Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-28 από 28
  1. #16
    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Koala_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ασύρματο του έχει εμβέλεια, αλλά σε εμένα τουλάχιστον αποσυνδεόταν συχνά ο υπολογιστής μου. Η λυση ήταν να βάλω το παλιό μου ρούτερ σαν access Point μόνο για το ασύρματο και να το συνδέσω με ένα καλώδιο με το ΖΤΕ. Το ΖΤΕ του VDSL που δίνει η Wind θα το έλεγα αξιοπρεπέστατο με πολλές επιλογές.

    Εγώ είμαι στο Γκύζη και δεν έχω κανένα πρόβλημα, αλλά πέφτω στο ΑΚ Αλεξάνδρας. Εσύ λογικά θα πέφτεις στον Άρη.

    Επίσης μια συμβουλή, να ελέγξεις την προσφορά που σου κάνουν γιατί οι τηλεφωνικές πωλήσεις στην Ελλάδα είναι μια ψιλοαπάτη. Ή πήγαινε σε ένα κατάστημα Wind και ζήτα την ίδια προσφορά, ή κάνε την ηλεκτρονικά. Στην τελική αν την έχεις κάνει ήδη, έλεγξε τί χαρτιά θα σου φέρει ο κούριερ, και ας τον καθυστερήσεις.
    σε ευχαριστω πολυ φιλε, πηρα και τηλεφωνο στην Wind και τα διασταυρωσα ολα τα χαρακτηριστικα της προσφορας, ενα προς ενα, ολα συμφωνουσανε με αυτα που μου ειχε πει στο τηλεφωνο η εξωτερικη συνεργατης τους.

    Ναι, υπαγομαι στο κεντρο ΑΡΗΣ, σε αυτο ημουνα και στους 3-4 προηγουμενους παροχους που ειχα μεχρι σημερα.

    Θα ξαναπαρω τηλεφωνο στη Wind και θα ζητησω αν γινεται να μου στειλουνε σε 2-3 βδομαδες που θα με ενεργοποιησουνε το VDSL ZTE Router (αντι για το ADSL), αλλα μαλλον "χλωμο" το βλεπω...

  2. #17
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WebChief Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και επισης βλεπω οτι δινουν μονο εναν τυπο router απ την Wind (ενα ZTE μαρκας), το οποιο ελπιζω να ειναι οκ απο ποιοτητα.
    Θα σε στεναχωρήσω αλλά ελπίζεις μάταια... Είναι χάλι μαύρο. Ολόκληρο θέμα υπάρχει για αυτό: http://www.adslgr.com/forum/threads/...TE-ZXV10-H108L.
    Δε γίνεται να σου στείλουν το 931 (αυτό για VDSL). Ο μόνος τρόπος είναι να ζητήσεις να μπει το VDSL σαν add-on.

  3. #18
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Μαλακωντα Ευβοιας & Πλ. Αμερικης - Πατησια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.951
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 36,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WebChief Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ξαναπαρω τηλεφωνο στη Wind και θα ζητησω αν γινεται να μου στειλουνε σε 2-3 βδομαδες που θα με ενεργοποιησουνε το VDSL ZTE Router (αντι για το ADSL), αλλα μαλλον "χλωμο" το βλεπω...
    ΠΡΟΣΟΧΗ trick :
    Μπορεις να ζητησεις το addon του vdsl απο την αρχη .
    Σου στελνουν το vdsl modem.
    Μολις ενεργοποιηθεις , μετα απο 3-5 ημερες ζητας την απενεργοποιηση του addon vdsl γιατι δεν σε εξυπηρετει .
    Σε γυρνανε σε κανονικο adsl και το ανωτερο που θα δωσεις ειναι +10 ευρω ( κανονικα την αναλογια για τις Χ ημερες που ειχες vdsl = 10/30 = 0,33e*Χ= το επιπλεον ποσο )
    Σε γυρνανε και σου μενει το modem ( και το πιο πιθανο ειναι να σου στειλουν και ενα δευτερο το adsl modem αυτη την φορα και να εχεις 2 οπως εχει αναφερθει εδω μεσα )
    Prima pensa, poi parla, perché parole poco pensate portano pena

  4. #19
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΕΡΜΟΥ
    Router
    DrayTek Vigor 2762Vac
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WebChief Εμφάνιση μηνυμάτων
    επισης ρε παιδες, σχετικα με το ZTE router που δινουνε, μολις προσεξα σε κατι φωτογραφιες του που ειδα στο internet οτι ΔΕΝ διαθετει εξωτερικη κεραιουλα !! ... Πιανει καλο σημα το Wi-Fi εντος του σπιτιου ?? (για σας που το εχετε ηδη ρωταω)
    το router που δίνουνε (ΖΤΕ) είναι -σε απόδοση- μέτριο, χρησιμοποιώ το Dray Tek Vigor 2710n εδω και 4 χρόνια χωρις κανένα πρόβλημα και στον προηγούμενο πάροχο (ΟΤΕ) αλλά και στο νέο (WIND)

  5. #20
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Μαλακωντα Ευβοιας & Πλ. Αμερικης - Πατησια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.951
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 36,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villasg Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΡΟΣΟΧΗ trick :
    Μπορεις να ζητησεις το addon του vdsl απο την αρχη .
    Σου στελνουν το vdsl modem.
    Μολις ενεργοποιηθεις , μετα απο 3-5 ημερες ζητας την απενεργοποιηση του addon vdsl γιατι δεν σε εξυπηρετει .
    Σε γυρνανε σε κανονικο adsl και το ανωτερο που θα δωσεις ειναι +10 ευρω ( κανονικα την αναλογια για τις Χ ημερες που ειχες vdsl = 10/30 = 0,33e*Χ= το επιπλεον ποσο )
    Σε γυρνανε και σου μενει το modem ( και το πιο πιθανο ειναι να σου στειλουν και ενα δευτερο το adsl modem αυτη την φορα και να εχεις 2 οπως εχει αναφερθει εδω μεσα )

    το βρηκα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σήμερα τελικά, αν και δεν ξαναγύρισα ακόμα σε adsl, ναι, μου έστειλαν κι εμένα ...νέο ρούτερ (ZXV10 H108L), ωσάν να έκανα καινούργια σύνδεση!! Είναι τελικά απίστευτοι...
    Δεν ήθελα να το παραλάβω μπας και τους δώσω να καταλάβουν ότι είναι για γέλια, αλλά φοβήθηκα μήπως τυχόν στραβώσει τίποτα στο (προφανώς "ηλίθιο") σύστημά τους και καθυστερήσει κι άλλο η επαναφορά... Σηκώνω τα χέρια ψηλά με τη Wind από σήμερα και στο εξής...Εύγε! Μην παραλείψετε να κόψετε κι άλλο τους μισθούς των υπαλλήλων σας μετά όπως είπε προ ημερών κι ο φίλος παραπάνω, γιατί "δε βγαίνετε" τη στιγμή που κάνετε τέτοιες ηλίθιες σπατάλες...
    Prima pensa, poi parla, perché parole poco pensate portano pena

  6. #21
    Εγγραφή
    22-04-2013
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lazarosbo Εμφάνιση μηνυμάτων
    κι εγώ αυτή τη προσφορά πήρα, η ενεργοποίηση μου έγινε πριν 5 μέρες και όλα λειτουργούν μια χαρά ( ειδικά στο Internet - που δεν το περίμενα- είναι πολύ καλύτερη η ταχύτητα κατεβάσματος )
    Καλησπερα, σε ποια περιοχη, τι ταχυτητα Download/Upload εχεις ?

    Ευχαριστω

  7. #22
    Εγγραφή
    18-04-2013
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να μην επιτρέπεται; Αλλωστε, φαίνεται και στο προφίλ σου, στο header του post
    Μπορεί να ποστάρει από τη δουλειά του... όπως κι εγώ άλλωστε..... πάντως η wind απ'ότι ξέρω παίζει ανα περιοχή, οπότε ζήτα πληροφορίες από τους γείτονες ή άτομα στα φόρουμ που μένουν ή εργαζονται κοντά σου.

  8. #23
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    To zte το έχω και εγώ, εντάξει δουλεύει, δεν έχω κανένα θέμα...Πάντως τέτοια προγράμματα συνδυαστικά γενικώς συμφέρουν...Η μαμά μου έβαλε πριν λίγους μήνες το wind one Large με ιντερνετ-απεριοριστα σταθερα , 300 λεπτα κινητά κ 350 mb σε κινητό (μια χαρα δλδ-κομπλε προγραμματάκι) με 40κατι ευρώ το μήνα...Τώρα το έχουν απο οτι ειδα στο 50αρικο, αλλά και πάλι είναι αρκετά συμφέρων...

  9. #24
    Εγγραφή
    24-01-2006
    Μηνύματα
    87
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Speedport
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα παιδιά

    Σκέφτομαι να μεταβώ σε Wind αλλά πριν κάνω την αίτηση θα ήθελα την άποψη σας. Μένω Ν.Σμύρνη και έχω On αλλά με τη προσφορά που έχει αυτή τη περίοδο, είναι αρκετά συμφέρουσα.

    Γενικότερα το dslam που υποστηρίζει την υπηρεσία αλλά και η τηλεφωνία είναι αξιόπιστα?

    Να αναφέρω ότι η υφιστάμενη γραμμή κλειδώνει στα ~11Mbps και η τηλεφωνία είναι VoIP.

    Ευχαριστώ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος frankid : 07-02-14 στις 00:05.

  10. #25
    Εγγραφή
    24-01-2006
    Μηνύματα
    87
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Speedport
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frankid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά

    Σκέφτομαι να μεταβώ σε Wind αλλά πριν κάνω την αίτηση θα ήθελα την άποψη σας. Μένω Ν.Σμύρνη και έχω On αλλά με τη προσφορά που έχει αυτή τη περίοδο, είναι αρκετά συμφέρουσα.

    Γενικότερα το dslam που υποστηρίζει την υπηρεσία αλλά και η τηλεφωνία είναι αξιόπιστα?

    Να αναφέρω ότι η υφιστάμενη γραμμή κλειδώνει στα ~11Mbps και η τηλεφωνία είναι VoIP.

    Ευχαριστώ
    Υπάρχει κανείς που μπορεί να βοηθήσει πριν κάνω την αίτηση?

  11. #26
    Εγγραφή
    24-01-2006
    Μηνύματα
    87
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Speedport
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τελικά προχώρησα στην αίτηση και πλέον έχω Wind. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικότατες. Σήμερα είχανε πει για ενεργοποίηση σήμερα έγινε (εντάξει, είχαμε και μια μικρή δίωρη διακοπή) αλλά όλα οκ.

    Τηλεφωνία, πολύ καλή, στο αναμενόμενο επίπεδο, με πολύ καλή ακουστότητα.
    Internet, DL 13,8Mbps/ UL 1024Μbps. (22db attenuation / 7dB SNR Margin).

  12. #27
    Εγγραφή
    30-11-2009
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    θελω να παω και εγω στη Wind με την προσφορα που κανουν τορα.Εισαι ευχαριστιμενος με την ταχυτιτα?,εχεις αποσυνδεσεις καθολου?
    Τι λετε, αξιζει να παω στη Wind ? Με ενδυαφερι το ιντερνετ παν'απολα.

  13. #28
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από olindo Εμφάνιση μηνυμάτων
    θελω να παω και εγω στη Wind με την προσφορα που κανουν τορα.Εισαι ευχαριστιμενος με την ταχυτιτα?,εχεις αποσυνδεσεις καθολου?
    Τι λετε, αξιζει να παω στη Wind ? Με ενδυαφερι το ιντερνετ παν'απολα.
    προσωπικά είμαι πολύ Οκ-και ταχύτητα και μηδαμινές αποσυνδέσεις και κυρίως οικονομία...

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερώτηση για format σε laptop και grub
    Από chralexo στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-13, 19:05
  2. απορια για μεταβαση σε σελιδα
    Από Micka στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-12, 04:15
  3. ερώτηση για adapter σε ide... ;
    Από djastral232 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-12, 09:45
  4. ερώτηση για malware σε win7
    Από nikraven στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-12, 21:39
  5. Ερώτηση για Regex σε Perl ( και όχι μονο )
    Από Han Solo στο φόρουμ Προγραμματισμός και γλώσσες προγραμματισμού
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-12, 10:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας