Σελ. 19 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 271-285 από 353
  1. #271
    Εγγραφή
    28-10-2009
    Μηνύματα
    1.868
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219.995/21.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus+RT AX 82U
    SNR / Attn
    14(dB) / 28,5(dB)
    Όταν λέω οτι κάποιοι μιλάνε σαν robot.εγώ είχα 6snr κ fastpath στην wind κανονικά

  2. #272
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    http://www.wind.gr/gr/wind/upostirix...os-exoplismos/ εδώ ανέβασαν και firmware για το ΖΤΕ δεν ξέρω αν είναι το παλιά η καινούργια έκδοση.
    Eπιτελους VDSL

  3. #273
    Εγγραφή
    12-03-2009
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    657
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1020 / 16184
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://www.wind.gr/gr/wind/upostirix...os-exoplismos/ εδώ ανέβασαν και firmware για το ΖΤΕ δεν ξέρω αν είναι το παλιά η καινούργια έκδοση.
    Το δοκίμασε κανείς να μας πεί εντυπώσεις ;;;;;
    Δες τι κατασκευή μπορεί να κάνει ο άλλος για free internet

  4. #274
    Εγγραφή
    26-04-2013
    Περιοχή
    ΦΛΩΡΙΝΑ
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Το ειχα γραψει και ενα μηνα πριν. (#223)

    Στο site της wind εχουν βαλει μια Αναβάθμιση Λογισμικού (PSTN) http://www.wind.gr/gr/wind/upostirix...os-exoplismos/ που εμπεριεχει ενα zip αρχειο H108L_Annex A_201402 το οποιο εχει μεσα ενα αρχειο με ονομα ras. Εχει κανει κανεις την αναβαθμιση? Εγω δεν εχω βγαλει ακρη, ουτε και η Wind εχει οδηγιες καπου για το πως γινεται το update. Αν καποιος ξερει και μπορει να βοηθησει ας γραψει εδω το πως γινεται.

    Εξακολουθω και σημερα να μην εχω βγαλει ακρη για το πως γινεται η αναβαθμιση.

  5. #275
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.214
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Τιποτα δεν άλλαξε με την αναβάθμιση. Αν διαβάσεις προσεκτικά το μενου μεσα στο μοντεμ θα καταλάβεις τι πρεπει να κανεις με το αρχειο που σου δινει η wind

  6. #276
    Εγγραφή
    26-04-2013
    Περιοχή
    ΦΛΩΡΙΝΑ
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τιποτα δεν άλλαξε με την αναβάθμιση. Αν διαβάσεις προσεκτικά το μενου μεσα στο μοντεμ θα καταλάβεις τι πρεπει να κανεις με το αρχειο που σου δινει η wind
    Αν θες πεσμου τι να κανω για να βαλω την αναβαθμιση.
    Στο New Firmware Location βαζουμε το αρχειο firmware που κατεβασαμε σωστα?. Στο Configuration File Location τι πρεπει να βαλουμε? γιατι οτι και να βαλω δεν το δεχεται και βγαζει μνμ λαθους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος newworld : 16-04-14 στις 00:00.

  7. #277
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδια με firmware της tp-link καταφερα να το ξεκλειδωσω και να παιζει το τελνετ εχανε ομως την ip-v6 ετσι πηρα ενα back up αρχειο ανεβασα το firmware της wind ξανα και επειτα το buck up αρχειο που ειχα κανει και λειτουργουν ολα κομπλε και ετσι μπορω να ριξω το snr μεσω telnet!
    Eπιτελους VDSL

  8. #278
    Εγγραφή
    26-04-2013
    Περιοχή
    ΦΛΩΡΙΝΑ
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια με firmware της tp-link καταφερα να το ξεκλειδωσω και να παιζει το τελνετ εχανε ομως την ip-v6 ετσι πηρα ενα back up αρχειο ανεβασα το firmware της wind ξανα και επειτα το buck up αρχειο που ειχα κανει και λειτουργουν ολα κομπλε και ετσι μπορω να ριξω το snr μεσω telnet!
    Μου λες αν θες πως εβαλες ακριβως το νεο Firmware της wind και στο Configuration File Location τι πρεπει να βαλουμε?
    Γιατι το προσπαθησα χωρις επιτυχια.

  9. #279
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απλούστευσα THN διαδικασία για το ξεκλείδωμα του ρουτερ και είναι εξης:

    1)Κατεβαζουμε το αποσυμπιεσμενο αρχειο που επισυναπτω και το αποσυμπιεζουμε
    2)Ανοιγουμε εναν browser πατωντας την σελιδα του μοντεμ 192.168.1.254 Username :admin και Password:admin στο μενου Maintenance ->Firmware ->Configuration File Location και βαζουμε το αρχειο με την καταληξη rom-0 που βρισκετε στο συμπιεσμενο αρχειο που επισυναπτω και μετα παταμε UPGRADE
    ΠΡΟΣΟΧΗ:Η σελιδα του ρουτερ απο 192.168.1.254 θα γινει 192.168.1.1 με Username :admin και Password:admin.Απλα πρεπει να ρυθμισουμε τους κωδικους του wifi ή του internet εφοσον δεν κανει authentication μονο του(σε wind και hol δεν πειραζουμε κατι εδω και συνεχιζουμε στην ρυθμιση του wi-fi).Πηγαινοντας στο μενου Interface Setup ->Internet -> ATM VC ->Virtual Circuit PVC4 για το ιντερνετ και
    για το wifi Interface Setup -> Wireless-> Channel ->Greece μετα παμε πιο κατω στο WPS Settings το SSID ειναι προεπιλεγμενο με το ονομα TP-LINK το αλλαζουμε με το δικο μας μετα στο Authentication Type διαλεγουμε wpa-psk/wpa2-psk
    απο κατω επιλεγουμε Εncryption AES και Pre-Shared Key το δικο μας.

    Το SSID μπορουμε να το βρουμε στο αυτοκολλητο που εχει το ρουτερ εκει που λεει WLAN SSID και το Pre-Shared εκει που λεει WLAN Security(εφοσον ειναι τα προεπιλεγμενα και δεν τα εχουμε αλλαξει εμεις)

    Mεσα στο συμπιεσμενο αρχειο εχω βαλει το firmware της wind με ονομα H108L_Annex A(1) και το αρχειο rom-0 που ξεκλειδωνει το telnet περιμενω γνωμες

    Οι εντολες για το telnet ειναι
    wan dmt2 set snrmoffset 2048 2048 (απο κει και πανω οσο θελουμε και ειναι σταθερη η γραμμη)
    wan adsl reset

    To δοκιμαζετε με δικη σας ευθυνη
    Attached Files Attached Files
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alex24 : 02-05-14 στις 04:07.
    Eπιτελους VDSL

  10. #280
    Εγγραφή
    28-10-2009
    Μηνύματα
    1.868
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219.995/21.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus+RT AX 82U
    SNR / Attn
    14(dB) / 28,5(dB)
    μια απορια ρε παιδια, σε εσας βγαζει τρελα νουμερα ping οπως εδω http://www.adslgr.com/forum/threads/...E-ZXHN-H108L_2

  11. #281
    Εγγραφή
    22-11-2005
    Μηνύματα
    444
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ς
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    edit:αναφερομουν στο v10 modem zte με το "τζαμακι"
    επειδη με το vigor 2700 δεν συνδεοταν το galaxy s4 ,εβαλα το zte.κλασσικα ειχε θεμα wifi conflict(δεν συνδεονται νεες ip μετα απο καποιες ωρες ).δεν
    τεσπα μειωσαμε(αφου καταλαβαν οτι το θεμα ειναι οτι με ethernet εχει ινετ με το wifi εχει προβλημα) το Beacon Interval (network->wlan tabs)στο 50,Band Width 20mhz(συμφωνα με παρακατω λινκ δεν εχει νοημα πιο πανω) και εβγαλε το n mode(κακως) και παιζει μονο b+g παντως πλεον κραταει μερες.
    Δοκιμασα n mode me beacon 50 αλλα τα ιδια χαλια- wifi conflict- μεσα σε λιγες ωρες.
    το θεμα ειναι το 50 στο beacon ειναι οκ?απ οτι διαβαζω ειναι απλα ο ρυθμος(heartbeat) του wifi...
    το zxhn εχει θεμα με wifi n mode vs wifi conflict
    ή απλα να παρω το tp link που πουλανε με 20ε?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kage : 29-05-14 στις 03:16.

  12. #282
    Εγγραφή
    20-09-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Καλησπέρα, Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση έχω το εν λόγο modem μόνο που είναι για isdn γραμμή, γράφει πάνω ( annex b). Υπάρχει τρόπος να το κάνω να δουλέψει σε pstn γραμμή (annex a); προσπάθησα να περάσω το firmware που έχετε ανεβάσει στο πιο πάνω post αλλά μάταια, δε γίνετε τίποτα;

  13. #283
    Εγγραφή
    04-02-2012
    Περιοχή
    ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ/ΚΑΤΩ ΠΑΝΑΓΙΑ-ΚΥΛΛΗΝΗ
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14505/966 ,14230/1021
    ISP
    NOVA/WIND
    DSLAM
    Wind - ΚΥΛΛΗΝΗ
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    SNR / Attn
    6/6(dB) / 21.4(dB)
    Path Level
    Interleaved

  14. #284
    Εγγραφή
    20-09-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nicolaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το είδα αυτό το κατέβασα αλλά δεν το περνάει με τίποτα το pstn, Το isnd το πέρασε κανονικά.

  15. #285
    Εγγραφή
    20-10-2012
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Πριν μια βδομαδα περιπου η wind μου εφερε το ZXHN H108L γιατι το προηγουμενο ρουτερ καηκε (προφανως απο το καυσωνα).Το προηγουμενο ηταν ενα ZTE ZXV10 H108L)

    Λοιπον συμβαινει το εξης ασχημο που δε συνεβαινε πριν

    Εχω 3 LAN ενσυρματες συνδεδεμενες σε 3 PC. Ειτε τα 2 ειναι On line ειτε τα 3 σε καποια φαση η κοβεται τελειως το internet απο το 1 η το 1 απο τα 2 η το 1 απο τα 3 δε μπορει καν να συνδεθει απο το εικονιδικο του LAN connection.Ουσιαστικα δηλαδη οταν δουλευουν πανω απο 1 LAN η αλλη καποια στιγμη πεφτει.Μπαινοβγαζοντας το καλωδιο της LAN δουλευει για λιγο και παλι ξαναπεφτει

    Πηρα τηλεφωνο στο support και μου ειπαν να κανω reset το router.

    Το εκανα για μερικα λεπτα δουλευαν ολα στην αντιστοιχη LAN τους και παλι το ιδιο προβλημα ξαναηρθε

    Λοιπον οι ρυθμισεις στο router ειναι οι default

    Μηπως δουλευει by default το ενα PC να λειτουργει σαν σερβερ και τα αλλα 2 PC να παιρνουν απο εκει Internet αντι για απο τα LAN καλωδια μεσω του router?

    Μηπως πρεπει να αλλαξω κατι στις default ρυθμισεις του router?


    Εχω ξαναβαλει τους drivers του LAN της motherboard στο 1 pc αλλα τιποτα

    Προφανως απ οτι καταλαβαινω απ τη στιγμη που με το προηγουμενο router δεν ειχα τετοιο προβλημα και εμφανιστηκε με το νεο router αρα κατα 99% φταιει το νεο router


    Ιδιαιτερες απαιτησεις δεν εχω.Απλως θελω να εχω internet χωρις διακοπες ανα πασα στιγμη στο καθε pc που εξυπηρετει και το καθε μελος της οικογενειας ξεχωριστα.Δε θα το παρω και με το υποδεκαμετρο το ΖΤΕ γιατι ξερω οτι δεν ειναι δα και οτι πιο κορυφαιο υπαρχει.Η εστω να μου προτεινετε ενα μεταχειρισμενο ρουτερ να παρω που ομως θα μου διασφαλισει τη σταθεροτητα ολων των LAN?


    Μπορει καποιος πιο εμπειρος χρηστης να με βοηθησει ? Μηπως να αλλαζα κατι στις ρυθμισεις του νεου ρουτερ?

    Να μη ξεχασω να πω οτι δοκιμασα με καρφωτες IP σε ολα τα TCP protocols των τριων PC αλλα και παλι τιποτα (φυσικα χρησιμοποιωντας τους DNS της wind)

Σελ. 19 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] ZTE ZXHN H108NS
    Από mariossss στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 803
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-23, 14:23
  2. ADSL WIND και modem ZTE ZXV10 H108L
    Από dimivasi στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 1646
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-20, 21:47
  3. ZTE ZXHN H108NS
    Από mariossss στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-12, 15:31

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας