Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 49
  1. #31
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheAccountant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως ειπώθηκε, θέλουν απλά fart apps...
    Βασικά θέλουν απλά να μπορούν να πουν ότι έχουν τόσες χιλιάδες εφαρμογές. Το παιχνίδι των εντυπώσεων τους ενδιαφέρει.

  2. #32
    Εγγραφή
    18-06-2010
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    141
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheAccountant Εμφάνιση μηνυμάτων
    με πέθανες..... χαχαχχαχαχαχαχ


    Τα σχόλια του συμφορουμίτη μας, είναι σχόλια άγνοιας στην καλύτερη...

    Απο εκει και πέρα, τα 100 δολλάρια δεν ειναι κινητρο για κανένα σοβαρό developer, για καμιά σοβαρή εφαρμογή. Οπως ειπώθηκε, θέλουν απλά fart apps...
    Ακομα 1 δεν εχει πει σοβαρα, φιλε steverman το android υπερισχυει εναντι του windows mobile γι αυτο και γι αυτο το λογο. Περιμενω ποσο ακομα θα τρολαρετε. Αλλα ναι αν πηγα να βγαλω σκαρτα τα τηλεφωνα που πληρωσατε ενα σκασμο λεφτα γινομαι κακος.

  3. #33
    Εγγραφή
    07-03-2007
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    DSLAM
    Net One - ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Steverman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομα 1 δεν εχει πει σοβαρα, φιλε steverman το android υπερισχυει εναντι του windows mobile γι αυτο και γι αυτο το λογο. Περιμενω ποσο ακομα θα τρολαρετε. Αλλα ναι αν πηγα να βγαλω σκαρτα τα τηλεφωνα που πληρωσατε ενα σκασμο λεφτα γινομαι κακος.
    Τα τηλεφωνα να τα βγαλεις σκαρτα.
    Το οτι προσβαλεις το 70% του forum, δεν νομιζω πως ειναι σωστο. Και λιγα σου λενε τα παιδια.
    Αντε τωρα να τρεξεις τα τοπογραφικα σου προγραμματα στα windows phone......!
    Και αυτα στα λεει καποιος που βγαζει χρηματα απο windows development.

  4. #34
    Εγγραφή
    18-06-2010
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    141
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexnir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα τηλεφωνα να τα βγαλεις σκαρτα.
    Το οτι προσβαλεις το 70% του forum, δεν νομιζω πως ειναι σωστο. Και λιγα σου λενε τα παιδια.
    Αντε τωρα να τρεξεις τα τοπογραφικα σου προγραμματα στα windows phone......!
    Και αυτα στα λεει καποιος που βγαζει χρηματα απο windows development.
    Θελω πραγματικα να μου πεις που και ποιος προσβλήθηκε κ με ποια ατάκα. Παρεξηγηθηκατε ολοι με το οτι ειναι για κοριτσακια??Αν ελεγα δηλαδη οτι το android ειναι για απλες εφαρμογες τοτε θα λεγατε ναι σωστα τα λες. Να ηταν δικο σας δημιουργημα να μην μιλησω ετσι. Αν τωρα το αγαπατε σαν να ηταν δικο σας, οκ σας ζηταω συγγνωμη.

    Παντως εγω οταν ποσταρω, ειτε ποσταρω με χιουμορ (να γελαμε κ λιγο) ειτε ποσταρω οταν μπορω να προσφερω γνώση.

    alexnir και παρολο που βγαζεις λεφτα με windows κραζεις windows και ειρωνευεσαι και εσυ, γιατι αφου εισαι γνωστης δεν βγαζεις καμια εφαρμογη για android να γεμισεις χρημα?

  5. #35
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Πολύ κακόγουστο χιούμορ διαθέτεις φίλε μου. Btw, το ελεύθερο λογισμικό ανήκει σε όλους.

  6. #36
    Εγγραφή
    18-06-2010
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    141
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ κακόγουστο χιούμορ διαθέτεις φίλε μου. Btw, το ελεύθερο λογισμικό ανήκει σε όλους.
    Sorry φιλε το χιουμορ μου μονο κακογουστο δεν ειναι. Προφανως ολοι περνατε τα ζορια σας, δεν θα την πληρωσω εγω. Γεια σας

  7. #37
    Εγγραφή
    07-03-2007
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    DSLAM
    Net One - ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ
    Δεν ειρωνευομαι.
    Αλλα το γεγονος πως τα τελευταια 2 χρονια τα εχει σκατωσει η μικροκαλακη, ειναι γεγονος.
    Απο το κραξιμο για windows 8 μεχρι και το οτι πουλησε συσκευες windows phone που δεν αναβαθμιζει (απο 7.5, 7.8 δεν πας επισημα σε windows phone 8 αλλα πρεπει να αγορασεις νεα συσκευη).
    Ειναι λαθος κινησεις, λαθος στρατηγικη πες το οπως θελεις.
    Απο την αλλη εσυ στηριζεις (συμφωνα με τα λεγομενα σου) τις εταιριες που φτιανουν εμπορικα προγραμματα και σου δινουν συνεχη υποστηριξη σε αυτα (για αυτο και τα πληρωνεις).
    Για τις εταιριες λοιπον παραγωγης λογισμικου, μαζι σου ειμαι και καλα κανεις και τις στηριζεις.
    Αλλα για την μικρομαλακη, οχι. Καμια υποστηριξη σε μια ανυπαρκτη στρατηγικη.
    Οταν μπορεσει να διαχωρισει τα περιβαλλοντα (phone, tablet, pc) και τα κανει μεταξυ τους ευκολα διαχειρησιμα και φτιαξει την σωστη αλληλεπιδραση, τοτε θα μπορεσει να εχει και παλι την στηριξη μου.
    Μεχρι τοτε, παει να κανει τα λαθη της apple και κανενας δεν προκειται να βγει κερδισμενος απο αυτο(μιλαω για τους καταναλωτες).

  8. #38
    Εγγραφή
    18-06-2010
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    141
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved
    Τωρα μπορουμε να μιλησουμε μεγαλε μου,

    Συμφωνω απόλυτα μαζι σου και αυτο αναφερω στο αρχικο μου ποστ (microsoft κανε αυτο που ξερεις...) και γι αυτο το λογο δεν εχω αγορασει νεο windows phone αλλα ειμαι με ενα αρχαιο στα 200mhz και windows mobile 6.1 custom cooked το οποιο ομως κανει την δουλεια του. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι καλα ή κακα εμπορικες εφαργμογες δεν υπάρχουν σε android. Τωρα να δωσω 500 ευρω να παρω μια συσκευη για να ελεγχω το mail μου το βρισκω οτι ειναι πολυ ακριβο. Θα ήθελα να εχω την δυνατοτητα να εγκαταστήσω και κάτι παραπανω να κανει αποσβεση η επενδυση μου. Είναι θέμα να νιωθω οτι εχω την δυνατοτητα. Και ναι η μικρομαλακη κανει λαθη, απανωτα εδω και 2 χρονια.

    Τελος παντων προφανως το βλεπω απο μια οπτικη πλευρα που διαφωνει με την πλειοψηφια του φορουμ. Πιστευα παντως οτι η πολυφωνια (επαγγελματια, προγραμματιστη, απλου καταναλωτη, ψαγμενου καταναλωτη, κοριτσιου, αγοριου, νερντ κλπ) ειναι θεμιτή σε ένα φορουμ για την ανταλλαγη γνωσεων. Αν ειναι ολοι να συμφωνουμε με μια γραμμη και να βριζουμε οποιον λεει κατι διαφορετικο, σωστο λαθος δεν εχει σημασια, μονο με ειρωνειες και παρεξηγήσεις δεν υπαρχει λογος να διαβαζει καποιος το φορουμ. Ουτε επισης μου αρεσει να βλεπω ποστ που δεν λενε τιποτα, να συμφωνουν απλα με τον τιτλο του θεματος και να πρεπει να παω στην σελιδα 3-4 για να διαβασω μια γνωμη που ειναι σοβαρη. Αυτα, τα εβγαλα απο μεσα μου και ηρεμησα (χιουμορακι για να μην παρεξηγηθω παλι)!!!

  9. #39
    Εγγραφή
    02-12-2007
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tzitziloni Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε Visual Studio 2012 με ο,τι αυτο συνεπάγεται (c#,vb.net κλπ). Αλλά για να πας απο τον emulator στο store χρειάζεταινα αγοράσεις developer's license. OMG τώρα που το σκέφτομαι, το license στοιχίζει.
    και πόσο κάνει το license;
    Spoiler:
    μη μου πεις 100$..

  10. #40
    Εγγραφή
    01-01-2008
    Περιοχή
    3rd Rock from the Sun
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    551
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Path Level
    Fastpath
    "Developer licenses are free, and you can get as many as you need if you already have a Microsoft account. By default, developer licenses that you acquire by using a Microsoft account must be renewed every 30 days. You don’t need a Store account to get a developer license, but there might be advantages to having this kind of account. For example, you qualify for a 90-day developer license if you have a Windows Store account."
    Get a developer license (Windows Store apps)

  11. #41
    Εγγραφή
    19-03-2011
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    572
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10383/979
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Netgear DGND3700v2
    SNR / Attn
    5.1(dB) / 30.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πάντως δεν το κάνει ακριβώς για να ανταγωνιστεί το android. Τα win8 είναι λειτουργικό για tablets, και όχι για desktops. Χρειάζεται apps, και λιγότερο desktop software με τη σημερινή έννοια. Ελπίζω να πάει κατά διαόλου, και τα επόμενα windows να μην είναι σαν τα 8, γιατί είναι πάρα πολύ αντιπαραγωγικά.

  12. #42
    Εγγραφή
    05-01-2007
    Μηνύματα
    538
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Steverman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο μεγάλε να αρκεστείς και εσύ στα όσα ελάχιστα κάνεις. το ποστ σου έδειξε το ποιος εισαι. ένα εμαιλ λιγο facebook και το αγορι μου... το θέμα είναι σε τεχνολογικό φόρουμ να διαβάζουμε απόψεις σοβαρές και να κερδίζουμε γνωση και όχι να ποσταρουμε απλά και μόνο για να ανεβαίνει το rank μας και ναι συμμετέχουμε σε διαγωνισμούς.
    Ε ρε κατι τυποι που κυκλοφορούν στα interwebs.

  13. #43
    Εγγραφή
    03-03-2012
    Μηνύματα
    677
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    και πόσο κάνει το license;
    Spoiler:
    μη μου πεις 100$..


    αρχικά κόστιζε ... $99

    μετά το κατέβασαν στα $8

    τώρα είναι δωρεάν (νομιζω) ... αλλά για πόσο; ....

    --

    τον @steverman γιατι τον βαρατε; δεν ειπε οτι εσεις ειστε κοριτσακια ή γκεουλες ή οτιδηποτε τετοιο... ειπε οτι το android δεν ειναι (ακομα) business oriented. εδω που τα λεμε, καθε γκομενιτσα εχει αντροιντ των 700 ευρω για να κανει τσατ! ε, δικιο εχει ρε παιδια, ακριβο το σπορ. και 2ον, αν και η κουτση μαρια εχει το κινητο που εχετε και εσεις οι geeks τότε τι geeks είστε;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tzitziloni : 21-03-13 στις 23:12.

  14. #44
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Βασικά έχουμε ένα λειτουργικό βασισμένο στο linux kernel και ένα λειτουργικό βασισμένο στο «kernel» της microsoft. Από πότε οι μπλε οθόνες έγιναν σύμβολο ανδρισμού ή έστω geek-ασμού;
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  15. #45
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Ποτέ δεν περίμενα ότι αγοράζοντας android κινητό θα έρθω σε επαφή με τη θηλυκή μου πλευρά. Και να πεις κοριτσάκι, 32 είμαι άρα μεγαλοκοπέλα, δεν περνάει άλλο η μπογιά μου

    Spoiler:
    Το ότι κάποιος θεωρεί ότι η μέση κοπελίτσα έχει S3 και όχι iPhone μάλλον δείχνει ότι γυναίκες βλέπει σε καμιά ζωγραφιά ή βίντεο. Καρφώνεστε


    Πάμε λίγο σοβαρά τώρα.
    Στο θέμα του business orientated αν μιλάμε για προγράμματα που τρέχουν σε Windows εδώ και χρόνια και είναι και προγράμματα που δεν ανανεώνονται συχνά τότε λογικό να έχουν mobile εκδόσεις για Windows mobile 6.5 και τα συναφή γιατί απλά τότε δεν υπήρχε καν android μόνο win mobile, άντε και blackberry. Και τα 2 απευθυνόταν σε επαγγελματίες (με ανάλογο κόστος και πάγια τρελά κάθε μήνα). Πλέον τα smartphone (ελέω Apple) έχουν γίνει κοινό κτήμα. Τι περιμένατε να φτιάξει κάποιος λειτουργικό μόνο για επαγγελματίες; Ναι βέβαια τα λεφτά των δισεκατομμυρίων πιθανών πελατών που δεν είναι επαγγελματίες βρωμάνε. Είστε φτιαγμένοι για business orientated καταστάσεις λέμε.

    Ήδη τώρα αλλά περισσότερο στο μέλλον αυτά τα προγράμματα θα υποστηρίζουν διάφορα λειτουργικά με πρώτο το android αφού έχει το μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς στα smartphone. Χαρακτηριστικά στη δουλειά έχουν πρόγραμμα client για κάμερες που στην προηγούμενη έκδοση του server software μπορούσες μόνο σε win mobile να έχεις client κινητού. Στην τελευταία του κανονικά και με το νόμο android.

    Τώρα αν επειδή το android το φοράνε τόσες συσκευές που κάποιες προωθούνται για χρήση facebook, twitter και μουσικούλα, κάποιοι νομίζετε ότι όλο το οικοσύστημα android είναι φρου φρου κι αρώματα τι να πω. Αυτό που κακώς αποδίδεται στον Einstein για την ηλιθιότητα και το σύμπαν ταιριάζει.

    Άντε νιανια το κάναμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rebel Scum : 22-03-13 στις 00:40.


Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-13, 04:44
  2. windows 8 η windows 7 ?
    Από PANOS196 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-12, 22:25
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-12, 10:25
  4. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-12, 01:19
  5. Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-12, 12:48

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας