατο μηχανακι- backend και σε δικτυο φυσικα, θα εχω αποτελεσμα? Ελπιζω να μην ειναι αφελης η ερωτηση...

  7. #52
    Εγγραφή
    10-01-2007
    Περιοχή
    Μεταμόρφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Unifi USG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emfragmatron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικα πολυ ενδιαφερον θεμα και πολυ θα ηθελα να δω τελικα εναν οδηγο. Ομως καθως φαινεται οτι χρειαζεται αρκετο διαβασμα θα ηθελα να ρωτησω κατι: εχω ενα ΡΙΙΙ στα 800 με λιγη μνημη, το οποιο απο οτι καταλαβαινω δεν θα κανει δουλεια (ειδικα με την leadtek TV2000 XP global που εχω απανω), μηπως αν το χρησιμοποιησω σαν frontend μονο και την καρτα tv την βαλω σε ενα αρκουντως δυνατο μηχανακι- backend και σε δικτυο φυσικα, θα εχω αποτελεσμα? Ελπιζω να μην ειναι αφελης η ερωτηση...
    Η ερώτηση δεν είναι αφελής - σε πολλές περιπτώσεις το setup αυτό ενδίκνυται. Βασικό είναι να βεβαιωθείς οτι η κάρτα γραφικών που έχει το P3 σου έχει κάποιας μορφής επιτάχυνση σε X11 γιατι χωρίς αυτή να σε βοηθά το P3 μπορεί να φανεί λίγο φτωχό... ιδιαίτερα σε divx/mpeg playback. Για DVD δεν αναφέρομαι, μου φαίνεται οτι δεν θα τα καταφέρεις σε αναλυση 800χ600...

    Συνοπτικά θέλει να το δοκιμάσεις. Βάλε ενα linux live cd (ubuntu, knoppix etc) και δοκίμασε να παίξεις divx - mpeg - DVD για να δεις ποσο CPU σου καταναλώνει. Αν είσαι κάτω απο 45% είσαι θεωρητικά ΟΚ. Φυσικά διάλεξε σκηνές με δράση - όχι π.χ. ταινίες του Αγγελόπουλου...

  8. #53
    Το avatar του μέλους shadowman
    shadowman Guest
    έχουν εξαφανιστεί οι κάρτες Hauppauge PVR-150;
    Βρίσκω μόνο σε πολύ ακριβές τιμές (170 Ε) ενώ εγώ είχα αγοράσει την pvr 350 που είναι καλύτερη σε αρκετά χαμηλότερη τιμή πριν 1,5 χρόνο.
    http://www.skroutz.gr/search?keyphrase=Hauppauge&page=3

  9. #54
    Εγγραφή
    10-01-2007
    Περιοχή
    Μεταμόρφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Unifi USG
    Καλημέρα

    Εγώ την είχα αγοράσει κατευθείαν απο την Ιρλανδία (το ευρωπαικό παράρτημα της εταιρίας) μετά απο συνενόηση με την αμερικανική. Πολύ καλοί, με 1-2 email κανονίστηκε, χρεώσανε την πιστωτική μου σε Ευρω, και εντός 5-6 ημερών είχα την κάρτα.

    Απλά αναφέρω οτι δεδομένης της κίνησης προς ψηφιακή τηλεόραση, ίσως να κοιτάξεις προς τις "υβριδικές" κάρτες μιας και σε 3 χρόνια περίπου (2012) η απλή αναλογική θα είναι παρελθόν... και η κάρτα σου μουσειακή...

  10. #55
    Το avatar του μέλους shadowman
    shadowman Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thagg1975 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα

    Εγώ την είχα αγοράσει κατευθείαν απο την Ιρλανδία (το ευρωπαικό παράρτημα της εταιρίας) μετά απο συνενόηση με την αμερικανική. Πολύ καλοί, με 1-2 email κανονίστηκε, χρεώσανε την πιστωτική μου σε Ευρω, και εντός 5-6 ημερών είχα την κάρτα.

    Απλά αναφέρω οτι δεδομένης της κίνησης προς ψηφιακή τηλεόραση, ίσως να κοιτάξεις προς τις "υβριδικές" κάρτες μιας και σε 3 χρόνια περίπου (2012) η απλή αναλογική θα είναι παρελθόν... και η κάρτα σου μουσειακή...
    ok μάλλον τις έχουν αποσύρει.
    Υποθέτω οτι η νέα σειρά θα δουλεύει το ίδιο καλά.
    http://www.hauppauge.co.uk/site/comp...e_hvr_int.html

  11. #56
    Το avatar του μέλους shadowman
    shadowman Guest
    νεες ερωτήσεις:

    α)
    (καρτα pvr 350)
    το τελετεξτ πχ της ΝΕΤ δεν δείχνει ελληνικά, υπάρχει ρύθμιση για αυτό; Είναι θέμα ορισμού κατάλληλης γραμματοσειράς caption font;

    β) το κείμενο που παρουσιάζει την περιγραφή της εκπομπής δεν παρουσιάζεται ολόκληρο αν είναι μεγάλο (τρώει δυο τρεις γραμμές) Πάμε σε μικρότερες γραμματοσειρές;

    γ) ποιες γραμματοσειρές φαίνονται πιο καλά στο β)

    δ) Αν συνδεθούμε σε lcd tv (με hdmi) με ανάλυση hd ready. Τι γίνεται όταν δείχνει σήμα Sτandard definition (τηλεοπτικό προγραμμα δηλαδή). Προσασμόζεται αυτόματα ή δείχνει σε κάδρο;

    ε) το xine ή το vlc παίρνουν ρύθμιση τηλεκοντρολ (για να βλέπουμε άνετα τα αποθηκευμένα βίντεο)

  12. #57
    Εγγραφή
    28-06-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    819
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    6895/1021
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    U.S. Robotics 9108
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 48(dB)
    καλησπέρα. κατέβασα το αρχείο από το ποστ #46 το ξεζίπαρα και το έβαλα και στο /usr/bin και στο /usr/share/xmltv που είδα ότι έχει grabbers αλλά παρ' όλα αυτά δεν το βρίσκει με το tv_find_grabbers.. γιατί; δοκίμασα και με το νέο αρχείο. θέλει και το νέο τις αλλαγές;

  13. #58
    Το avatar του μέλους shadowman
    shadowman Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_wrx Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα. κατέβασα το αρχείο από το ποστ #46 το ξεζίπαρα και το έβαλα και στο /usr/bin και στο /usr/share/xmltv που είδα ότι έχει grabbers αλλά παρ' όλα αυτά δεν το βρίσκει με το tv_find_grabbers.. γιατί; δοκίμασα και με το νέο αρχείο. θέλει και το νέο τις αλλαγές;
    μήπως πρέπει να το κάνεις εκτελέσιμο (δεν θυμάμαι τώρα); Βάλε το 2 δεν θέλει αλλαγές.

  14. #59
    Εγγραφή
    28-06-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    819
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    6895/1021
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    U.S. Robotics 9108
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 48(dB)
    έχεις δίκιο. μετά στο mythfilldatabase --manual τι βάζουμε σε αυτά που ζητάει;

    Κώδικας:
    ### New channel found
    ###
    ### name     = Ant1
    ### callsign =
    ### channum  =
    ### finetune =
    ### tvformat = Default
    ### icon     =
    Choose a channel ID (positive integer)  [0]  2
    Choose a channel name (any string, long version)  [Ant1]  ant1
    Choose a channel callsign (any string, short version)
    Choose a channel number (just like xawtv) 2
    Choose a channel fine tune offset (just like xawtv) 3
    Choose a TV format (PAL/SECAM/NTSC/ATSC/Default)  [Default]  pal
    Choose a channel icon image (any path name)

  15. #60
    Το avatar του μέλους shadowman
    shadowman Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_wrx Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχεις δίκιο. μετά στο mythfilldatabase --manual τι βάζουμε σε αυτά που ζητάει;

    Κώδικας:
    ### New channel found
    ###
    ### name     = Ant1
    ### callsign =
    ### channum  =
    ### finetune =
    ### tvformat = Default
    ### icon     =
    Choose a channel ID (positive integer)  [0]  2
    Choose a channel name (any string, long version)  [Ant1]  ant1
    Choose a channel callsign (any string, short version)
    Choose a channel number (just like xawtv) 2
    Choose a channel fine tune offset (just like xawtv) 3
    Choose a TV format (PAL/SECAM/NTSC/ATSC/Default)  [Default]  pal
    Choose a channel icon image (any path name)
    Δεν θυμάμαι να έκανα manual fill. Δυστυχώς τώρα έχω φυλαξει το pc με την εγκατάσταση του mythdora.

Σελ. 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας