Σελ. 168 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 148158163166167168169170173178188 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.506-2.520 από 4167
  1. #2506
    Εγγραφή
    04-06-2017
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cyta Hellas
    Εγινε σε αυχαριστώ καλή συνέχεια

  2. #2507
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimos20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγινε σε αυχαριστώ καλή συνέχεια
    παρακαλω, επισης, ότι άλλο θες ρωτας

  3. #2508
    Εγγραφή
    04-06-2017
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cyta Hellas
    Λοιπον ρωτησα εναν φιλο και μου ειπε οτι γινεται ετσι οπως μου τα ειπες Νικηφορε.
    Το μονο θεμα ειναι απο που θα παρω την κεραια για να μου την βαλει ο φιλος μου.
    Για να ανακεφαλαιωνω θα παρω 2 διακλαδωτηρες μια για την κεραια και μια για τον δεκτη ?

  4. #2509
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimos20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον ρωτησα εναν φιλο και μου ειπε οτι γινεται ετσι οπως μου τα ειπες Νικηφορε.
    Το μονο θεμα ειναι απο που θα παρω την κεραια για να μου την βαλει ο φιλος μου.
    Για να ανακεφαλαιωνω θα παρω 2 διακλαδωτηρες μια για την κεραια και μια για τον δεκτη ?
    ποια κεραια να παρεις δεν καταλαβα.
    θελει εναν διακλαδωτηρα να πεσει πανω κεραια TV επιγειας και το LNB του δορυφορικου πιατο, η εξοδος θα βγαλει ενα καλωδιο που θα παει προς το διαμερισμα σου.
    Και στην αλλη ακρη στο σπιτι το ιδιο παλι splitter που θα ερθει το καλωδιο και μια εξοδο προς TV ή δεκτη επιγειας και το αλλο στον δορυφορικο δεκτη.
    Προσοχη αυτα που θα παρεις να ειναι TV/SAT γιατι εχει και αλλα με ιδια εμφανιση που ειναι απλοι διακλαδωτηρες και ΔΕΝ κανουν!!!
    αυτα τα ειδικα κανουν διαχωρισμο συχνοτητων και εχουν καποια εσωτερικα φιλτρα.

  5. #2510
    Εγγραφή
    04-06-2017
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cyta Hellas
    έχω κακά νέα επικοινώνησα με τον τεχνικό και μου είπε ότι δεν γίνεται μέσω διακλαδωτηρα στην υπάρχουσα εγκατάσταση επειδή χρησιμοποιεί το καλώδιο και άλλο διαμέρισμα.Δεν ξέρω εκτός αν βάλω ατομική κεραία αλλά αξίζει η τζάμπα κόπος ;

  6. #2511
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimos20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω κακά νέα επικοινώνησα με τον τεχνικό και μου είπε ότι δεν γίνεται μέσω διακλαδωτηρα στην υπάρχουσα εγκατάσταση επειδή χρησιμοποιεί το καλώδιο και άλλο διαμέρισμα.Δεν ξέρω εκτός αν βάλω ατομική κεραία αλλά αξίζει η τζάμπα κόπος ;
    πως χρησιμοποιει το καλωδιο αλλο διαμερισμα? ενα δεν παει απο ταρατσα για το καθενα?
    anyway δεν ξερω πως ειναι εκει η εγκατασταση.
    Αν βαλεις δικια σου και βαλεις το καλωδιο στην δικια σου τοτε γινεται φυσικα ετσι το ειχα και εγω με δικια μου.
    Αν δεν θες να κατεβασεις αλλο δορυφορικο καλωδιο και να κανεις τρυπα δεν υπαρχει αλλη λυση τοτε.

    Η αλλαζεις παροχο και βαζεις ΟΤΕ και cosmote TV μεσω ιντερνετ.

  7. #2512
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Είναι η κλασική κεντρική εγκατάσταση κεραίας τηλεόρασης, που υπάρχει σε αρκετές οικοδομές δεν πάει ενα καλώδιο απο την ταράτσα σε κάθε διαμέρισμα

  8. #2513
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    δεν ξερω πως πανε δεν εχω ασχοληθει ποτε παντα δικιες μου ειχα.
    οποτε μαλλον και αλλη κεραια να μπει παλι θα πρεπει να κατεβασει αλλο καλωδιο τοτε.
    Πρεπει να το δει καποιος τωρα ετσι δεν μπορω να ξερω αν γινεται.
    Εγω ειχα μια δικια μου απο την αρχη και για να μην κανω αλλη τρυπα εκανα αυτο με τα ΤΑΦ.

    Η καλυτερη λυση ειναι ΟΤΕ και μεσω ιντερνετ, ειδικα με VDSL2 λουκουμι!

  9. #2514
    Εγγραφή
    04-06-2017
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cyta Hellas
    Θα το ακυρώσω δεν υπάρχει άλλη λύση δυστυχώς.Να φανταστώ δεν θα έχω πρόστιμο επειδή δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη η υπηρεσία.


    Θα περιμένω βασικά θα έρθει ένας γνωστός μου να το δει από εβδομάδα και θα δούμε.Αλλιως wind vision μέσω iptv εκεί σίγουρα δεν θα έχω τέτοιο θέμα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimos20 : 16-11-18 στις 21:05.

  10. #2515
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimos20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν βάλω ατομική κεραία θα πρέπει να αλλάξω τα καλώδια και τις πρίζες στο σπίτι ;
    Πρέπει να δει κάποιος την εγκατάσταση για να σου απαντήσει, δεν μπορώ να ξέρω δυστυχώς.

  11. #2516
    Εγγραφή
    04-06-2017
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cyta Hellas
    Τουλάχιστον εχω stand by τη wind κάτι είναι​ και αυτό με τόση πίκρα που έχω φαει από τον ΟΤΕ

  12. #2517
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimos20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τουλάχιστον εχω stand by τη wind κάτι είναι​ και αυτό με τόση πίκρα που έχω φαει από τον ΟΤΕ
    καλημερα, δεν μας κανει η wind για την λυση στο προβλημα σου ομως.
    Ειτε πρεπει να κατεβασεις καλωδιο για την δορυφορικη, ειτε να βαλεις OTE και να εχεις COSMOTE TV μεσω ιντερνετ αντι δορυφορικης κεραιας.
    Τωρα δεν ξερω πως ειναι η εγκατασταση εκει περα για να σου πω, πρεπει να φερεις τεχνικο να την δει, αν γινεται να ανεξαρτοποιηθεις απο την κεντρικη εγκατασταση ωστε να χρησιμοποιησεις καποιο καλωδιο για δικια σου κεραια.
    μαλλον ομως δεν μπορει να γινει αυτο αφου σου ειπε οτι παιρνουν και αλλα διαμερισματα απο το ιδιο, οποτε παλι θα πρεπει να κατεβασεις καλωδιο και να κανεις τρυπα.

  13. #2518
    Εγγραφή
    04-06-2017
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cyta Hellas
    Mπα λογικα δεν θα υπαρχει προβλημα να το κανεις παρα μονο αν καποιες σωληνωσεις ειναι τοσο στενες ωστε να μην χωραει να περασει το καλωδιο σου (η πλεον υποψηφια για αυτο το προβλημα ειναι αυτη που ξεκινα απο το κεντρικο κουτι διακλαδωσης του οροφου προς το διαμερισμα σου. Αν αυτη χωρα 2ο καλωδιο προχωρα ετσι αφοβα, διοτι αυτες που ενωνουν οροφο με οροφο συνηθως ειναι και αρκετες αλλα και επαρκους διαμετρηματος).

    Προβλημα δεν δημιουργεις σε αλλα διαμερισματα, αυτο ειναι το μονο βεβαιο. Φυσικα, θα χρειαστεις τεχνικο για αυτη τη δουλεια, αλλα ειναι η σωστοτερη ολων. Σκεψου οτι ενα εξωτερικο καλωδιο ειναι εκτεθιμενο 365 μερες το χρονο σε οτιδηποτε, απο καιρικες συνθηκες εως το να φερει η πολυκατοικια ενα συνεργειο, πχ με σκαλωσιες και να κανουν πατεντες πανω στο καλωδιο σου για να δουλεψουν. Ενω μεσα απτις σωληνωσεις αν το περασεις δεν εχεις να ανησυχεις για τιποτα.


    Το διάβασα σε γειτονικό forum δεν ξέρω αν γίνεται έτσι όπως τα λέει αυτός ο χρήστης

  14. #2519
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Εγω εχω μια αλλη απορια. Οταν εκανες την αιτηση για τη δορυφορικη, δε γνωριζες πως πρεπει να τρυπηθει ο τειχος; Αφου στην αρχη ανεφερες πως ηρθε και δε γινοταν να μπει στο μπαλκονι το πιατο. Και να εμπαινε, απο που θα περνουσε το καλωδιο μετα;

  15. #2520
    Εγγραφή
    14-02-2010
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145V5
    Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό μέρος αλλά έχω ένα θεματάκι με το foxplay από Cosmote Tv.
    Μου έχει δώσει ένας φίλος τους κωδικούς του για να βλέπω. Ενώ στην αρχή έπαιζε κανονικά πλέον λαμβάνω συνέχεια το μήνυμα Έχετε φτάσει το μέγιστο αριθμό συνδεδεμένων συσκευώνμου βγάζει το μήνυμα. Οι συσκευές που έχουν μπει σε αυτό το λογαριασμό είναι ο υπολογιστής του φίλου όταν φτιάξαμε το foxplay (δοκιμαστικά. εκείνος δεν το χρησιμοποιεί), ο υπολογιστής μου και το κινητό μου που προσπάθησα να μπω μια φορά να δω πως δουλεύει το app.

    Απ' τις ρυθμίσεις, Οι συσκευές μου, βλέπω 5 συσκευές. Το ένα είναι το κινητό μου και τα άλλα 4 είναι συνδέσεις από Windows ID.

    Δηλαδή σαν κάθε φορά που έμπαινα απ' τον υπολογιστή μου να το έπιανε σαν νέα συσκευη. Το κινητό συνεχίζει να παίζει φυσικά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αφαιρεθούν αυτές οι συσκευές ώστε να βλέπω απ' τον υπολογιστή;

    Ευχαριστώ.

Σελ. 168 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 148158163166167168169170173178188 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 21:29
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-16, 16:06
  3. OTE TV μέσω Broadband σύνδεσης
    Από johnp στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-16, 14:15
  4. OTE TV Μέσω Ευρυζωνικής Σύνδεσης.
    Από dionisis1925 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-15, 13:38
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-15, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας