Σελ. 2658 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 26382648265326562657265826592660266326682678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 39.856-39.870 από 78436
  1. #39856
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε γιατί είμαστε μερικές ώρες πριν πεθάνει;
    Ας πούμε πως η έκβαση που προτιμούν δεν είναι να πεθάνει.
    Τώρα αν θεωρούν πχ το να του κάνουν το χατίρι χειρότερο, θα πεθάνει. Αλλά αν με κάποιον μαγικό τρόπο μπορούσαν να διαλέξουν σίγουρα θα προτιμούσαν απλώς να μείνει για πάντα φυλακή.

  2. #39857
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.911
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας πούμε πως η έκβαση που προτιμούν δεν είναι να πεθάνει.
    Τώρα αν θεωρούν πχ το να του κάνουν το χατίρι χειρότερο, θα πεθάνει. Αλλά αν με κάποιον μαγικό τρόπο μπορούσαν να διαλέξουν σίγουρα θα προτιμούσαν απλώς να μείνει για πάντα φυλακή.
    Χατηρι είναι η τήρηση των νόμων; Δικτατορία έχουμε με απόλυτο άρχων που υπερισχύει;

  3. #39858
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Εγώ έχω μπερδευτεί σε αυτό το σημείο, είμαι σίγουρος ότι στην κυβέρνηση (όσοι σχετίζονται με την οικογένεια Μητσοτάκη, και εκτός κυβέρνησης, όπως ο Δήμαρχος πχ) πολύ θα ήθελαν να δουν πεθαμένο τον Κουφοντίνα. Από την άλλη δεν είμαι σίγουρος αν όντως παίζουν με τα λεπτά, ή έχουν αντιληφθεί ότι πολιτικά τελικά μάλλον δεν τους συμφέρει μία τέτοια εξέλιξη (φαντάζομαι τώρα, ότι δεν θα περάσουν και τόσο ήσυχα οι επόμενες βραδιές μετά από ένα τέτοιο συμβάν).
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  4. #39859
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω μπερδευτεί σε αυτό το σημείο, είμαι σίγουρος ότι στην κυβέρνηση (όσοι σχετίζονται με την οικογένεια Μητσοτάκη, και εκτός κυβέρνησης, όπως ο Δήμαρχος πχ) πολύ θα ήθελαν να δουν πεθαμένο τον Κουφοντίνα. Από την άλλη δεν είμαι σίγουρος αν όντως παίζουν με τα λεπτά, ή έχουν αντιληφθεί ότι πολιτικά τελικά μάλλον δεν τους συμφέρει μία τέτοια εξέλιξη (φαντάζομαι τώρα, ότι δεν θα περάσουν και τόσο ήσυχα οι επόμενες βραδιές μετά από ένα τέτοιο συμβάν).
    Δεν δίνουν δεκάρα τσακιστή για τίποτα και κανέναν. Ότι γουστάρουν κάνουν
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #39860
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χατηρι είναι η τήρηση των νόμων; Δικτατορία έχουμε με απόλυτο άρχων που υπερισχύει;
    Στα σοβαρά τώρα και χωρίς καμία διάθεση να στην πω, διάβασε περισσότερο για το θέμα (και τις 2 πλευρές).
    Γιατί η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση, και οι 2 έχουν επιχειρήματα που στέκουν, δεν πρόκειται για ξεκάθαρη μη εφαρμογή του νόμου.
    Άσχετο φυσικά αν προφανέστατα και εκδικητικά δεν του κάνουν τη χάρη όπως θα μπορούσαν, αλλά όντως για χάρη πρόκειται.

  6. #39861
    Εγγραφή
    08-06-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε γιατί είμαστε μερικές ώρες πριν πεθάνει;
    Προφανώς θα του χορηγηθεί παρεντερική διατροφή όταν δεν θα έχει τις αισθήσεις του. Βέβαια, όταν φτάσει σ' αυτό το σημείο οι οργανικές του βλάβες θα είναι τέτοιες που απλά θα επιβιώσει για σχετικά λίγο χρόνο ακόμα, εξαρτάται από τα υποκείμενα νοσήματά του και την ηλικία του, θέλεις λίγους μήνες ή χρόνια, πάντως σίγουρα λιγότερα από όσο θα αντιστοιχούσε στην ηλικία του και μάλιστα με χοντρή ταλαιπωρία από τα μπες βγες στα νοσοκομεία.

  7. #39862
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω μπερδευτεί σε αυτό το σημείο, είμαι σίγουρος ότι στην κυβέρνηση (όσοι σχετίζονται με την οικογένεια Μητσοτάκη, και εκτός κυβέρνησης, όπως ο Δήμαρχος πχ) πολύ θα ήθελαν να δουν πεθαμένο τον Κουφοντίνα. Από την άλλη δεν είμαι σίγουρος αν όντως παίζουν με τα λεπτά, ή έχουν αντιληφθεί ότι πολιτικά τελικά μάλλον δεν τους συμφέρει μία τέτοια εξέλιξη (φαντάζομαι τώρα, ότι δεν θα περάσουν και τόσο ήσυχα οι επόμενες βραδιές μετά από ένα τέτοιο συμβάν).
    Δεν είναι ακριβώς έτσι, η χήρα του πιο υψηλού - σε πολιτικό προφίλ εννοώ - θύματος Κουφοντίνα και προφανώς μέλος της οικογένειας Μητσοτάκη είπε ρητά ότι η ισονομία ισχύει και στον Κουφοντίνα. Άλλο βέβαια που δεν πολυαναφέρεται η τοποθέτησή της, το γιατί όχι προφανές.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harisb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς θα του χορηγηθεί παρεντερική διατροφή όταν δεν θα έχει τις αισθήσεις του. Βέβαια, όταν φτάσει σ' αυτό το σημείο οι οργανικές του βλάβες θα είναι τέτοιες που απλά θα επιβιώσει για σχετικά λίγο χρόνο ακόμα, εξαρτάται από τα υποκείμενα νοσήματά του και την ηλικία του, θέλεις λίγους μήνες ή χρόνια, πάντως σίγουρα λιγότερα από όσο θα αντιστοιχούσε στην ηλικία του και μάλιστα με χοντρή ταλαιπωρία από τα μπες βγες στα νοσοκομεία.
    Απαγορεύεται από τον ΟΗΕ η αναγκαστική τροφή καθώς αποτελεί μορφή βασανιστηρίου. Όχι ότι θα εκπλαγώ αν (και) αυτό πια είναι ψιλά γράμματα στην Ελλάδα του 2021
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #39863
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαγορεύεται από τον ΟΗΕ η αναγκαστική τροφή καθώς αποτελεί μορφή βασανιστηρίου. Όχι ότι θα εκπλαγώ αν (και) αυτό πια είναι ψιλά γράμματα στην Ελλάδα του 2021
    Έτσι όμως θα μπορούν να πουν ότι τον έσωσαν , ασχετα αν ο οργανισμός του έχει ήδη καταπονηθεί τόσο ώστε θα πεθάνει σύντομα.
    Και εξουδετερωμένος και αγγελούδια.

  9. #39864
    Εγγραφή
    08-06-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαγορεύεται από τον ΟΗΕ η αναγκαστική τροφή καθώς αποτελεί μορφή βασανιστηρίου. Όχι ότι θα εκπλαγώ αν (και) αυτό πια είναι ψιλά γράμματα στην Ελλάδα του 2021
    Είσαι σίγουρος? Είπα, παρεντερική διατροφή δηλαδή ενδοφλέβια διατροφή. Αν απαγορεύεται, τότε μπορεί οποιοσδήποτε να αυτοκτονήσει μη τρώγωντας και πίνοντας, χωρίς κανείς να μπορεί να επέμβει. Τότε γιατί δεν του δίνουν ένα πιστόλι με μιά σφαίρα ή οτιδήποτε άλλο και να κάνει ότι καταλαβαίνει και τον έχουν να τρώει τις σάρκες του μέχρι να πεθάνει. Αυτό κι αν είναι βασανιστήριο για τον ίδιο και τους γύρω του.
    Μόλις χάσει τις αισθήσεις του, δηλαδή σοκαριστεί, διασωληνώνεται και λαμβάνει όχι τροφή, αλλά αμινοξέα, λιπίδια, γλυκόζη και ηλεκτρολύτες και υποστηρίζονται τα ζωτικά και αν τα καταφέρει καλώς, αλλιώς αντίο γλαρέζα. Ούτως ή άλλως πρέπει να ξέρεις ότι απαγορεύεται η σίτιση από το στόμα για αρκετό διάστημα. Αν κάποιος δώσει τροφή από το στόμα σε περιπτώσεις ασιτίας ο ασθενής μπορεί να πεθάνει αυθημερόν. Κυριολεκτικά.
    Είναι ολόκληρη επιστήμη η επανασίτιση και μάλιστα με υψηλή θνητότητα.

  10. #39865
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι ακριβώς έτσι, η χήρα του πιο υψηλού - σε πολιτικό προφίλ εννοώ - θύματος Κουφοντίνα και προφανώς μέλος της οικογένειας Μητσοτάκη είπε ρητά ότι η ισονομία ισχύει και στον Κουφοντίνα. Άλλο βέβαια που δεν πολυαναφέρεται η τοποθέτησή της, το γιατί όχι προφανές.

    Εγώ κρατώ μία επιφύλαξη, στο τι λέει δημόσια, και τι θέλει ή πιστεύει πραγματικά... δεν είμαι καθόλου σίγουρος για την ειλικρίνεια της δήλωσης της... Ίσως το κάνει και ως κόντρα με τον αδελφό της; Δεν ξέρω, σε αρκετά ζητήματα φαίνεται να παίρνει διαφορετικές θέσεις.
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  11. #39866
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harisb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι σίγουρος? Είπα, παρεντερική διατροφή δηλαδή ενδοφλέβια διατροφή. Αν απαγορεύεται, τότε μπορεί οποιοσδήποτε να αυτοκτονήσει μη τρώγωντας και πίνοντας, χωρίς κανείς να μπορεί να επέμβει. Τότε γιατί δεν του δίνουν ένα πιστόλι με μιά σφαίρα ή οτιδήποτε άλλο και να κάνει ότι καταλαβαίνει και τον έχουν να τρώει τις σάρκες του μέχρι να πεθάνει. Αυτό κι αν είναι βασανιστήριο για τον ίδιο και τους γύρω του.
    Μόλις χάσει τις αισθήσεις του, δηλαδή σοκαριστεί, διασωληνώνεται και λαμβάνει όχι τροφή, αλλά αμινοξέα, λιπίδια, γλυκόζη και ηλεκτρολύτες και υποστηρίζονται τα ζωτικά και αν τα καταφέρει καλώς, αλλιώς αντίο γλαρέζα. Ούτως ή άλλως πρέπει να ξέρεις ότι απαγορεύεται η σίτιση από το στόμα για αρκετό διάστημα. Αν κάποιος δώσει τροφή από το στόμα σε περιπτώσεις ασιτίας ο ασθενής μπορεί να πεθάνει αυθημερόν. Κυριολεκτικά.
    Είναι ολόκληρη επιστήμη η επανασίτιση και μάλιστα με υψηλή θνητότητα.
    Οχι κανεις λαθος. Αν ο ασθενης εχοντας την συνειδηση του και εφοσον δεν του εχουν διαγνωστει αυτοκτονικοι ιδεασμοι αρνειται την παρεμβαση στο σωμα του, ειναι αντιδεοντολογικο να παρεμβουν οι γιατροι. Ο Κουφοντινας ειπε ξεκαθαρα οτι δεν επιθυμει να τον σωσουν. Διαβασα οτι πολυ προσφατα ζητησε να του αφαιρεθει και ο ορος αντιβιωσης που ηταν ο μονος τροπος ενυδατωσης του.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  12. #39867
    Εγγραφή
    08-06-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μόνος σου λες "έχοντας τη συνείδησή του". Δεν διαβάζεις όλο το κείμενο μου. Τζάμπα γράφω. Είπαμε διασωληνωμένος. Μου 'μαθες και τους αυτοκτονικούς ιδεασμούς και τη δεοντολογία

  13. #39868
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Μόνο ο harisb έχει το δικαίωμα να γράφει για ιδεασμους.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #39869
    Εγγραφή
    08-06-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τώρα μάλιστα. Ευτυχώς έβαλες τη φατσούλα

  15. #39870
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harisb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα μάλιστα. Ευτυχώς έβαλες τη φατσούλα
    Έμαθα και τις φατσούλες.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 2658 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 26382648265326562657265826592660266326682678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας