Σελ. 160 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 140150155158159160161162165170180 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.386-2.400 από 4167
  1. #2386
    Εγγραφή
    19-12-2004
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.438
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49983 kbps
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    SNR / Attn
    10(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, πλέον σε παίρνει το τμήμα ακυρώσεων τηλέφωνο για να επιβεβαιώσει ότι θέλεις να ακυρώσεις τη γραμμή και μετά να προχωρήσετε.
    Μόλις 1-2 μέρες νωρίτερα, ένας φίλος μου πήρε για να ακυρώσει τον ΟΤΕ TV και του δώσανε προσφορά 22 ευρώ το μήνα για 1 χρόνο.
    το τμήμα ακυρώσεων πόσες μέρες θέλει για να ανέβει στον δορυφόρο απο το Κανάβεραλ με το διαστημικό λεωφορείο και να κατεβάσει το σήμα;

    Ρωτάω γιατι ζητάνε πολλές εργάσιμες. Αν το θυμάται κάποιος ας απαντήσει ευχαριστώ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john dubi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω τους εγραψα στο fb και μου ειπανε θα τσεκαρουν τα στοιχεια και θα με ειδοποιησουν. Λαμβανω sms οτι ελαβαν το αιτημα για διακοπη και θα επικοινωνησουν σε 3 εργασιμες. Πηρα χθες τηλεφωνο και μου ειπαν οτι πρεπει να περιμενω τηλεφωνο απ το τμημα καταργησεων. Για να δουμε.
    Ακριβώς το ίδιο παραμύθι και σε εμένα. Γιατι τέτοια καθυστέρηση δεν καταλαβαίνω.
    Οπως εγραψα μαλλον πρέπει να ανέβουν στον δορυφόρο να κατεβάσουν διακόπτη. Για τόσο κουτους περνάει η Cosmote του συνδρομητές της.

  2. #2387
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Γενικά παλαιότερα ήταν πιο γρήγορες οι διαδικασίες απ'όσο θυμάμαι. Πλέον στο φίλο μου είπαν να καλέσει 3-4 μέρες πριν λήξει η συνδρομή και να ζητήσει διακοπή. Την Δευτέρα κάλεσε και τους είπε για ακύρωση, και την Πέμπτη τον πήρανε απ'το τμήμα ακυρώσεων. Τώρα αν συνέχιζε να επιμένει για διακοπή της υπηρεσίας, δε γνωρίζω σε πόσο καιρό θα την διέκοπταν.

  3. #2388
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Τι προσφορά λέτε να δίνουν το full pack μέσω ευρυζωνικης;

  4. #2389
    Εγγραφή
    16-02-2006
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.704
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    Απ'όσο ότι συνέβη σε εμένα και γνωρίζω και από συζήτηση με ένα άτομο ακόμα η διαδικασία όταν σου λήγει το συμβόλαιο έχει ως εξής:

    1) Παίρνεις στο 13888 και ζητάς διακοπή. Αυτοί θα σου προτείνουν ανανέωση με 25€ το χρόνο την οποία (έστω ότι) απορρίπτεις. Αμέσως σου λένε ότι θα σε καλέσουν εντός 3 ημερών για να προχωρήσει η διακοπή.

    2) Σε καλούν και σου ξαναπροσφέρουν το ίδιο 25άρι πακέτο. Εσύ αρνείσαι και ενημερώνεις ότι θες να προχωρήσει η διακοπή.

    3) Σου κάνουν νέα προσφορά με 22€ το μήνα για 2 χρόνια και με τους δύο πρώτους μήνες δώρο.

    4) Ή παίρνεις την προσφορά ή διακόπτεις.

  5. #2390
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.031
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 5530
    Μου το δώσανε στα 27€ για δύο χρόνια πριν ένα μήνα, Τα 25€ ισχύουν για δορυφορικό. Δυστυχώς τιμολογιακά την ευρυζωνική τηλεόραση την έχουν υπό διωγμό. Μάλλον προσπαθούν να μας πείσουν να γυρίσουμε σε δορυφορικό

  6. #2391
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εκτός αν υπάρχει σοβαρή δυσκολία στην εγκατάσταση δορυφορικού εξοπλισμού, δεν βλέπω απολύτως κανένα πλεονέκτημα στην iptv.

    Με το δορυφορικό ούτε θα ανησυχείς αν θα τρώει bandwidth από την σύνδεσή σου, ούτε για το αν το δικό σου modem/router θα παίζει με πολλαπλά vlan id και να στέλνει σε συγκεκριμένη θύρα το vlan id ώστε να κουμπώσει σε αυτήν ο δέκτης.

  7. #2392
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκτός αν υπάρχει σοβαρή δυσκολία στην εγκατάσταση δορυφορικού εξοπλισμού, δεν βλέπω απολύτως κανένα πλεονέκτημα στην iptv.

    Με το δορυφορικό ούτε θα ανησυχείς αν θα τρώει bandwidth από την σύνδεσή σου, ούτε για το αν το δικό σου modem/router θα παίζει με πολλαπλά vlan id και να στέλνει σε συγκεκριμένη θύρα το vlan id ώστε να κουμπώσει σε αυτήν ο δέκτης.
    Το κυριοτερο πλεονεκτημα της IPTV ειναι το bandwidth της ροης.
    Στο δορυφορικο γινεται της... συμπιεσης το καγκελο, ωρες ωρες η ποιοτητα ειναι τραγικη.

  8. #2393
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.031
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκτός αν υπάρχει σοβαρή δυσκολία στην εγκατάσταση δορυφορικού εξοπλισμού, δεν βλέπω απολύτως κανένα πλεονέκτημα στην iptv.

    Με το δορυφορικό ούτε θα ανησυχείς αν θα τρώει bandwidth από την σύνδεσή σου, ούτε για το αν το δικό σου modem/router θα παίζει με πολλαπλά vlan id και να στέλνει σε συγκεκριμένη θύρα το vlan id ώστε να κουμπώσει σε αυτήν ο δέκτης.
    Για μένα είναι πλεονέκτημα το ότι δεν χρειάζεσαι εγκατάσταση. Μπορώ να βάλω τον αποκωδικοποιητή όπου θέλω χωρίς τρύπες και μερεμέτια και να βλέπω και το πιάτο στην βεράντα. Στο τέλος είναι ζήτημα του καθενός. Απλά θα ήθελα να πληρώνουμε τα ίδια για το ίδιο προϊόν. Και δεν νομίζω πως κοστίζει τον ΟΤΕ πιο ακριβά το IPTV από το δορυφορικό

  9. #2394
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apostol70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μένα είναι πλεονέκτημα το ότι δεν χρειάζεσαι εγκατάσταση. Μπορώ να βάλω τον αποκωδικοποιητή όπου θέλω χωρίς τρύπες και μερεμέτια και να βλέπω και το πιάτο στην βεράντα. Στο τέλος είναι ζήτημα του καθενός. Απλά θα ήθελα να πληρώνουμε τα ίδια για το ίδιο προϊόν. Και δεν νομίζω πως κοστίζει τον ΟΤΕ πιο ακριβά το IPTV από το δορυφορικό
    Ούτε με την iptv μπορείς να βάλεις ακριβώς όπου θέλεις τον αποκωδικοποιητή Πρέπει να είναι συνδεδεμένος ενσύρματα με το ρούτερ σε συγκεκριμένη θύρα. Θα μου πεις υπάρχουν τρόποι να γίνει ασύρματα, δεν είναι όμως εγγυημένο ότι θα δουλεύει απροβλημάτιστα αν δεν είναι άριστο το σήμα μεταξύ των συσκευών που κάνουν την μετάδοση. Ούτε ότι το bandwidth θα είναι αρκετό για να μην έχεις σπασίματα, buffering κλπ

  10. #2395
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Γίνεται και με Powerlines.

  11. #2396
    Εγγραφή
    16-09-2008
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199999/9999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC68VG
    SNR / Attn
    12(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκτός αν υπάρχει σοβαρή δυσκολία στην εγκατάσταση δορυφορικού εξοπλισμού, δεν βλέπω απολύτως κανένα πλεονέκτημα στην iptv.

    Με το δορυφορικό ούτε θα ανησυχείς αν θα τρώει bandwidth από την σύνδεσή σου, ούτε για το αν το δικό σου modem/router θα παίζει με πολλαπλά vlan id και να στέλνει σε συγκεκριμένη θύρα το vlan id ώστε να κουμπώσει σε αυτήν ο δέκτης.
    η ποιοτητα εικονας στην iptv ειναι σκαλες καλυτερη, μη λεμε οτι θελουμε. Δορυφορικα ο ΟΤΕ σου στελνει κατι cinema hd με 3mbs bitrate και κλαις τα λεφτα που εδωσες σε καλη τηλεοραση 55'+, το iptv τουλαχιστον κραταει 8-10mbs

  12. #2397
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tecate Εμφάνιση μηνυμάτων
    η ποιοτητα εικονας στην iptv ειναι σκαλες καλυτερη, μη λεμε οτι θελουμε. Δορυφορικα ο ΟΤΕ σου στελνει κατι cinema hd με 3mbs bitrate και κλαις τα λεφτα που εδωσες σε καλη τηλεοραση 55'+, το iptv τουλαχιστον κραταει 8-10mbs
    To bitrate είναι ίδιο σε όλα τα κανάλια hd της iptv ή διαφέρει από κανάλι σε κανάλι? Διότι αυτό το χάλι με το δορυφορικό έχει παραγίνει..

  13. #2398
    Εγγραφή
    16-09-2008
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199999/9999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC68VG
    SNR / Attn
    12(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To bitrate είναι ίδιο σε όλα τα κανάλια hd της iptv ή διαφέρει από κανάλι σε κανάλι? Διότι αυτό το χάλι με το δορυφορικό έχει παραγίνει..

    σταθερο ... αν σ'ενδιαφερει ποιοτητα εικονας η ευρυζωνικη ειναι μονοδρομος (με προυποθεση vdsl). Αλλα υποψην οτι αν πας ν'αλλαξεις απο δορυφορικη σε ευρυζωνικη κανουν αρκουδιες (πεναλτυ κλπ)

  14. #2399
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tecate Εμφάνιση μηνυμάτων
    σταθερο ... αν σ'ενδιαφερει ποιοτητα εικονας η ευρυζωνικη ειναι μονοδρομος (με προυποθεση vdsl). Αλλα υποψην οτι αν πας ν'αλλαξεις απο δορυφορικη σε ευρυζωνικη κανουν αρκουδιες (πεναλτυ κλπ)
    Ναι έχω vdsl 100 οπότε δεν έχω θέμα. Το διάβασα αυτό με το πέναλτυ σε άλλο φόρουμ και μου έπεσαν τα μαλλιά...αστείοι οι άνθρωποι...ούτως ή άλλως σε 5-6 μήνες λήγει το cote tv που έχω τώρα οπότε αν δε δώσουν καμιά λογική προσφορά σε ευρυζωνικό μάλλον θα τους χαιρετήσω..δε παλεύεται αυτή η άθλια εικόνα πλεόν...ειδικά σε 55αρα tv και πάνω κάνει μπαμ...παίρνεις το πίξελ αγκαλιά...βέβαια ακούγεται έντονα ότι οσωνούπω θα λειτουργήσει νέος αναμεταδότης, οπότε οίδωμεν...

  15. #2400
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι έχω vdsl 100 οπότε δεν έχω θέμα. Το διάβασα αυτό με το πέναλτυ σε άλλο φόρουμ και μου έπεσαν τα μαλλιά...αστείοι οι άνθρωποι...ούτως ή άλλως σε 5-6 μήνες λήγει το cote tv που έχω τώρα οπότε αν δε δώσουν καμιά λογική προσφορά σε ευρυζωνικό μάλλον θα τους χαιρετήσω..δε παλεύεται αυτή η άθλια εικόνα πλεόν...ειδικά σε 55αρα tv και πάνω κάνει μπαμ...παίρνεις το πίξελ αγκαλιά...βέβαια ακούγεται έντονα ότι οσωνούπω θα λειτουργήσει νέος αναμεταδότης, οπότε οίδωμεν...
    Ο νεος αναμεταδοτης θα σηκωσει νεο περιεχομενο κατα ενα μερος, προσωπικα δεν αναμενω να βελτιωθει η εικονα στο ηδη υπαρχον περιεχομενο.

Σελ. 160 από 278 ΠρώτηΠρώτη ... 140150155158159160161162165170180 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 21:29
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-16, 16:06
  3. OTE TV μέσω Broadband σύνδεσης
    Από johnp στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-16, 14:15
  4. OTE TV Μέσω Ευρυζωνικής Σύνδεσης.
    Από dionisis1925 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-15, 13:38
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-15, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας