Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 37
  1. #1
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εχω συμπληρωσει 2 χρονια στην εταιρια, μου ειχαν πει να επικοινωνησω με την συμπληρωση της χρονιας, τους πηρα τηλεφωνο για νεα προσφορα και η απαντηση ηταν ενα ποσο μεγαλυτερο απο αυτο που εχω ηδη. Ξερω πως η προσφορα που κανουν ειναι -40% αλλα οσο και αν επεμενα να μου δωσουν το τηλεφωνο απο το τμημα προσφορων δεν το δινουν με τιποτα για να παρω την απαντηση πως δεν υπαρχει πλεον τετοιο τηλεφωνο οποτε τους το εκλεισα.
    Η ερωτηση ειναι για να μην μπαινω στην γελοια διαδικασια να κανω αιτηση σε αλλη εταιρια και μετα να με παρουν τηλ για νεα προσφορα αν γνωριζει καποιος ποιο ειναι το περιφημο τηλεφωνο του τμηματος προσφορων. Το εκανα μια φορα περισυ ακυρωνοντας την αιτηση στην hol αλλα καταντα αστειο να πρεπει να κανω κατι τετοιο για να ξυπνησουν εκει στην wind

  2. #2
    Εγγραφή
    08-05-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    105
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Φοβάμαι ότι θα πρέπει να το ξανακάνεις. Δεν νομίζω να ασχοληθούν διαφορετικά.

  3. #3
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Ή να στείλεις ένα e-mail.

  4. #4
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    τους εστειλα ηδη πολλα μηνυματα

  5. #5
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    1.702
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Router
    Huawei dn8245v-70
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φίλε μου είναι μονόδρομος αυτή η γελοιότητα οπότε μπες στη διαδικασία και κάντη. Αφού δεν έχουν φτιάξει ένα πλάνο επιβράβευσης των παλιών πελατών και προσπαθούν να τα κονομήσουν από αυτούς που δεν ασχολούνται και είναι πάρα πολλοί, ας απασχολούν υπαλλήλους να παραλαμβάνουν και να ακυρώνουν αιτήσεις. Προσωπικά όσες φορές κι αν επιχείρησα τα 3 χρόνια που είμαι στη Wind να ζητήσω προσφορά μου έδιναν ψίχουλα και με αντιμετώπιζαν σαν ζητιάνο... Πραγματική προσφορά πήρα μόνο κάνοντας αίτηση σε άλλη εταιρία. Έμμεσα την τελευταία φορά το παραδέχτηκε και εκπρόσωπος της Wind στο τηλέφωνο. Ενδεικτικά να αναφέρω την τελευταία φορά μου είπαν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω καλύτερη προσφορά από 19,90€ για το Double Play S, όταν έκανα αίτηση σε άλλη εταιρία σε 5-6 μέρες μου το κατέβασαν στα 14€ για να παραμείνω. Φυσικά και δέχτηκα. Οπότε μην χάνεις χρόνο με τηλέφωνα και mails! Όταν συμπληρώσεις το χρόνο κάνε αίτηση για αλλού και θα έρθουν τρέχοντας με την καλύτερη δυνατή προσφορά! 90% ντροπή δική τους και 10% δική μας!!!

  6. #6
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εστειλα χθες μηνυμα στην σελιδα τους στο φεισμπουκ. Με πηραν σημερα απο το τμημα παραπονων, οποτε ισως να ειναι και αυτο μια λυση και ειπαν πως θα με παρουν εως την παρασκευη απο το τμημα προσφορων.
    Εχουμε το ιδιο πακετο οποτε ισχυει πως η τιμη ειναι στο 14,20; γιατι αυτη που μιλησα σημερα ειπε πως πρεπει να ειναι 15,70 χωρις να ειναι τελειως σιγουρη. Μαλιστα ειπε πως επρεπε απο το τμημα εξυπηρετησης αφου ζητησα να με συνδεσουν με το τμημα προσφορων να το κανουν. Δεν ξερω αν ο ενας το παιζει καλος και ο αλλος κακος ωστε να μην βρισκεις ακρη αλλα αυτη ειναι η κατασταση

  7. #7
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    1.702
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Router
    Huawei dn8245v-70
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    14,20 είναι! και δώρο router

  8. #8
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τι δωρο ρουτερ;

  9. #9
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    1.702
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Router
    Huawei dn8245v-70
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ZTE ZXV10 H108L

  10. #10
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τελικα μετα απο την συνομιλια με το τμημα παραπονων και αφου μου ειπαν οτι θα με παρουν απο το τμημα προσφορων δεχτηκα ενα τηλεφωνημα. Αλλα και παλι ηταν απο το τμημα εξυπηρετησης γιατι μολις τους ειπα να με συνδεσουν με το προσφορων μου ειπαν οτι ειναι το ιδιο πραγμα, δεν χρειαζεται κτλ. Μαλιστα ακουσα το κωμικοτραγικο πως αν και συμπληρωσα χρονο πρεπει να περιμενω αλλο ενα μηνα για να γινει προσφορα.
    Αν δεν ηταν το θεμα οτι αλλου πρεπει να πληρωσω εφαπαξ κιολας το τελος ενεργοποιησης θα την ειχα κανει σιγουρα. Πλεον επειδη το εχουν καταλαβει πως ξερω τι παιζει με τις προσφορες αμφιβαλλω αν θα μου κανουν καποια σοβαρη προταση ακομα και αφου δουν το αιτημα φορητοτητας απο αλλο παροχο για να μην εκτεθουν.

  11. #11
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Να αναφέρω και την δική μου περίπτωση που ίσως να έχει καποιο ενδιαφέρον. Με τη λήξη του ετήσιου συμβολαίου με τη Wind (Double Play Medium) ζήτησα απο το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών να ανανεώσω για άλλο ένα χρόνο στο Double Play Small. Μου είπαν οτι γίνεται αλλά θα με χρέωναν με ένα χαράτσι 10 ευρώ λόγω υποβάθμισης πακέτου. Οταν τους ζήτησα να μην μου χρεώσουν τα 10 ευρώ αφού ανανεώνα τη δέσμευση μου με την εταιρία μου είπαν οτι δεν γίνεται.

    Ετσι κι εγώ έκανα αίτηση στη HOL. Οταν μετά απο 3 μέρες η HOL τους ζήτησε τη γραμμή με πήραν τηλέφωνο και μου έκαναν την εξής προσφορά για το Double Play Medium (απεριοριστα αστικά υπεραστικά + 45 λεπτά κινητά + adsl 24 mb) 20 ευρώ το μήνα τελική τιμή!!!

    Δηλαδή εκεί που δεν ήθελαν να μου χαρισουν 10 ευρώ τώρα μου δίνουν τιμή 20 ευρώ για το ίδιο πακέτο που είχα με 25 ευρώ τον προηγούμενο χρονο. Δηλαδή μια έκπτωση 40% αφού μετά τη λήξη της δέσμευσης συμβολαίου το συγκεκριμένο πακέτο το χρεώνουν 34 ευρώ.

    Γι αυτό μην διστάζετε να κάνετε αίτηση σε άλλη εταιρία αμα σας τα μασάνε. ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ οτι θα σας κάνουν καλύτερη προσφορά μόλις λάβουν το αίτημα απο τον άλλο πάροχο να τους παραδώσει τη γραμμή.

  12. #12
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    884
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να αναφέρω και την δική μου περίπτωση που ίσως να έχει καποιο ενδιαφέρον. Με τη λήξη του ετήσιου συμβολαίου με τη Wind (Double Play Medium) ζήτησα απο το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών να ανανεώσω για άλλο ένα χρόνο στο Double Play Small. Μου είπαν οτι γίνεται αλλά θα με χρέωναν με ένα χαράτσι 10 ευρώ λόγω υποβάθμισης πακέτου. Οταν τους ζήτησα να μην μου χρεώσουν τα 10 ευρώ αφού ανανεώνα τη δέσμευση μου με την εταιρία μου είπαν οτι δεν γίνεται.

    Ετσι κι εγώ έκανα αίτηση στη HOL. Οταν μετά απο 3 μέρες η HOL τους ζήτησε τη γραμμή με πήραν τηλέφωνο και μου έκαναν την εξής προσφορά για το Double Play Medium (απεριοριστα αστικά υπεραστικά + 45 λεπτά κινητά + adsl 24 mb) 20 ευρώ το μήνα τελική τιμή!!!

    Δηλαδή εκεί που δεν ήθελαν να μου χαρισουν 10 ευρώ τώρα μου δίνουν τιμή 20 ευρώ για το ίδιο πακέτο που είχα με 25 ευρώ τον προηγούμενο χρονο. Δηλαδή μια έκπτωση 40% αφού μετά τη λήξη της δέσμευσης συμβολαίου το συγκεκριμένο πακέτο το χρεώνουν 34 ευρώ.

    Γι αυτό μην διστάζετε να κάνετε αίτηση σε άλλη εταιρία αμα σας τα μασάνε. ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ οτι θα σας κάνουν καλύτερη προσφορά μόλις λάβουν το αίτημα απο τον άλλο πάροχο να τους παραδώσει τη γραμμή.
    τι ακριβως πρεπει να κανεις για την αιτηση φορητοτητας?

  13. #13
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αίτηση σε άλλο πάροχο. Η φορητότητα θα τους πάει από τον άλλο πάροχο.

  14. #14
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    884
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport smart
    σημερα πηρα τηλεφωνο στο οτε και εκανα αιτηση φορητοτητας. μου ειπαν οτι κατεγραψαν το αιτημα και μου εστειλαν μια φορμα αιτησης να την στειλω πισω με φωτο ταυτοτητας. μου ειπαν οτι η αιτηση θα προχωρησει αφου στειλω τα παραπανω. αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι ο οτε παιρνει τηλεφωνο στην wind αφου στειλω τα παραπανω και η wind μετα με παιρνει για προσφορα? η δεν χρειαζεται καν να στειλω την αιτηση αλλα ο οτε παιρνει την wind υστερα παο την τηλεφωνικη επικοινωνια και καταγραφη σε αιτηση καποιων στοιχειων? να στειλω τα χαρτια που μου ζητησαν η οχι? γιατι σκοπος ειναι να παρω αρχικα καλυτερη προσφορα απο την wind στο πακετο douple play medium + 45 σε κινητα που πληρωνα 28.30 και τωρα μου κανουν την ιδια προσφορα χωρις τα κινητα. αλλιως αν δεν μου κανουν καλη προσφορα εστω και την ιδια την κάααααααααανω.

  15. #15
    Εγγραφή
    17-03-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    318
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Ειναι απλα τα πραγματα, δεν υπαρχει τμημα προσφορων. Με την ληξη του ετους η εξυπηρετηση πελατων μπορει να δωσει καποια εκπτωση αλλα οχι στα επιπεδα αυτου που παιρνει καποιος νεοεισερχομενος.
    Απο την αλλη εχουν τμημα ακυρωσεων και αυτοι ειναι που καλουν και δινουν μεγαλυτερες προσφορες. Κατα κανονα δεν βρισκεται στον ιδιο χωρο με την εξυπηρετηση πελατων και δεν εχουν επικοινωνια τα τμηματα, εξου και το μπαχαλο που παρατηρηται.
    Σε οσα ειπωθηκαν με τους προλαλησαντες θα συμφωνησω πως ειναι μονοδρομος αν θες να παρεις την καλυτερη δυνατη εκπτωση , πρεπει να κανεις αιτηση φορητοτητας. Δυστηχως αυτη ειναι η ελληνικη πραγματικοτητα απο οσο γνωριζω με ολους τους ISP και δεν νομιζω να αλλαξει συντομα...
    Resistance is futile, you will be assimilated. Your technological distinctiveness will be added to our own.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-13, 01:27
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-13, 03:03
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-12, 03:13
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-12, 04:33
  5. τμήμα προσφορών της Forthnet
    Από rookie_t στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-12, 13:36

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας