Σελ. 3 από 14 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 199
  1. #31
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.152
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    +1 κι από μένα συγχρονίζει υψηλότερα !!

    Επειδή παίζω μόνο με w-fi, έχετε να μου προτείνετε κανένα tip για να έχω καλή απόδοση; Στο ρούτερ έχω να βαράει σε N only 2.4ghz, 20/40, WPA2 κωδικό και σε κανάλι που μου πρότεινε το ίδιο. Στη κάρτα wi-fi του λάπτοπ μου Intel WiFi Link 5100 AGN έχω βάλει Transmit Power -> Highest, Roaming Aggressiveness -> Highest, Preffered Band -> 2.4Ghz, 802.11n Channel Width for band 2.4 -> Auto. Και τέλος στο λάπτοπ έχω επιλεγμένο το High Performance Power Plan διότι το δουλεύω χωρίς μπαταρία. Αυτά.

  2. #32
    Εγγραφή
    08-10-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    δηλαδή για πόση διαφορά μιλάμε? πόσο είχες και πόσο πήγε τώρα?

    από πότε έχεις το 2710 σου αν επιτρέπεται και last but not least, πάντα περνούσες το .all και τώρα 1η φορά πέρασες το .rst ?

  3. #33
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.152
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paularas Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδή για πόση διαφορά μιλάμε? πόσο είχες και πόσο πήγε τώρα?

    από πότε έχεις το 2710 σου αν επιτρέπεται και last but not least, πάντα περνούσες το .all και τώρα 1η φορά πέρασες το .rst ?
    Αν αναφέρεσαι σ'εμένα, το αγόρασα αρχές Απριλίου. Από ταχύτητα κλείδωνα από 7,6 - 8,2 και σπάνια 8,6 και με το παραπάνω modem code κλείδωσα στα 9.3 και όσες φορές το φλάσαρα κλείδωσα πάντα πάνω από 9. Δεν περνούσα πάντα ένα αρχείο. Καμιά φορά το .all καμιά φορά το .rst
    Στο παραπάνω modem code πέρασα το .rst και από δω και στο εξής θα περνάω μόνο το .rst . Είμαι απλός χρήστης και δεν χρειάζεται να κάνω διάφορες ρυθμίσεις firewall κ.ά

  4. #34
    Εγγραφή
    08-10-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    αυτό είναι που σκέφτομαι. λογικά θα κερδίσω σίγουρα 1mb αλλά είναι τέρμα βαρετό να περνάω ξανά τα port forward etc etc etc εκτός εάν περάσω μία το rst, δω τι διαφορές μου δίνει και μετά εάν αξίζει να το κρατήσω ειδάλλως να πετάξω ένα restore την προηγούμενη έκδοση και τέλος

  5. #35
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andresalonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1 κι από μένα συγχρονίζει υψηλότερα !!

    Επειδή παίζω μόνο με w-fi, έχετε να μου προτείνετε κανένα tip για να έχω καλή απόδοση; Στο ρούτερ έχω να βαράει σε N only 2.4ghz, 20/40, WPA2 κωδικό και σε κανάλι που μου πρότεινε το ίδιο. Στη κάρτα wi-fi του λάπτοπ μου Intel WiFi Link 5100 AGN έχω βάλει Transmit Power -> Highest, Roaming Aggressiveness -> Highest, Preffered Band -> 2.4Ghz, 802.11n Channel Width for band 2.4 -> Auto. Και τέλος στο λάπτοπ έχω επιλεγμένο το High Performance Power Plan διότι το δουλεύω χωρίς μπαταρία. Αυτά.
    Εαν εισαι πολυ κοντα στου γουαι-φαι των κεραιων, αστο στο Ν αλλα πηγαινε στο Wireless LAN >> WMM Configuration και κλεισε το WMM
    Το WMM ειναι ενα ειδος QoS αλλα για Wi Fi ...ισως να φτιαξει και το γιου τιουμπ γιατι εκει φιλτραρει και δινει προτεραιοτητες

    Εαν εισαι πολυ μακρια απο τις κεραιες κανε μια δοκιμη και γυρισε το μονο στο g και εαν ειναι καλυτερα δοκιμασε να κλεισεις και το WMM αν κανει διαφορα στις ταινιες

    Ο λογος ειναι απλος ... με το g η τελικη ταχυτητα που δινει ειναι μεχρι 20mbps (οποτε για adsl συνδεση εισαι ok) αλλα η ταχυτητα μενει σταθερη σε πιο μεγαλη αποσταση απο το n

  6. #36
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.152
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν εισαι πολυ κοντα στου γουαι-φαι των κεραιων, αστο στο Ν αλλα πηγαινε στο Wireless LAN >> WMM Configuration και κλεισε το WMM
    Το WMM ειναι ενα ειδος QoS αλλα για Wi Fi ...ισως να φτιαξει και το γιου τιουμπ γιατι εκει φιλτραρει και δινει προτεραιοτητες

    Εαν εισαι πολυ μακρια απο τις κεραιες κανε μια δοκιμη και γυρισε το μονο στο g και εαν ειναι καλυτερα δοκιμασε να κλεισεις και το WMM αν κανει διαφορα στις ταινιες

    Ο λογος ειναι απλος ... με το g η τελικη ταχυτητα που δινει ειναι μεχρι 20mbps (οποτε για adsl συνδεση εισαι ok) αλλα η ταχυτητα μενει σταθερη σε πιο μεγαλη αποσταση απο το n
    Ναι είμαι κοντά στο modem. Ωραία thanks για το tip δεν είχα ιδέα για το WMM Configuration, με το που γυρίσω σπίτι θα το κοιτάξω! Η αλήθεια είναι ότι ακόμα με προβληματίζει η απόδοση στο youtube. Κάποιες φορές θέλει κάνα δυο-τρία reload η σελίδα του video για να στριμάρει σε max ταχύτητα! Θα το παρακολουθήσω!! Ευχαριστώ πολύ!!

  7. #37
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paularas Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό είναι που σκέφτομαι. λογικά θα κερδίσω σίγουρα 1mb αλλά είναι τέρμα βαρετό να περνάω ξανά τα port forward etc etc etc εκτός εάν περάσω μία το rst, δω τι διαφορές μου δίνει και μετά εάν αξίζει να το κρατήσω ειδάλλως να πετάξω ένα restore την προηγούμενη έκδοση και τέλος
    Πολυ καλη ιδεα ... αλλα εαν δεν εχεις προβληματα με το μοντεμ (bugs) απλα περνα το 2471201 με το all file

    To 2471201 exei φτιαχτει για αννεξ Μ και ειναι το τελευταιο της ντρειτεκ ... δεν ξερω γιατι τους βγηκε πετυχημενο αλλα ειμαι στο φορουμ της ντρειτεκ στην Αγγλια και οσοι το εχουν περασει με καθε ειδους γραμμη (κοντη, μακρια,θωρηβωδες κλπ) εχεουν αναφερθει πιο λιγα ερρορς και πιο καλες ταχυτητες

    Ενα τιπ (κολπακι) που ισως κανει τον Αντρεα να κανει λοκ και πανω απο 10μβ ... ασε την γραμμη χωρις να κανεις reboot 2-4 μερες ετσι για βρει σταθοτητα η γραμμη με αυτο το modem code ... μετα απο καποιες μερες κανε ενα reboot πολυ πρωινες ωρες 1-6 am ... μπορει να συνχρονισει και πανω απο 10μβ

  8. #38
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.152
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Οοο ωραίος ο babis )) many thanks!! )

  9. #39
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andresalonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οοο ωραίος ο babis )) many thanks!! )
    Οχι εγω ωραιος αλλα η DrayTek

  10. #40
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.152
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι εγω ωραιος αλλα η DrayTek
    Δοκίμασα πάλι τα πάντα αλλά τπτ φορτώνει το video στο max μέχρι τη μέση και λίγο παραπάνω και αμέσως κόβεται..

    Και με IE και με Chrome! Πιστεύω ότι φταίει ο Flash Player. π.χ από το site της NVIDIA δοκίμασα να κατεβάσω drivers και δεν κόλλησε πουθενά κατέβαζε στο max 950kbs σχεδόν.

  11. #41
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andresalonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασα πάλι τα πάντα αλλά τπτ φορτώνει το video στο max μέχρι τη μέση και λίγο παραπάνω και αμέσως κόβεται..

    Και με IE και με Chrome! Πιστεύω ότι φταίει ο Flash Player. π.χ από το site της NVIDIA δοκίμασα να κατεβάσω drivers και δεν κόλλησε πουθενά κατέβαζε στο max 950kbs σχεδόν.
    (Sorry to pc den moy vgazei ta Ellinika pros stigmhs ... mallon thelei reboot)

    Afoy eisai konta sto modem pare ena ethernet cat 5e... tha exeis pio liga pings kai ligo pio statheri taxythta

    Kane kai mia teleytaia prospatheia sto wifi

    Bandwidth Management >> Quality of Service kane untick sto Enable the First Priority for VoIP SIP/RTP: (ksero oti to exoyn tick by default)

  12. #42
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.152
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    (Sorry to pc den moy vgazei ta Ellinika pros stigmhs ... mallon thelei reboot)

    Afoy eisai konta sto modem pare ena ethernet cat 5e... tha exeis pio liga pings kai ligo pio statheri taxythta

    Kane kai mia teleytaia prospatheia sto wifi

    Bandwidth Management >> Quality of Service kane untick sto Enable the First Priority for VoIP SIP/RTP: (ksero oti to exoyn tick by default)
    Δεν βάζω καλώδιο lan γιατί θα περνάει από το χολ και θα φάμε τα πόδια μας!! Άσε που το σπίτι είναι σε φάση ανακαίνισης! Όταν θα τελειώσουν οι εργασίες θα το έχω μόνο σε lan θέλω να πιστεύω.

    ΟΚ θα τη δω κι αυτή τη ρύθμιση!

    Το λάπτοπ μου είναι intel i7 1.6ghz, 8gb ram, ssd σκληρό, ati radeon 4650. Πιστεύω ότι δεν έχω πρόβλημα στην ασύρματη μετάδοση με αυτά τα specs αν σκεφτεί κάποιος ότι μπορεί το πρόβλημα να οφείλεται σε παλαιό pc.

  13. #43
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.892
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Και μια απόδειξη ότι τα Draytek κρατάνε σταθερή την γραμμή χωρίς να την ρίξουν για μέρες, ακόμη και με πολύ χαμηλό SNR. Ειδικά το 2710 Vn. Πριν από δυο, τρεις μέρες το SNR ήταν στο 3. Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Draytek2710vn.png 
Εμφανίσεις:  42 
Μέγεθος:  431,4 KB 
ID: 124559

  14. #44
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μια απόδειξη ότι τα Draytek κρατάνε σταθερή την γραμμή χωρίς να την ρίξουν για μέρες, ακόμη και με πολύ χαμηλό SNR. Ειδικά το 2710 Vn. Πριν από δυο, τρεις μέρες το SNR ήταν στο 3. Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Draytek2710vn.png 
Εμφανίσεις:  42 
Μέγεθος:  431,4 KB 
ID: 124559
    πω πω πω 43 μερες δουλευει συνεχεια χωρις να κανει τσαλιμια ... θηριο το Ντρειτεκ

  15. #45
    Εγγραφή
    08-10-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    πως θα ρίξουμε snr θα με πείτε όμως που είμαι με 9 και 10 αντί για 4-5 και να έχω έστω ταχύτητα.. βρήκε κανείς καμία άκρη?

Σελ. 3 από 14 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τροφοδοτικό εκτυπωτή Hp Photosmart 2710
    Από CrazyScientist στο φόρουμ Ζήτηση - Ανενεργές Αγγελίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-13, 13:44
  2. Vigor 2710n Firmware upgrade
    Από Noster στο φόρουμ Draytek ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-13, 17:00
  3. Πρόβλημα με vigor 2710 Vn
    Από nikosperos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-12, 13:03
  4. Πρόβλημα με σύνδεση ασύρματης κάμερας σε 2710
    Από bmour στο φόρουμ Draytek ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-12, 19:33
  5. Vigor 2710 και ADSL μόνο G.DMT
    Από yannis18 στο φόρουμ Draytek ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-12, 12:16

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας