Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 51

Θέμα: Tomb Raider 2013

  1. #16
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cakavera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι ειναι με ultrex.
    Xωρις αυτο τα μαλλια της ειναι εντονα καστανα και ψιλοτετραγωνιζουν σε καποιες φασεις.
    χμ, εμενα με το ultrex ειναι πιο "αερατα" τα μαλλια, φαινονται δηλαδη οι τριχες πιο ενονα απο οτι στις εικονες που δειχνεις, ισως φταιει η συμπιεση της jpg.

    εμενα παντως μια χαρα μου φαινεται η κινηση τους, με χαλαει ομως ατελειωτα που ειναι ειναι μονο η αλογο ουρα πχ κρεμεσε απο το ταβανι αναποδα, η αλογοουρα κατω τα υπολοιπα επανω (και οταν λεω τα υπολοιπα πανω ενω ολα ).
    αν ηταν ολο το μαλλι με Ultrex θα ηταν πολυ πιο ωραιο το σκηνικο.

    - - - Updated - - -

    εχω φρικαρει, ειμαι στο τελευταιο boss αυτον που πρεπει να τον σκοτωσεις στο κεφαλι, παταω το μαμημενο το F αλλα τριχες, παντα με πιανει αυτος και δε μπορω να τον σκοτωσω. τι διαολο γινεται ;

    - - - Updated - - -

    edit

    μετα απο 1,5+ ωρα προσπαθειας και αφου εγραψα εδω... το περασα με τη πρωτη..... ελεος...

    - - - Updated - - -

    τι κριμα... τελειωσε... επαιζα ανετα αλλο τοσο , ξαναπω τωρα να βρω και τα κρυμενα tombs.

    οποιος δε το εχει παιξει να το παιξει αμεσα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος panoc : 14-03-13 στις 00:35.


  2. #17
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.897
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8880/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panos24 Εμφάνιση μηνυμάτων

    2)Ως γνωστον (το εχω αναφερει και στο thread με τις καρτες γραφικων) παιζοντας το παιχνιδι με nvidia καρτα σε ultimate settings, τα κρασαρισματα δινουν και παιρνουν....Αυτα τα κρασαρισμα απο οτι φαινεται μαλλον τα επιλυσα εχθες, με βοηθησε κατι που ειχα διαβασει σε ενα ξενο forum...Χρησιμοποιησα το nvidia inspector και διαγραψα το profile του Tomb raider 2013, και στην συνεχει χρησιμοποιησα το profile του hitman:absolution για το tomb raider και απο οτι φαινεται δουλεψε!
    Τουλαχιστον για ενα 2ωρακι+ που επαιξα χθες βραδυ δεν ειχα το παραμικρο κρασαρισμα! Aν καποιος αντιμετωπιζει παρομοιο προβλημα και θελει να χρεισιμοποιησει αυτο το trick με το Inspector και θελει περισσοτερες Info, ας μου πει να γραψω αναλυτικα την διαδικασια1
    Aκυρο τελικα...
    Μπορει χθες βραδυ στις 2 +ωρες που επαιξα να μη κρασαρε καθολου και να ετρεχε το παιχνιδι "νερο", αλλα σημερα που πηγα να το ξαναπαιξω κρασαρε και μαλιστα παρουσιαζει και καποια αδικαιολογητα frame drops σε ακυρα σημεια πιο κατω
    Οπως φαινεται αυτο το κολπο με το nvidia inspector, ισως να βελτιωνει λιγο την κατασταση, αλλα με σιγουρια μπορω να πω πλεον, οτι δεν επιλυει εντελως το προβλημα...

    Το παιχνιδι οπως ξανα ειπα τρεχει "αερα" χωρις το παραμικρο κρασαρισμα η frame drop αν χαμηλωσω τα details του game σε high, αλλα φυσικα δεν ειμαι διατεθημενος να το παιξω σε "medium settings" με το hardware που εχω, εξαιτιας της "βλακειας" που τους δερνει εκει στην nvidia...
    Εχουν ηδη περασει σχεδον 10 ημερες απο το launch του παιχνιδιου και ακομη δεν εχει "λανσαρει" η nvidia καποιο νεο beta driver που να ειναι optimazed για το παιχνιδι και να επιλυει τα προβληματα, ενω υπαρχουν σε ενα σωρο forum αναφορες για τα προβληματα που αντιμετωπιζουν οι nvidia users στο εν λογο παιχνιδι, το προβλημα ειναι "πασιγνωστο".....

    Αυτο κυριοι εκει στην nvidia νομιζω ονομαζεται ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ, για να μην πω τιποτα πιο χοντρο.....
    Aρχιζουν να αντιστρεφονται οι ρολοι μου φαινεται μεταξυ ATI και NVIDIA οσο αφορα το θεμα των οδηγων.....

    Υ.Γ Στις ΑΤΙ δεν υπαρχει κανενα κρασαρισμα σωστα?
    Δεν πιστευω να ειναι γενικο το κακο και τσαμπα να τα χωνω τοση ωρα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Panos24 : 14-03-13 στις 03:44.
    cpu: i7- 4790K || m/b: maximus vi extreme || ram: g.skill TridentX 16gb 2400mhz cl10 || gpu: GTX 980Τi|| cpu cooler: Custom Watercooling || hdd: Samsung 850 250GB & 2X WD 1TB Caviar Black || Psu: EVGA 1300W G2 SUPERNOVA || monitor: ASUS MG279Q 144HZ/1440P || speakers: Edifier DA5000 Pro || case: corsair 600T

  3. #18
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.020
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    3)Στις 680 μου, με vsync enable, δεν εχω παρατηρησει καθολου shuttering που αναφερει ο Λευτερης για τις 7950 του, το παιχνιδι ειναι extremly smooth!
    Λοιπόν το ξανακοίταξα πολύ επισταμένως στις 7950 και όντως υπάρχει αρκετό και εμφανέστατο stuttering και αυτό με vsync enabled. Το παιχνίδι τρέχει στα 60fps σταθερά, αλλά δεν έχει ομαλή κίνηση.

    Αντιθέτως, στις 570, με τις ίδιες ρυθμίσεις (όλα max βασικά+fxaa), το παιχνίδι έχει μεν πολύ υψηλό load στις κάρτες (80-90%) αλλά τρέχει νεράκι.

    Ευτυχώς τη λύση ήρθε να δώσει το MSI Afterburner. Ενεργοποίησα το frame limiter και το stuttering εξαφανίστηκε. Τρέχα γύρευε. Δεν ξέρω πως το έκανε, αλλά stuttering τέλος.

    Μάλιστα χρησιμοποίησα το limiter μαζί με το vsync, παρόλο που αντενδείκνυται. Χωρίς το vsync υπήρχε tearing.

    Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν. Αν αντιμετωπίζεται έτσι το stuttering τότε δεν υπάρχει θέμα. Βέβαια δεν έχω δει stuttering πουθενά αλλού, οπότε δεν ξέρω αν αυτή η μέθοδος δουλεύει παντού. Θα τα δω στην πορεία αυτά φυσικά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aκυρο τελικα...
    Μπορει χθες βραδυ στις 2 +ωρες που επαιξα να μη κρασαρε καθολου και να ετρεχε το παιχνιδι "νερο", αλλα σημερα που πηγα να το ξαναπαιξω κρασαρε και μαλιστα παρουσιαζει και καποια αδικαιολογητα frame drops σε ακυρα σημεια πιο κατω
    Οπως φαινεται αυτο το κολπο με το nvidia inspector, ισως να βελτιωνει λιγο την κατασταση, αλλα με σιγουρια μπορω να πω πλεον, οτι δεν επιλυει εντελως το προβλημα...

    Το παιχνιδι οπως ξανα ειπα τρεχει "αερα" χωρις το παραμικρο κρασαρισμα η frame drop αν χαμηλωσω τα details του game σε high, αλλα φυσικα δεν ειμαι διατεθημενος να το παιξω σε "medium settings" με το hardware που εχω, εξαιτιας της "βλακειας" που τους δερνει εκει στην nvidia...
    Εχουν ηδη περασει σχεδον 10 ημερες απο το launch του παιχνιδιου και ακομη δεν εχει "λανσαρει" η nvidia καποιο νεο beta driver που να ειναι optimazed για το παιχνιδι και να επιλυει τα προβληματα, ενω υπαρχουν σε ενα σωρο forum αναφορες για τα προβληματα που αντιμετωπιζουν οι nvidia users στο εν λογο παιχνιδι, το προβλημα ειναι "πασιγνωστο".....

    Αυτο κυριοι εκει στην nvidia νομιζω ονομαζεται ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ, για να μην πω τιποτα πιο χοντρο.....
    Aρχιζουν να αντιστρεφονται οι ρολοι μου φαινεται μεταξυ ATI και NVIDIA οσο αφορα το θεμα των οδηγων.....

    Υ.Γ Στις ΑΤΙ δεν υπαρχει κανενα κρασαρισμα σωστα?
    Δεν πιστευω να ειναι γενικο το κακο και τσαμπα να τα χωνω τοση ωρα
    Βρε που φαγώθηκες με το Tomb Raider. Παίξε κάτι άλλο ρε παιδάκι μου μέχρι να το φτιάξουν.

    Παίζονται άσχημα παιχνίδια με τους κατασκευαστές software και hardware, μη το ψάχνεις. Γίνονται μποϊκοτάζ. Δεν είναι μόνο θέμα ικανότητας.

    Οι drivers της Nvidia είναι μια χαρά. Απλά μην περιμένεις 100% support στα πάντα όλα γιατί δεν δουλεύει έτσι πλέον το πράγμα. Τους έστειλαν final code με το release του παιχνιδιού. Τι περίμενες? Επίτηδες γίνονται αυτά για να δημιουργούν εκνευρισμό στους χρήστες, όπως σε εσένα. Μη ψαρώνεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psolord : 14-03-13 στις 11:36.
    PC1:12400f, 4070ti, 32GB, z690, PC2:8600k, 3060ti, 32GB, z370, PC3:2700k, GTX 1070, 16GB, P67
    PC4:4770k, RX 6600, 16GB, Z97, PC5:2500k, R9 290 X, 16GB, P67, PC6:Lenovo Thinkcentre M71E
    Spares: HD7950, HD5850, HD3870, Work PC, 13500, GTX 970, 32GB, B660
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  4. #19
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ακριβώς ότι λέει ο Λευτέρης. Σίγουρα φταίει και η Nvidia, αλλά είναι άδικο να της ρίχνουμε όλες τις ευθύνες για παιχνίδι που έχει ξεκάθαρα φτιαχτεί για AMD κάρτες, πράγμα που δείχνουν όλα τα test (παράλογα ευνοημένες τις AMD κάρτες σε σχέση με τους έτερους πράσινους). Υπομονή, θα έρθει και driver αλλά φαντάζομαι και περισσότερα patches.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  5. #20
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.897
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8880/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε που φαγώθηκες με το Tomb Raider. Παίξε κάτι άλλο ρε παιδάκι μου μέχρι να το φτιάξουν.

    Παίζονται άσχημα παιχνίδια με τους κατασκευαστές software και hardware, μη το ψάχνεις. Γίνονται μποϊκοτάζ. Δεν είναι μόνο θέμα ικανότητας.

    Οι drivers της Nvidia είναι μια χαρά. Απλά μην περιμένεις 100% support στα πάντα όλα γιατί δεν δουλεύει έτσι πλέον το πράγμα. Τους έστειλαν final code με το release του παιχνιδιού. Τι περίμενες? Επίτηδες γίνονται αυτά για να δημιουργούν εκνευρισμό στους χρήστες, όπως σε εσένα. Μη ψαρώνεις.
    Βρε καλως ειναι ο driver, ειδικα ο τελευταιος beta εχει υποδειγματικη συμπεριφορα στα παντα, (εκτος απο το tomb raider)..
    Φαγωθηκα με το συγκεκριμενο παιχνιδι γιατι μου αρεσε αρκετα και θελω να το απολαυσω ο ανθρωπος οπως του αρμοζει!
    Αλλωστε οταν σκας για ενα "gpu setup" τοσα χρηματα, που εναι περισσοτερα και απο οσο κοστιζουν ολοκληρα ετοιμα συστηματα σε πολλες περιπτωσεις (βαζω και ηχεια και οθονες μεσα), οσο να ναι εχω την απαιτηση να λειτουργουν ολα αψογα!
    Μεχρι τωρα τα παντα δουλεουανε αρτια, ποτε δεν αντιμετωπισα καποιο ιδιαιτερο προβλημα και βαζω μεσα ολες τις Nvidia καρτες που ειχα τα τελευταια 2 χρονια, εδω ομως μου τα χαλασε με το tomb raider

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς ότι λέει ο Λευτέρης. Σίγουρα φταίει και η Nvidia, αλλά είναι άδικο να της ρίχνουμε όλες τις ευθύνες για παιχνίδι που έχει ξεκάθαρα φτιαχτεί για AMD κάρτες, πράγμα που δείχνουν όλα τα test (παράλογα ευνοημένες τις AMD κάρτες σε σχέση με τους έτερους πράσινους). Υπομονή, θα έρθει και driver αλλά φαντάζομαι και περισσότερα patches.
    Υπομονη θα κανω Κωστα ετσι και αλλιως, δεν μπορω να κανω και διαφορετικα!
    Αρκει μονο αυτος ο driver για το tomb raider 2013 να μην μας ερθει οταν "λανσαριστει" στην αγορα το tomb raider 2015
    cpu: i7- 4790K || m/b: maximus vi extreme || ram: g.skill TridentX 16gb 2400mhz cl10 || gpu: GTX 980Τi|| cpu cooler: Custom Watercooling || hdd: Samsung 850 250GB & 2X WD 1TB Caviar Black || Psu: EVGA 1300W G2 SUPERNOVA || monitor: ASUS MG279Q 144HZ/1440P || speakers: Edifier DA5000 Pro || case: corsair 600T

  6. #21
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με όλα αυτά που διαβάζω χαίρομαι που παράτησα το PC gaming και πήρα xbox.

    Έχω να παίξω videogame σχεδόν ένα χρόνο. Ξαφνικά άρχισε να μου λείπει. Παρήγγειλα μια 25άδα DL Verbatim και ετοιμάζομαι για Tomb raider, Far Cry 3 και Crysis 3 και βλέπουμε.

    Αναμένετε εντυπώσεις από την κονσολάδικη έκδοση από βδομάδα.

  7. #22
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με όλα αυτά που διαβάζω χαίρομαι που παράτησα το PC gaming και πήρα xbox.

    Έχω να παίξω videogame σχεδόν ένα χρόνο. Ξαφνικά άρχισε να μου λείπει. Παρήγγειλα μια 25άδα DL Verbatim και ετοιμάζομαι για Tomb raider, Far Cry 3 και Crysis 3 και βλέπουμε.

    Αναμένετε εντυπώσεις από την κονσολάδικη έκδοση από βδομάδα.
    Nαι. Έχει πλάκα οτι η συζήτηση για 2 παιχνίδια (αυτό και το Crysis 3) έχει σχέση μόνο με benchmarking. Κανεις δεν ασχολείται με το game

  8. #23
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι. Έχει πλάκα οτι η συζήτηση για 2 παιχνίδια (αυτό και το Crysis 3) έχει σχέση μόνο με benchmarking. Κανεις δεν ασχολείται με το game
    Ακριβώς αυτό να ήθελα αποφύγω. Αν και έχω την τεχνογνωσία και τα χρήματα (όσο μπορεί να τα έχει κάποιος πλέον) για να φτιάξω high end pc για gaming, είναι δεδομένο ότι θα πέσω στην παγίδα των benchmarks, της προσπάθειας για συνεχή βελτίωση απόδοσης, για να μη πω καν για bugs και ασυμβατότητες.

    Οπότε καλά είμαστε και με το xbox, εφόσον κάποιο παιχνίδι έχει "ζουμί", το ευχαριστιέμαι πολύ περισσότερο και ας το παίζω σε 1680χ1050 με γραφικά 5ετίας, χωρίς να γεμίζω το κεφάλι μου με τέτοιους προβληματισμούς.

  9. #24
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.897
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8880/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι. Έχει πλάκα οτι η συζήτηση για 2 παιχνίδια (αυτό και το Crysis 3) έχει σχέση μόνο με benchmarking. Κανεις δεν ασχολείται με το game
    Kανεις λαθος εδω, ειδικα το tomb raider ειναι εκπληκτικο παιχνιδι!

    Σεναριο και gameplay φοβερο
    cpu: i7- 4790K || m/b: maximus vi extreme || ram: g.skill TridentX 16gb 2400mhz cl10 || gpu: GTX 980Τi|| cpu cooler: Custom Watercooling || hdd: Samsung 850 250GB & 2X WD 1TB Caviar Black || Psu: EVGA 1300W G2 SUPERNOVA || monitor: ASUS MG279Q 144HZ/1440P || speakers: Edifier DA5000 Pro || case: corsair 600T

  10. #25
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kανεις λαθος εδω, ειδικα το tomb raider ειναι εκπληκτικο παιχνιδι!

    Σεναριο και gameplay φοβερο
    Συμφωνουμε... τη συζήτηση τη διαβάζεις όμως?

  11. #26
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kανεις λαθος εδω, ειδικα το tomb raider ειναι εκπληκτικο παιχνιδι!

    Σεναριο και gameplay φοβερο
    Tο δοκίμασα στο PC έπεξα καμιά ωρίτσα για να αποφασίσω να μ'αρέσει, τρέχει νεράκι αλλά λίγο άτσαλος ο χειρισμός, τώρα το πήρα στο PS3 για να δούμε ελπίζω να μην μου βγάλει τα μάτια η έλλειψη ΑΑ ως συνήθως.
    The world can change by your actions not by your opinions

  12. #27
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.897
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8880/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνουμε... τη συζήτηση τη διαβάζεις όμως?
    Μα και το πρωτο ποστ μονο να δεις, ο topic starter προφανως και αναφερεται στο In game benchmark του εν λογο παιχνιδιου

    Το οτι ανοιξε ενα thread που αναφερεται στο In game benchmark του εν λογο παιχνιδιου, για να δουμε τις δυνατοτητες διαφορων συστηματων, δεν σημαινει αυτοματα οτι ασχολουμαστε αποκλειστικα με το benchmark κομματι του παιχνιδιου και καθολου με το παιχνιδι αυτο καθ αυτο

    Αλλωστε εδω που εχει φτασει η τεχνολογια, καλως η κακως, η ποιοτητα των γραφικων ειναι αναποσπαστο κομματι της συνολικης εμπειριας που σου προσφερει ενα συγχρονο σημερινο παιχνιδι!

    Το συγκεκριμενο παιχνιδι συνδιαζει και γραφικα αλλα κατεμε και αψογο σεναριο και gameplay...

    Aς πουμε για μενα(προσωπικη αποψη) το resident evil 1 και 2 ειναι τα κορυφαια παιχνιδια που επαιξα ποτε μου!
    Ε σημερα εν ετη 2013 δεν υπαρχει περιπτωση να βγαλω απο την ντουλαπα μου το "αρχαιο" playstation 1 και να ξεκιναω να το ξαναπαιξω, καλυτερα να παιξω gameboy....


    Εξου λοιπον και η κουβεντα για το Benchmark του παιχνιδιου, επειδη σε maxed out settings και αν μπορει να συνδιαστει και με υψηλο framerate, "δενει το γλυκο" σε ενα κατα τα αλλα(gameplay-story) αψογο παιχνιδι
    cpu: i7- 4790K || m/b: maximus vi extreme || ram: g.skill TridentX 16gb 2400mhz cl10 || gpu: GTX 980Τi|| cpu cooler: Custom Watercooling || hdd: Samsung 850 250GB & 2X WD 1TB Caviar Black || Psu: EVGA 1300W G2 SUPERNOVA || monitor: ASUS MG279Q 144HZ/1440P || speakers: Edifier DA5000 Pro || case: corsair 600T

  13. #28
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.020
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Έλα Πανούλη.

    http://www.nvidia.com/object/win8-wi...ta-driver.html

    Λένε ότι η απόδοση έχει πάει στο Θεό. Για δες.

    Improves performance and stability in Tomb Raider
    Adds new SLI and 3D Vision profiles.
    - - - Updated - - -

    Και η AMD έβγαλε το 13.3 beta 2.

    http://www2.ati.com/drivers/beta/amd...13.3_beta2.exe

    Improve performance in Sim City 5 up to 16 percent
    Improves performance in Far Cry 3 up to 5 percent
    Improves latency performance issues seen in Tomb Raider and Hitman Absolution
    Resolves slight corruption seen in Tomb Raider with TressFX enabled for CrossFire and single GPU configurations
    PC1:12400f, 4070ti, 32GB, z690, PC2:8600k, 3060ti, 32GB, z370, PC3:2700k, GTX 1070, 16GB, P67
    PC4:4770k, RX 6600, 16GB, Z97, PC5:2500k, R9 290 X, 16GB, P67, PC6:Lenovo Thinkcentre M71E
    Spares: HD7950, HD5850, HD3870, Work PC, 13500, GTX 970, 32GB, B660
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  14. #29
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.897
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8880/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Κανανε καλη δουλιτσα με τον νεο beta driver στο tomb raider!
    Tρομερη αυξηση των επιδοσεων Λευτερη!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1920χ1080+fxaa+ultimate settings(inludes tress fx on) ..
    Συνημμένο Αρχείο 121120
    Στα ιδια settings με τον νεο beta driver +30% performance!
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  tress fx on.jpg 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  123,9 KB 
ID: 121289


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1920χ1080+fxaa+ultimate settings( tress fx off εδω)..
    Συνημμένο Αρχείο 121121
    Στα ιδια settings με το νεο driver, +50% performance
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  tress fx off.jpg 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  122,4 KB 
ID: 121290
    cpu: i7- 4790K || m/b: maximus vi extreme || ram: g.skill TridentX 16gb 2400mhz cl10 || gpu: GTX 980Τi|| cpu cooler: Custom Watercooling || hdd: Samsung 850 250GB & 2X WD 1TB Caviar Black || Psu: EVGA 1300W G2 SUPERNOVA || monitor: ASUS MG279Q 144HZ/1440P || speakers: Edifier DA5000 Pro || case: corsair 600T

  15. #30
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.020
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Εμ είδες που φώναζες?


    Αναρωτιέμαι αν θα έχει παρόμοια αύξηση και στις 570...
    PC1:12400f, 4070ti, 32GB, z690, PC2:8600k, 3060ti, 32GB, z370, PC3:2700k, GTX 1070, 16GB, P67
    PC4:4770k, RX 6600, 16GB, Z97, PC5:2500k, R9 290 X, 16GB, P67, PC6:Lenovo Thinkcentre M71E
    Spares: HD7950, HD5850, HD3870, Work PC, 13500, GTX 970, 32GB, B660
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-13, 22:04
  2. Metal Gear Solid Snake Eater or TOMB RAIDER UNDERWORLD ( PS2 )
    Από chralexo στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-12, 14:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας