Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 130
  1. #16
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    956
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Πρώτες εντυπώσεις:
    1) Είναι μεγάλο σε μέγεθος. Δύσκολα το κουμαντάρεις με ένα χέρι αν δεν έχεις μεγάλα δάχτυλα.
    2) Α-π-ί-σ-τ-ε-υ-τ-η οθόνη. Είδα μερικά HD videos και έπαθα πλάκα.
    3) Smoothness στα επίπεδα του iphone 4s (αυτό αντικατέστησε το xperia)
    4) Μεγάλη απογοήτευση η μπαταρία. Σε δύο ώρες είχε πέσει στο 72% απλά κατεβάζοντας εφαρμογές και βλέποντας <10 βίντεος. Ελπίζω να στρώσει μετά από 2-3 φορτίσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Crosswind : 08-03-13 στις 13:28.
    Υπογραφή

  2. #17
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grigsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω την ίδια απορία με τον miledent. Όλοι εσείς που λέτε για τις γωνίες θέασης, γυρνάτε το κινητό στο πλάι και κάνετε τη δουλειά σας; Τι είναι αυτή η χαζομάρα που σας πιάνει όλους; Μη δεν βρείτε κάτι να πείτε για όλα. Όσον αφορά τα 7 κατοστάρικα που λένε κάποιοι, ας αναρωτηθούν για ποιό λόγο τα έδωσαν για το iPhone 4-4s. Χαλαρώσετε λίγο. Αν δεν σας αρέσει, μπορείτε να μην το αγοράσετε. Έχετε αυτό το δικαίωμα αν δεν σας το ανέφερε ποτέ κανείς. Ή κρατήσετε τα κακεντρεχή σχόλιά σας για το Galaxy 4 που θα βγεί σε λίγο. έχετε κι εκεί να βγάλετε χολή.
    Προφανως αυτοι που κρινουν, ειναι αυτοι που ΔΕΝ εδωσαν 700€ για το iphone.

    Εκτος απο τις χαλια γωνιες θεασης (αδιαφορο) εχει και χαλια contrast. Kαι χαλια χρωματα. Kαι software bugs.

    Συγνωμη που εχουμε κριτικη σκεψη και δεν βγαινουμε σε καθε ειδηση να λεμε 'Superwow, εγω αυτο θα το παρω!!'

  3. #18
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Φυσικά και έχει σημασία η γωνία θέασης, τί λέτε τώρα. Πώς αλλιώς θα βγάζεις self photo κάνοντας duck face?

  4. #19
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    577
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    H300s
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά και έχει σημασία η γωνία θέασης, τί λέτε τώρα. Πώς αλλιώς θα βγάζεις self photo κάνοντας duck face?
    Εδώ ναι. Τώρα μιλάς σωστά. :-P

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανως αυτοι που κρινουν, ειναι αυτοι που ΔΕΝ εδωσαν 700€ για το iphone.

    Εκτος απο τις χαλια γωνιες θεασης (αδιαφορο) εχει και χαλια contrast. Kαι χαλια χρωματα. Kαι software bugs.

    Συγνωμη που εχουμε κριτικη σκεψη και δεν βγαινουμε σε καθε ειδηση να λεμε 'Superwow, εγω αυτο θα το παρω!!'
    Άρα αυτοί που ΔΕΝ τα έδωσαν, ΔΕΝ θα τα δώσουν ούτε τώρα. άρα και που ακούγονται τα σχόλια είναι αδιάφορο.
    Subscribe on YouTube @grigsgr
    www.youtube.com/c/grigsgr

  5. #20
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grigsgr Εμφάνιση μηνυμάτων

    Άρα αυτοί που ΔΕΝ τα έδωσαν, ΔΕΝ θα τα δώσουν ούτε τώρα. άρα και που ακούγονται τα σχόλια είναι αδιάφορο.
    Ελα Χριστε και Παναγια μου. Δηλαδη πρεπει να κρινω μονο τηλεφωνα που εχω αγορασει;
    Αν εσυ δεν εχεις απαιτησεις και πας και αγοραζεις οτι σου πλασαρουνε, εμενα μου περισσευει.

    Εγω ομως δινω το εναυσμα σε οποιον σκεφτεται να το αγορασει, να δει οντως οτι εχει κακη οθονη και να το ψαξει περισσοτερο, και δεν κανω σαν την Ρουβιτσα.

  6. #21
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Περιοχή
    London
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    SKY
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανως αυτοι που κρινουν, ειναι αυτοι που ΔΕΝ εδωσαν 700€ για το iphone.

    Εκτος απο τις χαλια γωνιες θεασης (αδιαφορο) εχει και χαλια contrast. Kαι χαλια χρωματα. Kαι software bugs.

    Συγνωμη που εχουμε κριτικη σκεψη και δεν βγαινουμε σε καθε ειδηση να λεμε 'Superwow, εγω αυτο θα το παρω!!'
    Αντικειμενικότατο σε βρίσκω! Για την ιστορία όλα τα reviews που κυκλοφορούν βγάζουν την οθόνη στα ίδια επίπεδα με nexus 4 και λίγο κατώτερη από note 2. Επίσης από τις απόψεις χρηστών που έχω διαβάσει έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι μεγάλη σημασία έχει τι οθόνη προτιμάει ο καθένας. Κάποιος που προτιμά amoled θα δυσαρεστηθεί με την οθόνη του z. Από την άλλη πολλοί θεωρούμε ότι οι amoled έχουν ψεύτικα χρώματα και χάλια λευκό ενώ τα χρώματα των sony οθονών φαίνονται πιο φυσικά. Επιπλέον έχω διαβάσει ότι το θέμα με το contrast οφείλεται στη rom και μάλιστα έχει κυκλοφορήσει και work around από το xda με εντυπωσιακά αποτελέσματα. Άλλωστε η sony έχει μιλήσει και για λειτουργία calibration για βελτίωση του αποτελέσματος που όμως στο z δεν έχει έρθει ακόμα απ'όσο ξέρω (στο zl υπάρχει).
    Αυτά για την οθόνη.
    Btw το μόνο πρόβλημα με τις γωνίες θέασης είναι αν δείχνεις το κινητό σου σε κάποιον διπλανό που εκεί ίσως να φαίνονται λίγο ξεθωριασμένα τα χρώματα. Αν και από το παρακάτω βίντεο δεν μπορώ να καταλάβω τι παραπάνω θέλει κάποιος:
    https://www.youtube.com/watch?v=N6Tz95i-HSE
    Για τα software bugs που λες έχεις κάποιο συγκεκριμένο να αναφέρεις για αυτή τη συσκευή ή απλά πετάμε ένα πυροτέχνημα? Η υποστήριξη που προσφέρει η sony σε minor updates είναι εξαιρετική. Ήδη έχουν έτοιμο update. Επιπλέον έχουν ξεκλειδώσει το bootloader πριν καν κυκλοφορήσει η συσκευή.

    Η συμπεριφορά της συσκευής στα χτυπήματα και στο νερό φυσικά παραμένει ασχολίαστη. Η ποιότητα κατασκευής και υλικών επίσης. Η οθόνη που προσφέρει άνετη χρηση κάτω από έντονο φως επίσης (το iphone 4 μου έχει εκπληκτική οθόνη αλλά κάτω από έντονο φως είναι δύσχρηστο, το ίδιο και τα κινητά με amoled).
    Η συσκευή τέλος αυτή τη στιγμή κυκλοφορέι ήδη στα 540 ευρώ και μέχρι το καλοκαίρι που θα έχουν έρθει και οι υπόλοιποι ανταγωνιστές του θα κοστίζει τουλάχιστον 100 ευρώ λιγότερα. Φυσικά δεν προτείνεται η αγορά του στα 700. Κανένα κινητό δεν αξίζει τόσα.

    Προσωπικά περισσότερο με ενόχλησε η επιλογή της θέσης του ηχείου που πολλές φορές καλύπτεται από τα δάκτυλα όταν κάποιος το κρατάει. Το ίδιο πρόβλημα είχα αντιμετωπίσει και στο iphone και το θεωρώ μεγάλη απροσεξία.

  7. #22
    Εγγραφή
    27-03-2012
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    kanena
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotisdiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φθηνό είναι. 7 κατοστάρικα
    ΠΣΣ. Τζάμπα πράμα.

  8. #23
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    577
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    H300s
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miledent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντικειμενικότατο σε βρίσκω! Για την ιστορία όλα τα reviews που κυκλοφορούν βγάζουν την οθόνη στα ίδια επίπεδα με nexus 4 και λίγο κατώτερη από note 2. Επίσης από τις απόψεις χρηστών που έχω διαβάσει έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι μεγάλη σημασία έχει τι οθόνη προτιμάει ο καθένας. Κάποιος που προτιμά amoled θα δυσαρεστηθεί με την οθόνη του z. Από την άλλη πολλοί θεωρούμε ότι οι amoled έχουν ψεύτικα χρώματα και χάλια λευκό ενώ τα χρώματα των sony οθονών φαίνονται πιο φυσικά. Επιπλέον έχω διαβάσει ότι το θέμα με το contrast οφείλεται στη rom και μάλιστα έχει κυκλοφορήσει και work around από το xda με εντυπωσιακά αποτελέσματα. Άλλωστε η sony έχει μιλήσει και για λειτουργία calibration για βελτίωση του αποτελέσματος που όμως στο z δεν έχει έρθει ακόμα απ'όσο ξέρω (στο zl υπάρχει).
    Αυτά για την οθόνη.
    Btw το μόνο πρόβλημα με τις γωνίες θέασης είναι αν δείχνεις το κινητό σου σε κάποιον διπλανό που εκεί ίσως να φαίνονται λίγο ξεθωριασμένα τα χρώματα. Αν και από το παρακάτω βίντεο δεν μπορώ να καταλάβω τι παραπάνω θέλει κάποιος:
    https://www.youtube.com/watch?v=N6Tz95i-HSE
    Για τα software bugs που λες έχεις κάποιο συγκεκριμένο να αναφέρεις για αυτή τη συσκευή ή απλά πετάμε ένα πυροτέχνημα? Η υποστήριξη που προσφέρει η sony σε minor updates είναι εξαιρετική. Ήδη έχουν έτοιμο update. Επιπλέον έχουν ξεκλειδώσει το bootloader πριν καν κυκλοφορήσει η συσκευή.

    Η συμπεριφορά της συσκευής στα χτυπήματα και στο νερό φυσικά παραμένει ασχολίαστη. Η ποιότητα κατασκευής και υλικών επίσης. Η οθόνη που προσφέρει άνετη χρηση κάτω από έντονο φως επίσης (το iphone 4 μου έχει εκπληκτική οθόνη αλλά κάτω από έντονο φως είναι δύσχρηστο, το ίδιο και τα κινητά με amoled).
    Η συσκευή τέλος αυτή τη στιγμή κυκλοφορέι ήδη στα 540 ευρώ και μέχρι το καλοκαίρι που θα έχουν έρθει και οι υπόλοιποι ανταγωνιστές του θα κοστίζει τουλάχιστον 100 ευρώ λιγότερα. Φυσικά δεν προτείνεται η αγορά του στα 700. Κανένα κινητό δεν αξίζει τόσα.

    Προσωπικά περισσότερο με ενόχλησε η επιλογή της θέσης του ηχείου που πολλές φορές καλύπτεται από τα δάκτυλα όταν κάποιος το κρατάει. Το ίδιο πρόβλημα είχα αντιμετωπίσει και στο iphone και το θεωρώ μεγάλη απροσεξία.
    Δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να το θέσω καλύτερα.

    - - - Updated - - -

    που την εντοπισες στα €540 εσύ;
    Subscribe on YouTube @grigsgr
    www.youtube.com/c/grigsgr

  9. #24
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Περιοχή
    London
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    SKY
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grigsgr Εμφάνιση μηνυμάτων

    που την εντοπισες στα €540 εσύ;
    Δεν το εντόπισα εγώ. Είχα διαβάσει σε άλλο φόρουμ για αυτή την τιμή για αγορά από online κατάστημα στην αγγλία με εταιρικό ΑΦΜ. Τώρα απ'ότι βλέπω έχει ανέβει λίγο η τιμή.
    Ενδεικτικά:
    http://www.amazon.co.uk/Sony-Xperia-...Q3NSWY0F45ZXC0
    http://www.handtec.co.uk/sony-xperia-z-et964-black.html
    Πάντως δε βλέπω το λόγο να βιαστεί κάποιος. Σε λίγο καιρό θα πέσει σίγουρα κι άλλο και επιπλέον θα ξέρουμε και περισσότερα για πιθανά προβλήματα που μπορεί να έχει.

  10. #25
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Koντολογις, εχει και καλυτερα τηλεφωνα σε αυτα τα λεφτα.

  11. #26
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Περιοχή
    London
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    SKY
    Καλύτερα ως προς τι? Ο καθένας κρίνει ανάλογα με τις δικές του προτιμήσεις και ανάγκες. Το θέμα είναι να υπάρχει σωστή και αντικειμενική πληροφόρηση.

  12. #27
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.739
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    τοσο κακη ειναι η οθονη παιδια?
    VAMOS ARIS

  13. #28
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    577
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    H300s
    Path Level
    Interleaved
    @blade_
    εγώ που το κινητό το είδα, δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο. Ίσα ίσα, μου φάνηκε πάρα μα πάρα πολύ ωραία η οθόνη. Όπως αναφέρθηκε είναι και θέμα προτιμήσεων αλλά καλά θα κάνεις να πάς σε ένα κατάστημα να το δεις να έχεις προσωπική άποψη.
    Subscribe on YouTube @grigsgr
    www.youtube.com/c/grigsgr

  14. #29
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Περιοχή
    London
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    SKY
    Μπα... Δες αυτό καλύτερα. Υποθέτω ότι δεν έχει καλύτερο τηλέφωνο σε αυτά τα λεφτά.

  15. #30
    Εγγραφή
    18-02-2012
    Περιοχή
    Touba City
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12000/1020
    ISP
    Forthnet
    Λοιπον τα χρωματα που παραγει η οθονη ειναι χαλια κοινως ξεβαμμενα ( οπως σχεδον παντα η Sony) .
    Για την γωνια θεασης ποιος νοιαζεται ;; Απο μπροστα κοιταμε την οθονη ελεος !!!
    Δεν με πειθει για αλλη μια χρονια η Sony με αυτο το μηχανακι,εχει πολλα να μαθει απο την Samsung η οποια βγαζει συνεχεια νεα πραγματα ! Γιατι να δωσω 700Ε για ενα κινητο που δεν εχει τιποτα καινουριο σε σχεση με το Xperia T -εκτος της Full HD οθονης ;;;; Κατα τα αλλα ειναι ιδια ( ιδια χαλια). Η καμερα του και το βιντεο χαλια μαυρα οπως του Τ . Copy paste κανει η Sony και ανεβαζει τιμη γιατι ειναι 5' και Full HD,μας δουλευει ;;;
    ΟΧΙ δεν θα παρω θα περιμενω και το S 4 κρατωντας στο χερι το S 3 !

Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 293
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-12, 15:44
  2. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-12, 19:54
  3. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-12, 15:37
  4. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-12, 23:08
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-12, 04:15

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας