Σελ. 173 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 153163168171172173174175178183193 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.581-2.595 από 4167
  1. #2581
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αστα δεν χωραει θα εχω θεμα...και τωρα σε κακοκαιρια με νοβα εχω θεματα.
    Καλυτερα άλλο ένα ταρατσα αν το βαλουν και αυτοι αν είναι δωρο ακομα καλυτερα! και δεν θα πεδευομαι και εγω καθολου!
    ασε που το πιατο είναι στην ακρη και δεν φτανω τα LNB πρεπει να το γυρναω μεσα!!!
    αντε να φτιαξεις και 2 πανω!
    Τοτε για να μη πεδευεσαι, βαλε πανω ενα ομορφο και ωραιο πιατο 100cm, και βαλε επανω οσα lnb θελεις.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmangr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ταινίες τι λέει; αξίζει η θα πρέπει να πληρώνουμε extra
    Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα. Νοβα και κοσμοτε μοιραζοβται τα στουντιο. πχ η Cosmote εχει την Disney, οποτε και κατα συνεπεια και την Marvel. Επισης υπαρχουν δωρεαν ταινιες και σειρες on demand (εχω χρονια που εκοψα τη Nova οποτε δε ξερω σε αυτο το κομματι που βρισκεται). Ομολογουμενως παντα εχει κατι να δεις. Επισης ειναι αρκετα δυνατη στο θεμα σειρων.
    Το θεμα παντα συγκρινεται στα Αθλητικα. Αν δε σε ενδιαφερουν, τοτε δε ξερω αν συμφερει να το αποκτησεις!

  2. #2582
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τοτε για να μη πεδευεσαι, βαλε πανω ενα ομορφο και ωραιο πιατο 100cm, και βαλε επανω οσα lnb θελεις.
    καλημερα! ο σκοπος ειναι να αποφυγω πιατο στην ταρατσα, γιατι εχω αλλα 3 πανω 80αρια για ασυρματα εξωτερικα δικτυα αποστασεων.
    Και καταλαβαινεις πως φαινονται...
    αμα βαλω και 1m ακομα χειροτερα!
    αλλιως μενει αυτο στο μπαλκονι για τους hotbirds και παει αλλο ενα 80αρι πανω για τον ΟΤΕ TV ειτε το βαζουν αυτοι αν ειναι δωρο ειτε εγω.
    Παντως λιγο που το εψαξα σαν λυση απο θεματα αξιοπιστιας και ποιοτητας ληψης ειναι πολυ προτιμοτερο να ειναι χωρια και σε εμενα καλυτερα ακομα γιατι το καθενα θα παιζει σε αλλον δεκτη, γιατι στον δορυφορο που ειναι το COSMΟΤΕ TV εκτος οτι ειναι μονο ενας εναντι των 3 στις 13οΕ δεν εχει και καναλια της προκοπης στα FTA.

  3. #2583
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα! ο σκοπος ειναι να αποφυγω πιατο στην ταρατσα, γιατι εχω αλλα 3 πανω 80αρια για ασυρματα εξωτερικα δικτυα αποστασεων.
    Και καταλαβαινεις πως φαινονται...
    αμα βαλω και 1m ακομα χειροτερα!
    αλλιως μενει αυτο στο μπαλκονι για τους hotbirds και παει αλλο ενα 80αρι πανω για τον ΟΤΕ TV ειτε το βαζουν αυτοι αν ειναι δωρο ειτε εγω.
    Παντως λιγο που το εψαξα σαν λυση απο θεματα αξιοπιστιας και ποιοτητας ληψης ειναι πολυ προτιμοτερο να ειναι χωρια και σε εμενα καλυτερα ακομα γιατι το καθενα θα παιζει σε αλλον δεκτη, γιατι στον δορυφορο που ειναι το COSMΟΤΕ TV εκτος οτι ειναι μονο ενας εναντι των 3 στις 13οΕ δεν εχει και καναλια της προκοπης στα FTA.
    Προφανως παντα ειναι προτιμοτερο να ειναι ξεχωριστα, αλλα οπως και να χει απ τα 80 στα 100 δεν ειναι διαφορα. Ουσιαστικα μιλαμε για 10cm απ την καθε πλευρα. Η διαφορα μεγεθους ειναι μηδαμινη. Επισης προφανως η ταρατσα τις περισσοτερες φορες εχει καλυτερο σημα, επειδη στη θεωρια εχει λιγοτερα εμποδια, τεντες κτλ. Επισης εχεις πιο ευκολη προσβαση οπως και εσυ ειπες στα lnb και δε χρειαζεται να σκαρφαλωνεις. Επισης μιας και σκαμπαζεις και ξερεις δυο πραγματα, αν γινει μια φορα η στοχευση, μελλοντικα εστω και ενα μικρο καλιμπραρισμα να θελει, θα ξερεις να σφιξεις 2 βιδες για να ξαναερθει στα ισα του.
    Για μενα ειναι κριμα αν ερθουν οι τεχνικοι που ειναι τζαμπα να μιν τους βαλεις να εγκαταστησουν ενα των 100cm, και αν εχεις και κανα lnb καβατζα να το βαλεις να ειναι ετοιμο και για hotbird ακομα και στην περιπτωση που παθει κατι και αυτο του μοαλκονιου.

    Γνωμη μου παντα. Εσυ αποφασιζεις στο τελος

  4. #2584
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Δικιο εχεις, θα το σκεφτω, απλα ομως εχω 2-3 πιατα 80αρια που καθονται + αυτο της COSMOTE αν ειναι δωρο ενω το 100αρι πρεπει να το αγορασω, να μου πεις ποσο εχει, αλλα οκ απλα ειναι και θεμα χωρου για τα αλλα.
    Σχετικα με την στοχευση η ιδια δυσκολια ειναι και στην ταρατσα γιατι θα πει στο εξωτερικο καγκελο οποτε παλι για να φτασεις τα LΝΒ θα πρεπει να γυρισει μεσα οπως και για αυτο που εχω στο μπαλκονι.
    Παλια ανοιγα την πορτα και εβλεπα την τηλεοραση για το σημα, αλλα την εστειλα αλλου και δεν εχω τωρα.
    Τωρα μονο με προγραμμα απο το κινητο και συνδεση απο τον δεκτη για να βλεπω το σημα μεσω δικτυου, οποτε γινεται και απο την ταρατσα.
    Οκ θα το σκεφτω, ευχαριστω!

  5. #2585
    Εγγραφή
    29-06-2009
    Μηνύματα
    453
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    γνωριζει καποιος ποιο ειναι το τελευταιο firmware του otetv;

  6. #2586
    Εγγραφή
    04-11-2005
    Περιοχή
    Ελληνικό, Αττική
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    241
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    FRITZ! Box 7590
    SNR / Attn
    24(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανως παντα ειναι προτιμοτερο να ειναι ξεχωριστα, αλλα οπως και να χει απ τα 80 στα 100 δεν ειναι διαφορα. Ουσιαστικα μιλαμε για 10cm απ την καθε πλευρα. Η διαφορα μεγεθους ειναι μηδαμινη.
    Κάποιο λαθάκι κάνεις! Η διαφορά της επιφάνειας του κατόπτρου των 80cm των 100cm είναι +56%! Απλή γεωμετρία
    NAS: QNAP TS-653D-4G@16GB with WD6003FRYZ Backup NAS: QNAP TS459 Pro+ with WD50EFRX &Promise Smartstor NS4600 with WD30EZRX (iSCSI)
    UPS: Back-UPS RS BR1200LCDI Router: AVM Fritz!Box 7590 Switch: Netgear GSS116E

    Dell Latitude E6520 (i7-2720QM CPU @ 2.20GH, 16GB, SSD)
    Custom PC (GA-EX58-UD5, Zeon X5650, 12GB, Gigabyte GV-N98TSL-1GB nVidia, SSD, WD Velociraptor WD3000HLFS, other HDs)

  7. #2587
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Δε μιλαμε για τη συνολικη επιφανια ομως. Επι του πρακτεου μας ενδοαφερει κυριως στον οριζοντιο αξονα ποσο παραπανω χωρο πιανει, υποθετοντας παντα πως πανω και κατω απ το πιατο δεν υπαρχει προβλημα χωρου, εξου και τα 10cm εκαστος απ την καθε πλευρα.
    Παντως Νικηφορε αν εισαι και σε πολυκατοικια που βλεπει η φατσα και 100% προς νοτο, τοτε για αυτο ειναι και δυσκολο. Εμενα ας πουμε ετσι οπως μπαινει το πιατο βλεπει και τα πλαγια οποτε εχω και αμεση προσβαση και στο καθε Lnb.

  8. #2588
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μιλαμε για τη συνολικη επιφανια ομως. Επι του πρακτεου μας ενδοαφερει κυριως στον οριζοντιο αξονα ποσο παραπανω χωρο πιανει, υποθετοντας παντα πως πανω και κατω απ το πιατο δεν υπαρχει προβλημα χωρου, εξου και τα 10cm εκαστος απ την καθε πλευρα.
    Παντως Νικηφορε αν εισαι και σε πολυκατοικια που βλεπει η φατσα και 100% προς νοτο, τοτε για αυτο ειναι και δυσκολο. Εμενα ας πουμε ετσι οπως μπαινει το πιατο βλεπει και τα πλαγια οποτε εχω και αμεση προσβαση και στο καθε Lnb.
    ναι ετσι ειμαι δυστυχως βλεπει νοτο!
    η μονη λυση ειναι στην ταρατσα να το βαλεις ποιο μεσα με τριποδη βαση, αλλα δεν γινεται γιατι εχει ηλιακους κτλ και σιγουρα θα πηγαινει και κανεις μπροστα του και θα χανω και το σημα.
    Οποτε ειτε ταρατσα ειτε μπαλκονι για να φτασω τα LNB πρεπει να το γυριζω προς τα μεσα. Αν ειναι ενα μονο του ειναι ποιο ευκολο, αν εχει ποιο πολλα πανω αστα να πανε αντε να σημαδεψεις!

    - - - Updated - - -

    Στο εξοχικο ας πουμε που ειναι μονοκατοικια και το σπιτι ειναι ποιο μεσα απο την προσοψη, εκει που εχω το πιατο παλι 80αρι για 13οΕ μπορω ειτε να ανεβω απο στεγη να φτασω απο πισω του, ειτε απο μπροστα του με σκαλα, οποτε ειναι παρα παρα πολυ ευκολο και απο το παραθυρο βλεπω και την τηλεοραση για να βλεπω και τι δειχνει!!!
    βεβαια επειδη εκει δεν με νοιαζουν τα FTA, αν παω σε COSMOTE TV θα το γυρισω σε εκεινον τον δορυφορο.

  9. #2589
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    449
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μενα ειναι κριμα αν ερθουν οι τεχνικοι που ειναι τζαμπα να μιν τους βαλεις να εγκαταστησουν ενα των 100cm, και αν εχεις και κανα lnb καβατζα να το βαλεις να ειναι ετοιμο και για hotbird ακομα και στην περιπτωση που παθει κατι και αυτο του μοαλκονιου.

    Γνωμη μου παντα. Εσυ αποφασιζεις στο τελος
    Επισήμως για να ειναι δωρεάν η εγκατάσταση πρέπει να στήσει το πιάτο της cosmote κι όχι οποιοδήποτε, στο τέλος ο τεχνικός βγάζει μια φωτογραφία με το πιάτο για να έχει αποδείξεις

  10. #2590
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrispe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισήμως για να ειναι δωρεάν η εγκατάσταση πρέπει να στήσει το πιάτο της cosmote κι όχι οποιοδήποτε, στο τέλος ο τεχνικός βγάζει μια φωτογραφία με το πιάτο για να έχει αποδείξεις
    Φανταζομαι αμα του δωσουμε ενα LNB με 2 εξοδους πχ θα μας κανει την χαρη να το βαλει? και ας παρει το μονό εχω πολλα μονά.

  11. #2591
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    449
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Τι να σου πω, άβυσσος η ψυχή του τεχνικού, εγώ ήθελα να μου στρίψει το πιάτο που είχα 4 μοίρες και δεν μου το έκανε, οποτε τον έβαλα να βγάλει το παλιό και να μου βάλει της cosmote

  12. #2592
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrispe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να σου πω, άβυσσος η ψυχή του τεχνικού, εγώ ήθελα να μου στρίψει το πιάτο που είχα 4 μοίρες και δεν μου το έκανε, οποτε τον έβαλα να βγάλει το παλιό και να μου βάλει της cosmote
    καλα τι να πω, αν ειναι ετσι, απο τους τεχνικους που ερχονται για τη nova απ οτι εχω ακουσει δεν εχουν τετοια κολληματα....
    εγω ειχα ηδη πιατο και μου αφησαν και τα δικα τους γιατι ηταν δωρο, μονο καλωδιο δεν μου αφησαν γιατι προφανως επειδη ειχαν μεγαλη καλουμπα δεν υπηρχε λογος να κοψουν αφου ειχα.

  13. #2593
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prometheus Εμφάνιση μηνυμάτων
    γνωριζει καποιος ποιο ειναι το τελευταιο firmware του otetv;
    3.2.1-1

  14. #2594
    Εγγραφή
    29-06-2009
    Μηνύματα
    453
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    3.2.1-1

    σε ευχαριστω

  15. #2595
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.759
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πήρατε χαμπάρι πως σιωπηρά έχουν τερματίσει την συμφωνία με καμιά 10αριά περιφερειακά κανάλια ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 173 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 153163168171172173174175178183193 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 21:29
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-16, 16:06
  3. OTE TV μέσω Broadband σύνδεσης
    Από johnp στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-16, 14:15
  4. OTE TV Μέσω Ευρυζωνικής Σύνδεσης.
    Από dionisis1925 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-15, 13:38
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-15, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας