Εμφάνιση 1-14 από 14
  1. #1
    Εγγραφή
    03-02-2005
    Μηνύματα
    245
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    LINKSYS WAG 200G
    Μια φιλη μου θελει να αγορασει laptop και μετα απο ερευνα που εκανα κατεληξα σε αυτους τους 2...Ποια η γνωμη σας;
    Το μπατζετ κυμαινεται γυρω σε αυτες τις τιμες...οχι κατι περισσοτερο γιατι και οι αναγκες της με αυτα τα 2 καλυπτονται...(ιντερνετ, ταινιες)
    Τι νομιζετε λοιπον;
    http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.904714

    http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/...12C6EW-GC2.htm

    Ευχαριστω....

  2. #2
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    το sony εχει καλυτερο επεξεργαστη,αν ειναι μονο για browsing και ταινιες ας το παρει,αλλα αν ψαξεις στο σκρουτζ

    βρισκεις και πιο φθηνα για αυτες τις δουλειες....

  3. #3
    Εγγραφή
    03-02-2005
    Μηνύματα
    245
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    LINKSYS WAG 200G
    Αξιζει να προτιμησει αυτον τον επεξεργαστη με τετοια καρτα γραφικων αντι για τον AMD επεξεργαστη αλλα με πολυ καλυτερη καρτα γραφικων που ειναι της Toshiba?

  4. #4
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Rotterdam-Περιστέρι-Στο δρόμο...
    Μηνύματα
    5.138
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χαμηλή
    ISP
    Όποιος τύχει
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Όχι. Το Toshiba είναι απλώς ένα παραφουσκωμένο (σε διαστάσεις) netbook. Το Sony είναι πολύ πιό ισορροπημένη αγορά κι έχει εγγύηση Sony κι όχι e-shop που είναι ού μπλέξεις..

    Οι δε κάρτες γραφικών είναι ισοδύναμες και στα δύο.

    The 3D performance of the HD 7310 is beneath a HD 4330 due to the missing dedicated graphics memory (shared memory only). Gaming performance is therefore similar to a Nvidia ION or Intel HD Graphics graphics card.
    - - - Updated - - -

    Επίσης θα σου έλεγα να ρίξεις μιά ματιά και σ'αυτό το DELL.

    Καλύτερος επεξεργαστής και κάρτα γραφικών (HD 3000) και η καλύτερη διετής εγγύηση.

    - - - Updated - - -

    Ή ακόμα και σ'αυτό που είναι ακόμα πιό ισχυρό και πλήρες και δεν ξεπερνάει το 500άρικο.

  5. #5
    Εγγραφή
    29-01-2009
    Μηνύματα
    4.504
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Νομίζω η επιλογή αυτή

    http://www.skroutz.gr/s/2789154/Leno...4GB-320GB.html

    για τις δουλειές που το θες είναι πολύ καλή , κλέβω ιδέες από BigBlack ...................

  6. #6
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BigBlack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Sony είναι πολύ πιό ισορροπημένη αγορά κι έχει εγγύηση Sony κι όχι e-shop που είναι ού μπλέξεις..
    Υπερβολές! Το eshop εχει κάνει εκατομμυρια σερβις ολα τα χρονια που λειτουργεί. Είναι απόλυτα λογικά να υπάρχουν δυσαρεστημένοι πελάτες. Ποσοστιαία , είναι πολύ λιγότερες οι προβληματικές περιπτώσεις, απο ότι σε άλλα καταστήματα.
    Ολη η Ελλάδα έχει περάσει απο το eshop! είναι δυνατόν να είναι όλοι ευχαριστημένοι?

  7. #7
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Rotterdam-Περιστέρι-Στο δρόμο...
    Μηνύματα
    5.138
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χαμηλή
    ISP
    Όποιος τύχει
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπερβολές! Το eshop εχει κάνει εκατομμυρια σερβις ολα τα χρονια που λειτουργεί. Είναι απόλυτα λογικά να υπάρχουν δυσαρεστημένοι πελάτες. Ποσοστιαία , είναι πολύ λιγότερες οι προβληματικές περιπτώσεις, απο ότι σε άλλα καταστήματα.
    Ολη η Ελλάδα έχει περάσει απο το eshop! είναι δυνατόν να είναι όλοι ευχαριστημένοι?
    Περνάω το σχόλιό σου στην κατηγορία του χιούμορ, γιατί στ'αλήθεια δεν θέλω ν'αρχίσω θέμα.

  8. #8
    Εγγραφή
    26-04-2007
    Μηνύματα
    310
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπερβολές! Το eshop εχει κάνει εκατομμυρια σερβις ολα τα χρονια που λειτουργεί. Είναι απόλυτα λογικά να υπάρχουν δυσαρεστημένοι πελάτες. Ποσοστιαία , είναι πολύ λιγότερες οι προβληματικές περιπτώσεις, απο ότι σε άλλα καταστήματα.
    Ολη η Ελλάδα έχει περάσει απο το eshop! είναι δυνατόν να είναι όλοι ευχαριστημένοι?
    Συμφωνώ και επαυξανω. Στο eshop έχουν τεράστιες πωλήσεις. Λογικό ειναι να υπάρχουν και κάποιες ατυχες περιπτώσεις. Για, μένα το eshop ειναι πρωτοποριακό. Αυτο έφερε τις καλές τιμές στην Ελλάδα. Εύγε στο eshop. !
    The best is yet to come. Carpe Diem!.

  9. #9
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BigBlack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περνάω το σχόλιό σου στην κατηγορία του χιούμορ, γιατί στ'αλήθεια δεν θέλω ν'αρχίσω θέμα.
    Πάρτο όπως θέλεις το σχόλιο μου, αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα.
    Το ESHOP έχει όσες πωλήσεις έχουν μαζί όλες οι υπόλοιπες επιχειρήσεις πληροφορικής στην Ελλάδα χ 5. Ειναι αναμενόμενο να έχει περισσότερα παράπονα, και πόσο μάλλον ένα ποσοστό απο αυτά να εμφανίζονται σε forum. Σε ένα Forum θα μπει καποιος, όταν έχει πρόβλημα, για να πει τον πόνο του και να ψαξει για λυση. Σιγουρα υπήρξαν περίοδοι με περισσότερα προβλήματα, όπως και περίοδοι με λιγότερα. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι υπάρχει ο κανόνας "μην πας στο eshop ειναι χάλια". Εχω δεκάδες περιπτώσεις γύρω μου , που δεν ειχαν κανένα πρόβλημα με το σερβις του eshop. Και εγώ ο ίδιος, πελάτης απο την πρώτη μέρα του eshop, εχω αντιμετωπίσει προβλήματα κάποιες φορές. Η πλειοψηφία όμως, των περιπτώσεων, λύθηκαν τα προβλήματα, αψεγάδιαστα και με τον καλύτερο τρόπο.
    Εξάλλου είναι γνωστό, ότι ο πελάτης ΔΕΝ εχει πάντα δίκιο.

  10. #10
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Rotterdam-Περιστέρι-Στο δρόμο...
    Μηνύματα
    5.138
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χαμηλή
    ISP
    Όποιος τύχει
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Άποψή σου. Τώρα που την είπες, για το ερώτημα του παιδιού έχεις να πεις τίποτα; Να σου θυμίσω ότι το νήμα δεν λέγεται "Πόσο καλό είναι το service του e-shop".

  11. #11
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BigBlack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άποψή σου. Τώρα που την είπες, για το ερώτημα του παιδιού έχεις να πεις τίποτα; Να σου θυμίσω ότι το νήμα δεν λέγεται "Πόσο καλό είναι το service του e-shop".
    Αμα δεν λέγεται έτσι, τότε να μην κάνεις ατυχή σχόλια περι αυτού που μπορεί να επηρεάσουν την επιλογή του, και ταυτόχρονα είναι και λάθος!
    Οποιοδήποτε laptop πουλαει το eshop έχει εγγύηση απο την αντιπροσωπεία του. Ως extra , το eshop δίνει τα 2 χρόνια εγγύηση αντικατάστασης για αυτό και το διαφημίζει.
    Αν αγοράσεις το Toshiba και χαλάσει, κανείς δεν σου στερεί το δικαίωμα να το πας για σερβις στην Toshiba, όπως εξάλλου ισχύει και στο δικό μου HP που αγόρασα απο το eshop.
    Απο εκεί και πέρα, δεν τίθεται θέμα σύγκρισης ανάμεσα στα δυο laptop. Το Sony είναι ανώτερο.
    Οταν και αν θα μπλέξει με την εγγύηση της Sony όμως, θα ευχεται να είχε μπλέξει με το eshop!

  12. #12
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Εκτός του service, εμπειρία του οποίου δεν έχω, μην ξεχνάτε οτι σχεδόν όλα τα laptop του e-shop δεν έχουν ελληνικό πληκτρολόγιο.

    Για κάποιους είναι σημαντικό πρόβλημα και λύσεις με αυτοκολλητάκια, blanco κτλ δεν θέλω ούτε να τις σκέφτομαι.

  13. #13
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Rotterdam-Περιστέρι-Στο δρόμο...
    Μηνύματα
    5.138
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χαμηλή
    ISP
    Όποιος τύχει
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα δεν λέγεται έτσι, τότε να μην κάνεις ατυχή σχόλια περι αυτού που μπορεί να επηρεάσουν την επιλογή του, και ταυτόχρονα είναι και λάθος!
    Οποιοδήποτε laptop πουλαει το eshop έχει εγγύηση απο την αντιπροσωπεία του. Ως extra , το eshop δίνει τα 2 χρόνια εγγύηση αντικατάστασης για αυτό και το διαφημίζει.
    Αν αγοράσεις το Toshiba και χαλάσει, κανείς δεν σου στερεί το δικαίωμα να το πας για σερβις στην Toshiba, όπως εξάλλου ισχύει και στο δικό μου HP που αγόρασα απο το eshop.
    Απο εκεί και πέρα, δεν τίθεται θέμα σύγκρισης ανάμεσα στα δυο laptop. Το Sony είναι ανώτερο.
    Οταν και αν θα μπλέξει με την εγγύηση της Sony όμως, θα ευχεται να είχε μπλέξει με το eshop!
    Ατυχή (και offtopic) είναι και τα τρία δικά σου σχόλια, σ'ένα θέμα με 10 μόλις απαντήσεις. Φυσικά αυτός που παραπληροφορεί είσαι εσύ. Τα λάπτοπ του eshop είναι παραεισαγωγές που πάρα πολλές φορές ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ από την ελληνική αντιπροσωπεία. Αν σ'ενδιαφέρει να μάθεις δες τι έπαθε η συμφορουμίτισα dynamic woman με το Lenovo G580 του eshop, το οποίο ούτε επί πληρωμή δεν θα το επισκεύαζε η Lenovo, μιας και δεν υπήρχε καν στη database τους.
    Μη συμπεριφέρεσαι λοιπόν σαν παντογνώστης και τιμητής όλων των υπολοίπων, γιατί αποκαλύπτεται ακόμα πιό έντονα ότι αυτά που λες απέχουνε πολύ από την πραγματικότητα, και μιλάω επιεικώς επειδή δεν σε ξέρω.

    Κι αλήθεια, 500 λέξεις εγκώμιο του eshop για 3 λέξεις επικριτικές δικές μου; Άξιος!


  14. #14
    Εγγραφή
    29-09-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    141
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ω!!! Κοίτα να δεις που έπεσα τυχαία!!
    Συγνώμη που θα βγώ off-topic..
    Χαιρετώ BigBlack!!!!!!! Στον οποίο δεν μου δώθηκε η ευκαιρία να τον ευχαριστήσω και δημόσια, για το τότε θέμα μου με το Lenovo G580 του e-shop. Έζησε από πολύ κοντά όλη μου την ταλαιπωρία, αφού βρισκόμασταν διαρκώς σε επικοινωνία, κατά την οποία, με βοήθησε απίστευτα με τις γνώσεις του.
    Σε ευχαριστώ πολύ για την πολύτιμη βοήθεια σου, φίλε μου Μπάμπη!!!

    Αγαπητέ andreasp αγόρασα το lenovo G580, το οποίο ήταν εξαρχής ελαττωματικό. Τηλεφώνησα και εγώ στην cpi για να ενεργοποιήσω την εγγύηση μου και να το στείλω, ώστε να διαπιστωθούν τα ελαττώματα του.
    Ούτε 24 ώρες δεν κράτησε η εγγύηση μου στην cpi. Διακόπηκε αμέσως μόλις διαπίστωσαν, ότι το συγκεκριμένο laptop προοριζόταν μόνο για την αγορά της Πολωνίας.
    Μετά από αυτό πλέον, είχα να κάνω μόνο με την εγγύηση του e-shop. Πάνω από έναν μήνα κράτησαν το laptop μου, χωρίς να έχω καμμιά ενημέρωση για την πορεία της υπόθεσης μου, από πουθενά και από κανέναν.
    Ένα μήνα+ για να διαπιστώσουν κάτι, που ήταν ορατό δια γυμνού οφθαλμού.

    Δεν έχω να πω κάτι άλλο. Συγνώμη που βγήκα εκτός θέματος.

Παρόμοια Θέματα

  1. Αλαγη δισκου στο laptop με ssd [toshiba L505-144]
    Από villasg στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-13, 15:23
  2. Αγορα φορτιστη για παλιο toshiba laptop
    Από Takis_Kal στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-13, 12:37
  3. απορία για drivers win-7 σε laptop sony vaio
    Από nikraven στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-12, 23:56
  4. Toshiba Satellite Pro C660-21D vs Toshiba Satellite C855-10Z
    Από KeyMaKeR στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-12, 23:15
  5. Μεταξύ 3 laptop:DELL, Lenovo, Toshiba
    Από ialysos στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 91
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-12, 21:31

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας