Σελ. 1 από 9 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 130
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.744
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δελτίο Τύπου:
    Αθήνα, Τρίτη 06 Μαρτίου 2013 – Το Xperia™ Z smartphone σε συνδυασμό με την απίστευτη εμπειρία των ταχυτήτων του δικτύου 4G της COSMOTE, είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά δημοσιογράφοι και κοινό σε ειδική εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε από τη Sony Mobile και την COSMOTE στο νέο πρότυπο κατάστημα της COSMOTE στην Πανεπιστημίου (στοά Πεσμαζόγλου).

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  z.jpg 
Εμφανίσεις:  446 
Μέγεθος:  64,2 KB 
ID: 120894Το κοινό είχε τη δυνατότητα για μια hands on δοκιμή στο superphone που συγκεντρώνει όλη την τεχνογνωσία της Sony από όλες τις προϊοντικές της κατηγορίες και κυκλοφορεί από σήμερα στην ελληνική αγορά. Το Xperia™ Z, διαθέτει μοναδικό design από premium υλικά ενώ είναι το πιο λεπτό 5-ιντσο smartphone στον κόσμο*.

    Η οθόνη του με Mobile Bravia Engine 2 είναι επίσης η πιο ευκρινής οθόνη 5’’ που κυκλοφορεί ενώ είναι και το πρώτο smartphone με φακό για HDR video*. Και όλα αυτά συνδυασμένα με τον υψηλότερο βαθμό αντοχής στο νερό και τη σκόνη που το κοινό είχε τη δυνατότητα να δοκιμάσει από κοντά*.

    Όλα τα παραπάνω, ο τετραπύρηνος επεξεργαστής, η υποστήριξη LTE σε συνδυασμό με το δίκτυο 4G από την COSMOTE, βελτιώνουν σημαντικά την εμπειρία των χρηστών, παρέχοντας πολλαπλάσιες ταχύτητες πλοήγησης στο διαδίκτυο, χρήση προηγμένων multimedia εφαρμογών όπως HD Streaming και HD Video-Conferencing, αλλά και αποστολή και λήψη μεγάλων αρχείων.

    Βασικός οικοδεσπότης και συντονιστής της εκδήλωσης ήταν ο κ. Παναγιώτης Χατζηδάκης, ο οποίος παρουσίασε τις δυνατότητες του Xperia™ Z μέσα από τη δική του γνωριμία με το τηλέφωνο. Τη σημασία που κατέχει η τεχνολογία στη ζωή μας απέδωσαν με το δικό τους τρόπο: ο κ. Δημήτρης Καλαβρός, curator του TEDxAthens & συνιδρυτής της νέας υπηρεσίας Nest Media και ο κ. Σταύρος Μεσσίνης, συνιδρυτής του Co-Lab Athens.

    «To 2013 θα είναι η χρονιά της Sony Mobile. To Xperia™ Z smartphone κέρδισε ήδη πολλά βραβεία από την ώρα που ανακοινώθηκε ενώ μόλις τώρα αρχίζει η κυκλοφορία του και έχει ήδη τρομερά θετική ανταπόκριση στις χώρες που εμφανίστηκε. Είναι ιδιαίτερη τιμή για εμάς που η COSMOTE βρίσκεται στο πλευρό μας χαρίζοντας την εμπειρία 4G στους χρήστες του Xperia™ Z»,
    δήλωσε ο κ. Αντώνης Μπαρούνας, Vice President CU Mediterranean, της Sony Mobile.

    Από την πλευρά του ο κ. Δημήτρης Κουτσώνας, Director Mobile Data, Internet Services & Terminals, της COSMOTE τόνισε χαρακτηριστικά: «Στόχος μας είναι η συνεχής βελτίωση των προϊόντων και υπηρεσιών επικοινωνίας που παρέχουμε στο κοινό. Αυτό αποδεικνύει και η εκτεταμένη κάλυψη του δικτύου 4ης γενιάς που πρώτη η COSMOTE έφερε στην Ελλάδα, και που σε συνδυασμό με μια υψηλού σχεδιασμού και τεχνολογίας συσκευή, όπως το Xperia™ Z, απογειώνει την εμπειρία των πελατών μας».

    Στο πλαίσιο της εκδήλωσης, οι καλεσμένοι είχαν την ευκαιρία να δουν πρώτοι την τηλεοπτική καμπάνια της Sony Mobile. Πρόκειται για την πιο φιλόδοξη καμπάνια που έχει γίνει για το brand Xperia™ και θυμίζει στους καταναλωτές τα πιο σημαντικά προϊόντα της Sony που έγιναν σημεία αναφοράς, καταλήγοντας στο νέο Xperia™ Z smartphone.

    *Επιβεβαιωμένο από την Strategy Analytics την 4η Φεβρουαρίου 2013, Για περισσότερες πληροφορίες για τα αποτελέσματα της Strategy analytics επισκεφθειτε: www.sonymobile.com/testresults

    Σχετικά με την Sony Mobile Communications
    Η Sony Mobile Communications είναι θυγατρική της Sony Corporation, της κορυφαίας παγκοσμίως εταιρίας σε προϊόντα ήχου, βίντεο, παιχνιδιών, επικοινωνίας για ιδιώτες και επαγγελματίες, με έδρα το Τόκιο. Η μουσική, οι φωτογραφίες, η διασκέδαση μέσα από τον υπολογιστή και τα ψηφιακά μέσα που προσφέρει η Sony, την καθιστά παγκοσμίως ως τον ηγέτη του κλάδο των ηλεκτρονικών και της ψυχαγωγίας. Με το χαρτοφυλάκιο Xperia ™ smartphone η Sony Mobile Communications προσφέρει την καλύτερη τεχνολογία της Sony, premium περιεχόμενο και υπηρεσίες, καθώς και εύκολη σύνδεση με τον κόσμο του Sony Entertainment Network. Για περισσότερες πληροφορίες: www.sonymobile.com

    Νομικά
    1) Στοιχεία και χαρακτηριστικά μπορεί να διαφέρουν ανάλογα με την τοπική παραλλαγή. 2) Οι χρόνοι λειτουργίας επηρεάζονται από τις προτιμήσεις δικτύου, των τύπο της κάρτας SIM, συνδεδεμένα αξεσουάρ, και διάφορες δραστηριότητες π.χ. παίζοντας παιχνίδια. Τα περιεχόμενα της συσκευασίας του κινητού και οι επιλογές χρώματος μπορεί να διαφέρουν από αγορά σε αγορά. Η πλήρης γκάμα των αξεσουάρ μπορεί να μην είναι διαθέσιμη σε κάθε αγορά. 3) Τα εικονίδια που εμφανίζονται είναι μόνο για επεξηγηματικούς λόγους. Η αρχική οθόνη μπορεί να διαφέρει στο δικό σας προϊόν. Κάποια χαρακτηριστικά μπορεί να μην είναι διαθέσιμα στη χώρα ή στην περιοχή σας.

    Τα Sony, make.believe, WALKMAN, WALKMAN W logo, Sony Entertainment Network, PlayMemories Online, Exmor RS, Clear phase, BRAVIA, και xLoud είναι λογότυπα και σήματα κατατεθέντα της Sony Corporation. Τα Xperia, Xperia Z, Xperia XL PlayNow, SensMe, και TrackID είναι λογότυπα και σήματα κατατεθέντα της Sony Mobile Communications AB. Το Playstation είναι σήμα κατατεθέν της Sony Computer Entertainment. Το Media Go είναι σήμα κατατεθέν της Sony Electronics. Τα Android, Google Play, Google Chrome, Google Voice, Latitude, YouTube, Google Maps και Google Mail είναι λογότυπα και σήματα κατατεθέντα της Google Inc. Το Snapdragon είναι λογότυπο και σήμα κατατεθέν της Qualcomm Incorporated. Το Twitter λογότυπο και είναι σήμα κατατεθέν της Twitter, Inc. Το Facebook λογότυπο και είναι σήμα κατατεθέν της Facebook, Inc. Το Microsoft ActiveSync είναι λογότυπο και σήμα κατατεθέν της Microsoft, Inc. Το Bluetooth είναι λογότυπο και σήμα κατατεθέν, και οποιαδήποτε χρήση του συγκεκριμένου λογότυπου γίνεται κατόπιν άδειας από τη Sony Mobile. Το Neoreader είναι λογότυπο και σήμα κατατεθέν της NeoMedia Technologies Inc. Το microSD είναι λογότυπο και σήμα κατατεθέν της SanDisk Corporation. Το eCompass είναι λογότυπο και σήμα κατατεθέν της Genoptix, Inc. Το Wi-Fi είναι λογότυπο και σήμα κατατεθέν της Wi-Fi Alliance. Το DLNA Certified είναι λογότυπο και σήμα κατατεθέν της Digital Living Network Alliance. Το SyncML είναι λογότυπο και σήμα κατατεθέν της Open Mobile Alliance. Το Skype είναι λογότυπο και σήμα κατατεθέν της Skype, Ltd. Το LTE είναι λογότυπο και σήμα κατατεθέν της ETSI. Άλλα προϊόντα και ονόματα επιχειρήσεων που αναφέρονται στο παρόν είναι σήματα κατατεθέντα των αντίστοιχων ιδιοκτητών τους.
    Οποιαδήποτε δικαιώματα δε χορηγήθηκαν ρητώς στο παρόν διατηρούνται. Όλοι οι όροι μπορεί να αλλάξουν χωρίς προειδοποίηση.


    Πηγή : Δ.Τ. Cosmote

  2. #2
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Πιο πολύ μου άρεσε η επιβεβαίωση των ισχυρισμών από τρίτη εταιρία πάντως. Δεν το βλέπουμε και πολύ συχνά αυτό.

  3. #3
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    946
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Περιμένω να μου έρθει σήμερα-αύριο
    Υπογραφή

  4. #4
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    577
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    H300s
    Path Level
    Interleaved
    Εννοείται ότι θα μας πεις εμπειρίες ΑΜΕΣΑ. Θέλω κι εγώ να το πάρω αλλά περιμένω να πέσει η τιμή του όπως σε όλα τα SONY. Μέχρι το καλοκαίρι θα είναι πιο προσιτό!
    Subscribe on YouTube @grigsgr
    www.youtube.com/c/grigsgr

  5. #5
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Ακούγονται παράπονα για το ηχείο και την οθόνη (κυρίως για τις άθλιες γωνίες θέασης)

  6. #6
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Η οθονη ειναι οντως κακη, και καθιστα το τηλεφωνο κακιστη αγορα σε αυτο το budget.

  7. #7
    Εγγραφή
    31-10-2005
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    2.819
    Downloads
    24
    Uploads
    2
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Βουτίτσα;


  8. #8
    Εγγραφή
    12-04-2005
    Μηνύματα
    1.265
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Thomson TG 585v8
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 12,5(dB)
    Εφτασε αισίως στο "Ζ". Τώρα τι γράμματα θα χρησιμοποιεί?
    "Είμαι άνθρωπος και έχω αξιοπρέπεια.
    Δεν δέχομαι να με διαφεντεύει ένας ξένος γιατί τότε είμαι σκλάβος"
    Sami Sharaf (former Egypt Minister)
    για τη διαχείρηση της διώρυγας του Σουέζ από τους Αγγλους

  9. #9
    Εγγραφή
    27-03-2012
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    kanena
    Τιμή δεν βλέπω...

  10. #10
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Περιοχή
    Μπουγατσούπολη
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24άρα
    ISP
    Forthnet
    Router
    Pirelli Ανελαστι
    Path Level
    Interleaved
    Εχει ωραίο σχέδιο και σχήμα αλλά λίγο μικρό για τις ανάγκες μου.
    Φοράω 45 κι αυτό με 128mm μήκος αντιστοιχεί μόλις σε 38.
    Κρίμα. Πάλι αποτελούν μονόδρομο τα Tablet?


    Σοβαρά τώρα...
    Πέντε ίντσες? Δεν υπάρχουν μπουφάν ούτε βερμούδες, ούτε μαπνάνες με τέτοιες τσέπες!
    Σε κανα δύο χρόνια έτσι που μας οδηγεί το marketing, το κινητό μας θα αναγκαζόμαστε να το σέρνουμε με χειραποσκευές της Delsey!

  11. #11
    Εγγραφή
    25-02-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    425
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χάλια μαύρα
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    ADB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haniabal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τιμή δεν βλέπω...
    Φθηνό είναι. 7 κατοστάρικα

  12. #12
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Περιοχή
    London
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    SKY
    Αν και έχω καιρό να ασχοληθώ με android μου φάνηκε ενδιαφέρουσα πρόταση. Απόρώ πάντως για αυτά που διαβάζω για την οθόνη αν και ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια.
    Τι χρήση κάνετε ρε παίδες στο κινητό και σας ενδιαφέρουν οι γωνίες θέασης?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HELL_pegaSOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σοβαρά τώρα...
    Πέντε ίντσες? Δεν υπάρχουν μπουφάν ούτε βερμούδες, ούτε μαπνάνες με τέτοιες τσέπες!
    Σε κανα δύο χρόνια έτσι που μας οδηγεί το marketing, το κινητό μας θα αναγκαζόμαστε να το σέρνουμε με χειραποσκευές της Delsey!
    Είναι στο τι βολεύει τον καθένα και τι χρήση κάνει. Κι εγώ υπερβολικές τις βρίσκω γιατί και με τις 3,5" του iphone 4 που έχω κάνω άνετα τη δουλειά μου και το σερφάρισμα που θέλω αλλά αν κάποιος διαβάζει συνέχεια άρθρα από site ή βλέπει ταινίες από το κινητό βολεύουν καλύτερα οι περισσότερες ίντσες.

  13. #13
    Εγγραφή
    18-03-2009
    Περιοχή
    KERATSINI
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iml Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφτασε αισίως στο "Ζ". Τώρα τι γράμματα θα χρησιμοποιεί?
    Από το "Ζ" μέχρι το "Ω" έχει πολλά ακόμη.Και αν έχεις ακουστά πολλοί ξένοι κατασκευαστές (πολλών και διαφόρων ειδών) χρησιμοποιούν και γράμματα του Ελληνικού αλφάβητου.

  14. #14
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    το κινητό πιστεύω πως θα είναι φοβερό.
    εγώ το έχω λατρέψει ήδη από τις φωτογραφίες αλλά σίγουρα θα ήθελα να το πιάσω στα χέρια μου πριν το αγοράσω

  15. #15
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    577
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    H300s
    Path Level
    Interleaved
    Έχω την ίδια απορία με τον miledent. Όλοι εσείς που λέτε για τις γωνίες θέασης, γυρνάτε το κινητό στο πλάι και κάνετε τη δουλειά σας; Τι είναι αυτή η χαζομάρα που σας πιάνει όλους; Μη δεν βρείτε κάτι να πείτε για όλα. Όσον αφορά τα 7 κατοστάρικα που λένε κάποιοι, ας αναρωτηθούν για ποιό λόγο τα έδωσαν για το iPhone 4-4s. Χαλαρώσετε λίγο. Αν δεν σας αρέσει, μπορείτε να μην το αγοράσετε. Έχετε αυτό το δικαίωμα αν δεν σας το ανέφερε ποτέ κανείς. Ή κρατήσετε τα κακεντρεχή σχόλιά σας για το Galaxy 4 που θα βγεί σε λίγο. έχετε κι εκεί να βγάλετε χολή.
    Subscribe on YouTube @grigsgr
    www.youtube.com/c/grigsgr

Σελ. 1 από 9 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 293
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-12, 15:44
  2. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-12, 19:54
  3. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-12, 15:37
  4. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-12, 23:08
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-12, 04:15

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας