Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-23 από 23
  1. #16
    Εγγραφή
    20-05-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
    Απο Belkin τα χειρότερα εχω δει.
    Μπορει να εχουν ωραίο design αλλα απλα δε δουλευουν οπως πρεπει
    3 συσκευες εχω πάρει και οι 3 πηγαν πισω και πήρα άλλη μάρκα...

  2. #17
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    459
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά η χειρότερη επιλογή της cisco ήταν που πήρε τα Linksys, πολλά προβλήματα με εξαίρεση μόνο τα προϊόντα που είχε πάρει η Linksys απο της sipura........
    θα συμφωνήσω απόλυτα ....

    Μεγάλο λάθος της Cisco.

    Και εμένα η εμπειρία μου από τα Linksys δεν ήταν καθόλου καλή. Δύστροπα μηχανήματα, μέτριας απόδοσης.

    Η δε Cisco, κατά την άποψη μου, δεν συνέβαλε καθόλου στην βελτίωση τους, ούτε τα ενσωμάτωσε στην φιλοσοφία της (όπως έκανε με τα Aironet και τόσες άλλες εταιρείες που έχει εξαγοράσει).

    Άφησε την Linksys να εξελίσσετε όπως αυτή ήθελε.

  3. #18
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Μα δεν ήθελε να την ενσωματώσει στην φιλοσοφία της. Πήρε ένα κορυφαίο για την εποχή κατασκευαστή εξοπλισμού small office και τον μετέτρεψε σε καθαρό home.

    Οι δύο εταιρίες δεν είχαν μείνει διακριτές για τυχαίο λόγο. Κέρδισαν και έχασαν και οι δύο από αυτή την συμφωνία. Για να δούμε τι θα γίνει με την belkin.

  4. #19
    Εγγραφή
    18-08-2003
    Περιοχή
    3491
    Μηνύματα
    5.146
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/800
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    C876
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν ήθελε να την ενσωματώσει στην φιλοσοφία της. Πήρε ένα κορυφαίο για την εποχή κατασκευαστή εξοπλισμού small office και τον μετέτρεψε σε καθαρό home.

    Οι δύο εταιρίες δεν είχαν μείνει διακριτές για τυχαίο λόγο. Κέρδισαν και έχασαν και οι δύο από αυτή την συμφωνία. Για να δούμε τι θα γίνει με την belkin.
    Θα διαφωνήσω με το ότι τον μετέτρεψε σε καθαρά home. Συνέχισε να βγάζει τα ίδια/παρόμοια product lines με αυτά που είχε πριν, απλά τα soho μπήκαν στην οικογένεια των cisco small business, κι ας μην είχαν ιδιαίτερη σχέση με τα υπόλοιπα προϊόντα της κατηγορίας.
    In theory, practice is the same as theory.
    In practice, it isn't.

  5. #20
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Όταν θα ολοκληρωθεί η πώληση θα φανεί ότι μιλάμε για καθαρά home προϊόντα. Μακάρι η belikn να κρατήσει τα δικά της ως πιο φθηνά και να ξαναβάλει τα linksys εκεί που τους αρμόζει, στο SOHO.

  6. #21
    Εγγραφή
    18-08-2003
    Περιοχή
    3491
    Μηνύματα
    5.146
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/800
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    C876
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τα SLM / SRW και οι εξελίξεις τους SG θα παραμείνουν στη cisco δηλαδή ? Ενδιαφέρον αν ισχύει, αν και δε βλέπω γιατί να θέλει να τα κρατήσει. Άσχετα από το αν γράφουν linksys ή cisco πάνω, παραμένουν προϊόντα του πρώην linksys business unit.
    In theory, practice is the same as theory.
    In practice, it isn't.

  7. #22
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Έγραψα πριν ότι δεν είναι καθόλου τυχαίο που οι δύο μάρκες παρέμειναν ξεχωριστές. Ότι δεν γράφει linksys λογικά δεν θα πουληθεί αλλά δεν είναι και βέβαιο ότι θα συνεχίσουν να υπάρχουν αφού ο ανταγωνισμός στην κατηγορία, τόσο σε ποιότητα όσο και σε τιμές από άλλους "κατώτερους" κατασκευαστές, είναι μεγάλος.

  8. #23
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Περιοχή
    UK
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    384
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    61440/3072
    ISP
    Virgin Media
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν θα ολοκληρωθεί η πώληση θα φανεί ότι μιλάμε για καθαρά home προϊόντα. Μακάρι η belikn να κρατήσει τα δικά της ως πιο φθηνά και να ξαναβάλει τα linksys εκεί που τους αρμόζει, στο SOHO.
    Το αν η Linksys ήταν SOHO ή αποκλειστικά ΗΟ εξαρτάται και από το τι θεωρεί ο καθένας Small Office εξπλισμό. Το σίγουρο ήταν ότι όταν την αγόρασε προσπάθησε να επεκταθεί σε αγορές που δεν έπαιζε ως Cisco λόγω κόστους και φρόντισε να αφήσει τα "δικά της" προϊόντα στο εταιρικό κομμάτι. Το πρόβλημα ήταν ότι πέρα από το label το οποίο έβαλε σε όλα τα προϊόντα της Linksys προσδίδοντας έτσι στο πρεστίζ τους, στην πράξη δεν υπήρξε καμία ουσιαστική αναβάθμιση των προϊόντων (ίσως να το προσπάθησαν αλλά να μην τους βγήκε, η παράμετρος τιμή σε αυτές τις αγορές είναι πολύ ουσιαστική).

    Γενικά η Cisco φαίνεται να κόβει δεσμούς με οτιδήποτε δεν είναι στο enterprise κομμάτι της. Τώρα για τη Belkin, δεν ξέρω, προσωπικά δεν έχω καλή εμπειρία με εξοπλισμό της πέρα από απλά πράγματα (πολύμπριζα, απλά KVM κτλ.) αλλά νομίζω ότι καταπιάνεται με πολλά και αποτυγχάνει στα περισσότερα.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-12, 02:20
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-12, 02:47
  3. Μηνύματα: 66
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-12, 17:21

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας