Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    06-11-2005
    Περιοχή
    Οuter Space
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    303
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    17844/508
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓΙΟΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Router
    USR 9107
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 23.5(dB)
    Καλησπέρα, ψάχνω laptop με καλή κάρτα γραφικών, i7 και να μπορεί να μετακινείται εύκολα.
    Θεωρώ απαραίτητο να εχει card reader και ποιοτική webcam. Πολύ χρήσιμο είναι και το φωτιζόμενο πληκτρολόγιο.

    Θέλω να παίζω παιχνίδια τύπου borderlands 2, Saints Row 3, Witcher 2, GTA4 (και 5, όταν βγει) κλπ χωρίς πρόβλημα.
    Θέλω να μπορώ να κάνω επεξεργασία βίντεο και προγραμματισμό.
    Θέλω να έχει καλή οθόνη (full hd), καλή διάρκεια μπαταρίας, να είναι ποιοτικό και όσο το δυνατόν ελαφρύ.
    Το μέγεθος της οθόνης πρέπει να είναι το πολύ 15 ίντσες, για να είναι κάτω από τα 3 κιλά το βάρος του. Mat οθόνη δεν έχω καταφέρει να βρω.
    Έχω ξεχωρίσει 3 laptop, αλλά είμαι ανοιχτός σε προτάσεις. Απ' ότι καταλαβαίνω κοιτάζω περίπου για 650m-660m κάρτες γραφικών.


    ΔΕΝ θέλω να πάρω turboX γιατί δεν εμπιστεύομαι τη ποιότητα κατασκευής τους αλλά και επειδή θέλω μια μάρκα με διεθνή εγγύηση γιατί καλώς εχόντων των πραγμάτων θα φύγω για σπουδές στο εξωτερικό τον Σεπτέμβρη και μάλλον θα πρέπει να κουβαλάω μαζί το laptop.
    Επίσης δεν θα ήθελα hp/compaq γιατί δεν είμαι ικανοποιημένος με τη ποιότητα κατασκευής των 2 που έχουμε στην οικογένεια.

    Το laptop θα το παντρευτώ, δηλαδή δεν θα το αλλάξω σε 2-3 χρόνια, οπότε θέλω να έχει καλή ποιότητα κατασκευής. Γι'αυτό δεν ειμαι σίγουρος για το Lenovo, το οποίο είναι εκτός budget αλλά το βλέπω προτεινόμενο παντού και έχει Full HD οθόνη (το σκρουτζ τα εχει λαθος) και bluray dvd το οποίο βέβαια μου είναι άχρηστο. Τη κάρτα του Toshiba (Radeon 7680M) δεν μπορώ να τη βρω στα benchmarks οπότε δε ξέρω που στέκεται. Μάλλον έχουν κάνει λάθος και είναι η 7670.


  2. #2
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    φίλε μου δες τα παρακάτω

    Lenovo IdeaPad Y580

    Dell Studio XPS 15 L502x

    Dell XPS 14z

    αυτό που δεν γνωρίζω είναι για την κάρτα γραφικών GT 520M-GT 525M αν είναι αρκετά καλή για παιχνίδια
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  3. #3
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    Δεν γινεται να βρεις οσα ζητας με αυτα τα λεφτα.Πρεπει να διαλεξεις αναμεσα σε κορυφαιο επεξεργαστη και σχεδον κορυφαια καρτα γραφικων.Με τις απαιτησεις που περιγραφεις η καρτα γραφικων φαινεται πιο απαραιτητη.Για μεγαλη διαρκεια μπαταριας με τετοιο εξοπλισμο δεν το συζητω καν...
    Αν επιμενεις και στα 2 τοτε αυξησε το budget σου ωστε να αγορασεις το παρακατω lenovo στα 1300 ευρω.
    http://www.e-lenovo.gr/p.IdeaPad-Y58...GB.720291.html
    Αν και κατα τη γνωμη μου εχει χειροτερη ποιοτητα κατασκευης απο το αντιστοιχο turbox των μολις 1000 ευρω...
    http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/...s-i736-875.htm

  4. #4
    Εγγραφή
    06-11-2005
    Περιοχή
    Οuter Space
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    303
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    17844/508
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓΙΟΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Router
    USR 9107
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 23.5(dB)
    Το lenovo το έχω δει και μάλλον αυτό θα πάρω. Δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλά laptop με αξιοπρεπή κάρτα γραφικών. Το TurboX δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να εμπιστευτώ τη ποιότητα κατασκευής του (ξέρω οτι ουσιαστικά είναι "Clevo") αλλά και κατά πόσο δεν θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση στο εξωτερικό.
    Οι 520-525 των προτεινόμενων Dell δεν είναι αρκετά δυνατές για τη δουλειά που θέλω.


Παρόμοια Θέματα

  1. GAMING LAPTOP 1000ευρω
    Από michalaros στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-12, 13:38
  2. Νέο Laptop με 17αρα οθόνη
    Από mkotsi στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-12, 22:54
  3. Laptop, μέχρι 800€, gaming και επεξεργασία βίντεο.
    Από FestoNero στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-12, 12:54
  4. επιλογή gaming laptop μέχρι 800 ευρώ.
    Από giannis_al στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-12, 01:34
  5. σχετικά οικονομικό gaming laptop
    Από pan.ira στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-12, 13:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας