Σελ. 217 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 197207212215216217218219222227237 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.241-3.255 από 4167
  1. #3241
    Εγγραφή
    04-02-2012
    Περιοχή
    ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ/ΚΑΤΩ ΠΑΝΑΓΙΑ-ΚΥΛΛΗΝΗ
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14505/966 ,14230/1021
    ISP
    NOVA/WIND
    DSLAM
    Wind - ΚΥΛΛΗΝΗ
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    SNR / Attn
    6/6(dB) / 21.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χρέωση παγίων 14,663€ +3,5€(24%=18,18€ Το Τέλος συνδρομητικής τηλεόρασης 1,466€ αν το προσθέσω συν το φπα μας κάνει Σύνολο 20,00€ έτσι μου πρότειναν τα 18,18€

  2. #3242
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.689
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    https://www.newmoney.gr/roh/palmos-o...-europa-league

    Περιμένουμε και εξελίξεις!

    Δαγκώθηκα λιγάκι γιατί μέσα στον Ιανουάριο λήγει το πρόγραμμά μου, και ελπίζω πως μέχρι τότε θα έχω μάθει αν θα τα ανανεώσει ή όχι, γιατί χωρίς το champions league εγώ μάλλον θα αποχωρήσω..

  3. #3243
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    608
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Καλησπέρα σε όλους,

    Σε ένα μήνα περίπου λήγει το συμβόλαιο που έχω στην Cosmote TV (δορυφορικό).
    Ρώτησα από τώρα για ανανέωση και μου το δίνουν στα 20 Ευρώ + 6 Ευρώ το multiroom. Το έχω μέχρι τον επόμενο μήνα στις 13/12 στα 15 Ευρώ.
    Έχει πάρει κανείς κάποια καλύτερη προσφορά από τα 20; Αν ναι, πως;
    Επίσης υπάρχει κανένα σταθερό που μπορώ να καλέσω για καλύτερη προσφορά;

  4. #3244
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.689
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους,

    Σε ένα μήνα περίπου λήγει το συμβόλαιο που έχω στην Cosmote TV (δορυφορικό).
    Ρώτησα από τώρα για ανανέωση και μου το δίνουν στα 20 Ευρώ + 6 Ευρώ το multiroom. Το έχω μέχρι τον επόμενο μήνα στις 13/12 στα 15 Ευρώ.
    Έχει πάρει κανείς κάποια καλύτερη προσφορά από τα 20; Αν ναι, πως;
    Επίσης υπάρχει κανένα σταθερό που μπορώ να καλέσω για καλύτερη προσφορά;
    Αν δεν κάνεις αίτηση για διακοπή δε νομίζω να γίνει κάτι καλύτερο. Θα πρότεινα να δοκιμάσεις κάτι ακόμη εφόσον έχεις φτάσει στον τελευταίο μήνα. Πάρε τηλέφωνο και ζήτα τους τη διακοπή του συμβολαίου την τελευταία ημέρα που λήγει διότι δε ανανεώσεις, οπότε να γίνει αίτηση διακοπής για τότε. Λογικά στέλνουν αίτημα στο αντίστοιχο τμήμα, και μετά αυτοί παίρνουν τηλέφωνο. Εγώ την τελευταία φορά έτυχε 2 βδομάδες πριν λήξει να με πάρουν τηλέφωνο οπότε τότε είχα ανανεώσει, αλλά στα 20 ευρώ (το οποίο πλέον χωρίς τον φόρο είναι 18,18 ευρώ).

    Υ.Γ. btw το 15 ευρώ πως κατάφερες και το είχες πάρει;

  5. #3245
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    608
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες YaziDis.
    Μαλλον θα με πάνε στα 18 όπως το κόβω....

    Το κατάφερα μετά από αίτημα διακοπής και επειδή μάλλον έχω 3 σταθερά, 4 κινητά και 1 ΤV + Multiroom, οπότε σου λέει αυτός μας αφήνει φράγκα... Λογικά θα έχουν και κάποιο CRM που θα τους θα δείχνει όλα αυτά και έτσι αποφαίνονται.
    Βέβαια να πω και το εξής ότι η κυρία που με κάλεσε ήταν ευγενέστατη και πολύ πρόθυμη να με βοηθήσει.
    Αφού να φανταστείς μου το έδωσε στα 15 + 6 το multiroom και επειδή της είπα ότι πληρώνω πολλά και στο σταθερό με το Internet μου το ανανέωσε την ώρα που είχα ακόμα 1+ χρόνο για την λήξη του συμβολαίου.
    Οπότε μάλλον ήμουν και λίγο φαρδής στο πίσω μέρος.... τι να πω

  6. #3246
    Εγγραφή
    31-10-2007
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Είδηση! Διαθέσιμη και σε τηλεοράσεις LG η νέα υπηρεσία COSMOTE TV OTT!

    Οι ιδιαιτερότητες του ιδιοκτησιακού λογισμικού της LG, η επιμονή της COSMOTE TV για βέλτιστη εμπειρία θέασης του συνδρομητή καθώς και οι απαιτήσεις των υπευθύνων της νοτιοκορεάτικης πολυεθνικής για απόλυτη συμβατότητα του app με τα έξυπνα χειριστήρια και τις τεχνολογικές καινοτομίες της LG, είχαν ως αποτέλεσμα την σημαντική καθυστέρηση της εφαρμογής. Όμως, η αναμονή έλαβε τέλος αφού η νέα εφαρμογή της COSMOTE TV είναι έτοιμη!

    Οι κάτοχοι τηλεοράσεων LG μπορούν να την κατεβάσουν στις smart TV's τους και να δοκιμάσουν τις δυνατότητες της. Τα μοντέλα της εταιρείας που υποστηρίζονται είναι απο το 2018 και μετά. Λογικά απο εβδομάδα θα υπάρξουν και οι επίσημες ανακοινώσεις της συνδρομητικής πλατφόρμας. Σύντομα η εφαρμογή θα προστεθεί και στο launcher bar των τηλεοράσεων, για άμεση πρόσβαση στο περιβάλλον και στο περιεχόμενο της COSMOTE TV. Επίσης, θα τρέξουν και προωθητικές ενέργειες σε συνεργασία με την LG, για δωρεάν χρήση της υπηρεσίας για κάποιους μήνες με την αγορά νέας τηλεόρασης. Καλό Σαββατοκύριακο!

    https://digitaltvinfo.gr/news/pay-tv...sia-cosmote-tv

  7. #3247
    Εγγραφή
    07-03-2010
    Μηνύματα
    510
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από davinci_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδηση! Διαθέσιμη και σε τηλεοράσεις LG η νέα υπηρεσία COSMOTE TV OTT!

    Οι ιδιαιτερότητες του ιδιοκτησιακού λογισμικού της LG, η επιμονή της COSMOTE TV για βέλτιστη εμπειρία θέασης του συνδρομητή καθώς και οι απαιτήσεις των υπευθύνων της νοτιοκορεάτικης πολυεθνικής για απόλυτη συμβατότητα του app με τα έξυπνα χειριστήρια και τις τεχνολογικές καινοτομίες της LG, είχαν ως αποτέλεσμα την σημαντική καθυστέρηση της εφαρμογής. Όμως, η αναμονή έλαβε τέλος αφού η νέα εφαρμογή της COSMOTE TV είναι έτοιμη!

    Οι κάτοχοι τηλεοράσεων LG μπορούν να την κατεβάσουν στις smart TV's τους και να δοκιμάσουν τις δυνατότητες της. Τα μοντέλα της εταιρείας που υποστηρίζονται είναι απο το 2018 και μετά. Λογικά απο εβδομάδα θα υπάρξουν και οι επίσημες ανακοινώσεις της συνδρομητικής πλατφόρμας. Σύντομα η εφαρμογή θα προστεθεί και στο launcher bar των τηλεοράσεων, για άμεση πρόσβαση στο περιβάλλον και στο περιεχόμενο της COSMOTE TV. Επίσης, θα τρέξουν και προωθητικές ενέργειες σε συνεργασία με την LG, για δωρεάν χρήση της υπηρεσίας για κάποιους μήνες με την αγορά νέας τηλεόρασης. Καλό Σαββατοκύριακο!

    https://digitaltvinfo.gr/news/pay-tv...sia-cosmote-tv
    Τρύπα στο νερό παλιές τηλεόρασεις με web os 3 τρώνε άκυρο του 2016,2017 π.χ μας υποχρέωσαν πάλι

  8. #3248
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paodim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρύπα στο νερό παλιές τηλεόρασεις με web os 3 τρώνε άκυρο του 2016,2017 π.χ μας υποχρέωσαν πάλι
    Ακριβώς εμένα να δείτε ατυχία. Κατασκευάστηκε Νοέμβριο του 2017

  9. #3249
    Εγγραφή
    03-02-2013
    Περιοχή
    Κατερινη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    465
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    220000/21998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Smart3
    SNR / Attn
    17.3(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα, πριν 2 μέρες είχα κλήση από τμήμα εξυπηρέτησης μου είπαν box με cinema pack περίπου 8€ (τόσα πολλά που έλεγε, ξέρετε..) Τώρα έχω Netflix. Περίπου 14€ το μήνα (εχω UHD συνδρομή)
    1 Υπάρχουν ταινίες, σειρές της προκοπής?
    2 Με την έναρξη της cosmote tv θα γίνει αυτόματα και ανανέωση σταθερής?
    3 Μπορώ να έχω θέαση σε ταυτόχρονα 2 τηλεοράσεις? (Χωρίς να μεταφερθεί το box από τηλεόραση σε τηλεόραση όπως μου έλεγαν παλια στο τμήμα εξυπηρέτησης) (η μια είναι LG smart 2019 μοντέλο και Samsung όχι Smart)
    4 Οι προβολες είναι όλες σε 1080p η υπάρχουν και 4k περιεχόμενο?

  10. #3250
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.220
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panosira Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα, πριν 2 μέρες είχα κλήση από τμήμα εξυπηρέτησης μου είπαν box με cinema pack περίπου 8€ (τόσα πολλά που έλεγε, ξέρετε..) Τώρα έχω Netflix. Περίπου 14€ το μήνα (εχω UHD συνδρομή)
    1 Υπάρχουν ταινίες, σειρές της προκοπής?
    2 Με την έναρξη της cosmote tv θα γίνει αυτόματα και ανανέωση σταθερής?
    3 Μπορώ να έχω θέαση σε ταυτόχρονα 2 τηλεοράσεις? (Χωρίς να μεταφερθεί το box από τηλεόραση σε τηλεόραση όπως μου έλεγαν παλια στο τμήμα εξυπηρέτησης) (η μια είναι LG smart 2019 μοντέλο και Samsung όχι Smart)
    4 Οι προβολες είναι όλες σε 1080p η υπάρχουν και 4k περιεχόμενο?
    1 Εχει πλουσια ταινιοθηκη
    2 Δεν εχει να κανει με τη συνδρομη της σταθερης
    3 Μπορεις να εχεις θεαση μεχρι 6 συσκευες σιγουρα αλλα οχι ταυτοχρονα για ταυτοχρονη θεαση δινεις κατι παραπανω.
    4 Οι προβολες δεν ειναι ολες 1080p ειναι στα περισσοτερα καναλια σειρων και ταινιων και 4k εκπεμπει μονο ενα αθλητικο καναλι και οχι με συνεχομενη ροη.
    Στην lg βγηκε app το κατεβαζεις και βλεπεις στην samsung παρε ενα android box με τουλαχιστον εκδοση 8 προτεινω xiaomi και κατεβασε το app

  11. #3251
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.689
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    1) Σε γενικές γραμμές έχουν αρκετό υλικό. Έχω δει αρκετά διαμαντάκια σειρές εκεί, και ειδικά αν σου αρέσουν και οι ευρωπαϊκές σειρές και έχεις βαρεθεί λίγο τις αμερικανιές, τότε δε θα έχεις πρόβλημα. Έχει κάτι αγγλικές οι οποίες για μένα αξίζουν αρκετά.
    Επίσης υπάρχουν αρκετές Γαλλικές ταινίες, όπου ειδικά στις κωμωδίες εγώ τους βγάζω το καπέλο.
    3) Σίγουρα μέχρι το τέλος του χρόνου θα μπορείς να βλέπεις ταυτόχρονα σε 2 τηλεοράσεις, διότι αν δεν κάνω λάθος το πακέτο των έξτρα συσκευών το δίνει τζάμπα. Όπως είπε και ο φίλος από πάνω, λένε πως βγάλανε και το app για LG, οπότε με τηλεόραση του 2019 θα πρέπει να το βρεις στο LG Store της. Στη Samsung θα βάλεις το android box. Απ'ότι κατάλαβα θα σου δώσουν την 24μηνη συνδρομή οπότε θα σου δώσουν android box. Σε περίπτωση που δε σου δίνουν σε αυτό το συμβόλαιο, ένα φθηνό της αγοράς που υποστηρίζει και Cosmote TV και Netflix είναι το Xiaomi MI Box S (είναι και 4Κ) που λέει και ο φίλος επάνω, που κάνει 50€.

  12. #3252
    Εγγραφή
    03-02-2013
    Περιοχή
    Κατερινη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    465
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    220000/21998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Smart3
    SNR / Attn
    17.3(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ταυτόχρονη προβολη εννοουμε μια ταινία /σειρά σε ταυτόχρονη προβολη 2 τηλεοράσεων? Εκεί είναι η χρέωση? Η έχει να κάνει με τις συνδεδεμένες συσκευές?

  13. #3253
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.689
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panosira Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ταυτόχρονη προβολη εννοουμε μια ταινία /σειρά σε ταυτόχρονη προβολη 2 τηλεοράσεων? Εκεί είναι η χρέωση? Η έχει να κάνει με τις συνδεδεμένες συσκευές?
    Μιλάμε για ταυτόχρονη θέαση. Σαν συσκευές μπορείς να βάλεις έως 5, και μέχρι το τέλος του 2020 μπορείς να βάλεις 7, και να μπορείς να βλέπεις σε 2 από αυτές.

    Δες εδώ αν θέλεις τις συχνές ερωτήσεις

  14. #3254
    Εγγραφή
    03-02-2013
    Περιοχή
    Κατερινη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    465
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    220000/21998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Smart3
    SNR / Attn
    17.3(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ευχαριστώ και τους δυο

  15. #3255
    Εγγραφή
    23-05-2020
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5503/54998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    21.1(dB) / 2.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αντιμετωπίζει κανένας πρόβλημα σήμερα με τους κωδικούς εισόδου? Δεν μου αναγνωρίζει το email , ούτε στο cosmotetv ούτε στο mycosmote.

    Υ.Γ Μάλλον είχε φάει κάποιο κόλλημα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος walker1925 : 06-12-20 στις 20:39.

Σελ. 217 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 197207212215216217218219222227237 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 21:29
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-16, 16:06
  3. OTE TV μέσω Broadband σύνδεσης
    Από johnp στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-16, 14:15
  4. OTE TV Μέσω Ευρυζωνικής Σύνδεσης.
    Από dionisis1925 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-15, 13:38
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-15, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας