Σελ. 239 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 219229234237238239240241244249259 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.571-3.585 από 4167
  1. #3571
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Ομολογουμένως το app της Cosmote παίζει απροβλημάτιστα. Μήνες τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα! Εκτός από Xiaomi box που το έπαιζα και εγώ, από το χειμώνα παίζει και στο native app της LG, απ όπου ούτε από εκεί έχω κάποιο πρόβλημα!

  2. #3572
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.341
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που πραγματικά μου λείπει είναι η άμεση μετάβαση σε κάποιο κανάλι, είτε πληκτρολογώντας τον αριθμό είτε παίζοντας μεταξύ 2 με το σχετικό πλήκτρο.
    Τι ανοησία είναι αυτή; Το πιό απλό πράγμα που όλος ο κόσμος χρησιμοποιεί (ζάπινγκ) πόσο δύσκολο ήταν να βάλουν;

  3. #3573
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ανοησία είναι αυτή; Το πιό απλό πράγμα που όλος ο κόσμος χρησιμοποιεί (ζάπινγκ) πόσο δύσκολο ήταν να βάλουν;
    Η εφαρμογή το υποστηρίζει. Στο app της LG επειδή χρησιμοποιώ το τηλεχειριστήριο της τηλεόρασης, όταν πατάς τα βελάκια του program αλλάζει τα κανάλια!

  4. #3574
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Μηνύματα
    873
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz!7530
    Καλησπέρα και Χρόνια πολλά.

    Έχω δορυφορικό full pack.

    Ταυτόχρονα σε άλλη Android tv το cosmote ott app.
    Η συγκεκριμένη tv είναι σε άλλο σπίτι.

    Μπορώ στο ίδιο σπίτι να βάλω το cosmote App και σε άλλη tv και να βλέπουν όλα ταυτόχρονα?

    Δλδ το ένα σπίτι δορυφορικό.

    Και στο δεύτερο σπίτι 2 Android τηλεοράσεις με cosmote ott.

  5. #3575
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nemesis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορώ στο ίδιο σπίτι να βάλω το cosmote App και σε άλλη tv και να βλέπουν όλα ταυτόχρονα?

    Δλδ το ένα σπίτι δορυφορικό.

    Και στο δεύτερο σπίτι 2 Android τηλεοράσεις με cosmote ott.
    Δορυφορικό και ΟΤΤ είναι διαφορετικές υπηρεσίες και δεν δίδονται μαζί. Είτε το ένα θα έχεις είτε το άλλο.

    Σε ΟΤΤ μπορείς να εγκαταστήσεις την εφαρμογή σε 4 συνολικά συσκευές, αλλά ταυτόχρονη θέαση μπορεί να γίνει σε 2 (εκτός της περίπτωσης αθλητικού καναλιού που επιτρέπει θέαση μόνο σε ένα κανάλι).

    Στο δορυφορικό ισχύουν τα ίδια, αλλά η μία θέαση υποχρεωτικά καλύπτεται από τον δορυφορικό δέκτη.
    Οπότε η απάντηση είναι ότι δεν γίνεται να χρησιμοποιηθούν ταυτόχρονα για θέαση 2 συσκευές με την εφαρμογή σε δορυφορική υπηρεσία.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ανοησία είναι αυτή; Το πιό απλό πράγμα που όλος ο κόσμος χρησιμοποιεί (ζάπινγκ) πόσο δύσκολο ήταν να βάλουν;
    Το τηλεκοντρόλ δεν έχει τα σχετικά πλήκτρα. Όχι μόνο στη συσκευή της εταιρείας, αλλά και στα περισσότερα του εμπορίου (όπως το Xiaomi που έχω). Πας μόνο πάνω-κάτω στη σειρά με τον ανάλογο Pg+/Pg-.
    Εν τω μεταξύ δεν παίζει με απλό IR σήμα αλλά μέσω Bluetooth. Οπότε θέλει ψάξιμο να βρεις κάποιο τηλεκοντρόλ με πλήκτρα και ειδικά την αλλαγή μεταξύ 2 καναλιών με το σχετικό πλήκτρο.

  6. #3576
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Μηνύματα
    873
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz!7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δορυφορικό και ΟΤΤ είναι διαφορετικές υπηρεσίες και δεν δίδονται μαζί. Είτε το ένα θα έχεις είτε το άλλο.

    Σε ΟΤΤ μπορείς να εγκαταστήσεις την εφαρμογή σε 4 συνολικά συσκευές, αλλά ταυτόχρονη θέαση μπορεί να γίνει σε 2 (εκτός της περίπτωσης αθλητικού καναλιού που επιτρέπει θέαση μόνο σε ένα κανάλι).

    Στο δορυφορικό ισχύουν τα ίδια, αλλά η μία θέαση υποχρεωτικά καλύπτεται από τον δορυφορικό δέκτη.
    Οπότε η απάντηση είναι ότι δεν γίνεται να χρησιμοποιηθούν ταυτόχρονα για θέαση 2 συσκευές με την εφαρμογή σε δορυφορική υπηρεσία.
    Έχεις δικιο, το app ειναι το πρώην cosmote go, δεν είναι OTT
    Σκεφτόμουν μήπως δούλευε επειδή θα ήταν στην ίδια ip και τα 2 app.

  7. #3577
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nemesis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκεφτόμουν μήπως δούλευε επειδή θα ήταν στην ίδια ip και τα 2 app.
    Το έχω δοκιμάσει αυτό και δεν παίζει. Λογικά μετρά της συνδέσεις που κάνουμε με τα credentials.

  8. #3578
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα από πριν 2 Xiaomi Box 4s και το δούλευα (ειδικά στο χωριό όταν πηγαίνουμε). Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα και μάλιστα στο χωριό με Vodafone ADSL (17/1) δεν έχω δει σπασίματα.
    Αυτό που πραγματικά μου λείπει είναι η άμεση μετάβαση σε κάποιο κανάλι, είτε πληκτρολογώντας τον αριθμό είτε παίζοντας μεταξύ 2 με το σχετικό πλήκτρο.

    Στο δορυφορικό είχα αλλάξει δωρεάν 2 φορές τον δέκτη καθώς για άγνωστο λόγο σταματούσε να δουλεύει μετά από λίγους μήνες το Replay TV. Την επόμενη φορά που το έκανε, απλά πήρα το πρώτο Xiaomi και για επιπλέον χρήση του Netflix.
    Η πλάκα είναι οτι αυτό υπάρχει στην εφαρμογή της ΕΟΝ με τον δέκτη

    Συμφωνώ και εγώ πως είναι θέμα, ειδικά για τους μεγαλύτερους

  9. #3579
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Μηνύματα
    873
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz!7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω δοκιμάσει αυτό και δεν παίζει. Λογικά μετρά της συνδέσεις που κάνουμε με τα credentials.


    Ευχαριστώ πολύ.

  10. #3580
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για το app συμφωνω με 2 xiaomi box που το λειτουργω δεν εχει κανενα προβλημα, αναφερομαι σε αναλυση εικονας και σε ποιοτητα pixel σε μεγαλες οθονες επειδη το ματι μου εχει μαθει με δορυφορικους δεκτες και στα εγχωρια καναλια αλλα και σε καναλια του εξωτερικου δεν υπαρχει συγκριση με τα boxακια απο την αλλη ειναι ευκολια μεγαλη να γλυτωνεις τα πιατα και τις καλωδιωσεις οποτε καπου αναγκαστικα οσο μπορει καποιος συμβιβαζεται.

  11. #3581
    Εγγραφή
    18-11-2015
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το app συμφωνω με 2 xiaomi box που το λειτουργω δεν εχει κανενα προβλημα, αναφερομαι σε αναλυση εικονας και σε ποιοτητα pixel σε μεγαλες οθονες επειδη το ματι μου εχει μαθει με δορυφορικους δεκτες και στα εγχωρια καναλια αλλα και σε καναλια του εξωτερικου δεν υπαρχει συγκριση με τα boxακια απο την αλλη ειναι ευκολια μεγαλη να γλυτωνεις τα πιατα και τις καλωδιωσεις οποτε καπου αναγκαστικα οσο μπορει καποιος συμβιβαζεται.
    Έχω παρατηρήσει ότι το Netflix για παράδειγμα ειναι πιο smooth η εικόνα του όταν παίζει από την εφαρμογή της τηλεόρασης σε σχέση με την εφαρμογή που παιζει στο mi box s.
    Το ίδιο γίνεται και όταν παίζει μια ταινία στο δορυφορικό του cosmote tv σε σχέση με την εφαρμογή cosmote ott στο mi box s.

    Άρα δεν υπάρχει λύση να παίξουν ποτέ οι ταινίες τόσο smooth στο mi box s;

  12. #3582
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Teo010 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω παρατηρήσει ότι το Netflix για παράδειγμα ειναι πιο smooth η εικόνα του όταν παίζει από την εφαρμογή της τηλεόρασης σε σχέση με την εφαρμογή που παιζει στο mi box s.
    Το ίδιο γίνεται και όταν παίζει μια ταινία στο δορυφορικό του cosmote tv σε σχέση με την εφαρμογή cosmote ott στο mi box s.

    Άρα δεν υπάρχει λύση να παίξουν ποτέ οι ταινίες τόσο smooth στο mi box s;
    Υπάρχει περίπτωση να έχεις διαφορετικές ρυθμίσεις εικόνας σε κάθε είσοδο; πχ άλλες ρυθμίσεις στο HDMI 1 ας πούμε, και άλλες ρυθμίσεις όταν παίζουν οι εφαρμογές;
    Στις καινούργιες τηλεοράσεις (όπως και σε αυτή που εχεις, από τη στιγμή που θα παίρνει εφαρμογές) υπάρχει η δυνατότητα να έχουν διαφορετικές ρυθμίσεις. Αν αλλάξεις σε κάποια είσοδο ρυθμίσεις εικόνας, δεν σημαίνει πως σε όλες τις υπόλοιπες θα είναι οι ίδιες.

  13. #3583
    Εγγραφή
    18-11-2015
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει περίπτωση να έχεις διαφορετικές ρυθμίσεις εικόνας σε κάθε είσοδο; πχ άλλες ρυθμίσεις στο HDMI 1 ας πούμε, και άλλες ρυθμίσεις όταν παίζουν οι εφαρμογές;
    Στις καινούργιες τηλεοράσεις (όπως και σε αυτή που εχεις, από τη στιγμή που θα παίρνει εφαρμογές) υπάρχει η δυνατότητα να έχουν διαφορετικές ρυθμίσεις. Αν αλλάξεις σε κάποια είσοδο ρυθμίσεις εικόνας, δεν σημαίνει πως σε όλες τις υπόλοιπες θα είναι οι ίδιες.
    Τι να πω, μια Sony έχω αλλά δεν είναι android tv. Το είχα ψάξει μήπως είναι κάποια ρύθμιση στην τηλεόραση, άλλαξα και θέση hdmi του mi box αλλά τα ίδια. Δηλαδή κάποιος άλλος με mi box τα βλέπει όλα τόσο smooth;

  14. #3584
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Teo010 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω παρατηρήσει ότι το Netflix για παράδειγμα ειναι πιο smooth η εικόνα του όταν παίζει από την εφαρμογή της τηλεόρασης σε σχέση με την εφαρμογή που παιζει στο mi box s.
    Το ίδιο γίνεται και όταν παίζει μια ταινία στο δορυφορικό του cosmote tv σε σχέση με την εφαρμογή cosmote ott στο mi box s.

    Άρα δεν υπάρχει λύση να παίξουν ποτέ οι ταινίες τόσο smooth στο mi box s;
    Στα android box η εικονα κανει σπασιματα σε γρηγορες σκηνες η αν βλεπεις ποδοσφαιρο στη ταχυτητα της μπαλας δες την ρυθμιση hdr για βελτιωση αλλα την ομαλοτητα που εχεις με την tv ή οταν κανεις θεαση με δορυφορικο δεν θα την εχεις τουλαχιστον εγω δεν την εχω και σε δοκιμες στα mi box s και στο boxακι της wind vision βλεπω διαφορα στην ομαλοτητα και εννοειται στο pixel της εικονας.

  15. #3585
    Εγγραφή
    18-11-2015
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα android box η εικονα κανει σπασιματα σε γρηγορες σκηνες η αν βλεπεις ποδοσφαιρο στη ταχυτητα της μπαλας δες την ρυθμιση hdr για βελτιωση αλλα την ομαλοτητα που εχεις με την tv ή οταν κανεις θεαση με δορυφορικο δεν θα την εχεις τουλαχιστον εγω δεν την εχω και σε δοκιμες στα mi box s και στο boxακι της wind vision βλεπω διαφορα στην ομαλοτητα και εννοειται στο pixel της εικονας.
    Καταλαβα. Και ο οτε μας βγαζει τωρα το replay tv και τις ταινιες απο το δορυφορικο και πλεον θα ειμαστε με το box

Σελ. 239 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 219229234237238239240241244249259 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 21:29
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-16, 16:06
  3. OTE TV μέσω Broadband σύνδεσης
    Από johnp στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-16, 14:15
  4. OTE TV Μέσω Ευρυζωνικής Σύνδεσης.
    Από dionisis1925 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-15, 13:38
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-15, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας