Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2005
    Περιοχή
    Περισσός - Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    605
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK AC750
    Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα από όταν έχω ανοίξει τον υπολογιστή μου ξαφνικά στο λογαριασμο μου στο Facebook έχει
    χαθεί η πάνω μπλέ μπάρα (που φαίνονται μυνήματα , αιτήματα φιλίας κτλ) και επίσης κάποια από τα προσωπικά στοιχεία μου
    έχουν χαθεί... Δεν μπορώ και να αποσυνδεθώ γιατί έχει χαθεί και αυτό αφού βρίσκεται στη μπάρα. Το δοκίμασα και από άλλο
    υπολογιστή και τα ίδια μου βγαίνουν. Έχει πάθει κάποιος κάτι αντίστοιχο μήπως ξέρει τι γίνεται??

    (Δεν ξέρω αν έχει σχέση αλλά χθες έφτιαξα για πρώτη φορά ένα δικό μου group για να διαφημίσω το μαγαζί ενός
    φίλου που δεν έχει ιδέα από ίντερνετ)

    thanks!
    Πρόοδο ονομάζουμε την ικανότητα του ανθρώπου να περιπλέκει την απλότητα.
    Thor Heyerdahl, Fatu-Hiva


  2. #2
    Εγγραφή
    07-02-2006
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ
    φιλε γνωριζω ατομο που αυτη την στιγμη που αντιμετωπιζει ακριβως το ιδιο προβλημα???λες να εχει σχεση με hacking???σου ερχοντουσαν email να αλλαξεις τον κωδικο σου τον τελευταιο καιρο??

  3. #3
    Εγγραφή
    22-09-2005
    Περιοχή
    Περισσός - Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    605
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK AC750
    Όχι δεν μου ερχόταν κάτι... Στον φίλο σου ερχόταν?
    Πρόοδο ονομάζουμε την ικανότητα του ανθρώπου να περιπλέκει την απλότητα.
    Thor Heyerdahl, Fatu-Hiva


  4. #4
    Εγγραφή
    25-09-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    το ιδιο προβλημα εχω κι εγω...

  5. #5
    Παιδιά σήμερα ο αδερφός μου μπαίνει το προφιλ του στο φβ και βλέπει να έχει κάνει Like σε κάτι άκυρες σελιδες και follow σε έναν ακυρο τυπο. το περιεχόμενο είναι τούρκικο στις σελιδες αυτές. Κανω block και unfollow αλλαξα και κωδικούς και πάλι ξανα τα ίδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Παιδιά τι γίνεται? Ξερετε κάτι? Έχω κάνει kai report τις σελιδες αυτες. αλλά τίπτα ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ!! Τι να κάνω άλλο???

    Όλα ξεκίνησαν ως εξής: Μου είπε ότι τoν έκαναν tag σε ένα βιντεο. Μπήκε να δει τι βιντεο είναι αυτό και πατώντας πλαυ έβγαζε ένα παράθυρο στο οποίο παταγε κανσελ. Τελικά δεν έπεξε ποτε το βίντεο (φοντο πίσω είχε τουρκικη σημαία) και μετά ξαφνικά πήρε όλους τους ΄φιλους του και τους έκανε tag στο βιντεο αυτό. Στη συνέχεια άρχισαν να γίνονται likes kai follows απο το λογαριασμό του όπως σας είπα πιο πάνω.


    Ξέρει κανείς τι μπορούμε να κάνουμε? Παρακαλώ βοήθηστε αν ξέρετε

  6. #6
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    απενεργοποιησε ολες τις εφαρμογες που δεν χρησιμοποιεις
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  7. #7
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster WLAN 3
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    δεν ξέρω αν έχει σχέση με το συγκεκριμένο πρόβλημα, αλλά από την τετάρτη μου είπαν πάνω από 20 άτομα ότι κάτι έγινε, έχει να κάνει με αυτό που λεει ο menmas, η όλη ιστορία έχει να κάνει με κάτι που κυκλοφόρησε από τούρκους hackers, κι έχουν πειραχτεί πολλοί λογαριασμοί από κόσμο, και ψάχνουν τώρα όλοι να δουν πως να απενεργοποιήσουν προφίλ, κάτι τους είπαν ότι να κάνουν block ο κάθε φίλος που έχουν το λογαριασμό που έχει πειραχτεί για να περιοριστεί το πρόβλημα και κάτι τέτοια

  8. #8
    παιδια δεν υπάρχει αυτο το πράγμα!!ήμαρτον!εντάξει παίξανε οκ!Δεν σε αφήνουν όμως να κάνει block!!!!!κάνω block και ξαναεμφανίζονται! ΕΛΕΟΣ δηλαδή.
    Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε????

    - - - Updated - - -

    Παιδιά ότι μου έστειλαν απο αλλού το παρακάτω λινκ. Δεν ξέρω αν δουλεύει. θα το δοκιμάσω όμως.

    http://anakalipsi.blogspot.gr/2013/01/sos-facebook.html

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από menmas Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια δεν υπάρχει αυτο το πράγμα!!ήμαρτον!εντάξει παίξανε οκ!Δεν σε αφήνουν όμως να κάνει block!!!!!κάνω block και ξαναεμφανίζονται! ΕΛΕΟΣ δηλαδή.
    Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε????

    - - - Updated - - -

    Παιδιά ότι μου έστειλαν απο αλλού το παρακάτω λινκ. Δεν ξέρω αν δουλεύει. θα το δοκιμάσω όμως.

    http://anakalipsi.blogspot.gr/2013/01/sos-facebook.html
    \

    Το δοκίμασα και έκανα ότι είπε το σαιτ και όλα δείχνουν όλα μια χαρά. Δεν έχει ξαναγίνει προς το παρόν κανενα like περίεργο.
    Αν έχει κανείς κάποιο παρόμοιο πρόβλημα με το δικό μου να ξέρετε δουλεύει αυτό.

  9. #9
    Εγγραφή
    26-01-2013
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Είχα το ίδιο πρόβλημα με τον Rebbill. Εμφανίστηκε χθες το πρωι δηλ. στις 25/01/2013 και είχε χαθεί η πάνω μπλε μπάρα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω log out με τίποτα. Επίσης είχαν χαθεί όλοι οι φίλοι μου και η εικόνα απο το προφιλ μου ήταν θαμπή. Φαινόταν σαν να είχε κλέψει κάποιος το προφιλ μου και στην θέση του είχε φτιάξει κάποιο αντίγραφο με αποτέλεσμα να μπαίνω εγώ μέσα και να μην μπορω να κάνω log out με τίποτα. Σε εμένα πάντως likes και follows οπως αναφέρουν οι παραπάνω δεν είχαν γίνει, ούτε σε τίποτα sites περίεργα με τούρκικες σημαίες είχα μπει. Όταν το ξανατσέκαρα το βράδυ είχε φτιάξει απο μόνο του

  10. #10
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα
    και πολύ άλλοι γνωστοί
    πολύ πιθανό να ήταν ένα απλό Bug του facebook
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  11. #11
    Εγγραφή
    31-03-2020
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Γεια σας! Είμαι καινούρια στο φόρουμ σας και θα ήθελα να σας μιλήσω για ένα θέμα που αντιμετωπίζω στο φεισμπουκ!!Λοιπόν,μου έρχεται ειδοποίηση στο πάνω μέρος του κινητού(ενώ δεν ειμαι στην αρχική του φεισμπουκ ,αλλά είμαι σε άλλη εφαρμογή) ότι ο 'ταδε' μου έχει στείλει αίτημα φιλίας....πατάω κι εγώ την ειδοποίηση αυτή που έχει κρατηθεί στην αρχική του κινητού και αυτομάτως μου δείχνει ότι το αίτημα έχει διαγραφεί ,χωρίς εγώ να έχω κάνει κάτι...γτ συμβαίνει αυτο???

Παρόμοια Θέματα

  1. WD Tv Live HD media player προβλημα στο δικτυο!
    Από marios79 στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-13, 00:46
  2. προβλημα με ατομο στο facebook
    Από vassdrak στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-12, 15:33
  3. Προβλημα με news feed στο Facebook....
    Από spirosg13 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-12, 01:43
  4. Προβλημα με το login στο facebook
    Από darasvaladarasmovies στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-12, 14:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας