Σελ. 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2567
Εμφάνιση 91-95 από 95
  1. #91
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασες την είδηση; Το πρόβλημα δεν είναι το Android αλλά το γεγονός πως οι συσκευές με Android από default, χρησιμοποιούν την μηχανή της Google για να αναζητήσουν εισιτήρια, προϊόντα κλπ.

    Στην Ελλάδα η Google δεν προσφέρει αυτές τις υπηρεσίες, οπότε ίσως είναι πιο δύσκολο να καταλάβεις τι συμβαίνει. Φαντάσου αύριο να βγάλει η Google μια υπηρεσία σαν του skroutz.gr και να γίνει default σε όλα τα Android. Πως θα ανταγωνιστεί αυτό το πράγμα το skroutz; Φαντάσου να βγάλει μια υπηρεσία σαν το airtickets.gr και να το κάνει default στο Android. Πως να το ανταγωνιστεί το airtickets;

    Στο εξωτερικό αυτό συμβαίνει και διαμαρτύρονται οι εταιρείες του χώρου. Η Microsoft και η Nokia συμμετέχουν φυσικά για τους δικούς τους λόγους, αλλά το παράπονο που έγινε στην ΕΕ, είναι αυτό που περιγράφω.
    Την διάβασα την είδηση. Ξέρω γιατί φωνάζουν.

    Mα αν μου παρέχει η Google την ευχέρεια να ψάξω για αεροπορικά εισητήρια π.χ.
    γιατί να χρησημοποιήσω άλλη μηχανή αναζήτησης ή άλλη υπηρεσία;
    Δικό της το προϊόν αυτή καθορίζει το πως θα ψάξεις, αν δεν σου αρέσει δεν αγοράζεις.

    Θέλεις περισσότερες επιλογές πας σε sybian ή windows και
    επιλέγεις εσύ τις υπηρεσίες που θέλεις, ή που παρέχουν οι αντίστοιχες εταιρίες.

    Παράδειγμα: Σαν να λες την Hyundai (αν ήταν πρώτη σε πωλήσεις) που έχει κάνει συμφωνία με την Kuhmo π.χ.
    να μην βάζει στα αυτοκίνητα της ελαστικά Kuhmo, αλλά να βάζει Michelin.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  2. #92
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpetou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι ξεκαθαρο οτι δεν γνωριζεις τη νομοθεσια..
    Οταν εχεις gmail και δεν μπορεις να διαγραψεις ολοκληρωτικα το λογαριασμο σου ο οποιος ειναι δεμενος και με το τηλεφωνο και με το ονομα σου αυτο ειναι παρανομο ασχετα που εδωσες καποια στιγμη τα στοιχεια αυτα εσυ.Οι οροι χρησης μια υπηρεσιας εχουνε χαμηλοτερη ισχυ απο το νομο ειναι ξεκαθαρο αυτο.
    Οταν η google επαναφερει πληρως διαγραμμενο λογαριασμο και οχι απενεργοποιημενο ειναι προφανες οτι το delete ειναι εικονικο και αυτο ειναι παρανομο.

    Επισης η IP ειναι προσωπικο δεδομενο με την ευρωπαικη νομοθεσια με την αμερικανικη δεν ειναι το piwik που ειναι tracking software εχει δωσει εδω και αρκετο απο προεπιλογη να μην λογκαρετε η ip
    για να συμβαδιζει με την ευρωπαικη νομοθεσια.

    Καποιες απαντησεις που διαβασα εδω ειναι τοσο κοντοφθαλμες και ρηχες που πραγματικα απαξιω να απαντησω...

    Τη google δεν την ενδιαφερει μονο η διαφημιση την ενδιαφερουνε ΟΛΑ μα ολα γιατι οσο ποιο πολλα στοιχεια αυξανουνε οι μετοχες της
    αυτος ειναι ουσιαστικα ο "πλουτος" της και το μεγαλο κεφαλαιο της το φακελωμα που εχει κανει τοσα χρονια.

    Η διαφημιση δεν ειναι κακο γιατι καπως πρεπει να πληρωθουνε καποιες υπηρεσιες που δινονται "δωρεαν" .
    Αυτο που ειναι παρανομο ειναι η υποκλοπη δεδομενων των χρηστων.

    Ολοι οι ειδικοι καθηγητες ερευνητες του τομεα της αναλυσης μεγαλου ογκου δεδομενων λενε ξεκαθαρα
    τα δεδομενα που εχουμε σημερα δεν εχουμε την τεχνολογια-τεχνογνωσια να αξιοποιησουμε πληρως αλλα σε 5-10 χρονια θα την εχουμε.
    Και συνεχιζουνε αυτα που θα κανουμε στο μελλον με τα δεδομενα που εχουμε μαζεψει μεχρι τωρα ειναι πολυ περισσοτερα απο αυτα που λογαριαζουμε τωρα και ουτε μπορουμε να τα φανταστουμε.
    Είναι ξεκάθαρο ότι είσαι μαλωμένος με τη λογική και έχεις μανία καταδίωξης. Να το κοιτάξεις πριν αρχίσει να επηρρεάζει σοβαρά την καθημερινή ζωή σου (αν δεν το έχει κάνει ήδη).
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  3. #93
    Εγγραφή
    10-04-2013
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    αντίστοιχα φώναζαν για τον ie που είχαν τα windows, νομίζω, αν και δεν ξέρω κατά πόσο είναι το ίδιο

  4. #94
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από man0lakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αντίστοιχα φώναζαν για τον ie που είχαν τα windows, νομίζω, αν και δεν ξέρω κατά πόσο είναι το ίδιο
    To ίδιο είναι, κι επειδή η Microsoft θεωρείται ριγμένη, έχει πληρώσει πρόστιμο,
    αγόρασε και την NOKIA και πρέπει να πουλήσει τηλέφωνα, γι αυτό κάνει τώρα το ίδιο.

    Η Google κι άλλες εταιρείες κατηγο΄ρούσαν την Microsoft ,τώρα γίνεται το αντίθετο
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  5. #95
    Εγγραφή
    24-04-2008
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51000/5500
    ISP
    Wind
    Ανεξαρτήτως του πως ορίζει ο καθένας το "μέγεθος",
    η εν λόγω (Κ)oοgl(α) έχει μετατρέψει πολλές πάλαι ποτέ μαγαζάρες (ms, cia, kgb...), σε... περίπτερα.
    Google βασίλισσα...σε ένα πλανητικό βασίλειο, των "διαθέσιμων" υπηκόων.
    Track me γούγλι μου (faceμπούκι μου, imaκη μου)... ν' αγιάσω.

Σελ. 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2567

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-13, 23:12
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-13, 19:07
  3. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-12, 13:02
  4. Η Google αλλάζει τακτική στις εκδόσεις του Android
    Από Seitman στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-12, 12:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας