Σελ. 121 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 101111116119120121122123126131141 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.801-1.815 από 4167
  1. #1801
    Εγγραφή
    28-07-2006
    Περιοχή
    Lios Angeles
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    281
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49998
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    951G-2HnD / Entry 2i
    SNR / Attn
    11.8(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για τους λάτρεις

    COSMOTE CINEMA FAST & FURIOUS

  2. #1802
    Εγγραφή
    07-03-2010
    Μηνύματα
    510
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport
    Path Level
    Fastpath
    Πως τη πηρες αυτη τη προσφορα ρε μεγαλε?χαχα να τη παρουμε και εμεις....ακου 36 ευρω

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλέον, εν έτη 2017 είναι θέμα γούστου. Από τη στιγμή που ο ΟΤΕ χτύπησε 2 ακόμα μεγάλα στούντιο, έχει πλέον καλύτερο περιεχόμενο στο θέμα ταινιών σε σχέση με το προηγούμενο διάστημα. Επίσης για το θέμα των αθλητικών πάλι είναι θέμα γούστου. Εγώ ας πούμε είμαι φανατικός του ΝΒΑ, και σιχαίνομαι την σαπίλα της Superleague, όπως επίσης γουστάρω τα Ευρωπαϊκά παιχνίδια. Στη Νόβα να δω τι; Κάποια παιχνίδια κυπέλλου της Ευρώπης, Basketleague όπου για μένα δεν υπάρχει ενδιαφέρον και Euroleague; Επίσης μέχρι πέρσι να σου υπενθυμίσω πως η καλή μας η Νοβα είχε μόνο 2 κανάλια HD στα αθλητικά, και τότε έπρεπε και να τα πληρώνεις 5 ευρώ τον μήνα. Επίσης να σου υπενθυμίσω πως το full πακέτο της Νόβα, χωρίς τηλέφωνα κτλ μέχρι πριν λίγο καιρό (δεν ξέρω αν άλλαξε) το πλασάρανε με 61,92 ευρώ το μήνα. Επίσης στον ΟΤΕ έχω την επιλογή του TV plus, που για μένα είναι μεγάλη ευκολία το να έχω μια μεγάλη ταινιοθήκη με ταινίες αλλά και σειρές για να της δω όποτε θέλω, όπως επίσης εμένα προσωπικά με έχει σώσει το Replay TV και το εκμεταλλεύομαι στο έπακρο.
    Τελειώνοντας να σου πω πως όπως και εσύ προφανώς χτύπησες προσφορά στη νόβα, έτσι και εγώ το 24άρι internet μαζί με το full πακέτο του Cosmote TV το έχω στα 36 ευρώ μαζί με τους φόρους συνδρομητικής και internet, και αν θέλω με την προσφορά που τρέχει αυτή τη στιγμή με 5,5 ευρώ το μήνα το γυρνάω σε VDSL με συνολικό κόστος 41,50, και έχω και άλλα 16 ευρώ ρέστα απ'τα 58.
    Πως τη πηρες αυτη τη προσφορα ρε μεγαλε?χαχα να τη παρουμε και εμεις....ακου 36 ευρω

  3. #1803
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    σε όποιον έβαλε για χαλί στο promo του F&F καναλιού, αυτήν την κομματάρα

    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #1804
    Εγγραφή
    28-11-2014
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE
    Μια βοήθεια παίδες, αν γνωρίζει κάποιος. Πρόσφατος συνδρομητής και εγώ στο Cinema Pack λόγω της προσφοράς του πιάτου και 500άρη σκληρού με την online αίτηση. Νομίζω πως έχω πέσει σε προβληματικό KAON. Κάνει πάντα πάνω από 5 λεπτά να ανοίξει σε περίπτωση που τον κλείσω και εμφανίζει συνεχόμενα το boot. Το τηλεκοντρόλ για να πιάσει πρέπει να κοιτάει καρφί τον δέκτη και πολλές φορές δεν ακούει στα πλήκτρα που πατάω, ενώ φαίνεται από το λαμπάκι του δέκτη ότι λαμβάνει τα σήματα. Τελευταίο πρόβλημα έχει να κάνει με το Plus. Δεν μπορώ να κατεβάσω παραπάνω από 2 ταινίες (στο κατέβασμα της 3ης σβήνει την πιο παλιά από τις 2 που έχω ήδη αποθηκευμένες) και 10 λεπτά πριν τελειώσει μια ταινία που βλέπω, την ξεκινάει στα ξαφνικά από την αρχή. Να πάρω τηλέφωνο για αντικατάσταση ή να του ρίξω πρώτα ένα RTFD??

  5. #1805
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δοκιμάζεις reset, έτσι για το μαμώτο και μετά ζητάς αλλαγή. Μήπως έχεις πρόβλημα με το internet ή το δίκτυο σου, γιατί όταν τα "χάνει" κάνει reboot.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #1806
    Εγγραφή
    28-11-2014
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκιμάζεις reset, έτσι για το μαμώτο και μετά ζητάς αλλαγή. Μήπως έχεις πρόβλημα με το internet ή το δίκτυο σου, γιατί όταν τα "χάνει" κάνει reboot.
    Κανένα θέμα με το δίκτυο ή την σύνδεση. Cyta, 17άρα γραμμή, με uptime πέραν των 3 μηνών, σε περίπτωση που δεν κάνω reboot, κλπ.

    Θα δοκιμάσω το RTFD και βλέπουμε...

  7. #1807
    Εγγραφή
    21-10-2008
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17392/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Παιδια καλησπέρα εδω κ μερικές μέρες κάποια κανάλια οπως οτεsport1 δεν μου τα παιζει . Φταίει κατι στο πιάτο μου ; η εχει γίνει κατι αλλο ; να πω οτι εχω κ νόβα μαζί με διακόπτη πίσω απο τους αποκοδηκοποοτες που αλλάζει οταν ανοίγω τον ote , τοσο καιρό δεν ειχα κανένα θέμα .

  8. #1808
    Εγγραφή
    17-01-2007
    Μηνύματα
    433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    21(dB) / 18.5(dB)
    Κάνε μία εκ νέου αναζήτηση των καναλιών. Το έχω πάθει και εγώ αυτό.

  9. #1809
    Εγγραφή
    21-10-2008
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17392/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Τα πάντα εχω κάνει δεν γίνετε τίποτα φταιχνει κάποια στιγμή μόνο του αλλα δεν ξερω πως και τι. δεν ειχα ποτε προβλημα κ τωρα με εχει καταστρεψει η βλακεια τους. Μηπως εχει να κανει με τιποτα ρυθμισεις που ειδα πιο πισω που εκπεμππουν καποια αλλα καναλια σε αλλη συχνότητα ? τώρα που μου έφτιαξε και κάνει κατι περίεργα μου λεει ποιότητα σήματος 6% με 8%.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitris777 : 23-04-17 στις 22:02.

  10. #1810
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αυτά μπορεί να οφείλονται και σε μετακίνηση του πιάτου από αέρα ή σε πρόβλημα του LNB.

  11. #1811
    Εγγραφή
    09-09-2016
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πάντως εμένα τώρα τελευταία μου κάνει το εξής γαμάτο: Κάποια στιγμή στο ξαφνικό μαυρίζει η εικόνα, ο ήχος παίζει κανονικά, το remote ανταποκρίνεται, αλλά θέλει να τον κλείσεις (έστω απ' το remote, δεν είναι απαραίτητο απ' το διακόπτη πίσω) για να ξαναδείς εικόνα.

    Αστείος αποκωδικοποιητής. Γελοίος και τραγελαφικός.

  12. #1812
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fanispal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως εμένα τώρα τελευταία μου κάνει το εξής γαμάτο: Κάποια στιγμή στο ξαφνικό μαυρίζει η εικόνα, ο ήχος παίζει κανονικά, το remote ανταποκρίνεται, αλλά θέλει να τον κλείσεις (έστω απ' το remote, δεν είναι απαραίτητο απ' το διακόπτη πίσω) για να ξαναδείς εικόνα.

    Αστείος αποκωδικοποιητής. Γελοίος και τραγελαφικός.
    Μήπως το πρόβλημα σου είναι στην τηλεόραση ή το καλώδιο;

  13. #1813
    Εγγραφή
    28-11-2014
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fanispal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως εμένα τώρα τελευταία μου κάνει το εξής γαμάτο: Κάποια στιγμή στο ξαφνικό μαυρίζει η εικόνα, ο ήχος παίζει κανονικά, το remote ανταποκρίνεται, αλλά θέλει να τον κλείσεις (έστω απ' το remote, δεν είναι απαραίτητο απ' το διακόπτη πίσω) για να ξαναδείς εικόνα.

    Αστείος αποκωδικοποιητής. Γελοίος και τραγελαφικός.
    Μου το έκανε και εμένα μέχρι τώρα 2 φορές, μαζί με τα παραπάνω προβλήματα. Την 2η φορά μάλιστα που τον έκανα επανεκκίνηση, κόλλησε στο Boot κανά 10λεπτο και μετά έκανε 3 επανεκκινήσεις μόνος του. Σήμερα θα πάρω τηλέφωνο και θα ζητήσω αντικατάσταση...

  14. #1814
    Εγγραφή
    09-09-2016
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως το πρόβλημα σου είναι στην τηλεόραση ή το καλώδιο;
    Δεν πιστεύω, γενικά το συγκεκριμένο μοντέλο παρουσιάζει πολλά προβλήματα.

    Ο πρώτος που έδιναν είναι σαφώς καλύτερος από άποψη προβλημάτων, απλά δεν έχει τόσα features (άχρηστα για μένα ούτως ή άλλως).

  15. #1815
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ποιον έχεις; Γιατί εγώ και με τον combo και με τον hybrid δεν είχα ποτέ προβλήματα και σε άλλα τεχνολογικά forums, δεν βλέπω το "γενικά" που λες.

Σελ. 121 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 101111116119120121122123126131141 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 21:29
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-16, 16:06
  3. OTE TV μέσω Broadband σύνδεσης
    Από johnp στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-16, 14:15
  4. OTE TV Μέσω Ευρυζωνικής Σύνδεσης.
    Από dionisis1925 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-15, 13:38
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-15, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας