Σελ. 22 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 316-330 από 4167
  1. #316
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το nova sport σε σύγκριση με ΟΤΕ sport είχε καλύτερη εικόνα για τον τελικό του uefa champion league και η 3d μεταδώσει ήταν κάτι το φοβερό
    καλη ηταν η 3d μεταδοση της nova αλλα σε ποιοτητα εικονας μετρια συγκριτικα με αλλα καναλια μεταδοσης 3d υστερει φυσικα και στην επιλογη ηχου πχ αν δεν θελεις σχολιασμο και θελεις επιλογη stadium, εχει δουλεια ακομα....

  2. #317
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Σίγουρα θέλει δουλειά ωμός forth net κάνει επενδύσεις ο ΟΤΕ όχι ακόμα εγώ νομίζω ότι θα πάρει την επόμενη φόρα και πρωταθλήματα.

  3. #318
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το nova sport σε σύγκριση με ΟΤΕ sport είχε καλύτερη εικόνα για τον τελικό του uefa champion league και η 3d μεταδώσει ήταν κάτι το φοβερό
    Και αφου το uefa champions league είναι σε ένα κανάλι πως έκανες σύγκριση με τα δυο;
    Ακόμα μιλάμε για το HD ή για το απλό που έχει μια διαφορά κόστους;

    το 3d μην ξεχνάμε οτι το έχει μόνο στο full pack

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα θέλει δουλειά ωμός forth net κάνει επενδύσεις ο ΟΤΕ όχι ακόμα εγώ νομίζω ότι θα πάρει την επόμενη φόρα και πρωταθλήματα.
    τρικυμιά εν κρανίο!

    Δηλαδή πως θεωρείς εσύ τις επενδύσεις;

  4. #319
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αφου το uefa champions league είναι σε ένα κανάλι πως έκανες σύγκριση με τα δυο;
    Ακόμα μιλάμε για το HD ή για το απλό που έχει μια διαφορά κόστους;

    το 3d μην ξεχνάμε οτι το έχει μόνο στο full pack

    - - - Updated - - -



    τρικυμιά εν κρανίο!

    Δηλαδή πως θεωρείς εσύ τις επενδύσεις;
    Εγώ μιλάω για την εικόνα και επενδύσεις θεωρό να ρίχνει χρήμα στο προϊόν που δίνει η εταιρία. Σίγουρα έκανε γκάφα με το περιεχόμενο(Αθλητικό), αν όντως έχει 586,000 συνδρομητές επειδή πόλοι θα ρωτάνε για nova με τα πακέτα 3play θα αλλάξουν τα πράγματα.

  5. #320
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ μιλάω για την εικόνα και επενδύσεις θεωρό να ρίχνει χρήμα στο προϊόν που δίνει η εταιρία. Σίγουρα έκανε γκάφα με το περιεχόμενο(Αθλητικό), αν όντως έχει 586,000 συνδρομητές επειδή πόλοι θα ρωτάνε για nova με τα πακέτα 3play θα αλλάξουν τα πράγματα.
    Αν δε ριξει τις τιμες στην συνδρομη και με την χασουρα που εχει στα ξενα πρωταθληματα το μονο που της ειχε μεινει ηταν η p.league τωρα που το εχασε και αυτο πιστευεις οτι μπορει να κρατηθει με την δικια μας λιγκα που ειναι για κλωτσες?Δε νομιζω.....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rage : 26-05-13 στις 22:06.

  6. #321
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δε ριξει τις τιμες στην συνδρομη και με την χασουρα που εχει στα ξενα πρωταθληματα το μονο που της ειχε μεινει ηταν η p.league τωρα που το εχασε και αυτο πιστευεις οτι μπορει να κρατηθει με την δικια μας λιγκα που ειναι για κλωτσες?Δε νομιζω.....
    Παιδιά αυτό λέω γκάφα στο περιεχόμενο.
    Οι τιμές πρέπει να πέσουν και για ένα άλλο λόγω τώρα με το vdsl κανενόςδεν θα δεχθεί να πληρώνει 80euro για την 24mbp και αυτό θα την αναγκάσει την forth net να το ρίξει όταν στο με ίδιο πόσο παίρνεις την 50mbp ειναι αυτονόητο νομίζω.Μιλάω για 3play πακέτο πάντα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gkamared : 26-05-13 στις 22:26.

  7. #322
    Εγγραφή
    25-01-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα θέλει δουλειά ωμός forth net κάνει επενδύσεις ο ΟΤΕ όχι ακόμα εγώ νομίζω ότι θα πάρει την επόμενη φόρα και πρωταθλήματα.
    Ποιος δεν κάνει επενδύσεις? Ο ΟΤΕ? Γιατί εγώ ξέρω ότι η Forthnet δεν μπορεί καν να κάνει αύξηση μετοχικού κεφαλαίου...Παιδιά...μην γράφουμε ότι μας κατέβει στην κούτρα μας.

  8. #323
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PerseasG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος δεν κάνει επενδύσεις? Ο ΟΤΕ? Γιατί εγώ ξέρω ότι η Forthnet δεν μπορεί καν να κάνει αύξηση μετοχικού κεφαλαίου...Παιδιά...μην γράφουμε ότι μας κατέβει στην κούτρα μας.
    Ναι θα αφησουν οι μετοχοι να κλησει η εταιρια με 75 εκατομιρια κερδος, αν ισχυει η οικονομικη τους ΕκθεσηΔεν παμε καλαΑπλα για 4 χρονια θα εχει καλυτερο προγραμμα ο ΟΤΕ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gkamared : 27-05-13 στις 00:30.

  9. #324
    Εγγραφή
    25-01-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι θα αφησουν οι μετοχοι να κλησει η εταιρια με 75 εκατομιρια κερδος, αν ισχυει η οικονομικη τους ΕκθεσηΔεν παμε καλαΑπλα για 4 χρονια θα εχει καλυτερο προγραμμα ο ΟΤΕ
    Ξέρεις τι σημαίνει αύξηση μετοχικού κεφαλαίου και ότι δεν μπορεί να πάρει δάνειο λόγω της οικονομικής κατάστασης της? Δεν σου είπε κανείς για κλείσιμο της εταιρίας, που δεν κάνει να κλείσει καμία εταιρία για πολλούς και διαφόρους λόγους αλλά για οικονομική τροχοπέδη. Αυτήν την στιγμή η Forthnet αντιμετωπίζει τα μεγαλύτερα προβλήματα στον χώρο.

    http://www.tovima.gr/finance/article/?aid=505181

    Eσύ μιλάς για κέρδος αλλά διάβασε και αυτό:

    Ο κύκλος εργασιών της εταιρείας έφτασε το 2012 τα 408 εκατ. ευρώ αντί 415 εκατ. ευρώ πέρυσι, μειωμένος ελαφρώς κατά 1,8%.

    Τα EBITDA ήταν θετικά, στα 17 εκατ. ευρώ, αντί -52 εκατ. ευρώ το 2011, δηλαδή κατεγράφη αύξηση κατά 133,8%.

    Ωστόσο, μετά από φόρους κατέγραψε υψηλές ζημίες 100 εκατ. ευρώ, ενώ το σύνολο των υποχρεώσεών του ομίλου προσεγγίζει τα 700 εκατ. ευρώ.

    Εξ αυτών 333 εκατ. ευρώ αποτελούν βραχυπρόθεσμες δανειακές υποχρεώσεις, 225 εκατ. ευρώ βραχυπρόθεσμες λοιπές υποχρεώσεις, ενώ 140 εκατ. ευρώ προβλέψεις και λοιπές μακροπρόθεσμες υποχρεώσεις.

  10. #325
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PerseasG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις τι σημαίνει αύξηση μετοχικού κεφαλαίου και ότι δεν μπορεί να πάρει δάνειο λόγω της οικονομικής κατάστασης της? Δεν σου είπε κανείς για κλείσιμο της εταιρίας, που δεν κάνει να κλείσει καμία εταιρία για πολλούς και διαφόρους λόγους αλλά για οικονομική τροχοπέδη. Αυτήν την στιγμή η Forthnet αντιμετωπίζει τα μεγαλύτερα προβλήματα στον χώρο.

    http://www.tovima.gr/finance/article/?aid=505181

    Eσύ μιλάς για κέρδος αλλά διάβασε και αυτό:

    Ο κύκλος εργασιών της εταιρείας έφτασε το 2012 τα 408 εκατ. ευρώ αντί 415 εκατ. ευρώ πέρυσι, μειωμένος ελαφρώς κατά 1,8%.

    Τα EBITDA ήταν θετικά, στα 17 εκατ. ευρώ, αντί -52 εκατ. ευρώ το 2011, δηλαδή κατεγράφη αύξηση κατά 133,8%.

    Ωστόσο, μετά από φόρους κατέγραψε υψηλές ζημίες 100 εκατ. ευρώ, ενώ το σύνολο των υποχρεώσεών του ομίλου προσεγγίζει τα 700 εκατ. ευρώ.

    Εξ αυτών 333 εκατ. ευρώ αποτελούν βραχυπρόθεσμες δανειακές υποχρεώσεις, 225 εκατ. ευρώ βραχυπρόθεσμες λοιπές υποχρεώσεις, ενώ 140 εκατ. ευρώ προβλέψεις και λοιπές μακροπρόθεσμες υποχρεώσεις.
    Μετά από φόρους κατέγραψε υψηλές ζημίες 100 εκατ. ευρώ Εδώ είναι το πραγματίκο ζητημα παιδία και ολλα τα γινονταί

  11. #326
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το nova sport σε σύγκριση με ΟΤΕ sport είχε καλύτερη εικόνα για τον τελικό του uefa champion league και η 3d μεταδώσει ήταν κάτι το φοβερό
    Τη σύγκριση 2D την κάνεις μεταξύ Nova και ERT HD. Η ERT HD σε ποιότητα είναι 1 κλάση ανώτερη. Μιλάμε για τεράστιο bitrate σε σχέση με το HD (επι πληρωμή) της Nova που δεν φτουράει...

  12. #327
    Εγγραφή
    22-04-2013
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apto Εμφάνιση μηνυμάτων
    κάτι που με χάλασε στο πρόγραμμα του είναι τα παιχνίδια της football league που θα δείξει την κυριακή.
    1. γιατί μόνο 2 αγώνες;
    2. γιατί να επιλέξει να δείξει τους συγκεκριμένους;
    για όσους δεν ασχολούνται: βαθμολογία γίνεται χαμός. 1ος 73 βαθμούς, 2ος, 3ος και 4ος, 72 βαθμούς, μετά 71, 70 και 67 και διαλέγει να δείξει τον αγώνα 1ου-7ου και 5ου-6ου και να μην δείξει το ματς 2ου-4ου, οι οποίοι είναι ισόβαθμοι; δηλαδή αν αυτή η κατάταξη ήταν στην superleague θα έκανε αυτή την μετάδοση στην τελευταία αγωνιστική;...
    μπορεί να καίγομαι λίγο παραπάνω επειδή είμαι από καλλονή, αλλά και αντικειμενικά νομίζω ότι όταν έχεις τέτοια κατάσταση πρέπει να κάνεις το κάτι παραπάνω. να δώσεις κι άλλο κανάλι, να βάλεις παράλληλη μετάδωση, ό,τι νομίζεις πιο καλό, όχι να κόψεις τους αγώνες όταν όλα παίζονται.
    συμφωνω μαζι σου αλλα απο την αλλη το κοστος της συνδρομης ειναι προσιτο οποτε δεν μπορει να καλυψει ολες τις απαιτησεις για να βαλει και αλλα καναλια πρεπει να ανεβασει και την συνδρομη βλεπε τον ανταγωνιστη του οποτε καπου πρεπει να κανουμε συμβιβασμους.
    δεν θα μπορούσαν να κάνουν κάποια παράλληλη σύνδεση; Ήταν όντως φουλ ανατροπή, συνέχεια η αγωνιστική. Μέχρι και 5 ομάδες ισοβαθμούσαν σε κάποια φάση, στην διάρκεια των αγώνων, στην πρώτη θέση..

  13. #328
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Ο ΟΤΕ μέχρι πότε έχει το ιταλικό πρωτάθλημα και κύπελλο Αγγλίας

  14. #329
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Από όσο έχω διαβάσει, έχει κάνει τριετή συμβόλαια

  15. #330
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΟΤΕ μέχρι πότε έχει το ιταλικό πρωτάθλημα και κύπελλο Αγγλίας
    Τα δικαιώματα τηλεοπτικής μετάδοσης του κορυφαίου πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Ιταλίας, το Campionato di Serie A εξασφάλισε αποκλειστικά για τους συνδρομητές του o ote tv έως τη σεζόν 2014-2015.

Σελ. 22 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 21:29
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-16, 16:06
  3. OTE TV μέσω Broadband σύνδεσης
    Από johnp στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-16, 14:15
  4. OTE TV Μέσω Ευρυζωνικής Σύνδεσης.
    Από dionisis1925 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-15, 13:38
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-15, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας