Σελ. 108 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 8898103106107108109110113118128 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.606-1.620 από 4167
  1. #1606
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Μηνύματα
    592
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100 down / 10 up
    ISP
    ΟTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Router
    Speedport Smart
    το bug παντως δεν το εφτιαξαν οταν χανεται η συνδεση στο ιντερνετ.
    Ερωτηση
    Τα favorites καναλια αυξηθηκαν στον αριθμο?

  2. #1607
    Εγγραφή
    16-02-2015
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Speedport
    παιδιά μια ερώτηση. μόλις άρχισα τη διαδικασία αναβάθμισης του αποκωδικοποιητή μου σε hybrid. Γνωρίζει κάποιος αν για όλα αυτά που θα σου παρέχουν με αυτή την αναβάθμιση εάν θα υπάρχει επιπλέον χρέωση?

  3. #1608
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Το μόνο που μπορεί να χρεωθεί είναι οι ταινίες ondemand.

  4. #1609
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    449
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dleyteris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερωτηση
    Τα favorites καναλια αυξηθηκαν στον αριθμο?
    Την ίδια ελπίδα είχα κι εγώ αλλα δεν. Είμαι στο όριο δοκίμασα να προσθέσω ακόμα ένα αλλα δεν το δέχτηκε.

  5. #1610
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    καλησπερα καποιες ερωτησεις αν ξερει καποιος εχω αποκωδικοποιητη με σκληρο δισκο και συνδεση μεσω δορυφορου αν αναβαθμισω σε Hybrid οπως μου εχει ερθει ενα sms τι θα κερδισω?ενταξει θα χαθουν οι εγραφες που εχω αλλα θα μπορω να γραψω στον ενσωματωμενο σκληρο δισκο η οχι?και τελος ειναι απαραιτητη η συνδεση του με το Internet?

  6. #1611
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα μπορείς να γράφεις πάλι κανονικά. Η σύνδεση στο Internet δεν είναι απόλυτα απαραίτητη, αλλά σου δίνει πρόσθετες δυνατότητες. Αυτός είναι άλλωστε ο λόγος να αναβαθμίσεις και να γίνεις hybrid.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #1612
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @nnn ευχαριστω πολυ και θα γραφω στον εσωτερικο σκληρο που εχει?ποιες δυνατοτητες ειναι αυτες που απαιτουν συνδεση?

  8. #1613
    Εγγραφή
    19-01-2013
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ
    @rexdimos Ουσιαστικά οι υπηρεσίες που υπήρχαν στον OTE TV μέσω ADSL και όχι μέσω δορυφόρου όπως CINEMA ON DEMAND (πολλές ταινίες όποτε θες και όχι 4 κανάλια όπως στο δορυφορικό με προκαθορισμένες προβολές) και REPLAY TV. Επίσης η καινούργια υπηρεσία Cosmote TV Plus που περιέχει δωρεάν επεισόδια σειρών και ταινίες που μεταδόθηκαν από τα Cosmote Cinema κανάλια. (Επίσης υποθέτω πως θα χρειάζεται η σύνδεση στο δίκτυο όταν δοθεί η δυνατότητα multiroom και στο δορυφορικό... αν κρίνω από την υλοποίηση στο cosmote tv μέσω διαδικτύου).

  9. #1614
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ...και φυσικά συνεχίζεις να γράφεις στον εσωτερικό σκληρό.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  10. #1615
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @nnn σε ευχαριστω για τις πληροφοριες οκ την εκανα απο οσο βλεπω η πιοτητα σηματος εχει αυξηθει συμπεριφερεται πανω κατω οπως πριν με επιπλεον το internet που αν διαβασα σωστα εκτος ολων των αλλων μπορεις και απο το tvgo να στειλεις εγραφη στον σκληρο δισκο

    Το μονο που δεν εχω κατλάβει ακόμα ειναι αν επηρεάζεται η ταχύητα του δικτύου οσο το εχεις συνδεδεμένο χωρίς να το χρησιμοποιείς εινα δεδομενο οτι θα επηρεαστει σε συνθηκες χρήσης
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rexdimos : 20-11-16 στις 10:23.

  11. #1616
    Εγγραφή
    05-06-2007
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Οχι δεν επηρεάζεται η ταχύτητα πρόσβασης στο δίκτυο

  12. #1617
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Έκανα και εγώ εγγραφή στην υπηρεσία COSMOTE TV Μέσω Δορυφόρου και μου ήρθε ο αποκωδικοποιητής (υβριδικός) KAONMEDIA NS111OH. Δεν έκανα τίποτα με τη δορυφορική κεραία γιατί έχω μία από παλιά (όπου έβλεπε κάποια ελεύθερα δορυφορικά κανάλια) και θέλω να δω αν μου κάνει μπας και γλυτώσω το έξοδο.

    Λοιπόν έκανα τη συνδεσμολογία όπως αναφέρει το manual του αποκωδικοποιητή (https://www.cosmote.gr/portal/docume...-NS110H-FV.pdf). Φτάνοντας στη σελίδα 16 του manual (4.1.9. Αναζήτηση καναλιών) στο όνομα του δορυφόρου μου λέει να επιλέξω το δορυφόρο EUTELSAT 9B. Όμως στη δική μου περίπτωση μπορώ να επιλέξω τον EUTELSAT 9Α. Πηγαίνω στο επόμενο menu και επιλέγω τον αναμεταδότη ΟΤΕ 1 βλέπω ότι η ισχύς και η ποιότητα σήματος είναι 100% και κάνω νέα αναζήτηση. Μετά από λίγο μου βγαίνει μήνυμα "Αποτυχία Αναζήτησης Καναλιών. Ελέξτε τη σύνδεση με τη δορυφορική κεραία.". Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να επιλέξω κάποια ελευθερα δορυφορικά κανάλια (γερμανόφωνα).

    Η ερώτηση λοιπόν είναι αν με τη συγκεκριμένη κεραιά μπορεί να γίνει τίποτα. Μπορώ πχ να την στρέψω ώστε να βλέπει τον EUTELSAT 9B; Μπορώ να κάνω κάτι άλλο με τη κεραία που έχω; Οι γνώσεις μου περί κεραιών είναι ανύπαρκτες γι' αυτό ρωτάω εδώ.

  13. #1618
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    To πιάτο που έχεις προφανώς στοχεύει αλλού. Δεν ξέρω σε ποιον δορυφόρο έβλεπες παλαιότερα. Η στόχευση δεν είναι κάτι εύκολο και για να γίνει από εσένα θέλει μια σημαντική προσπάθεια αν είσαι αρχάριος. Πρέπει να έλθει κάποιος με πεδιόμετρο και να σου κάνει την δουλειά. Κόστος περίπου 30€.

  14. #1619
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panvasil72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα και εγώ εγγραφή στην υπηρεσία COSMOTE TV Μέσω Δορυφόρου και μου ήρθε ο αποκωδικοποιητής (υβριδικός) KAONMEDIA NS111OH. Δεν έκανα τίποτα με τη δορυφορική κεραία γιατί έχω μία από παλιά (όπου έβλεπε κάποια ελεύθερα δορυφορικά κανάλια) και θέλω να δω αν μου κάνει μπας και γλυτώσω το έξοδο.

    Λοιπόν έκανα τη συνδεσμολογία όπως αναφέρει το manual του αποκωδικοποιητή (https://www.cosmote.gr/portal/docume...-NS110H-FV.pdf). Φτάνοντας στη σελίδα 16 του manual (4.1.9. Αναζήτηση καναλιών) στο όνομα του δορυφόρου μου λέει να επιλέξω το δορυφόρο EUTELSAT 9B. Όμως στη δική μου περίπτωση μπορώ να επιλέξω τον EUTELSAT 9Α. Πηγαίνω στο επόμενο menu και επιλέγω τον αναμεταδότη ΟΤΕ 1 βλέπω ότι η ισχύς και η ποιότητα σήματος είναι 100% και κάνω νέα αναζήτηση. Μετά από λίγο μου βγαίνει μήνυμα "Αποτυχία Αναζήτησης Καναλιών. Ελέξτε τη σύνδεση με τη δορυφορική κεραία.". Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να επιλέξω κάποια ελευθερα δορυφορικά κανάλια (γερμανόφωνα).

    Η ερώτηση λοιπόν είναι αν με τη συγκεκριμένη κεραιά μπορεί να γίνει τίποτα. Μπορώ πχ να την στρέψω ώστε να βλέπει τον EUTELSAT 9B; Μπορώ να κάνω κάτι άλλο με τη κεραία που έχω; Οι γνώσεις μου περί κεραιών είναι ανύπαρκτες γι' αυτό ρωτάω εδώ.
    Ο 9Β αντικατέστησε τον 9Α και φυσικά αν υπάρχει σωστή στόχευση στις 9 μοίρες ανατολικά, θα πρέπει να κατεβάσει τα κανάλια. Αν είσαι σίγουρος πως είναι στις 9Ε, κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών του οτέ μήπως πρέπει να "παίξεις" με τους αναμεταδότες, αλλιώς ότι σου είπε ο φίλος manicx.

    Επίσης, αν έχεις άλλον δέκτη, κούμπωσε τον πάνω και τότε είμαι σίγουρος θα βρεις που στοχεύει το πιάτο σου.

  15. #1620
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Νέα δεδομένα. Μετά από restart o EUTELSAT 9B εμφανίστηκε! Πηγαίνοντας όμως στην αναζήτηση καναλιών βλέπω το 100% στην ισχύ και την ποιότητα σήματος και την κλειδαριά κλειδωμένη. Ωστόσο δεν έχουν εμφανιστεί κανάλια πέρα απο τα ελεύθερα δορυφορικά.

    Το ίδιο συμβαίνει με όλους τους αναμεταδότες όπου η νέα αναζήτηση δε κάνει τίποτα! Καμμία ιδέα;

Σελ. 108 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 8898103106107108109110113118128 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 21:29
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-16, 16:06
  3. OTE TV μέσω Broadband σύνδεσης
    Από johnp στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-16, 14:15
  4. OTE TV Μέσω Ευρυζωνικής Σύνδεσης.
    Από dionisis1925 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-15, 13:38
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-15, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας