Σελ. 208 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 188198203206207208209210213218228 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.106-3.120 από 4167
  1. #3106
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το box λειτουργει ξεχωριστα.
    Μια χαρά thanks. Ισχύει και για τα αθλητικά? Δηλαδή θα μπορούσε να βλέπει ο πατέρας μου έναν αγώνα με το box και εγώ κάπου αλλού το ίδιο αγώνα ή έστω άλλο κανάλι. Νομίζω ότι συγκεκριμένα για τα αθλητικά παλιά στο tv go ίσχυε ότι 1 παράλληλα είτε το Box είτε κάποια συσκευή.

    Παρεπιπτόντως έχουν ακόμα το όριο πόσο συχνά μπορείς να ορίζεις συνδεδεμένες με το λογαριασμό σου συσκευές? Αν και 5 είναι γενικά οκ, πλέον με τόσες διαφορετικές που έχουμε όλοι μπορεί να γίνει ένας χαμούλης

  2. #3107
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά thanks. Ισχύει και για τα αθλητικά? Δηλαδή θα μπορούσε να βλέπει ο πατέρας μου έναν αγώνα με το box και εγώ κάπου αλλού το ίδιο αγώνα ή έστω άλλο κανάλι. Νομίζω ότι συγκεκριμένα για τα αθλητικά παλιά στο tv go ίσχυε ότι 1 παράλληλα είτε το Box είτε κάποια συσκευή.

    Παρεπιπτόντως έχουν ακόμα το όριο πόσο συχνά μπορείς να ορίζεις συνδεδεμένες με το λογαριασμό σου συσκευές? Αν και 5 είναι γενικά οκ, πλέον με τόσες διαφορετικές που έχουμε όλοι μπορεί να γίνει ένας χαμούλης
    Sorry, νομιζω μπερδευτηκαμε.
    Το box λειτουργει ξεχωριστα απο τον δορυφορικο δεκτη.

    Οι περιορισμοι στην παραλληλη θεαση ισχυουν μονο για το OTT.
    1 οθονη με παραλληλη θεαση και 5 συσκευες με περασμενο OTT ανα λογαριασμο αν δεν εχεις πακετο με 2 εξτρα οθονες.
    2 οθονες με παραλληλη θεαση (πλην αθλητικων, που παλι ειναι 1 οθονη) και 7 συσκευες με περασμενο OTT αν εχεις το πακετο με τις 2 εξτρα οθονες.

  3. #3108
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry, νομιζω μπερδευτηκαμε.
    Το box λειτουργει ξεχωριστα απο τον δορυφορικο δεκτη.

    Οι περιορισμοι στην παραλληλη θεαση ισχυουν μονο για το OTT.
    1 οθονη με παραλληλη θεαση και 5 συσκευες με περασμενο OTT ανα λογαριασμο αν δεν εχεις πακετο με 2 εξτρα οθονες.
    2 οθονες με παραλληλη θεαση (πλην αθλητικων, που παλι ειναι 1 οθονη) και 7 συσκευες με περασμενο OTT αν εχεις το πακετο με τις 2 εξτρα οθονες.
    Α οκ thanks. Γιατί νομίζω με το TV Go είχε περιορισμό για τις οθόνες και για τον δορυφορικό....

  4. #3109
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αντικαθηστάτε πλέον το go από τίν ott app... cool:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20200716_125530.jpg  


  5. #3110
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Εκανα και γω την μετατροπη (εχω με δορυφορο). Πολυ πολυ καλυτερο interface σε σχεση με το προηγουμενο.

    Επισης ενα ακομα μεγαλο θετικο ειναι οτι πλεον σε αφηνει να το εχεις εγκατεστημενο σε πολλες συσκευες και απλα να βλεπεις απο μια μονο (αν δεν πληρωνεις εξτρα). Το επανεφεραν ετσι οπως ηταν παλια δηλαδη. Διοτι τον τελευταιο χρονο (ισως και παραπανω) ειχαν βαλει τον απαραδεκτο περιορισμο της μιας συσκευης και αν ηθελες να την αλλαξεις επρεπε να το κανεις ανα 30 μερες.

    Οποιος δεν εχει κανει την μετατροπη να την κανει αμεσα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 16-07-20 στις 21:33.
    No Justice - No Peace

  6. #3111
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκανα και γω την μετατροπη (εχω με δορυφορο). Πολυ πολυ καλυτερο interface σε σχεση με το προηγουμενο.

    Επισης ενα ακομα μεγαλο θετικο ειναι οτι πλεον σε αφηνει να το εχεις εγκατεστημενο σε πολλες συσκευες και απλα να βλεπεις απο μια μονο (αν δεν πληρωνεις εξτρα). Το επανεφεραν ετσι οπως ηταν παλια δηλαδη. Διοτι τον τελευταιο χρονο (ισως και παραπανω) ειχαν βαλει τον απαραδεκτο περιορισμο της μιας συσκευης και αν ηθελες να την αλλαξεις επρεπε να το κανεις ανα 30 μερες.

    Οποιος δεν εχει κανει την μετατροπη να την κανει αμεσα.
    Παλιότερα σου επέτρεπε να το έχεις σε δυο συσκευές και μπορούσες να τις αλλάξεις μετά απο 30 ημέρες

  7. #3112
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλιότερα σου επέτρεπε να το έχεις σε δυο συσκευές και μπορούσες να τις αλλάξεις μετά απο 30 ημέρες
    Εγω το ειχα στον δικο υπολογιστη και οταν προσπαθουσα να το βαλω στο laptop του πατερα μου, και δεν ειχαν περασει 30 μερες απο την προηγουμενη αλλαγη, μου ελεγε οτι εχω φτασει τον μεγιστο αριθμο συσκευων. Δεν με αφηνε σε δυο ταυτοχρονα. Οπως και να εχει τωρα μπορεις να το εχεις σε 5 ταυτοχρονα οπως ηταν αρχικα. Πολυ καλυτερο.
    No Justice - No Peace

  8. #3113
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω το ειχα στον δικο υπολογιστη και οταν προσπαθουσα να το βαλω στο laptop του πατερα μου, και δεν ειχαν περασει 30 μερες απο την προηγουμενη αλλαγη, μου ελεγε οτι εχω φτασει τον μεγιστο αριθμο συσκευων. Δεν με αφηνε σε δυο ταυτοχρονα. Οπως και να εχει τωρα μπορεις να το εχεις σε 5 ταυτοχρονα οπως ηταν αρχικα. Πολυ καλυτερο.
    5 δεν το θυμάμαι ποτέ, 2 ναι, το έχω απο την αρχή που βγήκε

  9. #3114
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Ρε παιδιά, εμένα έκανε η μητέρα μου στο όνομά της δορυφορικό, αλλά δεν μπορώ να δω τη σύνδεση αυτή στο online. Δεν θα έπρεπε να εμφανίζεται κανονικά εκεί? Υποθέτω μέχρι να εμφανιστεί δεν μπορώ να κάνω καμία διαδικασία για να το βάλω σε tv κλπ (android)...

  10. #3115
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά, εμένα έκανε η μητέρα μου στο όνομά της δορυφορικό, αλλά δεν μπορώ να δω τη σύνδεση αυτή στο online. Δεν θα έπρεπε να εμφανίζεται κανονικά εκεί? Υποθέτω μέχρι να εμφανιστεί δεν μπορώ να κάνω καμία διαδικασία για να το βάλω σε tv κλπ (android)...
    Πρεπει να κανεις λογαριασμο my cosmote και να προσθεσεις την συνδεση μονος σου με το ΑΦΜ της μητερας σου. Αφου το κανεις αυτο θα σου βγαλει μια επιλογη για μετατροπη (ισως να μην χρειαστει γιατι ειναι καινουργια η συνδεση σου). Mετα με το my cosmote id θα μπεις στην υπηρεσια tv go. Aν εννοεις οτι εχεις κανει my cosmote και δεν μπορεις να την προσθεσεις, παρε τηλεφωνο στην εξυπηρετηση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 16-07-20 στις 22:29.
    No Justice - No Peace

  11. #3116
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρεπει να κανεις λογαριασμο my cosmote και να προσθεσεις την συνδεση μονος σου με το ΑΦΜ της μητερας σου. Αφου το κανεις αυτο θα σου βγαλει μια επιλογη για μετατροπη (ισως να μην χρειαστει γιατι ειναι καινουργια η συνδεση σου). Mετα με το my cosmote id θα μπεις στην υπηρεσια tv go. Aν εννοεις οτι εχεις κανει my cosmote και δεν μπορεις να την προσθεσεις, παρε τηλεφωνο στην εξυπηρετηση.
    Μάλλον είμαι στο τελευταίο κομμάτι γιατί έχουμε όλοι cosmoteid λόγω και των what's up. Κανονικά με ΑΦΜ. Για αυτό περίμενα ότι θα μπει αυτόματα...

  12. #3117
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον είμαι στο τελευταίο κομμάτι γιατί έχουμε όλοι cosmoteid λόγω και των what's up. Κανονικά με ΑΦΜ. Για αυτό περίμενα ότι θα μπει αυτόματα...
    Δεν εχω whats app οποτε δεν ξερω αν ειναι η ιδια υπηρεσια. Σε καθε περιπτωση μπαινεις με το ID σου στο my cosmote και προσθετεις την συνδεση της τηλεορασης. Μετα, με το ιδιο ID, πας στο cosmotetvott.gr και κανεις log in. Αν σου λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση τηλεορασης τοτε θα πρεπει να κανεις την μετατροπη που σου ειπα παραπανω και μετα να ξαναμπεις.
    No Justice - No Peace

  13. #3118
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχω whats app οποτε δεν ξερω αν ειναι η ιδια υπηρεσια. Σε καθε περιπτωση μπαινεις με το ID σου στο my cosmote και προσθετεις την συνδεση της τηλεορασης. Μετα, με το ιδιο ID, πας στο cosmotetvott.gr και κανεις log in. Αν σου λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση τηλεορασης τοτε θα πρεπει να κανεις την μετατροπη που σου ειπα παραπανω και μετα να ξαναμπεις.
    Η σύνδεση τηλεόρασης έχει κάποιου είδους ID? Πως το κάνω Manually? Αν έχεις ιδέα. Καθώς είναι καινούρια σύνδεση και δεν είμαι σπίτι ώστε να κοιτάξω χαρτιά (Αλλά αν είναι κάτι στα χαρτιά μπορώ να ζητήσω να μου στείλουν κωδικούς κλπ). Ευχαριστώ anyway

  14. #3119
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η σύνδεση τηλεόρασης έχει κάποιου είδους ID? Πως το κάνω Manually? Αν έχεις ιδέα. Καθώς είναι καινούρια σύνδεση και δεν είμαι σπίτι ώστε να κοιτάξω χαρτιά (Αλλά αν είναι κάτι στα χαρτιά μπορώ να ζητήσω να μου στείλουν κωδικούς κλπ). Ευχαριστώ anyway
    Οπως σου ειπα τις συνδεσεις τις προσθετεις στο cosmote id σου (αφου κανεις λογαριασμο πρωτα εννοειται και μπεις) μεσω του ΑΦΜ του κατοχου. Στην περιπτωση σου της μητερα σου. Οταν μπεις στο my cosmote εχει επιλογη που λεει "προσθηκη συνδεσης". Δες στην φωτο αριστερα κατω το κοκκινο πλαισιο.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Annotation 2020-07-17 131552.png 
Εμφανίσεις:  41 
Μέγεθος:  171,4 KB 
ID: 217070

    Αν δεν βρισκεις ακρη, παρε ενα τηλφωνο στην εξυπηρετηση και θα σου πουν ακριβως τι να κανεις.
    No Justice - No Peace

  15. #3120
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως σου ειπα τις συνδεσεις τις προσθετεις στο cosmote id σου (αφου κανεις λογαριασμο πρωτα εννοειται και μπεις) μεσω του ΑΦΜ του κατοχου. Στην περιπτωση σου της μητερα σου. Οταν μπεις στο my cosmote εχει επιλογη που λεει "προσθηκη συνδεσης". Δες στην φωτο αριστερα κατω το κοκκινο πλαισιο.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Annotation 2020-07-17 131552.png 
Εμφανίσεις:  41 
Μέγεθος:  171,4 KB 
ID: 217070

    Αν δεν βρισκεις ακρη, παρε ενα τηλφωνο στην εξυπηρετηση και θα σου πουν ακριβως τι να κανεις.
    Thanks....

Σελ. 208 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 188198203206207208209210213218228 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 21:29
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-16, 16:06
  3. OTE TV μέσω Broadband σύνδεσης
    Από johnp στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-16, 14:15
  4. OTE TV Μέσω Ευρυζωνικής Σύνδεσης.
    Από dionisis1925 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-15, 13:38
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-15, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας