Σελ. 238 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 218228233236237238239240243248258 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.556-3.570 από 4167
  1. #3556
    Εγγραφή
    06-04-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη-χαριλαου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν καλέσουν πρέπει να τους θυμίσουμε ότι η ΕΟΝ παρέχει το πακέτο με 10 ευρώ / μήνα...

    Χωρις τα αθλητικα
    Παρομοιο εχει η cosmote με 13 η με 8 το entry

  2. #3557
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρις τα αθλητικα
    Παρομοιο εχει η cosmote με 13 η με 8 το entry
    Το αντίστοιχο όμως δεν είναι το 8 που είναι μια σαβουρα και μισή αφου δεν έχει ταινίες είναι τα 13€ όπου το αντίστοιχο πακετο τις Nova είναι 10€. Εγώ ήμουν στην cosmote tv cinema και πληρωνα 10€ το μήνα και το Δεκέμβριο που μας περασε έληγε το συμβόλαιο και μας είπανε 13.64. 3€ αύξηση φυγαμε πηγαμε eon και αφου λύθηκαν κάποια θεματάκια πλεον είμαστε υπέρ ευχαριστημενη. Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι ότι για περισσοτερα απο 3+ χρόνια το ανανεωνα σε αυτή την τιμή και να θυμίσω ότι ο ανταγωνισμός ήταν αρκετά ακριβότερος και όταν μου ζητησαν την αυξηση ο ανταγωνισμός ήταν αρκετά φθηνότερος από την cosmote. Αντε βγάλε άκρη τώρα

  3. #3558
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dslsub Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα μποξάκια δουλεύουν με τα λογκίν νομίζω και κάθε επιπλέον που παίρνεις σου δίνει ένα επιπλέον ταυτόχρονο λογκίν να βλέπεις όποιο κανάλι θέλεις ανεξάρτητα από τα υπόλοιπα.
    Και η ερωτηση ειναι: Αυτη τη στιγμη μπορει καποιος να βαλει 3 box αν θελει και να βλεπει ταυτοχρονα οτι καναλι θελει στο καθε box?

  4. #3559
    Εγγραφή
    14-11-2021
    Μηνύματα
    1.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100Mbps↓ 10Mbps↑
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13.3(dB) / 18.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SIDASHE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και η ερωτηση ειναι: Αυτη τη στιγμη μπορει καποιος να βαλει 3 box αν θελει και να βλεπει ταυτοχρονα οτι καναλι θελει στο καθε box?
    Δεν ξέρω αλλά η λογική λέει ότι αν τους δώσεις το απαραίτητο αντίτιμο δεν θα πουν όχι. Λογικά θα βάλουν και κάποιο περιορισμό όλα τα μποξ να συνδέονται ταυτόχρονα στην ίδια wan ip. Για να μην γίνεται διαμοιρασμός μεταξύ φίλων.

  5. #3560
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dslsub Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αλλά η λογική λέει ότι αν τους δώσεις το απαραίτητο αντίτιμο δεν θα πουν όχι. Λογικά θα βάλουν και κάποιο περιορισμό όλα τα μποξ να συνδέονται ταυτόχρονα στην ίδια wan ip. Για να μην γίνεται διαμοιρασμός μεταξύ φίλων.
    Στην ιδια ip θα ειναι σιγουρα και παραπανω απ'οσα δινω τωρα δεν προκειται να δωσω.

    Παντως το ερωτημα παραμενει αν μπορει καποιος σημερα να δει με τρια box ολα τα καναλια ταυτοχρονα.
    Ας μας απαντησει καποιος που γνωριζει.

  6. #3561
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.343
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SIDASHE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην ιδια ip θα ειναι σιγουρα και παραπανω απ'οσα δινω τωρα δεν προκειται να δωσω.

    Παντως το ερωτημα παραμενει αν μπορει καποιος σημερα να δει με τρια box ολα τα καναλια ταυτοχρονα.
    Ας μας απαντησει καποιος που γνωριζει.
    Μέχρι στιγμής υπάρχει η παρακάτω ενημέρωση στο site.
    Δεν αναφέρει κάτι για δυνατότητα άνω του 1 box.
    Υποθέτω θα το επανεξετάσουν λόγω της απόφασης που πήραν για το δορυφορικό.
    Πάντως σε κάθε περίπτωση όποιος ήταν στο δορυφορικό και τον καλέσουν, πρέπει να επιβεβαιώσει ότι τουλάχιστον θα έχει δωρεάν το "πακέτο επιπλέον συσκευών".

    https://www.cosmote.gr/cosmotetv/cos...streaming/faqs

    Σε πόσες οθόνες, μπορώ να βλέπω ταυτόχρονα τη streaming υπηρεσία της COSMOTE TV;

    Η εφαρμογή της streaming υπηρεσίας της COSMOTE TV μπορεί να εγκατασταθεί σε 5 συσκευές και αναπαραγωγή του περιεχομένου να γίνεται σε μία.

    Με την προσθήκη του πακέτου επιπλέον συσκευών, δίνεται η δυνατότητα εγκατάστασης σε 7 συσκευές και η ταυτόχρονη θέαση επιτρέπεται σε 2 οθόνες για όλο το περιεχόμενο πλην του αθλητικού, που είναι διαθέσιμο σε μία οθόνη. Το πακέτο επιπλέον συσκευών διατίθεται με χρέωση 4,55€/μήνα ενώ για τα προγράμματα COSMOTE Double Play με TV,τα πακέτα συμβολαίου COSMOTE TV διατίθεται δωρεάν. Για τα Μηνιαία Πακέτα διατίθεται δωρεάν έως το τέλος του 2022. Το πακέτο αυτό δεν είναι συμβατό με Sports Daily pass.

  7. #3562
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι στιγμής υπάρχει η παρακάτω ενημέρωση στο site.
    Δεν αναφέρει κάτι για δυνατότητα άνω του 1 box.
    Υποθέτω θα το επανεξετάσουν λόγω της απόφασης που πήραν για το δορυφορικό.
    Πάντως σε κάθε περίπτωση όποιος ήταν στο δορυφορικό και τον καλέσουν, πρέπει να επιβεβαιώσει ότι τουλάχιστον θα έχει δωρεάν το "πακέτο επιπλέον συσκευών".
    Αυτο τοτε ειναι υποβαθμιση για οσους εχουμε δορυφορικο(και multiroom).
    Τσαμπα να τις δωσουν τις συσκευες μαζι με το πακετο(4,55/μηνα) επιπλεον συσκευων αν δεν μπορεις να βλεπεις αθλητικα ταυτοχρονα σε καθε συσκευη τοτε δεν εχει κανενα νοημα.
    Τουλαχιστον για εμενα δεν εχει συμφωνα με τις αναγκες μου.

  8. #3563
    Εγγραφή
    06-06-2007
    Περιοχή
    Βυρωνας
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus (FTTH)
    Path Level
    Fastpath
    Το λιγοτερο που πρεπει να δωσουν παντως ειναι αυτο που ισχυει και τωρα. Δλδ οταν θα γινεται θεαση στο δορυφορικο, να μπορει μια συσκευη ακομα να βλεπει καποιο καναλι απο το μπουκετο. Ειτε ειναι απο κινητο, λαπτοπ, android tv

  9. #3564
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Έληγε το δορυφορικό (Sports) τέλος Μάρτη που το είχα στα 20€ 6 χρόνια (~18€ τώρα που δεν υπάρχει το τέλος). Ξεχωριστά το DP 50L στα 34€, οπότε συνολικά ήταν 52€ (54€ με το τέλος).

    Μετά από συζητήσεις το άλλαξα σε OTT Full αυτή την φορά με το ίδιο πρόγραμμα DB στα συνολικά 51€. Η διαφορά του Sport που είχα με το Full της προσφοράς ήταν 3 €.
    Η θέαση είναι η ίδια με πριν. Δηλαδή 1 κανάλι στο ΟΤΤ και άλλο ένα σε μία ακόμη συσκευή, εκτός των αθλητικών που υποχρεωτικά παίζουν μόνο σε μία (όποια έχει επιλέξει κάποιο από αυτά πρώτη). Το πακέτο πρόσθετων συσκευών είναι δωρεάν.

  10. #3565
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έληγε το δορυφορικό (Sports) τέλος Μάρτη που το είχα στα 20€ 6 χρόνια (~18€ τώρα που δεν υπάρχει το τέλος). Ξεχωριστά το DP 50L στα 34€, οπότε συνολικά ήταν 52€ (54€ με το τέλος).

    Μετά από συζητήσεις το άλλαξα σε OTT Full αυτή την φορά με το ίδιο πρόγραμμα DB στα συνολικά 51€. Η διαφορά του Sport που είχα με το Full της προσφοράς ήταν 3 €.
    Η θέαση είναι η ίδια με πριν. Δηλαδή 1 κανάλι στο ΟΤΤ και άλλο ένα σε μία ακόμη συσκευή, εκτός των αθλητικών που υποχρεωτικά παίζουν μόνο σε μία (όποια έχει επιλέξει κάποιο από αυτά πρώτη). Το πακέτο πρόσθετων συσκευών είναι δωρεάν.
    Το δικό μου δορυφορικό λήγει τον Ιούνιο και δεν θέλω να πάω σε iptv. Ρώτησες καθόλου τιμές για το δορυφορικό και αν μπορείς να παραμείνεις, ή πήγες κατευθείαν σε iptv;

  11. #3566
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7530
    Εδώ που λήγει το σίνεμα πακ δορυφορικό τον Μάιο, μου έχει βγάλει στο cosmote app πρόταση για ανανέωση στην ίδια τιμή.

  12. #3567
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δικό μου δορυφορικό λήγει τον Ιούνιο και δεν θέλω να πάω σε iptv. Ρώτησες καθόλου τιμές για το δορυφορικό και αν μπορείς να παραμείνεις, ή πήγες κατευθείαν σε iptv;
    Είχα ειδοποίηση μέρες πριν στο Mycosmote και στην εφαρμογή στο κινητό για ανανέωση του Sport στα 24€ + κάτι ψιλά και το ίδιο μου ανέφεραν και στην τηλεφωνική επικοινωνία.
    Αντί λοιπόν να ανέβω +6€ (ή 4€) στο πάγιο του δορυφορικού, να πάω στο ΟΤΤ Full πακέτο και με κέρδος 1€ από το προηγούμενο.

  13. #3568
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα ειδοποίηση μέρες πριν στο Mycosmote και στην εφαρμογή στο κινητό για ανανέωση του Sport στα 24€ + κάτι ψιλά και το ίδιο μου ανέφεραν και στην τηλεφωνική επικοινωνία.
    Αντί λοιπόν να ανέβω +6€ (ή 4€) στο πάγιο του δορυφορικού, να πάω στο ΟΤΤ Full πακέτο και με κέρδος 1€ από το προηγούμενο.
    Αν εχεις μαθει με δορυφορικο και πας σε android box ισως το κουτι να γινει ιπταμενο.....απο το παραθυρο.

  14. #3569
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εχεις μαθει με δορυφορικο και πας σε android box ισως το κουτι να γινει ιπταμενο.....απο το παραθυρο.
    Αν κι εφοσον αποφασισω να παω σε ΟΤΤ σε περιπτωαη που δω κολλημα η σπασιμο η οτιδηποτε αλλο εχει πεταχτει σιγουρα απο το παραθυρο.
    Επισης αν δεν μου δωσουν προσβαση να βλεπω σε ολες τις τηλεορασεις(3) οτι θελω ταυτοχρονα δεν προκειται να το βαλω.Και σ'αυτην την περιπτωση ομως ενα κολλημα να δω εφυγε απο το παραθυρο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δικό μου δορυφορικό λήγει τον Ιούνιο και δεν θέλω να πάω σε iptv. Ρώτησες καθόλου τιμές για το δορυφορικό και αν μπορείς να παραμείνεις, ή πήγες κατευθείαν σε iptv;
    Κι εμενα αν θυμαμαι καλα η Ιουλιο η Αυγουστο ληγει και μου εχει μεσα στο app προσφορα για ανανεωση 20 ευρω.Δεν υπαρχει περιοτωση ομως να κανω ανανεωση αν δεν δω τι θα γινει σιγουρα με τοr replay tv.
    Δεν θελω με τιποτα να παω σε ΟΤΤ.

  15. #3570
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εχεις μαθει με δορυφορικο και πας σε android box ισως το κουτι να γινει ιπταμενο.....απο το παραθυρο.
    Είχα από πριν 2 Xiaomi Box 4s και το δούλευα (ειδικά στο χωριό όταν πηγαίνουμε). Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα και μάλιστα στο χωριό με Vodafone ADSL (17/1) δεν έχω δει σπασίματα.
    Αυτό που πραγματικά μου λείπει είναι η άμεση μετάβαση σε κάποιο κανάλι, είτε πληκτρολογώντας τον αριθμό είτε παίζοντας μεταξύ 2 με το σχετικό πλήκτρο.

    Στο δορυφορικό είχα αλλάξει δωρεάν 2 φορές τον δέκτη καθώς για άγνωστο λόγο σταματούσε να δουλεύει μετά από λίγους μήνες το Replay TV. Την επόμενη φορά που το έκανε, απλά πήρα το πρώτο Xiaomi και για επιπλέον χρήση του Netflix.

Σελ. 238 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 218228233236237238239240243248258 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 21:29
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-16, 16:06
  3. OTE TV μέσω Broadband σύνδεσης
    Από johnp στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-16, 14:15
  4. OTE TV Μέσω Ευρυζωνικής Σύνδεσης.
    Από dionisis1925 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-15, 13:38
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-15, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας