Σελ. 179 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 159169174177178179180181184189199 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.671-2.685 από 4166
  1. #2671
    Εγγραφή
    28-05-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    ASUS DSL-AC88U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη, συγκρίνεις το full pack cosmote TV με της Vodafone;
    Και μόνο από ποιότητα εικόνας δεν τίθεται θέμα σύγκρισης

  2. #2672
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Προφανώς δεν έχετε vf TV για αυτό και οι ειρωνίες, το θέμα είναι τι σού αρέσει να βλέπεις και επιλέγεις την συνδρομητική που θελεις και ο άνθρωπος ανέφερε τά Eurosport που τά έχει η vf.Εσεις αφου είστε τόσο large πληρώστε 20ρικα τό λιγότερο για συνδρομητική και αφήστε εμάς με 30 ευρώ νά έχουμε full triple play και πληρώστε + 25 € για συνδρομή όλο τον χρόνο για τo Eurosport play.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bill27 : 25-03-19 στις 16:12.

  3. #2673
    Εγγραφή
    28-05-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    ASUS DSL-AC88U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς δεν έχετε vf TV για αυτό και οι ειρωνίες, το θέμα είναι τι σού αρέσει να βλέπεις και επιλέγεις την συνδρομητική που θελεις και ο άνθρωπος ανέφερε τά Eurosport που τά έχει η vf.Εσεις αφου είστε τόσο large πληρώστε 20ρικα τό λιγότερο για συνδρομητική και αφήστε εμάς με 30 ευρώ νά έχουμε full triple play και πληρώστε + 24 € για συνδρομή όλο τον χρόνο για τo Eurosport play.
    Δεν είναι ειρωνία έχει τύχει να δω και τα δύο και αυτό του οτε είναι πολύ καλύτερο σε εικόνα, δεν ξέρω αν αλλάξουν στο μέλλον τα πράγματα αλλά προς το παρόν αυτό συμβαίνει!!! Δεν είναι ειρωνία επομένως αλλά άποψη...

  4. #2674
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Και εγω ειχα cote tv και την χρυσοπληρωνα και τωρα εχω vf tv,και η εικονα μου φαινεται στα ιδια επιπεδα σε τηλεοραση με αναλυση FHD.Λογω τής φατσουλας που γελάει αναφερθηκα σέ ειρωνεία, τουλάχιστον εγώ αυτό εκλαμβάνω από την απάντηση σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bill27 : 25-03-19 στις 16:27.

  5. #2675
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα και χρονια πολλα!
    παντως εχει τωρα πολυ καλες τιμες αλλα και προσφορες και δωρα! : https://www.cosmote.gr/eshop/browse/...reSiteUS%29%29
    νομιζω οτι δεν μπορει να τις συναγωνιστει κανεις αλλος, βεβαια ειναι για 12μηνη δεσμευση μετα τι θα παιξει δεν ξερουμε!
    να συμπληρωσω οτι δινει και τα καναλια της Digea ΜΑΖΙ και δεν θελει κεραια επιγειας...

  6. #2676
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Αν δεν επενδύσει σύντομα η κοτε στην IPTV θα χάσει απο τον ανταγωνισμό

  7. #2677
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gravis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν επενδύσει σύντομα η κοτε στην IPTV θα χάσει απο τον ανταγωνισμό
    θα συμφωνησω! ετσι ειναι.

  8. #2678
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.031
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 5530
    Μα αρχικά IPTV ήταν. Τώρα όμως πρακτικά την έχει υπό διωγμό, κυρίως τιμολογιακά. Για τους λόγους που μόνο αυτοί ξέρουν προωθούν το δορυφορικό

  9. #2679
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apostol70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα αρχικά IPTV ήταν. Τώρα όμως πρακτικά την έχει υπό διωγμό, κυρίως τιμολογιακά. Για τους λόγους που μόνο αυτοί ξέρουν προωθούν το δορυφορικό
    καλημέρα, προφανως ο φιλος εννοει να δινει iptv ανεξαρτήτως παροχου όπως κανει η Vodafone....
    αν εισαι συνδρομητης μονο τι να λεει. Εγω ετσι το καταλαβα ότι αυτό εννοουσε για ανταγωνισμο.
    Καλο το δορυφορικο αλλα για διαφορους λογους δεν θελουν ή δεν μπορουν ολοι να βαλουν δορυφορικη οποτε πανε στον ανταγωνισμο.
    Καλα θα κανει λοιπον να δινει για ολους και όχι μονο για συνδρομητες ΟΤΕ.

  10. #2680
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.655
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Συγνώμη αλλά δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Ο ΟΤΕ δίνει το IPTV σε συγκεκριμένες περιπτώσεις, όπου η ταχύτητα του συνδρομητή είναι απροβλημάτιστη. πχ εγώ που μένω κέντρο Θεσσαλονίκης και η καμπίνα μου είναι παλαιού τύπου και δεν υπάρχει δυνατότητα για VDSL από καμπίνα, παρά μόνο από το Α/Κ, δε μου δίνει επιλογή iptv στην 24άρα, παρά μόνο αν βάλω την 50άρα.

    Το να δώσει iptv ανεξαρτήτου παρόχου θα πρέπει μετά να βάλει και έναν επιπλέον μπελά στο κεφάλι του διότι οι περισσότεροι χρήστες έχουν σάπιες γραμμές, δεν πιάνουν ταχύτητες, και θα βρίσκεται σε ένα κυνήγι μαγισσών του τύπου ο ένας να κατηγορεί τον άλλο. Ο μεν να λέει πάρτε τον πάροχο του ίντερνετ, ο άλλος να λέει σε εμάς όλα είναι φυσιολογικά, επικοινωνήστε με τον πάροχο της υπηρεσίας και ούτω καθεξής.

    Επίσης ας μην ξεχνάμε πόσα περιστατικά έχουν γραφτεί εδώ στο φόρουμ αλλά και στο facebook στη σελίδα της Vodafone με χρήστες όπου έχουν errors και δεν έχουν καταφέρει ποτέ να δουν τηλεόραση.

  11. #2681
    Εγγραφή
    28-05-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    ASUS DSL-AC88U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω ειχα cote tv και την χρυσοπληρωνα και τωρα εχω vf tv,και η εικονα μου φαινεται στα ιδια επιπεδα σε τηλεοραση με αναλυση FHD.Λογω τής φατσουλας που γελάει αναφερθηκα σέ ειρωνεία, τουλάχιστον εγώ αυτό εκλαμβάνω από την απάντηση σου.
    Καλαμπούρι κάνω όταν βάζω φατσούλες, ίσα ίσα και για αυτό τις βάζω. αυτό έλειπε να παρεξηγιόμαστε και από πάνω!!

  12. #2682
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη αλλά δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Ο ΟΤΕ δίνει το IPTV σε συγκεκριμένες περιπτώσεις, όπου η ταχύτητα του συνδρομητή είναι απροβλημάτιστη. πχ εγώ που μένω κέντρο Θεσσαλονίκης και η καμπίνα μου είναι παλαιού τύπου και δεν υπάρχει δυνατότητα για VDSL από καμπίνα, παρά μόνο από το Α/Κ, δε μου δίνει επιλογή iptv στην 24άρα, παρά μόνο αν βάλω την 50άρα.

    Το να δώσει iptv ανεξαρτήτου παρόχου θα πρέπει μετά να βάλει και έναν επιπλέον μπελά στο κεφάλι του διότι οι περισσότεροι χρήστες έχουν σάπιες γραμμές, δεν πιάνουν ταχύτητες, και θα βρίσκεται σε ένα κυνήγι μαγισσών του τύπου ο ένας να κατηγορεί τον άλλο. Ο μεν να λέει πάρτε τον πάροχο του ίντερνετ, ο άλλος να λέει σε εμάς όλα είναι φυσιολογικά, επικοινωνήστε με τον πάροχο της υπηρεσίας και ούτω καθεξής.

    Επίσης ας μην ξεχνάμε πόσα περιστατικά έχουν γραφτεί εδώ στο φόρουμ αλλά και στο facebook στη σελίδα της Vodafone με χρήστες όπου έχουν errors και δεν έχουν καταφέρει ποτέ να δουν τηλεόραση.
    εχεις δικιο σε αυτο τα εχω δει και εγω, αλλα νομιζω τωρα εχουν κανει καποιο περιορισμο, θα μπορουσε να κανει κατι τετοιο και αυτος.
    Δλδ να μην δινει πχ σε ADSL γραμμες λεμε τωρα.
    Αν ηθελε μπορουσε να γινει. Απλα θεωρω οτι η δορυφορικη λυση ειναι ποιο ευκολη στην πραξη γιαυτους.
    Εγω προσωπικα τωρα με γραμμη FTTH 100/100 σιγουρα θα την προτιμουσα με μορφη IPTV και οχι δορυφορικη για ευκολονοητους λογους.

    Ομως απο την αλλη με βολευει η δορυφορικη στο οταν παω εξοχικο εχω ηδη εκει πιατο ετοιμο και παιρνω μαζι μου μονο τον δεκτη, κατι που αλλιως δεν μπορει να γινει γιατι εκει εχει ADSL και δεν ξερω αν θα παιζει καλα και σωστα.
    Και τα 2 προφανως εχουν πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα.

  13. #2683
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.655
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα. Εσύ μπορεί να έχεις 100/100 αλλά είσαι η μειοψηφία. Η πλειοψηφία παλεύει με γραμμές 7-12 mbps, και για να δουν οι άλλοι HD περιεχόμενο θα πρέπει να χρησιμοποιούν καμιά 6-7mbps. Δε γίνεται να υπάρξει λογοκρισία σε πακέτα τα οποία θα τα έχουν βγάλει για όλους.
    Επίσης αυτή τη στιγμή η IPTV της Cosmote είναι και κουμπωμένη στο τηλέφωνο του συνδρομητή, ενώ οι δορυφορικές όχι.

  14. #2684
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα. Εσύ μπορεί να έχεις 100/100 αλλά είσαι η μειοψηφία. Η πλειοψηφία παλεύει με γραμμές 7-12 mbps, και για να δουν οι άλλοι HD περιεχόμενο θα πρέπει να χρησιμοποιούν καμιά 6-7mbps. Δε γίνεται να υπάρξει λογοκρισία σε πακέτα τα οποία θα τα έχουν βγάλει για όλους.
    Επίσης αυτή τη στιγμή η IPTV της Cosmote είναι και κουμπωμένη στο τηλέφωνο του συνδρομητή, ενώ οι δορυφορικές όχι.
    εσυ ειπες τι λενε για τον άλλο παροχο όχι εγω...ακριβως αυτος είναι ο λογος που η cote δεν το κανει.
    Και όπως ειπωθηκε από καποιον παραπανω πανε στον ανταγωνισμο και αυτοι χανουν.
    Δεν μπορει να παιξει με χαλια ιντερνετ και επειδή είναι κατι ξεχωριστο θελει και QoS, ποιος θα το κανει?
    με τον τροπο που δινει η cote τα εχει ετοιμα αφου είναι δικα της τα ρουτερ και ετσι παιζουν οκ.
    τουλάχιστον εγω δεν εχω ακουσει για προβλήματα στα δικα της.
    Αυτά, οποιος φοβαται ότι θα εχει θεματα παει σε δορυφορικη απλα τα πραγματα.

  15. #2685
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.655
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Μαζι σου. Καταλαβαινεις ομως οτι εσυ που το θελεις, εισαι απ τις λιγες περιπτωσεις χρηστων που ξερεις τι ειναι qos και ξερεις που παν τα τεσσερα. Φαντασου τωρα να το βαλει ο Μητσουλας, οπου θα δεσμευτει με συμβολαιο, και μπορει να μη παιζει ειτε η τηλεοραση ειτε το ιντερνετ του. Σκεψου τωρα περιπτωση να εχει δεσμευτει με συμβολαιο, να μην παιζει καλα, και να μη μπορει να το διακοψει.

    Τελος παντων. Οπως τα εχουνε στημενα το θεωρω εξαιρετικα δυσκολο το να γινει κατι τετοιο.

Σελ. 179 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 159169174177178179180181184189199 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 21:29
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-16, 16:06
  3. OTE TV μέσω Broadband σύνδεσης
    Από johnp στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-16, 14:15
  4. OTE TV Μέσω Ευρυζωνικής Σύνδεσης.
    Από dionisis1925 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-15, 13:38
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-15, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας