Σελ. 35 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 1525303334353637 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 511-525 από 583
  1. #511
    Εγγραφή
    11-04-2006
    Περιοχή
    Μελίσσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    282
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξαναξεκινάς με διαφορετικό save (από το 2 που πιστεύω να έχεις παίξει και αν όχι σε αποκληρώνω ), το οποίο οδηγεί σε διαφορετικές επιλογές άρα και διαφορετικό ending.

    120 ώρες πάντως είναι λίγες αν εννοείς ότι τέλειωσες και τα 2 DLC με ΟΛΑ τα quests τους.
    Ναι,αυτο σκεφτηκα κι εγω,θα παω για ποιο lawful evil και λιγοτερο Paladin στο 2ο replay

  2. #512
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    NewGame+ και με διαφορετικές επιλογές/αποφάσεις στην πορεία του παιχνιδιού;
    Ανυπόγραφος

  3. #513
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Ειμαι στην αρχή ακόμα, μόλις τελείωσα το quest με την μάγισσα (Keira???) για να με βοηθήσει να βρω την Ciri στο dungeon. Δεν έχω πάει ακόμα στον Βαρώνο. Τσίμπησα κάποια καλά κομμάτια εξοπλισμού στα διάφορα chests και από τους νεκρούς αλλά εξακολουθώ να θέλω αρκετή αναπλήρωση ενέργειας οπότε όλα τα φαγώσιμα φεύγουν σφαίρα.

    Ερώτηση κρίσεως για την συνέχεια γιατί θα καθορίσει την στρατηγική μου και το πως θα χρησιμοποιησω τα Ability Points που εχω. Ειμαι level 6 (μόλις εγινα βασικα) και εχω ακομα 5 points αχρησιμοποιητα γιατι προσπαθω να καταλαβω την δυναμικη του παιχνιδιου, τον τροπο που πρεπει να μαχομαι ωστε να καταλαβω τι πρεπει να εξελιξω, ποσο και ποσο αμεσα ωστε να προχωρησω σχετικα ανετα και να μην χασω ability points τζαμπα.
    Όταν ξεκλειδώνω ένα νέο ability ή αναβαθμίζω κάποιο (πχ quick ή strong shoot) αυτό λειτουργεί και χωρίς να το κάνω assign σε κάποιο από τα sockets που ανοίγουν στο δεξί μέρος της οθόνης του Character ή λειτουργεί μόνο ότι είναι assigned?
    Πχ εχω ξεκλειδώσει την ικανότητα να φορτιζει αυτοματα η ενεργεια (Vitality) την ημερα εκτος μάχης και το Adrenaline οταν ειμαι σε μαχη. Αλλά έτσι το βράδυ ή σε κλειστούς χώρους (πχ dungeons) οταν τρώω κοπάνημα από πολλές μεριές ή δυνατούς εχθρούς θέλω αρκετό φαί για να κρατιέμαι ζωντανός ενώ τους αντιμετωπιζω.
    Ελεγα λοιπον να ξεκλειδωσω ταυτοχρονα και την επιλογη καθε φαγωσιμο που τρωω να με τροφοδοτει με ενεργεια (Vitality) για 20 λεπτα μηπως περιορισω ετσι τις απωλειες φαγωσιμων (μην ξεμεινω εντος μαχης ή σε χωρο κλειστο που δεν μπορω να αποχωρησω ευκολα, αναπληρωσω και επανελθω, οπως πχ συμβαινει με ενα dungeon). Αν το ξεκλειδώσω και δεν το κανω assign σε καποιο socket θα δουλεψει ή όχι? Πρέπει δλδ να θυσιασω κάποιο ήδη ενεργοποιημενο ability?

    Τέλος βάσει της εμπειριας οσων το εχουν τερματισει, ποια ειναι τα minimum απαραιτητα skills/abilities που πρεπει να εχεις αποκτησει/ενεργοποιησει για μια ευχαριστη και ανωδυνη μαχητικη εμπειρια

  4. #514
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tutuyo Εμφάνιση μηνυμάτων

    Πολυ στεναχωρημενος!
    Και τώρα τι κάνουμε?Ποιο το νόημα να ζεις?Πως να γεμίσω το κενό?

    Μετα από 120 ώρες, το Witcher έλαβε τέλος..κλαψ κλαψ..πόσο ακόμη για το Cyberpunk 2077?

    Πραγματικά,δεν θυμάμαι άλλο παιχνίδι να παίζω που να το τρενάρω τόσο πολύ,μπας και ξεζουμίσω ακόμη μια στάλα gameplay
    Βεβαία δεν καταπιάστηκα με τα Gwent quests,με αφήνουν αδιάφορο αλλά έχω πλέον που βολοδέρνω στον κόσμο αλλά βαρέθηκα κιόλας,ακόμη και σε Deathmarch και με enemy upscaling δεν έχω challenge.

    Προσπάθησα να παίξω λίγο Dragon Age,το Tresspasser - Η ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ!τι να λέμε,σαν να οδηγούσα Φεραρι και μπαίνω στο auris

    Πάω να δω για την 1000στη φορά Killing Monsters και να κλάψω στην γωνιά μου
    Έχει εδώ και δύο μήνες που τελείωσα όλο το game μαζί με τα dlc και ακόμα ψάχνω το επόμενο μου παιχνίδι... Πραγματικά επικό και ώρες ώρες σκέφτομαι να το ξεκινήσω από την αρχή.

    @Sebu δεν έχω κρατήσει τόσες πολλές λεπτομέρειες που ζητάς οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω δυστυχώς. Εγώ έδωσα σημασία στα fighting abilities από την αρχή και μετά σε witcher abilities. Αλλά και πάλι χωρίς πολύ πολύ σκέψη.

  5. #515
    Εγγραφή
    11-04-2006
    Περιοχή
    Μελίσσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    282
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Path Level
    Interleaved
    @Sebu ω ρε φιλε σε ζηλευω,ο Βαρωνος ειναι ο αγαπημενος μου supporting character,εχει σουπερ animation και σεναριο!
    Hint,το στορυ του Βαρωνου ειναι και loosely related με τα βιβλια,δεν ξερω εαν εχεις διαβασει τιποτα,αλλα εγω ετυχε να διαβαζω το Last Wish οταν το επαιζα,οποτε καποια κομματακια του παζλ του greater lore εμπαιναν στην θεση τους.

    Για το build που λες,η αποψη μου ειναι κανε οτι θες. Εγω επελεξα μια Jedi Consular προσεγγιση,δλδ καλο melee αλλα και καναδυο καλα buffs απο force/signs. Για εμενα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ το Quen (ασπιδα),μετα Aard (για να σμπρωχνεις πολλους εχθρους) και Axii (stun), ωστε τα signs να δρουν προστατευτικα.

  6. #516
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tutuyo Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Sebu ω ρε φιλε σε ζηλευω,ο Βαρωνος ειναι ο αγαπημενος μου supporting character,εχει σουπερ animation και σεναριο!
    Hint,το στορυ του Βαρωνου ειναι και loosely related με τα βιβλια,δεν ξερω εαν εχεις διαβασει τιποτα,αλλα εγω ετυχε να διαβαζω το Last Wish οταν το επαιζα,οποτε καποια κομματακια του παζλ του greater lore εμπαιναν στην θεση τους.

    Για το build που λες,η αποψη μου ειναι κανε οτι θες. Εγω επελεξα μια Jedi Consular προσεγγιση,δλδ καλο melee αλλα και καναδυο καλα buffs απο force/signs. Για εμενα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ το Quen (ασπιδα),μετα Aard (για να σμπρωχνεις πολλους εχθρους) και Axii (stun), ωστε τα signs να δρουν προστατευτικα.
    Ευχαριστώ tutuyo

    Όχι τα βιβλία δεν τα έχω διαβάσει. Δεν προλαβαίνω κιόλας, εδώ έχω κάμποσα αδιάβαστα του Β' Παγκόσμιου που θέλω να τα τελειώσω/αρχίσω

    Το τελευταίο που λες το διαπιστωσα στο quest με την Keira. Μεχρι τοτε δουλευα φουλ και κυριως το sign της φωτιας (Igni νομιζω λεγεται). Στο dungeon μεσα για να επιβιωσω με βοηθησε κυριως το Quen (shield) και αυτό που παγιδευεις μαγικα τα φαντασματα. Το Axii μεχρι στιγμής δεν το έχω χρησιμοποιήσει (ίσως πρέπει - είχα καταλάβει ότι λειτουργεί σαν pacification / mind handling τυπου Jedi για συνομιλίες με NPCs, όχι ότι παγωνει-κανει stun τους αντιπαλους). Το Aard το χρησιμοποιώ για να γκρεμιζω πραγματα (δεν έχω δει σοβαρο αποτελεσμα μεχρι στιγμης σε εχθρους).

    Γενικά δοκιμάζω διάφορες τεχνικές στρατηγικές αν και έχω καταλάβει ότι μία από τις μαγείες του παιχνιδιού είναι ότι δεν υπάρχει φλατ/στανταρ προσέγγιση για όλους και όλα αλλά πρέπει να προσαρμόζεσαι και να εξελίσσεσαι.

  7. #517
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν ξεκλειδώνω ένα νέο ability ή αναβαθμίζω κάποιο (πχ quick ή strong shoot) αυτό λειτουργεί και χωρίς να το κάνω assign σε κάποιο από τα sockets που ανοίγουν στο δεξί μέρος της οθόνης του Character ή λειτουργεί μόνο ότι είναι assigned?
    Όχι δεν λειτουργεί αν δεν το κάνεις assign σε slot, διότι αυτό θα οδηγούσε σε overpowered builds. Πρέπει να σκεφτείς πολύ καλά τα synergies ανάμεσα στα abilities καθώς και στο armor που φοράς, στα sockets και αργότερα στα runes (στο DLC). Το καλύτερο tree μακράν πάντως είναι το swordsmanship με ολίγο από potions. Signs ακόμα και στο ανώτερο επίπεδο δεν θα δεις μεγάλη διαφορά και υπάρχουν και τέρατα που τα signs είναι μη πρακτικά ή ανίσχυρα να τα αντιμετωπίσουν (έχω 2 playthroughs ένα με σχεδόν full swords και ένα με signs, μάντεψε πιο κάνει καλύτερο damage). Τουτέστην ακόμα και ένα sign build χρειάζεται τουλάχιστον 2 level 3 abilities στα swords, το πρώτο για να αυξάνει το damage στο fast ή heavy attack (ανάλογα το πως παίζεις) και ένα για το ability που σου δίνει adrenaline κατευθείαν στη μάχη (αν δεν κάνω λάθος). Θα χρειαστεί επίσης, από τα generic skills οπωσδήποτε ένα για τα armors, δηλαδή θα επιλέξεις εξαρχής, αφού δεις τα bonuses τι armor θα φοράς (light, medium heavy). Επίσης να πάρεις asap το talent που σου επιτρέπει να κάνεις cast signs χρησιμοποιώντας αντί για stamina, adrenaline points. Είναι υπέρ του δέοντος χρήσιμο, ειδικά στην αρχή που το stamina θα το χάνεις για πλάκα. Θα σου βάλω screenshots σε κάποια φάση από το τελικό build, να δεις τι παίζει. Υπόψη ότι τα builds μου είναι για Death March δυσκολία (το ανώτερο επίπεδο δηλαδή).

    Πέρα από το build όμως, το όλο μυστικό είναι στο σωστό gearing και στα σωστά sockets στα swords. To bleeding είναι μακράν το καλύτερο effect καθώς επηρεάζει πολύ μεγαλύτερη γκάμα τεράτων (βασικά δεν πιάνει μόνο στα elementals και στα non-corporeal creatures, τύπου wraiths/ghosts). Σε όλα τα υπόλοιπα το dot που βάζει είναι απίστευτα ισχυρό. Ακολουθεί το burning effect και το stun/freeze (περίπου ισοδύναμα είναι αυτά). Η συμβουλή που έχω να σου δώσω είναι βάλε στόχο να φτιάξεις το Witcher set που σου ταιριάζει σε armor type ανάλογα με το build σου. Τα καλύτερα αποτελέσματα προσωπικά στο vanilla game τα είχα με 4 κομμάτια cat (για το fast attack damage bonus από το generic talent) και bear chest (το chest αυτό σε κάνει πραγματικά κινούμενο tank, το resistance versus monster damage που έχει αγγίζει στο Grandmaster επίπεδο το ~40%). Αν είσαι σε sign build, your best bet is wolven armor set. Δυστυχώς όλα τα κομμάτια του Wolven τα "ψαρεύεις" στο Kaer Moren οπότε αν δεν έχεις προχωρήσει αρκετά την ιστορία, θα πρέπει προσωρινά να βολευτείς με griffin. Δυστυχώς όμως το griffin δεν κάνει και πολλά, ναι μεν έχει sign damage και stamina regeneration από το αντίστοιχο generic talent, αλλά stamina δεν θα έχεις ποτέ αρκετό (και ΑΝ παίζεις σωστά δεν πρέπει να έχεις ποτέ αρκετό).

    Αργότερα όλα τα παραπάνω θα έχουν λιγότερο σημασία, καθώς όταν πας στο Skellige και πάρεις το contract για την Siren, θα μπορέσεις να βρείς το ekhidna decoction το οποίο, όποτε χαλάς stamina, σου δίνει vitality. Μιλάμε για απίστευτo cheat καθώς μπορείς πχ να κάνεις cast ένα πχ Quen και να πάρεις πίσω το 1/6 του health σου.

    Επίσης βασικότατο talent είναι αυτό που επεκτείνει το toxicity tolerance σου, τόσο, όσες συνταγές έχεις ανακαλύψει και στο game θα βρεις πάνω από 40-50 συνταγές, οπότε καταλαβαίνεις ότι με αυτό το talent ενεργό, μπορείς να πεις ένα decoction και 3 potions και να είσαι μια χαρά. Αργότερα (στο DLC) μπορείς να έχεις και 2 decoction επάνω σου, και αν αυτά είναι το ekhidna και το archgriffin, γίνεσαι φονική μηχανή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Banditgr : 04-04-17 στις 02:53.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  8. #518
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Χαχαχαχα ευχαριστώ

    Ότι μου έγραψες βέβαια μου ακούγονται κινέζικα
    Καθώς είμαι ακόμα στην πολύ αρχή και ο στόχος μου ήταν απλά η επιβίωση. Συν του ότι εξοπλισμό (σπαθιά και πανοπλίες/παπούτσια/γάντια) άλλαζα και αλλάζω με βάση το πόσο ανώτερα/καλύτερα είναι αυτά που ήδη έχω με αυτά που βρίσκω. Δεν είχα σκεφτεί ότι πρέπει ή απαιτείται να είναι συγκεκριμένα σετάκια. Π.χ. στο τελευταίο dungeon με την Keira (όπως είπα στο προηγούμενο post είμαι ακόμα στην αρχή) βρήκα ένα silver sword relic το οποίο είναι κάμποσα επίπεδα σε hit damage και additional effects πάνω από το δικό μου (που είχα αρχικα). Φυσικά το παλιό σκοπεύω να το παρκάρω σε κανένα σεντούκι γιατί εδώ διαπίσωστα ότι τα σπαθιά και οι πανοπλίες χαλάνε με το χρόνο/χρήση σε σχέση πχ με το Dragon Age ή τα παιχνίδια της Bethesda. Οπότε πρέπει να λαμβάνω υπόψη και τον παράγοντα φθορά.

    Πχ μου έτυχε quest που έπρεπε να καθαρίσω απανωτές ορδές από ghouls και φυσικά το silver sword ήταν κοντά στο 60% (και δεν το είχα δει) με αποτέλεσμα μεσα στη μάχη να βρεθώ με όπλο το οποίο είχε πέσει στο 20% και στο τέλος στο μηδεν και φυσικα με μειωμενη αποτελεσματικοτητα με αποτελεσμα να με λιανισουν.

    Αυτά που γράφεις επειδή είναι πολύ αναλυτικά και σε ευχαριστώ για αυτό, θα πρέπει μόλις συνεχίσω το game να έχω το ποστ σου ανοιχτο στο λαπτοπ διπλα μου, ώστε να βλεπω live τα οσα μου περιγραφεις με τις οθονες του παιχνιδιου για να καταλαβω τι ειναι τι και τι παει που και πως, μπας και μπορεσω και αυτα να τα βαλω σε μια σειρα.

    Γιατι προς το παρον κινουμαι σε λογικες Skyrim και slasher δλδ ότι κινείται πυροβολείται, όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω
    Και αντικαθιστώ όπλα και ρουχισμό ανάλογα με το αν αυτά που βρίσκω (από πτώματα/σεντούκια) είναι καλύτερα/ανώτερα. Η σαβούρα και τα παλιά πωλούνται για να μαζέψω ρευστό. Ότι κρατάω χρησιμοποιώ το ρευστό για να το συντηρώ πάνω από 70-80% ή και για να το αναβαθμίζω κιόλας (πχ αρχική πανοπλία) καθώς δεν γνωρίζω που/πότε θα βρω κάτι καλύτερο. Π.χ. μόλις είχα αναβαθμίσει την αρχική witcher πανοπλία με κανα 100αρι νομίσματα και την είχα κάνει και καινουρια στο 100% (αλλα 100 νομισματα), υστερα απο καποια ωρα βρηκα σε σεντουκι μετα απο μαχη μια magical σχεδον διπλασιων hit points και abilities, οπότε φοράω τώρα αυτή και την witcher την έχω κάβα (βασικά την κουβαλάω μαζί μου και πρέπει να την αφήσω σε καποιο inn για να μειώσω το βάρος που κουβαλάω).

  9. #519
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.452
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Πώς φαίνεται ότι μερικοί είστε δουλειά και ποστάρετε για παιχνίδια - αν δεν ήσασταν θα παίζατε και δεν θα γράφατε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Banditgr : 04-04-17 στις 13:02.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #520
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εντάξει είσαι πολύ αρχή πράγματι και φαίνεται χαρακτηριστικά όταν μιλάς για κατοστάρι νομίσματα τα οποία προφανώς θεωρείς και πολλά Απλά να σου πω ότι από ένα σημείο και μετά θα έχεις τόσο πολύ χρήμα που δεν θα ξέρεις τι να το κάνεις (θυμάμαι σε κάποια φάση είχα 80-90000 σε χρήματα). Και ναι το gear σπάει στο W3, ανάλογα και με την ποιότητά του (μεγαλύτερης ποιότητας gear σπάει ελαφρώς δυσκολότερα), αλλά γι' αυτό ακριβώς το λόγο συνιστάται να κυκλοφορείς με 1-2 repair kits για τα όπλα και 1-2 για το υπόλοιπο gear. Θα έχουν κάποιο hit σε weight αλλά όπως διαπίστωσες και ο ίδιος καλύτερα να τα έχεις μαζί σου και να μην τα χρειαστείς, παρά να τα χρειαστείς και να μην τα έχεις. Δεν αξίζει να "σώζεις" σπαθιά και gear σε σεντούκι, πίστεψέ με. Καλώς ή κακώς όταν παρέλθει το level κάποιου item, άντε να το κρατήσεις 4-5 levels ακόμα και το πετάς (βασικά το πουλάς). Δεν μπορείς να το κρατήσεις παραπάνω, δεν πρόκειται να κάνεις damage σε higher level monsters με τίποτα.

    Θα βάλω screenshots από τα specs το απογευματάκι μπας και βοηθήσω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς φαίνεται ότι μερικοί είστε δουλειά και ποστάρετε για παιχνίδια - αν δεν ήσασταν θα παίζατε και δεν θα γράφατε
    Τώρα βαλτός είσαι και εσύ ρε Κώστα ?
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  11. #521
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς φαίνεται ότι μερικοί είστε δουλειά και ποστάρετε για παιχνίδια - αν δεν ήσασταν θα παίζατε και δεν θα γράφατε
    Χαχαχα το adslgr αποτελεί μία όαση ηρεμίας και εσωτερικών αναζητήσεων κατά τη διάρκεια της δουλειάς
    Τι μόνο θα δουλεύουμε κύριε μου, έχουμε σοβαρότερα signs....εεεε θέματα να ασχοληθούμε. Πρέπει να σώσουμε την Ciri (αν δεν έχουμε γίνει μπριζολάκι για τα τέρατα πρώτα ).

    Άλλωστε αν δεν είχαμε εργασία, πως θα είχαμε χρήματα για σύγχρονο υπολογιστή/εξαρτήματα ώστε να μπορούμε να αποκτήσουμε και να απολαύσουμε διαμάντια όπως το Witcher??? Και για να πληρώσουμε την σύνδεση ιντερνετ ωστε να εχουμε προσβαση στο φορουμ??

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει είσαι πολύ αρχή πράγματι και φαίνεται χαρακτηριστικά όταν μιλάς για κατοστάρι νομίσματα τα οποία προφανώς θεωρείς και πολλά Απλά να σου πω ότι από ένα σημείο και μετά θα έχεις τόσο πολύ χρήμα που δεν θα ξέρεις τι να το κάνεις (θυμάμαι σε κάποια φάση είχα 80-90000 σε χρήματα). Και ναι το gear σπάει στο W3, ανάλογα και με την ποιότητά του (μεγαλύτερης ποιότητας gear σπάει ελαφρώς δυσκολότερα), αλλά γι' αυτό ακριβώς το λόγο συνιστάται να κυκλοφορείς με 1-2 repair kits για τα όπλα και 1-2 για το υπόλοιπο gear. Θα έχουν κάποιο hit σε weight αλλά όπως διαπίστωσες και ο ίδιος καλύτερα να τα έχεις μαζί σου και να μην τα χρειαστείς, παρά να τα χρειαστείς και να μην τα έχεις. Δεν αξίζει να "σώζεις" σπαθιά και gear σε σεντούκι, πίστεψέ με. Καλώς ή κακώς όταν παρέλθει το level κάποιου item, άντε να το κρατήσεις 4-5 levels ακόμα και το πετάς (βασικά το πουλάς). Δεν μπορείς να το κρατήσεις παραπάνω, δεν πρόκειται να κάνεις damage σε higher level monsters με τίποτα.

    Θα βάλω screenshots από τα specs το απογευματάκι μπας και βοηθήσω.
    Ευχαριστώ. Ναι εχω καμποσα repair kits μαζι μου, αλλά συνήθως τα περισσότερα είναι 15% improvement και μόνο ενα 40% έχω βρει μέχρι τώρα το οποίο και ευτυχώς που είχα στο dungeon με την Keira αλλιώς δεν θα τελείωνα ποτέ το εν λογω quest (και δεν είναι ένα επιφανείας ώστε να πας σε κοντινό smith να επισκευάσεις και να γυρίσεις). Το κακό είναι (τώρα που είμαι ακόμα χαμηλά και μου λείπει χρήμα) ότι αντικείμενα, όπλα και εξοπλισμός που μου τα εμφανίζει στο inventory με μία Χ αξία, οι έμποροι τα αγοράζουν στην καλύτερη στο 10% αυτής (συνήθως γύρω στο 5%) οπότε τα χρήματα που εισπράττω είναι πολύ λίγα που αναρωτιέμαι αν αξίζει να κουβαλάω όπλα βάρους 1,5 εως 4-5 κιλά το καθένα (από τα πτώματα που τα μαζεύω και τα σεντούκια) για να πάρω 2,3 ή 5 νομίσματα μαξ από το καθένα.

    Επίσης μαζεύω πολύ σαβούρα από παλιά αντικείμενα τα οποία διαπιστωσα οτι συμφερει οικονομικά να τα πουλαω αντι να τα διαλυω στα συστατικά τους (γιατί το τελευταίο θέλει επιπλέον χρήματα - πολλές φορές και πάνω από την αξία που μου αγοράζουν ενα αντικειμενο). Εδώ μου λείπουν τα παιχνίδια της Bethesda (πχ Fallout) που μπορείς να διαλύσεις εξοπλισμό σε καποιο workbench μόνος σου ή να συνθέσεις πράγματα χωρίς να απαιτούνται χρήματα.

  12. #522
    Εγγραφή
    13-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    497
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    TP-Link Archer C7
    Πάντως κάτι ακόμα να ομολογήσω, χωρίς να θέλω να spoilerιάσω τίποτα, υπάρχει κανένας άλλος που να ένοιωσε ένα κόμπο στο λαιμό με το τέλος του Blood & Wine και το τρόπο που κλείνει το παιχνίδι .... ; Εγώ το έπαθα πάντως. Α ρε γμτ ...

  13. #523
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ μου λείπουν τα παιχνίδια της Bethesda (πχ Fallout) που μπορείς να διαλύσεις εξοπλισμό σε καποιο workbench μόνος σου ή να συνθέσεις πράγματα χωρίς να απαιτούνται χρήματα.
    Ναι...αλλά...όχι. Ξαναλέω είσαι ΠΟΛΥ στην αρχή. Αυτό θα χρειαζόταν, αν υπήρχε έλλειψη χρημάτων ή materials ή both. Τα materials είναι ένα joke στο W3. Θα ΚΟΛΥΜΠΑΣ στα materials σε κάποια φάση και θα λες και ευχαριστώ που είναι ευτυχώς...weightless Ακόμα και αν σου λείπει κάποιο εξωτικό mat για crafting, 9 στις 10 θα μπορείς να το κάνεις craft από άλλα. Αν πάλι σου λείπουν ΚΑΙ αυτά, τότε θα μπορείς να το αγοράσεις κατευθείαν από τον vendor.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  14. #524
    Εγγραφή
    11-04-2006
    Περιοχή
    Μελίσσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    282
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς φαίνεται ότι μερικοί είστε δουλειά και ποστάρετε για παιχνίδια - αν δεν ήσασταν θα παίζατε και δεν θα γράφατε
    Κρυβε λογια!

  15. #525
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα και αν σου λείπει κάποιο εξωτικό mat για crafting, 9 στις 10 θα μπορείς να το κάνεις craft από άλλα. Αν πάλι σου λείπουν ΚΑΙ αυτά, τότε θα μπορείς να το αγοράσεις κατευθείαν από τον vendor.
    Αυτό έχω διαπιστώσει μέχρι στιγμής για αυτό τα πουλάω όλα.....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SpartanX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως κάτι ακόμα να ομολογήσω, χωρίς να θέλω να spoilerιάσω τίποτα, υπάρχει κανένας άλλος που να ένοιωσε ένα κόμπο στο λαιμό με το τέλος του Blood & Wine και το τρόπο που κλείνει το παιχνίδι .... ; Εγώ το έπαθα πάντως. Α ρε γμτ ...
    Θα σου πω σε μερικους μήνες όταν το τελειώσω

Σελ. 35 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 1525303334353637 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Qt 5.0 is out in the wild!
    Από ifaigios στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-12, 15:32
  2. the sims 3
    Από nekronomikon στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-12, 12:40

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας