Σελ. 5 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 4167
  1. #61
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    cosmote
    Router
    H 300 S
    Ξεκινησε πριν λιγο το eurovision channel

  2. #62
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosmasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στο forum. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα :



    Ειμαι κάτοχος OTE TV από τον Δεκέμβριο του 2011 με σύμβαση δώδεκα μηνών. Μετά το πέρας της σύμβασης και συγκεκριμένα 27-12-2012 και πρωινές ώρες επικοινωνώ με το εμπορικό τμήμα του ΟΤΕ για το προιόν OTE-TV λέγοντας ότι δεν επιθυμώ να συνεχίσω την Υπηρεσία. Η κυρία που μίλησα στο τηλεφώνο αφού με ρώτησε αρχικά τον λόγο , μου προσέφερε δύο (02) μήνες δωρεάν στην Υπηρεσία και εν συνεχεία στα τέλη φεβρουαρίου θα αποφάσιζα αν θα συνέχιζα αορίστου χρόνου ή θα διέκοπτα όπως ήθελα εξαρχής. Για επιβεβαίωση μάλιστα ρώτησα αρκετές φορές αν όντως δεν υπάρχει δέσμευση και ειναι κανονικά δύο μήνες δωρεάν , πέρνοντας βέβαια την απάντηση πως δεν υπάρχει καμία δέσμευση.



    - Παρατηρώ λοιπόν σήμερα ότι στους τελευταίους δύο λογαριασμούς μου οι οποίοι αφορούν χρήση των Υπηρεσιών από 01/01/2013 έως 31/01/2013 και 01/02/2013 έως 28/02/2013 έχει χρεωθεί κανονικά στο λογαριασμό μου η Υπηρεσία ΟTE-TV , στον πρώτο μου χρεώθηκαν και κάτι αναδρομικά τα οποία μετά επεστράφησαν.



    - Να σημειώσω ότι διαθέτω ενεργοποιημένη την Υπηρεσία του ηλεκτρονικού μηνιαίου λογαριασμού.



    - Η πρώτη μου κίνηση ήταν να ζητήσω σήμερα με έγγραφο μου την ακρόαση της συνδιάλεξης και θα επικοινωνήσει ο ΟΤΕ μαζί μου.



    - Σε περίπτωση που δεν ικανοποιηθώ τελικά πως μπορώ να κινηθώ ?



    Παραθέτω τους δύο τελευταίους λογαριασμούς μου.
    Υποψιάζομαι ασυνεννοησία μεταξύ των κλάδων του ΟΤΕ.Το όνομα της υπαλλήλου που σου έκανε την προσφορά το θυμάσαι;Αν ναι,γιατί δεν προσπαθείς να επικοινωνήσεις μαζί της;

  3. #63
    Εγγραφή
    06-02-2013
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΕΡΜΟΥ
    vforvendetta85 27/12 πηρες τηλ στον οτε? μηπως ειχε εκδωθει ηδη ο λογαριασμος σου και ειναι απλα παρεξηγηση ? παρε στο 13888 να σου πουν

  4. #64
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikos salonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    vforvendetta85 27/12 πηρες τηλ στον οτε? μηπως ειχε εκδωθει ηδη ο λογαριασμος σου και ειναι απλα παρεξηγηση ? παρε στο 13888 να σου πουν
    Ο kosmasgr έχει το πρόβλημα Πάνω-κάτω τα ίδια λέμε.Κάπου μπερδεύτηκαν οι λογαριασμοί.

  5. #65
    Εγγραφή
    06-02-2013
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο kosmasgr έχει το πρόβλημα Πάνω-κάτω τα ίδια λέμε.Κάπου μπερδεύτηκαν οι λογαριασμοί.
    lol ! sorry ! χαχα !

  6. #66
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημερα στο forum.Οταν εγινα συνδρομητης στον ote tv και πηγα να εγκαταστησω τον δεκτη με εκπληξη μου διαπιστωνω οτι υποστηριζει μονο 4 lnb και εγω επειδη ειχα 10 lnb και τον eurobird 9 τον ειχα στο 7ο τους τηλεφωνω και τους το αναφερω.Το σηκωνει το τλφ μια ....... υπαλληλος και μετα απο πολλες παυσεις με παραπεμπει σε ενα αρμοδιο εξουσιοδοτημενο τεχνικο τους.Με καλει λοιπον ο τυπος και οταν του ειπα οτι εχω και ενα αλλο δεκτη κτλ και του λεω επειδη δεν υποστηριζει ο δεκτης το πιατο που εχω τι κανω να συντονισω και του προτεινω να αλλαξω την θεση των lnb και να βαλω ενα διακλαδωτη σηματος με 2 καλωδια και να βλεπω και στους 2 δεκτες λογω οτι δεν ειχε κανενας δεκτης loop κεραιας και μου απανταει οτι δεν γινεται και ο μονος τροπος ειναι να βαλω ενα ξεχωριστο πιατο για να πιασω τον eurobird (εδω μπορειτε να γελασετε) Αυτα για τους εξειδικευμενους....

  7. #67
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα στο forum.Οταν εγινα συνδρομητης στον ote tv και πηγα να εγκαταστησω τον δεκτη με εκπληξη μου διαπιστωνω οτι υποστηριζει μονο 4 lnb και εγω επειδη ειχα 10 lnb και τον eurobird 9 τον ειχα στο 7ο τους τηλεφωνω και τους το αναφερω.Το σηκωνει το τλφ μια ....... υπαλληλος και μετα απο πολλες παυσεις με παραπεμπει σε ενα αρμοδιο εξουσιοδοτημενο τεχνικο τους.Με καλει λοιπον ο τυπος και οταν του ειπα οτι εχω και ενα αλλο δεκτη κτλ και του λεω επειδη δεν υποστηριζει ο δεκτης το πιατο που εχω τι κανω να συντονισω και του προτεινω να αλλαξω την θεση των lnb και να βαλω ενα διακλαδωτη σηματος με 2 καλωδια και να βλεπω και στους 2 δεκτες λογω οτι δεν ειχε κανενας δεκτης loop κεραιας και μου απανταει οτι δεν γινεται και ο μονος τροπος ειναι να βαλω ενα ξεχωριστο πιατο για να πιασω τον eurobird (εδω μπορειτε να γελασετε) Αυτα για τους εξειδικευμενους....
    Nova και παλη Nova, τελεικα ειναι πολη σπουδαιο πραγμα η σωστη εξυπηρετειση

  8. #68
    Εγγραφή
    26-04-2009
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nova και παλη Nova, τελεικα ειναι πολη σπουδαιο πραγμα η σωστη εξυπηρετειση
    δεν νομιζω. και εγω το ιδιο προβλημα ειχα με παλιοτερο δεκτη της νοβα και με λιγοτερα lnb. δεν ειναι τοσο γνωστες τελικα και στην τελικη δεν εχουν υποχρεωση να ξερουν με 200 lnb και 30 δορυφορους πως πρεπει να τα στησεις. υπαρχουν καταλληλα φορουμ που τα αναφερουν αυτα και ποσο μαλλον τεχνικοι που τους πληρωνεις κιολας. αυτο ελειπε να παρω τον οτε να μου πουνε πως να στησω δορυφορικο δικτυο.

  9. #69
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Nova και παλη Nova, τελεικα ειναι πολη σπουδαιο πραγμα η σωστη εξυπηρετειση


    ωχ!!!στραβωθηκα παλι

  10. #70
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Μηνύματα
    674
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    none
    Δεν ειμαι fanboy κανενος. Αλλα μερικα πραγματα που διαβαζω νομιζω οτι ειναι λαθος.
    Ειναι σαν να ζητας πληροφοριες απο την ΕΥΔΑΠ για το πως θα συνδεσεις την πισινα σου η το ενυδρειο σου. Τι δουλεια εχει ο ΟΤΕ και η NOVA με τα 20lnb; Οι εταιριες πουλανε μια υπηρεσια με ενα πιατο και ενα LNB.

  11. #71
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από orck Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειμαι fanboy κανενος. Αλλα μερικα πραγματα που διαβαζω νομιζω οτι ειναι λαθος.
    Ειναι σαν να ζητας πληροφοριες απο την ΕΥΔΑΠ για το πως θα συνδεσεις την πισινα σου η το ενυδρειο σου. Τι δουλεια εχει ο ΟΤΕ και η NOVA με τα 20lnb; Οι εταιριες πουλανε μια υπηρεσια με ενα πιατο και ενα LNB.
    Το καθε πιατο αναλογα με τους δεκτες, που εχει μου εχει και της δικιες του υποδοχες διασυνδεσεις η lnb φυσικα οι τιμες ειναι τυποποιμενες(δεν γνωριζω τα μεγεθει και τα lnb που υπαρχουν στην αγορα δεν εχω ασοληθει και οτι με εχου διδαξει στην σχολη) απλως το εξαρτημα στη μια η την αλλη δεν κουμπονε για αυτο το ποιατο. Αρα ποιος φταιει δεν φταιει ο ΟΤΕ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gkamared : 10-02-13 στις 00:32.

  12. #72
    Εγγραφή
    12-06-2007
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    391
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    THOMSON TG585v7
    SNR / Attn
    7,0(dB) / 12,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά αν πας σε κατάστημα γερμανό να κάνεις την αίτηση και πάρεις και τον δέκτη χωρίς όμως τα υπόλοιπα καθώς τα έχω (πιατο, lnb) τι θα πληρώσω?

  13. #73
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panagism Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά αν πας σε κατάστημα γερμανό να κάνεις την αίτηση και πάρεις και τον δέκτη χωρίς όμως τα υπόλοιπα καθώς τα έχω (πιατο, lnb) τι θα πληρώσω?
    Τίποτα.

  14. #74
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ούτως ή άλλως, ο δέκτης είναι χρησιδάνειο. Όταν διακόψεις, πρέπει να τον επιστρέψεις.

  15. #75
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Εγω ρωταο για την τεχνολογικη υποδωμη, επειδη ο ΟΤΕ ανηκει στην Dosche telecom αλλες υποδομες περειμενα απο τους Γερμανους.

Σελ. 5 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 21:29
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-16, 16:06
  3. OTE TV μέσω Broadband σύνδεσης
    Από johnp στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-16, 14:15
  4. OTE TV Μέσω Ευρυζωνικής Σύνδεσης.
    Από dionisis1925 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-15, 13:38
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-15, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας