Σελ. 3 από 66 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 980
  1. #31
    Εγγραφή
    28-03-2010
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    1.553
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    micen
    Router
    Draytek 2760n Delight
    Path Level
    Fastpath
    Σε καποια ΜΑΚΡΟ εχουν παντως καποια με HD+ Οθονη.
    Απλα θα πρεπει να πας εκει περα με καποια συσκευη με ιντερνετ για να τσεκαρεις σηριακους.

  2. #32
    Εγγραφή
    26-12-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13326/1023
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Thomson TG585 V8
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    BigBlack πολύ καλό το review . Πήρα και εγώ ένα από το ΜΑΚΡΟ στα 289 και του έβαλα 7ρια. Είναι το απολυτό value for money αυτή την εποχή.

  3. #33
    Εγγραφή
    19-11-2008
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    για κλάματα
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rasputin Εμφάνιση μηνυμάτων
    BigBlack πολύ καλό το review . Πήρα και εγώ ένα από το ΜΑΚΡΟ στα 289 και του έβαλα 7ρια. Είναι το απολυτό value for money αυτή την εποχή.
    να κανω μερικές ερωτήσεις όντας λιγάκι άσχετος . Παλιότερα κάποιος μου είχε πει οτι αν δεν έχει ανεξάρτητη κάρτα γραφικών ένα λαπτοπ θα έχω πρόβλημα ακομα και σε νιdeo. Ο επεξεργαστης που φοράει τι λέει? Δεν με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια απλώς χρησιμοποιώ κάποια πιο βαριά προγράμματα όπως το abby fine reader και λιγάκι το autocat θα έχω πρόβλημα? Επίσης με το freedos τι γινεται πρεπει να γίνει φορματ για να μπουν τα windows. Που τα βρίσκω με 30 ε που είπε ο big black, μεταχειρισμένη κόπια?

  4. #34
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Rotterdam-Περιστέρι-Στο δρόμο...
    Μηνύματα
    5.138
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χαμηλή
    ISP
    Όποιος τύχει
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα με τις σημερινές κάρτες γραφικών που είναι ενσωματωμένες στις cpu. Ακόμα και η πιό αδύναμη σηκώνει άνετα αποκωδικοποίηση 1080p.
    Autocad, photoshop και λοιπά τρέχουν κανονικά κι απροβλημάτιστα. Οποιαδήποτε άλλη χρήση εκτός gaming είναι μέσα στις δυνατότητες αυτών των καρτών.

    Τώρα για το λειτουργικό, η MS δίνει προσφορά αναβάθμισης στα 8 από παλιότερο λειτουργικό με 30 ευρώ. Αν έχεις μιά παλιά άδεια windows δηλαδή σε ένα λάπτοπ ή σταθερό υπολογιστή, αγοράζεις την αναβάθμιση και την εγκαθιστάς στο νέο μηχάνημα. Ψάξτο λίγο, υπάρχουν νήματα στο φόρουμ ειδικά γι'αυτό. Νομίζω όμως πως λήγει αύριο αυτή η προσφορά.

    Ο δίσκος του μηχανήματος είναι άδειος, ξεκινάς εσύ την εγκατάσταση από DVD ή usb stick.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rasputin Εμφάνιση μηνυμάτων
    BigBlack πολύ καλό το review . Πήρα και εγώ ένα από το ΜΑΚΡΟ στα 289 και του έβαλα 7ρια. Είναι το απολυτό value for money αυτή την εποχή.
    Ευχαριστώ! Έρχεται και part 2, από ένα project που αποφάσισε να υλοποιήσουμε ένας φίλος, ευτυχής κάτοχος.

  5. #35
    Εγγραφή
    19-11-2008
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    για κλάματα
    ISP
    HOL
    ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση , 330ε ακούγεται πολύ καλή τιμή για ένα αξιοπιστο λαπτοπ με 3 ετη εγγύηση!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rasputin Εμφάνιση μηνυμάτων
    BigBlack πολύ καλό το review . Πήρα και εγώ ένα από το ΜΑΚΡΟ στα 289 και του έβαλα 7ρια. Είναι το απολυτό value for money αυτή την εποχή.
    Εν τέλη τι ανάλυση έχει η οθόνη αυτού που αγόρασες;

  6. #36
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Rotterdam-Περιστέρι-Στο δρόμο...
    Μηνύματα
    5.138
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χαμηλή
    ISP
    Όποιος τύχει
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Lenovo Thinkpad L520 part 2: H αναβάθμιση!

    Ένας από τους τρεις τελικά φίλους μου που πήρε το λαπτοπάκι ιδιαίτερα φτηνα από το Μάκρο, και μάλιστα με την οθόνη 1600Χ900, ξεθάρεψε όταν με είδε να σκαλίζω ένα παλιότερο Thinkpad.
    Μου ζήτησε λοιπόν να βρω ανταλλακτικά για να δυναμώσουμε το L520 και να το κάνουμε σούπερ εργαλείο. Όχι πως θα το κάνει τίποτα ιδιαίτερο, αλλά έτσι, για τη χαρά του να παίρνεις κάτι φτηνά και να το βελτιώνεις.

    Λίγες εβδομάδες νωρίτερα είχε αγοράσει σε προσφορά έναν SSD για το παλιό του λάπτοπ, τον Intel 330 180Gb. Εγώ πάλι είχα κρατήσει σε ένα συρτάρι μιά μνημούλα 2 Gb στα 1333, από άλλη αναβάθμιση.
    Αυτά τα δύο θα ήταν αρκετά για να κάνουν το -ήδη γρήγορο- thinkpad να πετάει. Το σαράκι όμως της αναβάθμισης δούλευε ήδη υπερωρίες και αφού το στριφογυρίσαμε από δω κι από εκεί το ζήτημα, αποφασίστηκε και η αλλαγή επεξεργαστή.

    Να κάνω εδώ μιά παρένθεση. Ενώ η Lenovo, όπως και παλιότερα η IBM, είναι ιδιαίτερα ελαστική σε θέματα παρέμβασης του χρήστη στο hardware και δεν θεωρεί πως χάνεται η εγγύηση αν προσθέσεις μνήμη, αλλάξεις δίσκο, ή προσθέσεις κάποιο εξάρτημα σε κενή υποδοχή πχ mSata, ωστόσο δεν επιτρέπει την αλλαγή επεξεργαστή. Στα διάφορα τεχνικά φυλλάδια που δίνει ελεύθερα η Lenovo από το support site της, τα ανταλλακτικά χαρακτηρίζονται CRU αν επιτρέπεται να τα αντικαταστήσει ο πελάτης μόνος του. Ε, ο επεξεργαστής δεν ανήκει σ'αυτά. Άρα, αντικαθιστώντας τον επεξεργαστή, η εγγύηση ακυρώνεται. Αυτό το έθεσα στον φίλο ως disclaimer και φυσικά και σε όποιον, διαβάζοντας το ποστ αυτό, θελήσει να μπει σε περιπέτειες.

    Απ'ότι καταλαβαίνετε ο φίλος δεν πτοήθηκε, κι αφού είδε ότι το όλο ζήτημα είναι 6 βιδούλες (για το καπάκι που δίνει πρόσβαση σε ραμ, δίσκο, cpu) και άλλες 5 για την αλλαγή επεξεργαστή, μου δήλωσε πως είμαι φλώρος κι οτι, αν δεν το έκανα εγώ, θα το έκανε εκείνος. Όμορφα λόγια...

    Από το chipset ΗΜ65 παρέχεται υποστήριξη σε όλη τη σειρά των mobile Sandy Bridge της intel, άρα θεωρητικά θα μπορούσαμε να εγκαταστήσουμε οποιονδήποτε i3, i5 ή i7 στα 32nm, καθώς και κάποιους i3 στα 22nm, δηλαδή Ivy Bridge!
    Μπορείτε να το δείτε εδώ, πατώντας στο λινκ "Compatible Products".
    Όμως η θεωρητική συμβατότητα δεν είναι αρκετή. Οι κατασκευαστές λάπτοπ, για διάφορους λόγους* επιλέγουν να περιορίζουν το hardware που θα δέχεται ένα μηχάνημα, συνήθως μέσω whitelists στο bios.
    Ο πιό ασφαλής δρόμος για να επιλεχθεί επεξεργαστής περνάει -για τα thinkpad- μέσα από το Hardware maintenance manual. Αυτό το εγχειρίδιο, εκτός από το ότι περιγράφει λεπτομερώς πως λύνεται το μηχάνημα μέχρι την τελευταία του βίδα, περιέχει και την πλειοψηφία των διαφορετικών machine types που κυκλοφόρησαν, με τη λεπτομερή τους σύνθεση. Αποτελεί μάλιστα το πρώτο download του "thinkpaddict", πριν καν αγοράσει το μηχάνημα!
    Εκεί λοιπόν βρήκαμε πως ο ισχυρότερος επεξεργαστής με τον οποίο έχει κυκλοφορήσει το L520 είναι ο διπύρηνος Intel Core i7-2640M.

    Του φίλου άρχισαν να του τρέχουν τα σάλια μόλις είδε τον i7 στη λίστα, αλλά εκεί του έκοψε τη φόρα ο τρίτος περιορισμός στην επιλογή επεξεργαστή: η τιμή! Μόλις είδαμε τους μεταχειρισμένους στο ebay να κοστίζουν από 190 δολάρια και πάνω, ένας αέρας πραγματισμού άρχισε να φυσάει και ξεκινήσαμε να κοιτάμε για τον φτηνότερο i5. Μετά από σκάλισμα 2 κοπιαστικών νυχτών, εντοπίστηκε και αγοράστηκε ένας 2410Μ στην τιμή των 57 ευρώ μαζί με ταχυδρομικά.
    Παράλληλα παραγγέλθηκε μια καρτούλα Express που δίνει 2 usb3 (8 ευρώ), ένας αντάπτορας από display port σε hdmi (4 ευρώ) και παρ'όλες τις αντιρρήσεις μου, μιά μεταχειρισμένη καρτούλα wifi intel 6205, βγαλμένη από Thinkpad T520 (10 ευρώ). Εχθές κατάφτασε ο επεξεργαστής από το Αμέρικα, σε λιγότερο από μία εβδομάδα, με USPS. Τα υπόλοιπα είναι στο δρόμο από την Κίνα, ελπίζω.

    Ήρθε η μεγάλη στιγμή, ο πάγκος καθάρισε από πίτσες, μπύρες, στάχτες και άλλα υπολείμματα καλοπέρασης, στρώθηκε η τελετουργική τσόχα, βγήκαν τα κατσαβίδια, η ισοπροπυλική αλκοόλη, τα πανάκια χωρίς χνούδι και η εξαιρετική θερμοαγώγιμη πάστα IC Diamond. Σε σύγκριση με την προετοιμασία και τα όμορφα λόγια που ανταλλάχτηκαν στη διάρκειά της, η καθαυτό εργασία αναβάθμισης ήταν πολύ σύντομη και ομαλή. Ο δίσκος είχε κλωνοποιηθεί με τη χρήση ενός esata cradle στην αντίστοιχη υποδοχή του λάπτοπ, και του software της intel (στην πραγματικότητα είναι το Acronis). Πήρε κάπου τρία τέταρτα να αντιγραφτεί το μοναδικό partition. Μετά έκλεισε ο υπολογιστής και βγήκε το βύσμα φόρτισης και η μπαταρία. Ανοίχτηκε το φατνίο (ωραία λέξη, ε; ) που δίνει πρόσβαση σε μνήμες - σκληρό - επεξεργαστή και αντικαταστάθηκε ο 320άρης μηχανικός seagate (είναι ύψους 7mm) με τον 180άρη ssd της intel (ύψους 9,5mm) χωρίς κανένα πρόβλημα. Στη συνέχεια προστέθηκε το module της ddr3. O επεξεργαστής ήταν αντίστοιχα εύκολη υπόθεση. Το σύστημα ψύξης είναι στερεωμένο με 4 αριθμημένες βιδούλες, τις ξεβιδώσαμε με τη σειρά που αναγραφόταν (χιαστί) αλλά έμειναν επάνω στην ψύκτρα. Άλλη μιά βίδα κρατάει στο σασσί τον ανεμιστήρα, αυτή αφαιρείται τελείως και το σύστημα ψύξης βγαίνει πανεύκολα. Πρώτα καθαρίστηκε ο B960 με πανάκι μουσκεμένο στην ισοπροπυλική αλκοόλη, όσο ήταν επάνω στη βάση του. Κατόπιν καθαρίστηκε και η ψύκτρα. Με το στρίψιμο μιάς βίδας στο socket κατά 180ο απελευθερώθηκε ο Pentium B960 και αντικαταστάθηκε από τον i5 2410M που καθαρίστηκε με τη σειρά του. Στο κέντρο του τοποθετήθηκε η Ic Diamond, σε ποσότητα όσο δύο κόκκοι ρυζιού (νυχάκι!). Η ψύκτρα εγκαταστάθηκε με το χιαστί βίδωμα πάλι και οι βίδες σφίχτηκαν μόλις για ένα τέταρτο της στροφής μετά το σημείο επαφής του κεφαλιού τους με την ψύκτρα. Κατά την Lenovo, αυτό είναι αρκετό. Ξαναβιδώθηκε και το καπάκι (αισιοδοξία! ) και τοποθετήθηκε η μπαταρία, μπήκε και το βύσμα τροφοδοσίας και πατήθηκε το on χωρίς πολλά πολλά.

    Το Thinkpad μας καλοσώρισε στα windows σε 17'', άρχισε να αναγνωρίζει hardware αμέσως - 4 cpu modules και την HD 3000 καθώς και τον intel 330. Επανεκκίνηση και voila! Όλα στη θέση τους, όπως τα είχαμε αποχαιρετήσει μιάμιση ώρα νωρίτερα. O φίλος δεν το πίστευε κι άρχισε να μου λέει διάφορα, πως εμείς οι τεχνικοί τελικά είμαστε απατεώνες που χρεώνουμε ένα σκασμό λεφτά για το τίποτα (στο μεταξύ δεν έχω δει απ'αυτόν ούτε δεκάρα, ποτέ ), πως δημιουργούμε τεράστιο hype γύρω απ' το άτομό μας για να πουλάμε μούρη και άλλα τέτοια. Στο σημείο αυτό τον άφησα να παραληρεί και πήγα στην κουζίνα να τσιμπήσω τίποτα, αφού η επιτυχία μου φέρνει πάντα μιά λιγούρα...

    Γυρνώντας πίσω τον βρήκα να έχει ηρεμήσει και να τρέχει το WEI για να εντοπίσει έτσι χοντρικά τις διαφορές. Το WEI έβγαλε τις εξής τιμές, πριν και μετά:

    Υπολογισμοί / δευτερόλεπτο : 6.1 -> 6.1 (καμμία αλλαγή)
    Πράξεις μνήμης / δευτερόλεπτο : 5.7 -> 7.6 (wow!)
    Γραφικά Desktop : 5.1 -> 5.9 (οκ)
    Γραφικά 3D και business : 5.8 -> 6.3 (ξανά οκ)
    Δίσκος : 5.9 -> 7.9 (αναμενόμενο)

    Γενικά, η εντύπωση που δίνει το αναβαθμισμένο Thinkpad είναι ενός πολύ γρήγορου και αποκρίσιμου μηχανήματος, που δεν διαφέρει καθόλου από ένα σύγχρονο τετραπύρηνο desktop.

    Στην εντυπωσιακή δοκιμή που ακολούθησε είδαμε από δισκάκι Blue Ray (από φορητό usb player) το πρόσφατο Star Trek με σύνδεση Display Port στην Dell U2410. Κατόπιν ξαναείδαμε κάποια κρίσιμα σημεία από το rip του ίδιου ΒR, ενώ στο παρασκήνιο γινόταν encoding του rip σε mkv. Κανένα glitch, κανένα κόλλημα, ο επεξεργαστής έπαιζε μεταξύ 55 και 60 βαθμών με περιβάλλον στους 17-19. Σε idle έπεφτε στους 32-33. Τρέξαμε και το Intel burn test v2.54 για μιά ώρα στο maximum και εκεί η θερμοκρασία ανέβηκε στους 72 βαθμούς με τον επεξεργαστή να δουλεύει σε Turbo. Και πάλι η επιφάνεια του λάπτοπ δεν ζεστάθηκε σχεδόν καθόλου και ο ανεμιστήρας δεν έκανε θόρυβο παρ'όλο που δούλευε σταθερά. Κάπου εκεί το τεστ σταμάτησε κι ο φίλος αποχώρησε μαζί με το μηχάνημα για να κοιμηθούν αγκαλιά φαντάζομαι...

    Να κάνουμε έναν απολογισμό. Το L520 κόστισε 289 ευρώ. Ο δίσκος 120 ευρώ και ο επεξεργαστής 57, ενώ η μνήμη ας πούμε ότι θα κόστιζε 10 ευρώ αν αγοραζόταν. Μαζί με την καρτούλα για USB3, όταν έρθει, ο φίλος θα έχει ξοδέψει 484 ευρώ για ένα υπερπλήρες μηχάνημα, που δεν θα μπορούσε να το αγοράσει με λιγότερα από 900 ευρώ (τα win 7 X64 τα έχει φοιτητιόθεν). Οπωσδήποτε, η αναβάθμιση του επεξεργαστή του κόστισε την απώλεια της εγγύησης, ο ίδιος όμως είναι σίγουρος πως αν συμβεί κάτι θα αλλάξει με τρόπο μη ανιχνεύσιμο τον επεξεργαστή. Εγώ δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος, ακόμα κι αν κάνω ο ίδιος την αλλαγή. Αλλά αυτό είναι ένα ρίσκο που πάρθηκε χωρίς να χρειάζεται στην πράξη, ο B960 είναι επαρκέστατος για την πλειοψηφία των χρηστών που δεν θέλουν φορητό gaming ή virtualisation. Σε άλλο ίδιο λαπτοπ είχα εγκαταστήσει Fedora 18 χωρίς κανένα πρόβλημα με drivers και λειτουργικότητα, ενώ στον προηγούμενο, μηχανικό δίσκο είχε φτιαχτεί για δοκιμή κι ένα partition με Linux Mint 14 (cinnamon) το οποίο επίσης δούλεψε άψογα. Για άλλη μιά φορά, το συμπέρασμα που βγαίνει είναι πως το μηχάνημα συμπυκνώνει εξαιρετικό value/money, ακόμα και στις υψηλότερες τιμές που έχουν διαμορφωθεί αφού δεν τα φέρνει πιά το Μάκρο, και η αναβάθμιση μ'έναν ssd και μνήμη, αν γίνουν σωστές αγορές, ανεβάζει ακόμα περισσότερο την αξία του.

    [Κολλημένος mode on] Παρ'όλα αυτά εγώ θα επιμείνω: Καταπληκτικό είναι, Thinkpad όμως δεν είναι![/Κολλημένος mode off]





    *Ένας λόγος είναι η κατάτμηση της αγοράς, να μη μπορεί δηλαδή κάποιος με ένα πολύ φτηνό μοντέλο και ανταλλακτικά από εδώ κι εκεί να φτιάχνει μηχάνημα που ανταγωνίζεται τα κορυφαία της ίδιας εταιρίας.
    Ένας άλλος λόγος είναι πως διάφορα υποσυστήματα στα φτηνότερα λάπτοπ κατασκευάζονται έχοντας υπολογίσει τα θερμικά και ηλεκτρικά φορτία συγκεκριμένων επεξεργαστών, μνημών κλπ και βάζοντας κάτι άλλο επάνω
    μπορεί να προκληθεί ζημιά, κι όχι μόνο στο μηχάνημα. Μέσω των whitelist (κατάλογοι εγκεκριμένου hardware) στο bios, εμποδίζουν το μηχάνημα να ξεκινήσει αν ανιχνευθεί κάτι διαφορετικό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BigBlack : 30-01-13 στις 19:29.

  7. #37
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Και μετά σου λένε οτι τα sequels ποτέ δεν είναι καλύτερα του πρώτου μέρους

    Καμιά φωτογραφιούλα απο το operating table βγάλατε;

  8. #38
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Rotterdam-Περιστέρι-Στο δρόμο...
    Μηνύματα
    5.138
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χαμηλή
    ISP
    Όποιος τύχει
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μετά σου λένε οτι τα sequels ποτέ δεν είναι καλύτερα του πρώτου μέρους

    Καμιά φωτογραφιούλα απο το operating table βγάλατε;
    Προετοιμάζεται και το part 3: Η καταστροφή!

    Όσο για φωτογραφίες, θα μας τις έκοβαν οι mods ως πορνογραφικές!
    Στην πραγματικότητα βέβαια, δεν βγάλαμε επειδή δεν το σκεφτήκαμε καν , κι εγώ έγραψα την παρουσίαση για να μοιραστώ τα βάσανά μου με το φόρουμ...

  9. #39
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BigBlack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προετοιμάζεται και το part 3: Η καταστροφή!

    Όσο για φωτογραφίες, θα μας τις έκοβαν οι mods ως πορνογραφικές!
    Στην πραγματικότητα βέβαια, δεν βγάλαμε επειδή δεν το σκεφτήκαμε καν , κι εγώ έγραψα την παρουσίαση για να μοιραστώ τα βάσανά μου με το φόρουμ...
    Να μοιραστείς τα βάσανα; Εμένα μου φάνηκε οτι το καταευχαριστηθήκατε!

  10. #40
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Rotterdam-Περιστέρι-Στο δρόμο...
    Μηνύματα
    5.138
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χαμηλή
    ISP
    Όποιος τύχει
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Πλάκα είχε, γκρινιάζω για να φανεί οτι κουράστηκα και οι προσπάθειές μου δεν εκτιμούνται όσο πρέπει. Δημιουργία hype!

  11. #41
    Εγγραφή
    29-01-2009
    Μηνύματα
    4.504
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ποις είσαι BigBlack ο Μαγκντί Γιακούμπ ; Πολύ καλή δουλειά ...................

  12. #42
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Rotterdam-Περιστέρι-Στο δρόμο...
    Μηνύματα
    5.138
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χαμηλή
    ISP
    Όποιος τύχει
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Νάσαι καλά φίλε eagle13. Με τόσες μπύρες απορώ που δεν έφυγε κανένα εργαλείο πάνω στη μητρική, να γελάμε!

  13. #43
    Εγγραφή
    29-01-2009
    Μηνύματα
    4.504
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BigBlack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νάσαι καλά φίλε eagle13. Με τόσες μπύρες απορώ που δεν έφυγε κανένα εργαλείο πάνω στη μητρική, να γελάμε!
    Γι' αυτό είναι έτσι τα μάτια σου ;

  14. #44
    Εγγραφή
    26-12-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13326/1023
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Thomson TG585 V8
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αυτά κάνεις BigBlack και σε ζηλεύω . Με καλή παρέα , μπύρες και με καλά εργαλεία περνάς τέλια Και το δικό μου έχει οθόνη 1600χ900. Για αρχή λέω να του βάλω μια 4ρα Ram και ένα SSD , CPU δεν σκευτομαι να αλαλάξω ακόμα . Όσο μπορώ και βολεύομαι με το B960 δεν το αλαζω λογο 3 ετη εγγύηση .

  15. #45
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Rotterdam-Περιστέρι-Στο δρόμο...
    Μηνύματα
    5.138
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χαμηλή
    ISP
    Όποιος τύχει
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ναι, μα δεν χρειάζεται κιόλας ν'αλλάξεις επεξεργαστή αν δεν το θέλεις συγκεκριμένα για virtualisation. Σίγουρα για encoding σε υψηλές ταχύτητες ένας i5 θα ήταν καλύτερος, όπως και για βαριές εργασίες σε photoshop, αλλά δεν είναι αυτός ο λόγος για τον οποίο παίρνει ο περισσότερος κόσμος ένα λάπτοπ. Άμα σου επαρκούν τα χαρακτηριστικά του το κάνεις σφαίρα με προσθήκη μνήμης και ssd και σου περισσεύουν και για μπύρες!

Σελ. 3 από 66 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Lenovo Thinkpad T530
    Από sato στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-13, 17:35
  2. Lenovo ThinkPad R60
    Από esykas στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-12, 22:32
  3. Lenovo ThinkPad R61
    Από koprodogis στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-12, 22:41
  4. Lenovo ThinkPad Edge E420
    Από bebis19 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-12, 13:15
  5. lenovo thinkpad x201i
    Από obillias στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-12, 12:04

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας