Σελ. 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 95
  1. #76
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Μια ακόμη παρατήρηση.
    Και στο Facebook μπορείς να κάνεις διαγραφή, απλώς το κρύβουν.

    Πατε στο help page και πατήστε 'delete my account'.

    Sent from my Nexus 4 using Forum Runner

  2. #77
    Εγγραφή
    04-03-2010
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συνεχίσει να δουλεύει με cookies και θα κάνει το όποιο tracking με βάση αυτά.
    Τα οποία φυσικά όποιος θέλει μπορεί να τα αποφύγει...βλέπε ghostery , DNT κτλ... δεν είμαι αυτής της παράνοιας φυσικά και δεν με πειράζει να παραχωρώ ένα μικρό μέρος της ιδιοτικότητάς για χάρη κάποιων ευκολιών, αρκεί να μου δίνονται τα κατάλληλα εργαλεία για να προστατευτώ αν το επιθυμήσω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ακόμη παρατήρηση.
    Και στο Facebook μπορείς να κάνεις διαγραφή, απλώς το κρύβουν.

    Πατε στο help page και πατήστε 'delete my account'.

    Sent from my Nexus 4 using Forum Runner
    Ενδιαφέρον....πότε προστέθηκε αυτό;; Όντως καλά κρυμμένο το έχουν και δεν σου δίνει και δυνατότητα εκκαθάρισης των δεδομένων σου, όπως στην αντίστοιχη σελίδα της google. Που σημαίνει ότι θα πρέπει με το χέρι να αδειάσεις πρώτα τα πάντα από το προφίλ σου.

  3. #78
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Demelene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μένα το πράγμα ξεκινάει από το φακέλωμα!
    ...
    H Google ζει από τις διαφημίσεις. Το μόνο που την ενδιαφέρει είναι ποια διαφήμιση θέλω να δω τώρα. Δεν την νοιάζει το όνομά μου, τι έφαγα το μεσημέρι ή τι έκανα πέρσι το καλοκαίρι. Μπορεί να χρησιμοποιεί αυτά τα δεδομένα αλλά μόνο στο βαθμό που χρειάζεται για να μου δείξει διαφημίσεις και ενίοτε, για να χτίσει καλύτερες υπηρεσίες.

    Για να της δώσω τα δεδομένα μου και να δω τις διαφημίσεις της, μου προσφέρει υψηλού επιπέδου υπηρεσίες (με μηδενικές εγγυήσεις ωστόσο). Είτε μιλάμε για την αναζήτηση, είτε για το gmail (drive/calendar/docs), είτε για το Android, πρόκειται για προϊόντα στην αιχμή της τεχνολογίας που δεν μπορεί να προσφέρει κανείς άλλος.

    Αυτές οι υπηρεσίες έχουν αξία για μένα και θεωρώ το αντίτιμο (τα δεδομένα μου να χρησιμοποιηθούν για να επιλεχθούν οι διαφημίσεις που θα δω) λογικό, οπότε το πληρώνω.


    Ακούγονται διάφορα περίεργα imo, πχ η Google πουλάει τα δεδομένα σου σε τρίτους, η Google δεν σβήνει ποτέ το account σου, η Google σε παρακολουθεί, χωρίς όμως βάση. Αυτές οι πρακτικές δεν συμφέρουν μια εταιρεία που βγάζει δισεκατομμύρια με νόμιμο τρόπο.

    Αντίθετα, υπάρχουν εκεί έξω άνθρωποι οι οποίοι θέλουν να γνωρίζουν πως αυτό το μήνυμα το έγραψε ο mrsaccess ή ο Demelene. Αυτοί, δεν χρειάζονται να τους δώσεις εσύ τα δεδομένα σου για να σε ταυτοποιήσουν. Ο λόγος μας για παράδειγμα (γραπτός ή προφορικός), φέρει ένα μοναδικό fingerprint, το οποίο τα τελευταία χρόνια πολλοί αγωνίζονται να βρουν αλγοριθμική μέθοδο για να το χρησιμοποιήσουν για realtime αναγνώριση ανθρώπων. Σύντομα θα αρκεί να γράψεις 2-3 προτάσεις ανώνυμα και ένας υπολογιστής θα μπορεί να πει «αυτές τις προτάσεις τις έγραψε ο Demelene». Ήδη γίνεται αλλά επειδή χρειάζεται μεγάλη εισαγωγή αρχικών δεδομένων για κάθε άνθρωπο, δεν μπορεί να γίνει σε μεγάλη κλίμακα.

    Ένα αντίστοιχο fingerprint, φέρει το περπάτημά σου. Γίνεται δουλειά και σε αυτόν τον τομέα και σύντομα μια κάμερα δεν θα χρειάζεται να δει το πρόσωπό σου για να σε αναγνωρίσει. Δεν θα την ενδιαφέρει καν τι ρούχα φοράς, αν φοράς περούκα ή οτιδήποτε, το περπάτημά σου δεν μπορείς να το κρύψεις με μια μεταμφίεση.

    Δεν βλέπω όμως πολλούς να αγχώνονται για αυτά τα πράγματα, η Google τους φταίει που πληρώνει τα δεδομένα που της δίνουμε και με το παραπάνω.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  4. #79
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντίθετα, υπάρχουν εκεί έξω άνθρωποι οι οποίοι θέλουν να γνωρίζουν πως αυτό το μήνυμα το έγραψε ο mrsaccess ή ο Demelene. Αυτοί, δεν χρειάζονται να τους δώσεις εσύ τα δεδομένα σου για να σε ταυτοποιήσουν. Ο λόγος μας για παράδειγμα (γραπτός ή προφορικός), φέρει ένα μοναδικό fingerprint, το οποίο τα τελευταία χρόνια πολλοί αγωνίζονται να βρουν αλγοριθμική μέθοδο για να το χρησιμοποιήσουν για realtime αναγνώριση ανθρώπων. Σύντομα θα αρκεί να γράψεις 2-3 προτάσεις ανώνυμα και ένας υπολογιστής θα μπορεί να πει «αυτές τις προτάσεις τις έγραψε ο Demelene». Ήδη γίνεται αλλά επειδή χρειάζεται μεγάλη εισαγωγή αρχικών δεδομένων για κάθε άνθρωπο, δεν μπορεί να γίνει σε μεγάλη κλίμακα.
    Μα αυτό είναι το βασικό πρόβλημα.
    Η δυναμική που μπορεί να πάρει όλο αυτό το μάζεμα της πληροφορίας.
    Δεν είναι μόνο τι κάνεις τώρα αλλά και μετά.
    Γιαυτό αναφέρθηκα στο φακέλωσε και ας μην το χρειάζεσαι τώρα!

  5. #80
    Εγγραφή
    10-04-2013
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    σκοτεινά μονοπάτια

  6. #81
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Demelene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα αυτό είναι το βασικό πρόβλημα.
    Η δυναμική που μπορεί να πάρει όλο αυτό το μάζεμα της πληροφορίας.
    Δεν είναι μόνο τι κάνεις τώρα αλλά και μετά.
    Γιαυτό αναφέρθηκα στο φακέλωσε και ας μην το χρειάζεσαι τώρα!
    Ναι, απλά η εκτίμησή μου είναι πως δεν θα έρθει από την Google αυτό το πράγμα, γιατί δεν έχει συμφέρον.
    Η Google ήδη μπορεί να κάνει πολλά πράγματα όπως έχει πει και ο Schmitt (πχ realtime αναγνώριση προσώπου σε μεγάλη κλίμακα) αλλά δεν τα κάνει γιατί ξέρει πως δεν αρέσουν στον κόσμο και επομένως θα χάσει από τα κέρδη της.

    Από την άλλη πλευρά, αν η ασφαλιστική σου εταιρεία βρει ένα φαινομενικά ανώνυμο post σου σε ένα φόρουμ που υπονοείς πως οδηγείς επικίνδυνα, μπορεί να το χρησιμοποιήσει για να ακυρώσει το συμβόλαιό σου όταν της χρειαστεί (όταν πρέπει να πληρώσει).
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  7. #82
    Εγγραφή
    10-01-2010
    Μηνύματα
    866
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4975
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Cisco 887VA-W
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Google ήδη μπορεί να κάνει πολλά πράγματα όπως έχει πει και ο Schmitt (πχ realtime αναγνώριση προσώπου σε μεγάλη κλίμακα) αλλά δεν τα κάνει γιατί ξέρει πως δεν αρέσουν στον κόσμο και επομένως θα χάσει από τα κέρδη της.
    http://www.theverge.com/2013/3/27/41...tablets-thanks εμενα παντως αυτο μου αρεσε

  8. #83
    Εγγραφή
    10-04-2013
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    όταν όμως η χασούρα από την δυσαρέσκεια γίνει μικρότερη από το κέρδος από την αξιοποίησή τους, τί θα κάνει;

  9. #84
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Όταν δίνεις τα δεδομένα σου στην Google, «υπογράφεις» κάποιους όρους χρήσης. Αυτοί οι όροι αναθέτουν υποχρεώσεις και δικαιώματα και στις 2 πλευρές και δεν επιτρέπει την αξιοποίηση των δεδομένων σου με τον τρόπο που πολλοί υπονοούν (πχ να τα πουλήσει σε τρίτους).

    Πάντως το πιάνεις σε λάθος βάση. Το ερώτημα είναι αν θα γίνει το κέρδος που αποκομίζεις από τις υπηρεσίες της Google, μικρότερο από το τίμημα που πληρώνεις. Όταν γίνει αυτό, διαγραφή λογαριασμού και πάμε αλλού.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από neshtar Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://www.theverge.com/2013/3/27/41...tablets-thanks εμενα παντως αυτο μου αρεσε
    Αυτό είναι όντως ωραίο και βλέπουμε πως μια τεχνολογία δεν είναι εγγενώς καλή ή κακή. Η χρήση της είναι το θέμα.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  10. #85
    Εγγραφή
    10-04-2013
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    συμφωνώ κι εγώ απόλυτα ότι η χρήση είναι το θέμα. χωρίς να έχω φακελοφοβικά σύνδρομα, μιας και μόνοι μας, οικιοθελώς δίνουμε τα δεδομένα μας, μην κλαιγόμαστε χωρίς λόγο, αλλά δεν έχω καμιά αμφιβολία ότι αν η google, και η κάθε google, θελήσει να χρησιμοποιήσει τα δεδομένα που έχει συλλέξει, ακόμα και αφότου φύγεις απ'τις υπηρεσίες της, δεν θα διστάσει στιγμή. Είμαι βέβαιος πως θα βρει τρόπο να το δικαιολογήσει

  11. #86
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έχουμε ξαναπεί. Κλοπή είναι όταν εν αγνοία σου, σου παίρνουν προσωπικά δεδομένα. Σου έχω εξηγήσει (κι εγώ και άλλοι) ότι η IP σου δεν είναι προσωπικό δεδομένο, αλλά δημόσια διευθυνση. Προσωπικό δεδομένο ειναι το νοματεπώνυμό σου σε συνδιασμό με το τηλέφωνο και τη διευθυνσή σου. Αν τα έχεις δώσει στο fb ή στη Google προφανώς θεωρείς ότι δεν έχεις πρόβλημα.
    Το μονοπώλιο σχετίζεται με το Google search το οποίο ακόμη και σήμερα δεν έχει ανταγωνιστή. Από αυτό ξεκίνησαν όλα και αυτή τη στιγμή η Google έχει τη δύναμη να καταπίνει εταιρείες και τεχνολογίες. Όπως έχει τη δύναμη να προωθεί τεχνολογίες (Chrome, Android κτλ.). Το να κατηγορείται από... την Microsoft και την Nokia για μονοπώλιο του Android... είναι κάπως. Ας βγάλουν κάτι ανώτερο του Android να την πετάξουν από την αγορά, οπως τους πέταξε η Google.
    Ειναι ξεκαθαρο οτι δεν γνωριζεις τη νομοθεσια..
    Οταν εχεις gmail και δεν μπορεις να διαγραψεις ολοκληρωτικα το λογαριασμο σου ο οποιος ειναι δεμενος και με το τηλεφωνο και με το ονομα σου αυτο ειναι παρανομο ασχετα που εδωσες καποια στιγμη τα στοιχεια αυτα εσυ.Οι οροι χρησης μια υπηρεσιας εχουνε χαμηλοτερη ισχυ απο το νομο ειναι ξεκαθαρο αυτο.
    Οταν η google επαναφερει πληρως διαγραμμενο λογαριασμο και οχι απενεργοποιημενο ειναι προφανες οτι το delete ειναι εικονικο και αυτο ειναι παρανομο.

    Επισης η IP ειναι προσωπικο δεδομενο με την ευρωπαικη νομοθεσια με την αμερικανικη δεν ειναι το piwik που ειναι tracking software εχει δωσει εδω και αρκετο απο προεπιλογη να μην λογκαρετε η ip
    για να συμβαδιζει με την ευρωπαικη νομοθεσια.

    Καποιες απαντησεις που διαβασα εδω ειναι τοσο κοντοφθαλμες και ρηχες που πραγματικα απαξιω να απαντησω...

    Τη google δεν την ενδιαφερει μονο η διαφημιση την ενδιαφερουνε ΟΛΑ μα ολα γιατι οσο ποιο πολλα στοιχεια αυξανουνε οι μετοχες της
    αυτος ειναι ουσιαστικα ο "πλουτος" της και το μεγαλο κεφαλαιο της το φακελωμα που εχει κανει τοσα χρονια.

    Η διαφημιση δεν ειναι κακο γιατι καπως πρεπει να πληρωθουνε καποιες υπηρεσιες που δινονται "δωρεαν" .
    Αυτο που ειναι παρανομο ειναι η υποκλοπη δεδομενων των χρηστων.

    Ολοι οι ειδικοι καθηγητες ερευνητες του τομεα της αναλυσης μεγαλου ογκου δεδομενων λενε ξεκαθαρα
    τα δεδομενα που εχουμε σημερα δεν εχουμε την τεχνολογια-τεχνογνωσια να αξιοποιησουμε πληρως αλλα σε 5-10 χρονια θα την εχουμε.
    Και συνεχιζουνε αυτα που θα κανουμε στο μελλον με τα δεδομενα που εχουμε μαζεψει μεχρι τωρα ειναι πολυ περισσοτερα απο αυτα που λογαριαζουμε τωρα και ουτε μπορουμε να τα φανταστουμε.

  12. #87
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpetou Εμφάνιση μηνυμάτων
    .

    Ολοι οι ειδικοι καθηγητες ερευνητες του τομεα της αναλυσης μεγαλου ογκου δεδομενων λενε ξεκαθαρα
    τα δεδομενα που εχουμε σημερα δεν εχουμε την τεχνολογια-τεχνογνωσια να αξιοποιησουμε πληρως αλλα σε 5-10 χρονια θα την εχουμε.
    Και συνεχιζουνε αυτα που θα κανουμε στο μελλον με τα δεδομενα που εχουμε μαζεψει μεχρι τωρα ειναι πολυ περισσοτερα απο αυτα που λογαριαζουμε τωρα και ουτε μπορουμε να τα φανταστουμε.
    Εγώ ήθελα να προσθέσω και σε ενα προηγμένο οτι άντε και η σημερινή Google είναι άγγελος.
    Οι διοικήσεις όμως αλλάζουν προς το καλό ή το χειρότερο.
    Όπως λέει και ο φίλος, τοτε θα δεδομένα θα έχουν μαζευτεί.

    Αλλωστε the road to hell is paved with good intentions.
    Ελπίζω να το πετυχα.

  13. #88
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Μα φυσικά οι διοικήσεις μπορούν να αλλάξουν προς το χειρότερο. Τρανταχτά παραδείγματα που μας έρχονται στο μυαλό είναι ο Balmer, ο Ellop.

    Παρατηρούμε βέβαια πως όταν η διοίκηση αλλάζει προς το χειρότερο, η εταιρεία χάνει μερίδιο αγοράς, δεν κερδίζει.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  14. #89
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθόλου άκυρο.

    Μπορεί η εταιρεία να απόκτησε νόμιμα μονοπώλιο στα αυτοκίνητα, αλλά απέκτησε παράνομο μονοπώλιο στα στερεοφωνικά και τα καθαριστικά.

    Το μονοπώλιο δεν είναι παιχνίδι, μονοπώλιο σημαίνει πως έκλεισε όλους τους αντιπάλους της και οι καταναλωτές έμειναν χωρίς επιλογές. Μονοπώλιο σημαίνει πως οι τιμές, η ποιότητα και η ανάπτυξη είναι στην κρίση μίας μόνο εταιρείας και σκοπός κάθε εταιρείας είναι το κέρδος. Για αυτό χρειάζεται ο υγιής ανταγωνισμός.

    Το να σπάσεις ένα νόμιμο μονοπώλιο τεράστιας κλίμακας, είναι απίστευτα δύσκολο, τόσο γιατί ανταγωνίζεσαι ένα μεγαθήριο στην παραγωγή, όσο και γιατί η αγορά δεν κινείται όπως υποθέτουν οι περισσότεροι. Αν το μονοπώλιο είναι τεχνητό, τότε είναι που δεν σπάει με τίποτα εκτός και αν γίνουν ρυθμιστικές κινήσεις.
    Παράνομα γιατί. Αυτό το αυτοκίνητο παράγει με αυτό το στερεοφωνικό.
    Αν θέλεις αγοράζεις, αν δεν θέλεις πας κάπου αλλού υποδεέστερα,
    κι επιλέγεις ότι στερεοφωνικό θέλεις.

    Υγιείς ανταγωνισμός θα υπάρξει όταν ο καταναλωτής δεν ψωνίζει σαν "πρόβατο",
    κι όταν οι αντίπαλες εταιρείς βγάλουν ανταγωνιστικά προϊόντα ισάξια ή καλύτερα.

    Αυτή την στιγμή στα smartphones\tablets υπάρχει το Android,
    τα Windows δεν μπορούν να δώσουν κάτι παραπάνω.

    Κι αν έρθει το Ubuntu με τις ευκολίες που παρουσίασε η Canonical στο αντίστοιχο βίντεο,
    τότε πολύ θα στραφούν προς τα εκεί. Έτσι χτίζεται ο υγιείς ανταγωνισμός, κι όχι με δικαστήρια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος biggeo65 : 12-04-13 στις 04:06.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  15. #90
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Διάβασες την είδηση; Το πρόβλημα δεν είναι το Android αλλά το γεγονός πως οι συσκευές με Android από default, χρησιμοποιούν την μηχανή της Google για να αναζητήσουν εισιτήρια, προϊόντα κλπ.

    Στην Ελλάδα η Google δεν προσφέρει αυτές τις υπηρεσίες, οπότε ίσως είναι πιο δύσκολο να καταλάβεις τι συμβαίνει. Φαντάσου αύριο να βγάλει η Google μια υπηρεσία σαν του skroutz.gr και να γίνει default σε όλα τα Android. Πως θα ανταγωνιστεί αυτό το πράγμα το skroutz; Φαντάσου να βγάλει μια υπηρεσία σαν το airtickets.gr και να το κάνει default στο Android. Πως να το ανταγωνιστεί το airtickets;

    Στο εξωτερικό αυτό συμβαίνει και διαμαρτύρονται οι εταιρείες του χώρου. Η Microsoft και η Nokia συμμετέχουν φυσικά για τους δικούς τους λόγους, αλλά το παράπονο που έγινε στην ΕΕ, είναι αυτό που περιγράφω.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

Σελ. 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-13, 23:12
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-13, 19:07
  3. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-12, 13:02
  4. Η Google αλλάζει τακτική στις εκδόσεις του Android
    Από Seitman στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-12, 12:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας