Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    31-01-2003
    Περιοχή
    Καβρός Δ. Αποκόρωνα Χανίων
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΠΙΣΚΟΠΗ
    Router
    tp-link td-w8980
    SNR / Attn
    (dB) / 51(dB)
    Τον Σεπτέμβριο είχε η ACN μια προσφορά οτι αν πάρει επάνω της την γραμμή του ΟΤΕ θα μπορούσε ο συνδρομητής να αποφύγει και την εγκατάσταση και να πάρει το US ROBOTICS που είχε
    60 Ευρώ σε αντίθεση με όλα τα άλλα modem της αγοράς που τότε είχαν 150+ ευρώ. Μόνη προυπόθεση για να διακοπεί η συνδρομή ήταν η 2μηνη ειδοποίηση.
    Επειδή λοιπόν εγω φεύγω για διακοπές το καλοκαίρι τους πήρα τηλέφωνο ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΣΧΑ και μιας και είμαι πλήρως ικανοποιημένος απο τις ταχύτητες τους είπα θέλω να κρατήσω την γραμμή απλα επειδή ΔΕΝ θα είμαι σπίτι να πληρώνω σε εσάς μόνο τα πάγεια του ΟΤΕ.
    Δέν το δέχτηκαν και αναγκάστηκα να τους ζητήσω διακοπή. Η κοπέλα στο τηλέφωνο πρόθυμη να με εξυπηρετήσει , της ζήτησα λοιπόν ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ για να διακόψω την σύνδεση μου μου απαντάει "τίποτα απολύτως , το έχω σημειώσει και θα σας την διακόψουμε" . Έμεινα λοιπόν και εγώ με την ιδέα οτι θα διακοπεί.
    ΑΜ ΔΕ!
    Μετά το πάσχα είχαμε κάποια μικροπροβλήματα με την σύνδεση και έτσι ανγκάστηκα να πάρω την ΑCΝ πάλι. Ανάμεσα στα άλλα ο θεός το έκανε και ανέφερα οτι , εξακολουθώ να θέλω διακοπή στο τέλος Ιουνίου που λήγει η συνδρομή μου.
    Η κοπέλα μου είπε οτι δεν αναφέρεται τίποτα στην καρτέλα πελάτη μου , μου ζήτησε να της στείλω με fax την αίτηση διακοπής και να πληρώσω ενα μήνα παραπάνω. Φυσικά αντέδρασα , έστειλα μεν την αίτηση διακοπής αλλα αφού ανέφερα οτι δεν πληρώνω και οτι αν δεν τα βρούμε υπάρχει και ο συνήγορος του καταναλωτή δεν είπε τίποτα.
    ΠΑΛΙ νόμιζα λανθασμένα γιατι με πήραν εχτές το πρωί να ανανεώσω την συνδρομή μου , τους λέω οτι θα την διακόψω και μου λένε οτι δεν υπάρχει τέτοια αίτηση και να στείλω πάλι FAX.
    κρίμα διότι ήμουν 100% ικανοποιημένος τόσους μήνες...

  2. #2
    Εγγραφή
    31-01-2003
    Περιοχή
    Καβρός Δ. Αποκόρωνα Χανίων
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΠΙΣΚΟΠΗ
    Router
    tp-link td-w8980
    SNR / Attn
    (dB) / 51(dB)
    παιδιά τι να πώ.. λες και ( γιατί όχι βέβαια) διαβάζουν το forum . Μόλις τώρα με πήραν τηλ. και το θέμα έληξε..

  3. #3
    Εγγραφή
    07-09-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ZTE ZXDSL 931VII
    SNR / Attn
    31(dB) / 0(dB)
    Sorry που γελάω, αλλά έπαθες το αντίθετο από εμένα. Εγώ αποφάσισα να κόψω την ACN χονδρικής αρχές Μαρτίου γιατί ήθελα να μπορώ να αλλάζω άνετα ISP. Μου ζήτησαν να τους στείλω ένα e-mail. Τους το στέλνω λοιπόν. Στο μεταξύ ανακαλύπτω ότι γίνεται χαμός με τη διαθεσιμότητα του ΟΤΕ και ότι αν την κόψω θα μείνω για αρκετό καιρό χωρίς ADSL. Οπότε αρχές Απριλίου ζητάω να ακυρωθεί η αίτηση διακοπής. Μου λένε προφορικά ότι θα ακυρωθεί. Ρωτάω συγκεκριμένα μήπως χρειάζεται κάποια έγγραφη αίτηση και με διαβεβαιώνουν ότι δεν χρειάζεται και θα το κανονίσουν.
    Τελικά 25 Μαΐου κόβεται το ADSL. Εμένα δεν πήγε το μυαλό μου εκεί, οπότε παίρνω στην ACN και δηλώνω πρόβλημα. Για να καταλάβετε οργάνωση αντί να μου πουν αμέσως ότι διακόπηκε λόγω της αίτησης μου, δέχονται κανονικά την βλάβη και την προωθούν στον ΟΤΕ, ο οποίος ούτε αυτός δεν καταλαβαίνει ότι έχει κοπεί, αλλά το εξετάζει κανονικά ως βλάβη. Στέλνει και συνεργείο στον κατανεμητή και μετά στο DSLAM, το οποίο διαπιστώνει ότι η γραμμή έχει κοπεί. Τελικά μετά από όλα αυτά η ACN διαπιστώνει ότι η αίτηση διακοπής δεν είχε ακυρωθεί πότε και ρίχνει το φταίξιμο σε μένα που δεν το είχα ζητήσει εγγράφως. Ο ΟΤΕ συνεχίζει να ψάχνει την βλάβη, κ.λ.π.
    Για να μην τα πολυλογώ 15 Ιουνίου είχα τελικά ADSL στο όνομα μου, από τον ΟΤΕ, ο οποίος μετά την αρχική σύγχυση του, πως μπορεί κάποιος που έχει ADSL να ξαναζητάει, δούλεψε αρκετά γρήγορα.

  4. #4
    Το avatar του μέλους elias24
    elias24 Guest
    Εγω είχα κάνει αίτηση διακοπής με fax στις 24/2, με πήραν για επιβεβαίωση στις 26/2 και μου είπαν ότι σε 2 μήνες ακριβώς (26/4)απο τότε θα διακόπτονταν. Πλήρωσα λοιπόν τους 2 μήνες ακόμα μήνες κανονικά, μου επιβεβαίωσαν ότι δεν τους οφείλω τίποτα άλλο, αλλά η σύνδεση τελικά διακόπηκε 1 μήνα αργότερα, στις 26/5. Τόσο το ΑΡΥΣ, όσο και η dynamic 384 ADSL σύνδεση λειτουργούσαν μέχρι τις 26/5. Απλά δεν με άφηναν να κάνω χρήση e-mail, σελίδες χρηστών, ή να συνδεθώ με αυτό το username με dial-up.

    Εμένα δε με χάλασε καθόλου η περίοδος χάριτος πάντως, διότι με την έλλειψη διαθεσιμότητας του ΟΤΕ θα είμουν χωρις DSL για πολύ καιρό τώρα. Προφανώς, τώρα που βλέπω ότι ο Chrispen διέκοψε 25/5, η ACN έπρεπε να περιμένει ως τότε για να διακόψει τις αιτήσεις αυτές και μιας και ούτως ή άλλως θα μου είχαν το ΑΡΥΣ ανοιχτό, μπορεί να μου αφήσανε χαριστηκά το user account μέχρι να κοπεί και το ΑΡΥΣ

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-08, 19:42
  2. Απαράδεκτη και μαφιόζικη συμπεριφορά του Κράτους
    Από kerkiss στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-08, 18:11
  3. Απαράδεκτη συμπεριφορά oteshop
    Από mourgos στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-07, 14:21
  4. e-shop.gr: Απαράδεκτη συμπεριφορά
    Από Cafeeine στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-07, 22:12
  5. Vivodi και απαραδεκτή συμπεριφορά
    Από krals στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 138
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-05, 22:35

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας