Σελ. 3365 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 33453355336033633364336533663367337033753385 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 50.461-50.475 από 78436
  1. #50461
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.909
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.documentonews.gr/article...ea-dimokratia/

    Πώς το είπε ο ψηλός χτες, "Εμείς ξέρουμε πώς να οργανώνουμε συνέδρια"?

    Ρε φίλε, μην τ' ανοίγεις.
    Συγνώμη, αλλά τι δουλειά είχαν Συριζαιοι σε εσωκομματικές εκλογές της ΝΔ και μάλιστα να θέλουν να ψηφίσουν κιόλας;;; Ή μιλάμε για σαμποτάζ ή "τα γνωστά©" του "Μπαγκς-Μπάνι".
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος famous-walker : 24-10-21 στις 23:42.

  2. #50462
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά το ότι θεωρούν όλα όσα κάνουν "ένα αυτοκινητάκι" το έχω εμπεδώσει καιρό τώρα, δε μου έκανε εντύπωση, γι' αυτό έχω και τη στάση που έχω απέναντι στο συμβάν.
    Αυτό που μου έκανε εντύπωση όμως είναι το "θέλω μια Δικαιοσύνη από τον νόμο". Όχι, δεν θες καμία "δικαιοσύνη από το νόμο". Τα θέλεις όλα δικά σου. Να μην σε ακουμπάει κανείς και άμα γίνει η στραβή να σε φιλούν στο κούτελο και να σε στέλνουν σπίτι. Δεν είναι αυτό ο νόμος και η δικαιοσύνη όμως, ξεκινάει από το να σταματάς όταν σου λένε.
    Νομίζω οτι πρώτα πρέπει να κατασταλάξουμε επιτέλους στην ηλικία και στο για τι τον έχουν πιάσει προηγούμενος
    Καθώς έχουν ακουστεί οτι είναι 16χρόνος, έχει ακουστεί πως είναι 18χρόνος και έχει ακουστεί πως είναι 20χρονος, η φώτο που κυκλοφορεί σίγουρα δεν είναι 16χρονος και δύσκολα 18χρονος.

    Οπότε όλους αυτούς που λένε πως είναι 16χρονος και 18χρονος μάλλον δεν πρέπει να τους λαμβάνουμε υπ όψιν, αν λένε ένα ψέμα εύκολα λένε και άλλα

  3. #50463
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.909
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω οτι πρώτα πρέπει να κατασταλάξουμε επιτέλους στην ηλικία και στο για τι τον έχουν πιάσει προηγούμενος
    Καθώς έχουν ακουστεί οτι είναι 16χρόνος, έχει ακουστεί πως είναι 18χρόνος και έχει ακουστεί πως είναι 20χρονος, η φώτο που κυκλοφορεί σίγουρα δεν είναι 16χρονος και δύσκολα 18χρονος.

    Οπότε όλους αυτούς που λένε πως είναι 16χρονος και 18χρονος μάλλον δεν πρέπει να τους λαμβάνουμε υπ όψιν, αν λένε ένα ψέμα εύκολα λένε και άλλα
    Να μην παίρνουμε σοβαρά ούτε τον Κούλη δηλαδή. Ή άλογο και αυτός;

    Την αστυνομία που αποδείχτηκαν ψεύτες τόσες φορές; Η πάλι άλογο;

  4. #50464
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά δεν το είπα για να κάνεις κάποια αναθεώρηση, δεν έχω τέτοιες αυταπάτες
    Όχι, με τέτοια επιχειρήματα και καλά θα κάνεις τέτοιες αυταπατες να μην έχεις.
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  5. #50465
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsioy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, με τέτοια επιχειρήματα και καλά θα κάνεις τέτοιες αυταπατες να μην έχεις.
    Ναι τα επιχειρήματα φταίνε, το πέτυχες

  6. #50466
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι τα επιχειρήματα φταίνε, το πέτυχες
    Ωχ, το κατάλαβες. Καλά, θα το παραδεχτώ τότε, ο Κουγιας είναι δικηγόρος - υπόδειγμα στο κλάδο. Όλοι οι ασκουμενοι θα πρέπει να τον έχουν σαν πρότυπο.
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  7. #50467
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Καταρχήν να ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα ως πρώην αστυνομικός που υπηρετούσα στην Άμεση Δράση (100) - Υποδιεύθυνση Τροχαίας - Ομάδα Ζ

    Ένα ΙΧ αυτοκίνητο/μηχανή θεωρείται όπλο που μπορεί να αφαιρέσει ανθρώπινη ζωή στα χέρια κακοποιού/εγκληματία/τρομοκράτη/ψυχοπαθή άρα δεν μπορείς να τους χαρακτηρίσεις άοπλους μη επικίνδυνους για την ζωή αθώων και φυσικά αστυνομικών.

    Οι ύποπτοι ενήλικοι/ανήλικοι (δεν έχει σημασία η καταγωγή τους αν είναι "ρομά" ή όχι με ότι σημαίνει αυτό) έκλεψαν ένα ΙΧ αυτοκίνητο το οποίο είχε σπασμένο παράθυρο άρα δείχνει τον λόγο γιατί η αστυνομία θεώρησε ότι είναι ύποπτο όχημα πιθανόν κλεμμένο.

    Η καταδίωξη ξεκίνησε από την περιοχή του ΡΕΝΤΗ πέρασε στο ΑΙΓΑΛΕΩ και τερμάτισε στο ΠΕΡΑΜΑ όπου οι ύποπτοι έκαναν το λάθος να χτυπήσουν τις μηχανές της ΔΙΑΣ δίνοντας αφορμή όμως στους αστυνομικούς καθώς με την κίνηση τους αυτή να χτυπήσουν τις μηχανές είχαν σκοπό να χτυπήσουν και τους αναβάτες αστυνομικούς

    Δυστυχώς οι ύποπτοι δεν τα υπολόγισαν καλά τα πράγματα και με την κίνηση τους να χτυπήσουν μπροστά και πίσω τις μηχανές της ΔΙΑΣ εγκλωβίστηκαν και ακινητοποιήθηκε το ΙΧ αυτοκίνητο

    Δυστυχώς όμως έκαναν και οι αστυνομικοί το λάθος οι οποίοι δικαιολογημένα είχαν τραβήξει τα όπλα τους να ανοίξουν πυρά (πάνω από 30 πυροβολισμοί σύμφωνα με τα διάφορα βίντεο) όλοι οι αστυνομικοί (αστυφύλακες) της ΔΙΑΣ και ο επικεφαλής αξιωματικός (υπαστυνόμος)

    Να ξεκαθαρίσω επίσης και κάτι εντολή για πυρά δίνει το κέντρο (ο αξιωματικός) αυτό και μόνο δίνει εντολές και είναι ανώτερο όλων ακόμα και από αρχηγό/υπαρχηγό/ταξίαρχο υπεράνω του κέντρου δεν είναι κανείς ότι βαθμό και να έχει και μόνο αν έχουν δεχτεί πυρά οι αστυνομικοί - αν κινδυνεύει ζωή αθώων πολιτών κτλ...αλλιώς δεν δίνεται τέτοια εντολή σαφώς.

    Οι αστυνομικοί της ΔΙΑΣ μιας και υπερτερούσαν σε αριθμό από τους υπόπτους αν θεωρούσαν ότι κινδυνεύει η ζωή τους ή ότι οι δράστες μπορεί να είναι οπλισμένοι μπορούσαν να κάνουν χρήση του υπηρεσιακού τους όπλου (μιας και δεν διαθέτουμε taizer/stun guns) όχι όμως θανάσιμη απλά μόνο για να τους τραυματίσουν/ακινητοποιήσουν ώστε μετά να μπορέσουν να τους συλλάβουν.

    πάμε τώρα από την πλευρά των υπόπτων ακούστηκαν και δημοσιεύτηκαν διάφορες ειδήσεις από διάφορα ΜΜΕ δηλώσεις από την οικογένεια του νεκρού δράστη που μιλάνε για εκδίκηση και απειλές κατά της ζωής αστυνομικών

    Αν θεωρήσουμε ότι η δικαιοσύνη δουλεύει σε αυτή την χώρα που ζούμε πρέπει η εισαγγελία να δώσει το σχετικό ένταλμα και η ηγεσία της αστυνομία την εντολή στα ΕΚΑΜ ώστε να προχωρήσουν στην σύλληψη του πατέρα/μητέρας/αδερφού/αδερφής και συζύγου του υπόπτου που έχασε την ζωή του με την κατηγορία της αυτοδικίας/εκδίκησης και απειλής κατά ζωής αστυνομικών.

  8. #50468
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Να μην ξαναπιασουν όπλα στα χέρια τους.

    Αμεσος έλεγχος της ψυχολογικής κατάστασης και του επιπέδου εκπαίδευσης όλων των υπολοίπων που οπλοφορούν και βρίσκονται εκεί έξω να μας προστατεύουν.

  9. #50469
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή ο υπουργός ΠροΠο από εδώ και στο εξής θα καλεί τις οικογένειες των κακοποιών που σκοτώνονται σε συμπλοκή με την αστυνομία και θα εκφράζει τη λύπη του? οτι να ναι....
    μετά μην απορεί ο κύριος υπουργός που είναι οι αστυνομικοί?

    αλήθεια ο υπουργός θα σχολιάσει το γεγονός που η οικογένεια - συγγενείς του υπόπτου οποίος έχασε την ζωή του λένε στα ΜΜΕ για αυτοδικία - εκδίκηση - απειλές κατά ζωής αστυνομικών , θα δώσει την απαραίτητη εντολή στην δικαιοσύνη και στην ηγεσία της αστυνομίας και των ΟΠΚΕ/ΕΚΑΜ να προχωρήσουν στην σύλληψη κάθε υπόπτου για αυτές τις απειλές.?

    επίσης ο κύριος υπουργός μην απορήσει αν οι αστυνομικοί από την στιγμή που βρεθούν οι συνάδελφοι τους κατηγορούμενοι για ανθρωποκτονία και λοιπές βλακείες υποβάλλουν ομαδικά τις παραιτήσεις τους από την ΕΛ.ΑΣ. και αναφέρομαι στους αστυνομικούς της ΔΙ.ΑΣ. - ΟΠΚΕ - ΕΚΑΜ και φυσικά στην ΆΜΕΣΗ ΔΡΑΣΗ (100)" που είναι στην πρώτη γραμμή καθημερινά γιατί προσωπικά εγώ αυτό θα έκανα (όπως και το έκανα όταν ήμουν αστυνομικός στην ΑΜΕΣΗ ΔΡΑΣΗ (100) - ΟΜΑΔΑ Ζ παρέδωσα την στολή - καπέλο - σήμα - όπλο και υπέβαλα την παραίτηση μου.

    κατά την προσωπική μου άποψη καθώς οι (3) τρεις ύποπτοι οδηγούσαν ένα κλεμμένο ΙΧ αυτοκίνητο που θεωρείται όπλο που μπορεί αν αφαιρέσει ανθρώπινη ζωή στα χέρια ενός κακοποιού/εγκληματία/τρομοκράτη/ψυχοπαθή άρα δεν στέκει 100% άοπλοι ούτε φυσικά οι αστυνομικοί είναι μέντιουμ να γνωρίζουν ότι οι ύποπτοι δεν είναι οπλισμένοι με κανονικά όπλα που μπορούσαν να πυροβολήσουν κατά αθώων πολιτών ή αστυνομικών μέσα σε κατοικημένες περιοχές.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να μην ξαναπιασουν όπλα στα χέρια τους.

    Αμεσος έλεγχος της ψυχολογικής κατάστασης και του επιπέδου εκπαίδευσης όλων των υπολοίπων που οπλοφορούν και βρίσκονται εκεί έξω να μας προστατεύουν.
    εγώ έχω καλύτερη λύση

    αν δεν υποβάλλουν την παραίτηση τους όλοι οι αστυνομικοί που υπηρετούν αυτή την στιγμή στην ΕΛ.ΑΣ. από όλες τις υπηρεσίες (ΑΜΕΣΗ ΔΡΑΣΗ-ΟΜΑΔΑ Ζ-ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΣ-ΟΠΚΕ-ΕΚΑΜ)
    να απολυθούν άμεσα όλοι οι αστυνομικοί

    οι επόμενοι που θα γίνει η πρόσληψη τους για την ΕΛ.ΑΣ. να περάσουν πρώτα από ψυχολόγους/ψυχιάτρους μετά να εκπαιδευτούν από τις ειδικές δυνάμεις του στρατού (κατάλληλους εκπαιδευτές) για την χρήση του όπλου

    και φυσικά η πολιτικοί αλλά και οι αρμόδιες δικαστικές αρχές να αλλάξουν την νομοθεσία για την χρήση θανατηφόρας βίας (χρήση όπλου) από αστυνομικούς η οποία θα επιτρέπεται μόνο αν έχουν δεχτεί πυρά που έχουν σκοπό να τραυματίσουν ή να σκοτώσουν αθώους πολίτες ή αστυνομικούς και η εντολή να δίνεται από το κέντρο.

  10. #50470
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Στο καλό να πάνε οι περισσότεροι. Και να μην ξαναγυρίσουν
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #50471
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά και το "απο πάνω" το συζητάμε...πχ δες που είναι οι μηχανές πεσμένες-μάλλον για εμπόδιο τις έριξαν οι ίδιοι της ΔΙΑΣ, παρά "προσπάθησαν να τους πατήσουν οι γυφτοι".
    Φονταν δεν ξέρω αν είχαν πάνω τους οι μπάτσούληδες, αλλά να προσπαθήσουν να σκάσουν τα λάστιχα ή να τους ακολουθήσουν και να τους εγκλωβίσουν παρακάτω σε κάποιο μπλόκο με αυτοκίνητα, θα μπορούσαν.
    Η σειρά μου τώρα:
    1. 38 πυροβολισμοί και υπερβάλοντας ζήλος (1 σφαίρα είναι υπεραρκετή για να σε ακινητοποιήσει ή και να σε σκοτώσει) ? Τι ήταν αυτοί οι αστυφύλακες, ποτσεπηδες ή κορκονεηδες ?

    Απο εδώ το άρθρο με το βιντεο.
    (κάπου στο 7.00 μιλάει ο ταξίαρχος)


    - - - Updated - - -

    Και κάτι ακόμα απο το FB του Καμπαγιάννη....
    Η επίσκεψη θεοδορικακου συνοδευόμενη από δήλωση ότι η δίωξη εναντίων των μπάτσων είναι "απλώς η προβλεπόμενη διαδικασία"...τι μήνυμα δίνει ?
    η μόνη ένσταση μου στα λεγόμενα του κυρίου ταξιάρχου Ε.Α. είναι :

    ότι εντολές δίνει το κέντρο και οι αστυνομικοί τις υπακούν χωρίς αντίρρηση
    χρήση θανατηφόρας βίας (χρήση όπλου) γίνεται κατόπιν εντολής του κέντρου και εφόσον τους έχουν στοχεύσει με όπλο ή έχουν δεχτεί πυρά με αποτέλεσμα να κινδυνεύουν με τραυματικό ή θάνατο πολίτες ή οι ίδιοι οι αστυνομικοί.

    με απλά λόγια η αστυνομία ποτέ δεν ανοίγει πυρά πρώτη εκτός αν συμβούν τα παραπάνω να έχουν στοχεύσει με όπλα πολίτες ή αστυνομικούς ή να έχουν ανοίξει πυρά κατά πολιτών ή αστυνομικών τότε έχουν δικαίωμα οι αστυνομικοί την χρήση όπλων (θανατηφόρα ή μη βία) με σκοπό τον θάνατο αν και προτιμώ τον τραυματισμό και την σύλληψη του εγκληματία-κακοποιού.

    κατά τα άλλα συμφωνώ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο καλό να πάνε οι περισσότεροι. Και να μην ξαναγυρίσουν
    με τεράστια ευκολία το λες

    να δω τι θα λες όμως όταν δεν υπάρχει κανένας υποψήφιος για αστυνομικός (γιατί αυτό θα συμβεί αν γίνει το παρακάτω)

    αν παραιτηθούν/απολυθούν οι συλληφθέντες αστυνομικοί (οι οποίοι παραβίασαν τους κανονισμούς της αστυνομίας / αγνόησαν τις εντολές του κέντρου/παραβίασαν τους νόμους) και οι υπόλοιποι συνάδελφοι τους.

    βέβαια υπάρχει και άλλου είδους διαμαρτυρία ξέρεις "λευκή απεργία" από την έναρξη της υπηρεσίας έως την λήξη πηγαίνεις και κάθεσαι σε καφετέριες - πλατείες - διάφορα σημεία της αθήνας και δεν πας σε καμία κλήση άσε το κέντρο να ψάχνει μονάδες...

    μια εβδομάδα να γίνει αυτό και να παραλύσει η ΑΜΕΣΗ ΔΡΑΣΗ (100) - Ζ - ΔΙΑΣ - ΟΠΚΕ - ΕΚΑΜ να δεις αλλαγές υπουργών και ανώτατων αξιωματικών

    άσε τους πολίτες που θα τους έχουν ρημάξει στις ληστείες οι αθώοι "ρομα" και κάθε φύσης εγκληματίας έλληνας ή ξένος.

  12. #50472
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δεν μπορώ να διαβάσω το μήνυμα σου. Δεν έχει αρχή μέση και τέλος και με κουράζει.

    Στο καλό να πάνε και να μην μας γράφουν. Γέμισε ο τόπος με αποτυχημένους και κατεστραμμένους ακροδεξιούς χούλιγκαν με εξουσία.

    Στο καλό και είμαι σίγουρος ότι θα βρεθούν πιο νορμάλ άνθρωποι. Αλλά αυτό δε θα βόλευε πολλά υψηλά ιστάμενα κατακάθια.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #50473
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να διαβάσω το μήνυμα σου. Δεν έχει αρχή μέση και τέλος και με κουράζει.

    Στο καλό να πάνε και να μην μας γράφουν. Γέμισε ο τόπος με αποτυχημένους και κατεστραμμένους ακροδεξιούς χούλιγκαν με εξουσία.

    Στο καλό και είμαι σίγουρος ότι θα βρεθούν πιο νορμάλ άνθρωποι. Αλλά αυτό δε θα βόλευε πολλά υψηλά ιστάμενα κατακάθια.
    Μια χαρά είναι το μήνυμα μου

    Προφανώς δεν σε συμφέρει αγαπητέ μου φίλε @Zus για αυτό δυσκολεύεσαι (δεν πειράζει όμως)

    Δεν αθώωσα κανέναν αστυνομικό (ως παλιός αστυνομικός) οποίος πρώτα αγνόησε τις εντολές του κέντρου να σταματήσει η καταδίωξη του κλεμμένου ΙΧ αυτοκινήτου καθώς γινόταν καταδίωξη στις πιο πολυσύχναστες περιοχές της Αθήνας όπως είναι ο ΡΕΝΤΗΣ και το ΑΙΓΑΛΕΩ και επειδή και το ύποπτο όχημα αλλά και οι μηχανές της ΔΙΑΣ παραβίαζαν τον ΚΟΚ θα μπορούσε να συμβεί δυστύχημα (θανατηφόρο ή μη)

    εκεί είναι το πρώτο λάθος του κέντρου (ΕΛ.ΑΣ.) το οποίο νόμιζε ότι ελήφθη η εντολή και έγινε απεμπλοκή των ομάδων ΔΙΑΣ που δεν ενδεικνύεται να κάνουν καταδίωξη σε ΙΧ Αυτοκίνητο χωρίς την συμμετοχή περιπολικών αυτοκινήτων της αστυνομίας (ΑΜΕΣΗ ΔΡΑΣΗ)

    το δεύτερο και σοβαρό λάθος των αστυνομικών της ΔΙΑΣ ήταν ότι έκαναν χρήση θανατηφόρας βίας (όπλου) χωρίς να τους έχουν στοχεύσει με όπλο ή να τους έχουν πυροβολήσει με όπλο ώστε να θεωρηθεί ότι κινδυνεύει ζωή αθώων πολιτών ή αστυνομικών.

    ποτέ η αστυνομία δεν πυροβολεί πρώτη θα πρέπει να την έχουν στοχεύσει με όπλο ή να δεχτεί πυρά και εφόσον δοθεί η εντολή από το κέντρο τότε ανοίγει πυρά με σκοπό τον τραυματισμό και την σύλληψη των δραστών όχι θανατηφόρα εκτός αν δεν έχει άλλη επιλογή.

    εγώ περιμένω την πολιτική/φυσική ηγεσία της αστυνομίας και τις αρμόδιες δικαστικές αρχές να πάρουν θέση για το παρακάτω περιστατικό που έλαβε στα ΜΜΕ και αναφέρομαι στην αυτοδικία/εκδίκηση/θάνατο και απειλές κατά ζωής αστυνομικών τα παραπάνω ειπώθηκαν στα ΜΜΕ από τον πατέρα - αδερφή - σύζυγο του υπόπτου που έχασε την ζωή του.

    τώρα πάμε στις αντιδράσεις των αστυνομικών και σε αυτό που λες εσύ να σου απαντήσω.

    οι αναμενόμενες αντιδράσεις των αστυνομικών που υπηρετούν είτε στην ΑΜΕΣΗ ΔΡΑΣΗ / Ζ / ΔΙΑΣ / ΟΠΚΕ / ΕΚΑΜ είναι απλά να μην συμμετέχουν σε κανένα επικίνδυνο περιστατικό καταδίωξης - εμπλοκής με υπόπτους/εγκληματίες/κακοποιούς
    να αράζουν σε καφετέριες/πλατείες/κτλ

    να υποβάλλουν την παραίτηση τους

    να απολυθούν

    αν συμβούν αυτά να είσαι σίγουρος ότι δεν θα βρεθούν άνθρωποι να τους αναπληρώσουν ούτε να υπηρετήσουν στην αστυνομία

    γιατί δεν είναι τρελοί να το κάνουν υπάρχουν και άλλες δουλειές που μπορείς να κάνεις για τα 1.000 ευρώ μισθό το μήνα και να μην χρειάζεται να πληρώνεις για τον εξοπλισμό σου.

    για να μπεις στην αστυνομία θα πρέπει να είσαι τρελός να το κάνεις (αν πάρω παράδειγμα και από τον εαυτό μου που υπέβαλα την παραίτηση μου και δεν το έχω μετανιώσει) καθώς είναι άχρηστη και η πολιτική και η φυσική ηγεσία της αστυνομίας για αυτό χάνουν την ζωή τους αστυνομικοί και ποτέ δεν τιμωρείτε κανείς από τους δράστες.

  14. #50474
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μια χαρά λεπτομερέστατο και insightful βρήκα εγώ το μήνυμα . Να κινδυνεύεις να σκοτωθείς για χιλια ευρο και να ακους και τα ευχαριστώ ....
    Πάντως κατι δε πάει καθόλου καλα στη νεα φουρνιά - εκπαίδευση - trigger discipline ? H ακολούθησαν ότι έκανε ο επικεφαλής αξιωματικός ;

  15. #50475
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά λεπτομερέστατο και insightful βρήκα εγώ το μήνυμα . Να κινδυνεύεις να σκοτωθείς για χιλια ευρο και να ακους και τα ευχαριστώ ....
    Πάντως κατι δε πάει καθόλου καλα στη νεα φουρνιά - εκπαίδευση - trigger discipline ? H ακολούθησαν ότι έκανε ο επικεφαλής αξιωματικός ;
    Καταρχήν σε ευχαριστώ.

    Πολλά χρόνια τώρα δεν πάνε καλά τα πράγματα από εποχή του καλού παλιού ΠΑΣΟΚ έως σήμερα...

    δυστυχώς οι νέες προσλήψεις ειδικών φρουρών και μετάθεση προφανώς χωρίς την ανάλογη εκπαίδευση στην Ομάδα ΔΙ.ΑΣ. οδήγησε σε αυτό
    ο επικεφαλής αξιωματικός ήταν ο πρώτος που άνοιξε πυρά κατά των υπόπτων πράγμα απαράδεκτο για τους λόγους που εξήγησα στα προηγούμενα μηνύματα

    επίσης μαύρη αλήθεια είναι επειδή έχω συγγενείς/φίλους αστυνομικούς και στην ΔΙΑΣ είναι ότι έμπειροι αστυνομικοί κινδυνεύουν καθημερινά από τους νέους ανεκπαίδευτους που έχουν ως συνοδούς.

Σελ. 3365 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 33453355336033633364336533663367337033753385 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας