Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    15-01-2013
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΗΝ SAMSUNG ES 8000.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΕΙΚΟΝΑ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ.ΧΡΩΜΑ,ΖΩΝΤΑΝΗ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΠΕΙΣΑΝ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΑΝΥΠΑΡΚΤΑ.ΓΙΑ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ.ΣΕ HD VIDEO ΧΩΡΤΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΟΥ ΜΩΣΑΪΚΟ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΖΑΛΙΣΤΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ ΘΕΑΣΗΣ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ BLUERAY ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Ή ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΜΑΪΜΟΥΔΕΣ TV ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΠΕΣΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ Ή Η SAMSUNG ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΦΛΩΜΟΣΕΙ ΣΤΟ ΨΕΜΑ.ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ.ΚΑΙ Η ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΤΟΥ SERVICE ΦΤΑΙΕΙ Η ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ.ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΤΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΡΙΜΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εχω την ιδια την εχω συνδεσει με νετ κλπ και μαλιστα ασυρματο και δεν καταλαβαινω τον προβληματισμο σου τωρα οσον αφορα στην εικονα με διαφορα ειναι ανωτερη απο τις αλλες και στα συμβατικα και στα hd (ταινιες - δεκτες - και αλλα απλα θελει οργανωση......) για μενα εχεις κανει την καλυτερη επιλογη απλα ασχολεισου λιγο παραπανω με τις δυνατοτητες της και θα δεις φως......

  3. #3
    Εγγραφή
    15-01-2013
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΕΝΑ ΣΤΡΩΜΑ ΧΙΟΝΙΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΗΣ.ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΤΟ 3Δ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ.

  4. #4
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δες τις ρυθμισεις και αν δεν καταφερεις τπτ παρε τλφ να ερθουν να την δουν πιθανον να ειναι ελαττωματικη

  5. #5
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billys141982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΕΝΑ ΣΤΡΩΜΑ ΧΙΟΝΙΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΗΣ.ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΤΟ 3Δ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες τις ρυθμισεις και αν δεν καταφερεις τπτ παρε τλφ να ερθουν να την δουν πιθανον να ειναι ελαττωματικη
    σωστός ο rage
    παίξε με τις ρυθμίσεις αν δεν βρεις αποτέλεσμα δοκίμασε να επαναφέρεις τις εργοστασιακές ρυθμίσεις
    αν πάλι τίποτα τότε πάρε τηλέφωνο
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  6. #6
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΕΡΜΟΥ
    Router
    DrayTek Vigor 2762Vac
    Path Level
    Interleaved
    Η αλήθεια είναι οτι αν δεν διαβάσεις και δεν ασχοληθείς με τη τηλεόραση δεν πρόκειται να δείς καλή εικόνα, διοτι οι ρυθμίσεις απο το εργοστάσιο είναι ( για μένα ) αστα να πάνε...

    Για αρχή ξεκίνα να διαβάζεις και να δημιουργείς τις δικές σου ρυθμίσεις για να δεις το επιθυμητό αποτέλεσμα που θέλεις...( μη περιμένεις να δείς στα επίγεια ψηφιακά κανάλια κάποια τεράστια διαφορά, ειδικά στον ΑΝΤ1, αλλά σε ταινίες η διαφορά θα είναι φοβερή.
    Απο τα παρακάτω forum χρησιμοποίησε, σαν αρχή, τις ρυθμίσεις που δίνουν και μετά κάνε οτι αλλαλές θέλεις.
    Εγω πάντως, χωρις να ξέρω το αντικείμενο, στην αρχή ήμουν απογοητευμένος αλλά διαβάζοντας τις απόψεις και τις προτάσεις των ειδικών ασχολήθηκα και σήμερα είμαι υπερευχαριστημένος απο την εικόνα της τηλεόρασης ( ειδικά σε Hd κανάλια με το built in sat tuner)



    http://www.flatpanelshd.com/review.p...&id=1336393657

    http://www.avclub.gr/forum/showthrea...-Σχόλια

    http://www.avforums.com/forums/lcd-l...on-thread.html

    - - - Updated - - -

  7. #7
    Εγγραφή
    15-01-2013
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    ΠΑΙΔΙΑ ΤΙΠΟΤΑ!ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΟΛΑ.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ.ΕΧΕΙ ΧΟΡΤΑΣΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΘΟΛΟΥΡΑ!!! ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΒΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΔΙΚΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΚΑΙ ΕΠΑΘΕ ΠΛΑΚΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟΝ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΤΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤV ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΑΛΛΑΞΑ ΤΟ LNB ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ... ΑΓΟΡΑΣΑ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΤΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ.ΤΙΠΟΤΑ!ΞΑΝΑΠΑΙΡΝΩ ΤΗΝ SAMSUNG ΚΑΙ ............ ¨ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑ"....... Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ....... 89 ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΚΑΙ 100 ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΕΧΩ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΝΤΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΣΜΑΡΤ ΗΥΒ.ΓΙΑ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΡΑΒΗΞΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ! ΟΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ!!!!

  8. #8
    Εγγραφή
    19-06-2006
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Wind - Ν. ΙΩΝΙΑ
    ΓΙΑΤΊ ΦΩΝΑΖΕΙΣ...

  9. #9
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΕΡΜΟΥ
    Router
    DrayTek Vigor 2762Vac
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billys141982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΑΙΔΙΑ ΤΙΠΟΤΑ!ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΟΛΑ.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ.ΕΧΕΙ ΧΟΡΤΑΣΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΘΟΛΟΥΡΑ!!! ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΒΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΔΙΚΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΚΑΙ ΕΠΑΘΕ ΠΛΑΚΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟΝ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΤΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤV ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΑΛΛΑΞΑ ΤΟ LNB ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ... ΑΓΟΡΑΣΑ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΤΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ.ΤΙΠΟΤΑ!ΞΑΝΑΠΑΙΡΝΩ ΤΗΝ SAMSUNG ΚΑΙ ............ ¨ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑ"....... Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ....... 89 ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΚΑΙ 100 ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΕΧΩ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΝΤΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΣΜΑΡΤ ΗΥΒ.ΓΙΑ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΡΑΒΗΞΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ! ΟΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ!!!!
    Δεν βλέπω τα ελληνικά κανάλια απο ΝOVA οπότε δεν μπορώ να σου πώ, όμως σε ταινίες και δορυφορικά κανάλια (ειδικά HD) η εικόνα είναι εξαιρετική.

    Εκτιμώ οτι το πρόβλημά σου είναι στις ρυθμίσεις εικόνας της τηλεόρασής σου;;


    Εαν έχεις χρόνο διάβασε για ρυθμίσεις εδώ,
    http://www.avforums.com/forums/lcd-l...on-thread.html

  10. #10
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λοπον για να το ληξουμε το θεμα θα σου πω το εξης αν δεν εισαι ικανοποιημενος με αυτη την τηλεοραση τοτε δεν θα εισαι με καμια δες τις ρυθμισεις και αν οχι παρε την εταιρια να ερθει καποιος δικος τους να την δει για μενα επαναλαμβανω ειναι η καλυτερη στο ειδος της γιαυτο και την αγορασα εξαλλου και η ερευνα που κανω σε τετοια θεματα ξεπερναει το εξαμηνο την εχω συνδεσει βεβαια με δορυφορικο δεκτη dreambox 800 hd se με δορυφορικο πιατο με 10 lnb και για τα γνωστα.......και επιπλεον με τον δορυφορικο δεκτη του οτε tv για τα συνηθισμενα.... αλλα αν αφηνα τις αρχικες ρυθμισεις που ειχε θα τα ειχα πεταξει ολα οποτε φτιαξε τις ρυθμισεις και θα δεις.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-13, 13:16
  2. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-13, 16:51
  3. Μηνύματα: 157
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-12, 00:08
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-12, 19:04
  5. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-12, 01:31

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας