Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    22-04-2012
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημερα παιδια. Ψαχνω ενα συστημα παρακολουθησης για το μαγαζι μου. Απο αυτα που διαβασα γενικως κατεληξα στο οτι καλο θα ηταν να παρω ενα καλο καταγραφικο κυριως και καμερες απλες. Θελω μια καμερα για τον εξωτερικο χωρο και τρεις για τον εσωτερικο. Ποιες ειναι οι καλες μαρκες στα καταγραφικα? Εχω βρει δυο προσφορες :http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.991732 και http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.601988
    Την kguard γενικα εχω δει οτι την προτεινουν. Για την vandsec δεν εχω διαβασει καμια κριτικη. Ειναι καλη? Επισης ο emimikos δουλευει πολυ με καταγραφικα της avtech που ουτε αυτα ξερω αν ειναι καλα!!
    Και τελος ποιες απο τις παραπανω δυο ειναι οι καλυτερες καμερες? Γενικα το ποιο σημαντικο σε μια καμερα ειναι οι γραμμες? Ευχαριστω προκαταβολικα!!

  2. #2
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    χαλανδρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    σερνεται
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    δε ξερω
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gladi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα παιδια. Ψαχνω ενα συστημα παρακολουθησης για το μαγαζι μου. Απο αυτα που διαβασα γενικως κατεληξα στο οτι καλο θα ηταν να παρω ενα καλο καταγραφικο κυριως και καμερες απλες. Θελω μια καμερα για τον εξωτερικο χωρο και τρεις για τον εσωτερικο. Ποιες ειναι οι καλες μαρκες στα καταγραφικα? Εχω βρει δυο προσφορες :http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.991732 και http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.601988
    Την kguard γενικα εχω δει οτι την προτεινουν. Για την vandsec δεν εχω διαβασει καμια κριτικη. Ειναι καλη? Επισης ο emimikos δουλευει πολυ με καταγραφικα της avtech που ουτε αυτα ξερω αν ειναι καλα!!
    Και τελος ποιες απο τις παραπανω δυο ειναι οι καλυτερες καμερες? Γενικα το ποιο σημαντικο σε μια καμερα ειναι οι γραμμες? Ευχαριστω προκαταβολικα!!
    Σαφως περισσοτερες γραμμες αναλυσης σημαινει ανωτερη εικονα οποτε η πρωτη περιπτωση φαινεται καλυτερη και με περισσοτερες δυνατοτητες.
    Την εικονα ομως δε την κανει το καταγραφικο, αλλα η καμερα.
    Τι να κανεις πχ το super καταγραφικο αν η καμερα ειναι 350 γραμμων και ασπρομαυρη;
    Απ την αλλη τι να κανεις τη super καμερα οταν το καταγραφικο εχει περιορισμο στην ταυτοχρονη αναλυση εγγραφης απο 2 ή παραπανω καμερες;
    Μπορεις να βρεις για τη δουλεια που θελεις καταγραφικο με 110-130 ευρω. Σε αυτο το budget βρισκεις 4αρι δικτυακο με καταγραφη ανιχνευσης κινησης και full D1 αναλυση στο 1 καναλι και HD1 στα υπολοιπα. Πιστεψε με, δε χρειαζεται περισσοτερο. Ειναι αρκετο για αποστασεις 5-8 μετρων να μπορεις να αναγνωριζεις προσωπα. Τουλαχιστον σε εσωτερικο χωρο οπου τα περιβαλλοντα αντικειμενα βρισκονται σε σχετικη ακινησια και ο φωτισμος μπορει να ειναι σταθερος.
    Σε εξωτερικους που μεταβαλλονται φυλλα, δεντρα, σκιες, φωτισμος συνεχως αλλαζει η κατασταση.
    Οι καμερες ξεκινουν απο 30 για να παρεις μια της πλακας και ανεβαινοντας λιγο (60-70 η μια) βρισκεις αξιοπρεπεις λυσεις με δικο τους χειριστηριακι για ρυθμισεις περισσοτερης ακριβειας για εξωτερικο χωρο οπου μπορουν να τις τυφλωνουν φωτα/λαμψεις/εντονη αντηλια κλπ.
    Οι καμερες θελεις να ειναι bullet ή dome; Διοτι στις δυο περιπτωσεις βλεπω bullet. Δε χρησιμοποιω εσωτερικες και διαλεξα 3 μετριες bullet(520 γραμμων) για τον περιβαλλοντα χωρο και 1 υψηλης αναλυσης(700 γραμμες) παλι bullet για την εισοδο. Ζωτικης σημασιας ειναι το θεμα καλωδιωσης, να μπορεσεις να αποφυγεις το φαινομενο ground loop το οποιο δινει κυλιομενες μπαρες στην εικονα σου. Δυστυχως και αυτο το επαθα
    less than 20Hz
    -2dB right 0dB left

  3. #3
    Εγγραφή
    22-04-2012
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Βρισκω διαφορα καταγραφικα απλα δεν ξερω καθολου απο μαρκες. Βασικα ολα που βρισκω ειναι κινεζικα η απο ταιβαν κτλ. Αν ξερεις απο μαρκες μπορεις να μου πεις κανα 2 αξιοπιστες? Αυτες που βρηκα και μου αρεσαν ειναι η hikvision, eonboom, avtech, vandsec και kguard.
    To "full D1 αναλυση στο 1 καναλι και HD1" τι ακριβως σημαινει? καμερες ψαχνω bullet. To φαινομενο ground loop δεν το ξερω. Η καλωδιωση εχει γινει ηδη απο ηλεκτρολογο. Τι πρεπει να προσεξω δηλ για να μην εχω κυλιομενες μπαρες?
    Ευχαριστω πολυ και παλι...

  4. #4
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    χαλανδρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    σερνεται
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    δε ξερω
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gladi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Βρισκω διαφορα καταγραφικα απλα δεν ξερω καθολου απο μαρκες. Βασικα ολα που βρισκω ειναι κινεζικα η απο ταιβαν κτλ. Αν ξερεις απο μαρκες μπορεις να μου πεις κανα 2 αξιοπιστες? Αυτες που βρηκα και μου αρεσαν ειναι η hikvision, eonboom, avtech, vandsec και kguard.
    To "full D1 αναλυση στο 1 καναλι και HD1" τι ακριβως σημαινει? καμερες ψαχνω bullet. To φαινομενο ground loop δεν το ξερω. Η καλωδιωση εχει γινει ηδη απο ηλεκτρολογο. Τι πρεπει να προσεξω δηλ για να μην εχω κυλιομενες μπαρες?
    Ευχαριστω πολυ και παλι...
    Τα hikvision ειναι καλα εργαλεια, οτιδηποτε ομως αγορασεις σε αυτο το ευρος, κινεζικο θα ειναι και οχι πολυ δυσκολο στο στησιμο και χειρισμο του.
    To D1 ειναι αναλυση 720X480 και το HD1 720X240. Τα φτηνιαρικα καταγραφικα γραφουν 1 D1 & τα υπολοιπα καναλια σε HD1. Ανεβαινοντας σιγα σιγα σε κοστος θα βρεις μηχανημα να εχει 4x realtime D1 recording.
    Για να μην εχεις μπαρες στην οθονη σου, πρεπει να αποφυγεις καλωδιωση κοντα σε ισχυρα ρευματα καθως και τις πολυ μεγαλες αποστασεις(=απωλειες). Και τυχη βεβαια διοτι εγω παροτι δοκιμασα σχεδον τα παντα, στη μια καμερα δεν καταφερα να εξαλειψω το φαινομενο εντελως.
    less than 20Hz
    -2dB right 0dB left

  5. #5
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Καλησπέρα σε όλους

    Εμπειρία hikvision 100% θετική είναι εργαλείο .. σοβαρό όχι αστεία !

    Έχω το 4500 στο κινητό ...υπάρχει εφαρμογή για υπολογιστή αντίστοιχη ? Θέλω πολλές φορές να το βλέπω από το PC μου και τρέχω στο κινητό ...

    ευχαριστώ για το help ... είναι εργαλείο !

  6. #6
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    The gr81 .

  7. #7
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks .... μια χαρά δουλεύει τέλειοοοοοοο

  8. #8
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks .... μια χαρά δουλεύει τέλειοοοοοοο


    Απο οτι ειδες... μπορεις ακομα και remote configuration να κανεις.
    The gr81 .

  9. #9
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων


    Απο οτι ειδες... μπορεις ακομα και remote configuration να κανεις.
    ναι ναι .. είναι άψογο ! Είναι από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει !

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-17, 20:45
  2. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-13, 19:02
  3. Καμερες ασφαλειας με pc και κινητο
    Από manassis στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-13, 20:06
  4. καμερες
    Από karas13 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 00:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας