Σελ. 133 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 113123128131132133134135138143153 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.981-1.995 από 4167
  1. #1981
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.031
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από winlink Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να λάβουμε πάντως υπόψη μας ότι το ευρυζωνικό λάνσαραν πρώτο και αρχικά είχαν δώσει απόλυτη βαρύτητα σε αυτό, και για την ώρα μόνο στο ευρυζωνικό δίνουν multiroom. Οπότε θεωρώ παράλογη την τιμολογιακή τους πολιτική.
    Όπως και εγγραφή και replay δίνανε αρχικά μόνο στο ευρυζωνικό. Ήταν ο κύριος λόγος που το επέλεξα, μαζί με την δυνατότητα να μεταφέρω το powerline και τον αποκωδικοποιητή όπου ήθελα στο σπίτι

  2. #1982
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    χμμμ multiroom σε κάνα μήνα, αλλά μόνο με σύνδεση Cosmote χμμμ από Γερμανό νωρίτερα. Θα δείξει.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #1983
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Μηνύματα
    502
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14660/1022
    ISP
    Troll Telecoms
    Παντως ακομη επισημη ανακοινωση δεν υπαρχει απο την cote οποτε μηπως κατι αλλαξει τελευταια στιγμη αναφορικα με τις προσθαφαιρεσεις?

  4. #1984
    Εγγραφή
    28-09-2003
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    10000000/10000000
    ISP
    Swisscom
    Router
    pfSense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμμμ multiroom σε κάνα μήνα, αλλά μόνο με σύνδεση Cosmote χμμμ από Γερμανό νωρίτερα. Θα δείξει.
    Βοήθησέ με να καταλάβω τι εννοείς για το multiroom.

  5. #1985
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgemv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βοήθησέ με να καταλάβω τι εννοείς για το multiroom.
    Είναι η υπηρεσία μέσω της οποίας μπορείς να δεις σε 2 τηλεοράσεις διαφορετικά κανάλια. Για την ώρα την έχουν οι συνδρομητές COSMOTE TV μέσω Internet και όχι οι δορυφορικοί.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #1986
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    μου ηρθε μειλ απο cosmote
    sports pack 19.90 euro
    cosmote cinema 15,90 euro
    full 25.90 euro
    family 10.90 euro

    on line offer,
    δεν γνωριζω αν μπορουν να μπουνε σκετα χωρις dp απο cosmote

  7. #1987
    Εγγραφή
    28-09-2003
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    10000000/10000000
    ISP
    Swisscom
    Router
    pfSense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι η υπηρεσία μέσω της οποίας μπορείς να δεις σε 2 τηλεοράσεις διαφορετικά κανάλια. Για την ώρα την έχουν οι συνδρομητές COSMOTE TV μέσω Internet και όχι οι δορυφορικοί.
    Ναι, το ξέρω αυτό. Εννοούσα αν έχεις πληροφορίες για το δορυφορικό multiroom.

  8. #1988
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgemv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, το ξέρω αυτό. Εννοούσα αν έχεις πληροφορίες για το δορυφορικό multiroom.
    Σε κάνα μήνα σύμφωνα με Γερμανό...
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #1989
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Ενδιαφερον nnn!
    Να σταματησει πια λιγο αυτό το baby tv να παιζει στην μεγαλη tv!!!
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  10. #1990
    Εγγραφή
    08-09-2017
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    TP-LINK Deco X20(2.0)
    Καλημέρα παίδες!

    Έχω VDSL 30 από Cyta, φοιτητικό στα 24.60€/μήνα και λήγει το 2ετές συμβόλαιο 01/03/2018 (ναι ξέρω, αργώ ακόμα, αλλά θέλω να ξέρω τι θα κάνω όταν έρθει η ώρα). Σε αυτό το σημείο θέλω να επισημάνω πως δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ παράπονο από τις παροχές της Cyta, παρότι ήμουν διστακτικός στην αρχή από τα τόσα που έχω διαβάσει και ακούσει. Τώρα λοιπόν σκέφτομαι να πάω στην Cosmote για να το συνδυάσω με TV μέσω δορυφόρου (full pack). Από ταχύτητα θα ήθελα την ίδια (ίσως και 50αρα αν συμφέρει το πακέτο), ενώ η ομιλία δεν με ενδιαφέρει, δεν έχω καν σταθερό τηλέφωνο. :P

    Έχετε να μου προτείνετε κάποιο "trick" εκμεταλλευόμενος την φορητότητα μεταξύ παρόχων;

    Επίσης, έχει Cosmote ο πατέρας μου στο πατρικό μου. Θα μπορούσα (αν παραμείνω στην Cyta) να βγάλω TV στον λογαριασμό του και να του δίνω τα χρήματα σε αυτόν, ώστε να επωφεληθώ της έκπτωσης πελάτη Cosmote. Το λέω αυτό μήπως υπάρχει τρόπος να μου μειώσει έστω η Cyta το πάγιο που ήδη έχω (για να μην με χάσει από πελάτη δηλαδή, έναν καλοπληρωτή πελάτη) και απλά να δίνω τα 20κάτι€ στον φάδερ.

    ΥΓ. Αν είμαι σε λάθος topic κατευθύνετέ με στο σωστό...

  11. #1991
    Εγγραφή
    05-02-2008
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46820/4450
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konarx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα παίδες!....


    ...Επίσης, έχει Cosmote ο πατέρας μου στο πατρικό μου. Θα μπορούσα (αν παραμείνω στην Cyta) να βγάλω TV στον λογαριασμό του και να του δίνω τα χρήματα σε αυτόν, ώστε να επωφεληθώ της έκπτωσης πελάτη Cosmote. Το λέω αυτό μήπως υπάρχει τρόπος να μου μειώσει έστω η Cyta το πάγιο που ήδη έχω (για να μην με χάσει από πελάτη δηλαδή, έναν καλοπληρωτή πελάτη) και απλά να δίνω τα 20κάτι€ στον φάδερ.

    ΥΓ. Αν είμαι σε λάθος topic κατευθύνετέ με στο σωστό...
    Μάλλον μπορείς ακόμα, έχει γίνει σε γνωστό μου - πριν καιρό βέβαια. Απλά γίνεται δωρεάν εγκατάσταση του εξοπλισμού στον πατέρα σου και ενεργοποίηση του. Μετά (αφού δεν έχεις έτοιμη εγκατάσταση) πληρώνεις δικό σου τεχνικό για να σου βάλει κεραία κτλπ στο σπίτι σου και μεταφέρεις το αποκωδικοποιητή στο σπίτι σου. Πληρωμή στον πατέρα...

    Επίσης ο γνωστός παίρνει όταν πλησιάζει η λήξη του συμβολαίου, με το τηλέφωνο του πατέρα του και διαπραγματεύεται νέα τιμή.

  12. #1992
    Εγγραφή
    08-09-2017
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    TP-LINK Deco X20(2.0)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από algedan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά γίνεται δωρεάν εγκατάσταση του εξοπλισμού στον πατέρα σου και ενεργοποίηση του. Μετά (αφού δεν έχεις έτοιμη εγκατάσταση) πληρώνεις δικό σου τεχνικό για να σου βάλει κεραία κτλπ στο σπίτι σου και μεταφέρεις το αποκωδικοποιητή στο σπίτι σου. Πληρωμή στον πατέρα...
    Για το συγκεκριμένο, επειδή το έχω ψάξει, εάν ο πατέρας μου δηλώσει ότι θέλει την TV για το 2ο σπίτι του (το δικό μου δηλαδή), θα έρθει και θα στηθεί ΚΑΝΟΝΙΚΑ στο δικό μου σπίτι από τεχνικό δικό τους!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από algedan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης ο γνωστός παίρνει όταν πλησιάζει η λήξη του συμβολαίου, με το τηλέφωνο του πατέρα του και διαπραγματεύεται νέα τιμή.
    Δηλαδή θα μπορούσα να πάρω απλά την Cyta και να διαπραγματευτώ νέα τιμή;

  13. #1993
    Εγγραφή
    28-09-2003
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    10000000/10000000
    ISP
    Swisscom
    Router
    pfSense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κάνα μήνα σύμφωνα με Γερμανό...
    Για να δούμε!

  14. #1994
    Εγγραφή
    16-02-2006
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.704
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konarx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα παίδες!

    Έχω VDSL 30 από Cyta, φοιτητικό στα 24.60€/μήνα και λήγει το 2ετές συμβόλαιο 01/03/2018 (ναι ξέρω, αργώ ακόμα, αλλά θέλω να ξέρω τι θα κάνω όταν έρθει η ώρα). Σε αυτό το σημείο θέλω να επισημάνω πως δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ παράπονο από τις παροχές της Cyta, παρότι ήμουν διστακτικός στην αρχή από τα τόσα που έχω διαβάσει και ακούσει. Τώρα λοιπόν σκέφτομαι να πάω στην Cosmote για να το συνδυάσω με TV μέσω δορυφόρου (full pack). Από ταχύτητα θα ήθελα την ίδια (ίσως και 50αρα αν συμφέρει το πακέτο), ενώ η ομιλία δεν με ενδιαφέρει, δεν έχω καν σταθερό τηλέφωνο. :P

    Έχετε να μου προτείνετε κάποιο "trick" εκμεταλλευόμενος την φορητότητα μεταξύ παρόχων;

    Επίσης, έχει Cosmote ο πατέρας μου στο πατρικό μου. Θα μπορούσα (αν παραμείνω στην Cyta) να βγάλω TV στον λογαριασμό του και να του δίνω τα χρήματα σε αυτόν, ώστε να επωφεληθώ της έκπτωσης πελάτη Cosmote. Το λέω αυτό μήπως υπάρχει τρόπος να μου μειώσει έστω η Cyta το πάγιο που ήδη έχω (για να μην με χάσει από πελάτη δηλαδή, έναν καλοπληρωτή πελάτη) και απλά να δίνω τα 20κάτι€ στον φάδερ.

    ΥΓ. Αν είμαι σε λάθος topic κατευθύνετέ με στο σωστό...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από algedan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον μπορείς ακόμα, έχει γίνει σε γνωστό μου - πριν καιρό βέβαια. Απλά γίνεται δωρεάν εγκατάσταση του εξοπλισμού στον πατέρα σου και ενεργοποίηση του. Μετά (αφού δεν έχεις έτοιμη εγκατάσταση) πληρώνεις δικό σου τεχνικό για να σου βάλει κεραία κτλπ στο σπίτι σου και μεταφέρεις το αποκωδικοποιητή στο σπίτι σου. Πληρωμή στον πατέρα...

    Επίσης ο γνωστός παίρνει όταν πλησιάζει η λήξη του συμβολαίου, με το τηλέφωνο του πατέρα του και διαπραγματεύεται νέα τιμή.
    Η εγκατάσταση μπορεί να γίνει σε οποιαδήποτε διεύθυνση της επιλογής σου. Εγώ έκανα πρόσφατα νέο συμβόλαιο, και επειδή είχα ήδη εγκατάσταση στο σπίτι μου, έκανα τη δωρεάν εγκατάσταση στο εξοχικό μου!

  15. #1995
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Πάρε ένα τηλέφωνο στο 210 6295102, λογικά θα το σηκώσουν στο τηλεφωνικό κέντρο, και ζήτα μια προσφορά για vdsl 30 και 50. Άκου τι προσφορά θα σου δώσουν. Μετά ζήτα προσφορά και για cosmote tv δορυφορικό. Άκου πάλι τι προσφορά θα σου δώσουν. Αν κάνεις νέο πακέτο και για τα 2 λογικά θα σου δώσουν καλύτερη προσφορά απ'ότι αν βάλει ο πατέρας σου τώρα μόνο τηλεόραση.
    Αν έχεις και κινητά στον οτε, ή αν έχουν λήξει και τα γυρίσεις και στον οτε, θα πάρεις παραπάνω εκπτώσεις. Βέβαια σημειώνω πως αν φύγεις τώρα από τη cyta, θα πληρώσεις ποινή για πρόωρη αποδέσμευση. Νέες τιμές για μένα διαπραγματεύεσαι 1-2 μέρες πριν ή και μετά από τη στιγμή που είναι να λήξει το συμβόλαιό σου.

Σελ. 133 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 113123128131132133134135138143153 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 21:29
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-16, 16:06
  3. OTE TV μέσω Broadband σύνδεσης
    Από johnp στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-16, 14:15
  4. OTE TV Μέσω Ευρυζωνικής Σύνδεσης.
    Από dionisis1925 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-15, 13:38
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-15, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας