Σελ. 3099 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 30793089309430973098309931003101310431093119 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46.471-46.485 από 78436
  1. #46471
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Καλά πάει το πράγμα.

    https://tvxs.gr/news/ellada/i-nd-ane...a-pothen-esxes

    "Αιφνιδιαστικά αναβλήθηκε η συνεδρίαση της επιτροπής πόθεν έσχες της Βουλής που ήταν προγραμματισμένη για την Τετάρτη κατά την οποία σημειώνεται ότι ο ΣΥΡΙΖΑ – Προοδευτική Συμμαχία θα έθετε το θέμα με το «προβληματικό» πόθεν έσχες του Κυριάκου Μητσοτάκη.

    «Το πόθεν έσχες του κ. Μητσοτάκη είναι τόσο καλώς καμωμένο, που πανικόβλητη η κυβέρνηση ανέβαλε την προγραμματισμένη για αύριο συνεδρίαση της αρμόδιας επιτροπής» σχολίασε με νόημα η αξιωματική αντιπολίτευση και συμπλήρωσε: «Πόσο ακόμα θα εξευτελίζεται το κόμμα της ΝΔ για να καλύψει τις παρανομίες και τα αποδεδειγμένα πλέον ψέματα του αρχηγού της;».

    Ανάρτηση Πολάκη

    Από την πλευρά του ο Παύλος Πολάκης με ανάρτησή του στο Facebook παρέθεσε το χρονικό της αναβολής. Όπως σημείωσε ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ – ΠΣ, την Τετάρτη είχε προγραμματισμένη συνεδρίαση της Επιτροπής Πόθεν Έσχες της Βουλής.

    «Επειδή:

    1) Το τακτικό μέλος από το ΣΥΡΙΖΑ ο βουλευτής μας Σπύρος Λάππας είναι στην Καρδίτσα.
    2) Όπως είχαμε ανακοινώσει θα φέρναμε επίσημα ως ΣΥΡΙΖΑ στην επιτροπή για να συζητηθεί και ελεγχθεί, το σοβαρότατο θέμα που έχει προκύψει μετά τις αποκαλύψεις της εφημερίδας Documento για το ψευδές πόθεν έσχες και την παράνομη ιδιοκτησία γαλλικής offshore εταιρείας από τη σύζυγο του πρωθυπουργού

    Αποφασίστηκε από την κοινοβουλευτική μας ομάδα, στην αυριανή συνεδρίαση να παραστώ και να εκπροσωπήσω τον ΣΥΡΙΖΑ εγώ που είμαι αναπληρωματικό της μέλος και είμαι και αναπληρωτής τομεάρχης Διαφάνειας!

    Αποτέλεσμα: Έπεσε πανικός, ομίχλη και μαύρη καταχνιά, ο πρόεδρος της επιτροπής κύριος Μπούρας ήθελε να παρευρεθεί το τακτικό μας μέλος με Webex (που για αυτήν την επιτροπή απαγορεύεται απαιτείται φυσική παρουσία όπως και για την Επιτροπή θεσμών και Διαφάνειας) και στο τέλος........πριν λίγη ώρα ειδοποιηθήκαμε πως.... η Συνεδρίαση της Επιτροπής αναβλήθηκε! (επ αόριστον...)»"
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  2. #46472
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.557
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά πάει το πράγμα.

    https://tvxs.gr/news/ellada/i-nd-ane...a-pothen-esxes

    "Αιφνιδιαστικά αναβλήθηκε η συνεδρίαση της επιτροπής πόθεν έσχες της Βουλής που ήταν προγραμματισμένη για την Τετάρτη κατά την οποία σημειώνεται ότι ο ΣΥΡΙΖΑ – Προοδευτική Συμμαχία θα έθετε το θέμα με το «προβληματικό» πόθεν έσχες του Κυριάκου Μητσοτάκη.

    «Το πόθεν έσχες του κ. Μητσοτάκη είναι τόσο καλώς καμωμένο, που πανικόβλητη η κυβέρνηση ανέβαλε την προγραμματισμένη για αύριο συνεδρίαση της αρμόδιας επιτροπής» σχολίασε με νόημα η αξιωματική αντιπολίτευση και συμπλήρωσε: «Πόσο ακόμα θα εξευτελίζεται το κόμμα της ΝΔ για να καλύψει τις παρανομίες και τα αποδεδειγμένα πλέον ψέματα του αρχηγού της;».

    Ανάρτηση Πολάκη

    Από την πλευρά του ο Παύλος Πολάκης με ανάρτησή του στο Facebook παρέθεσε το χρονικό της αναβολής. Όπως σημείωσε ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ – ΠΣ, την Τετάρτη είχε προγραμματισμένη συνεδρίαση της Επιτροπής Πόθεν Έσχες της Βουλής.

    «Επειδή:

    1) Το τακτικό μέλος από το ΣΥΡΙΖΑ ο βουλευτής μας Σπύρος Λάππας είναι στην Καρδίτσα.
    2) Όπως είχαμε ανακοινώσει θα φέρναμε επίσημα ως ΣΥΡΙΖΑ στην επιτροπή για να συζητηθεί και ελεγχθεί, το σοβαρότατο θέμα που έχει προκύψει μετά τις αποκαλύψεις της εφημερίδας Documento για το ψευδές πόθεν έσχες και την παράνομη ιδιοκτησία γαλλικής offshore εταιρείας από τη σύζυγο του πρωθυπουργού

    Αποφασίστηκε από την κοινοβουλευτική μας ομάδα, στην αυριανή συνεδρίαση να παραστώ και να εκπροσωπήσω τον ΣΥΡΙΖΑ εγώ που είμαι αναπληρωματικό της μέλος και είμαι και αναπληρωτής τομεάρχης Διαφάνειας!

    Αποτέλεσμα: Έπεσε πανικός, ομίχλη και μαύρη καταχνιά, ο πρόεδρος της επιτροπής κύριος Μπούρας ήθελε να παρευρεθεί το τακτικό μας μέλος με Webex (που για αυτήν την επιτροπή απαγορεύεται απαιτείται φυσική παρουσία όπως και για την Επιτροπή θεσμών και Διαφάνειας) και στο τέλος........πριν λίγη ώρα ειδοποιηθήκαμε πως.... η Συνεδρίαση της Επιτροπής αναβλήθηκε! (επ αόριστον...)»"
    Εγώ θα τον παραιτούσα τον Λάππα προσωρινά γιατί εκεί πάτησαν στην ΝΔ και έκαναν αναβολή ελπίζοντας πως αυτός θα είναι στην εξαναβολλής συνδεδρίαση που θα γίνει κάποτε και θα έβαζα τον Πολάκη αρχηγό του θέματος επίσημα.
    χαχαχα ρε τις κότες...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #46473
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα είχε πολλή δουλειά, να διαψεύσει μία "είδηση" που αφορούσε υποτιθέμενη απεργία των φορτηγατζήδων την 1η Αυγούστου... (ακούσατε εσείς κάτι γι αυτό; ούτε εγώ...)

    https://www.ellinikahoaxes.gr/2021/0...isinformation/
    Για να βγαίνουν και οι ίδιοι οι οδηγοί να το διαψεύδουν μάλλον υπάρχει θέμα

  4. #46474
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.844
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα τον παραιτούσα τον Λάππα προσωρινά γιατί εκεί πάτησαν στην ΝΔ και έκαναν αναβολή ελπίζοντας πως αυτός θα είναι στην εξαναβολλής συνδεδρίαση που θα γίνει κάποτε και θα έβαζα τον Πολάκη αρχηγό του θέματος επίσημα.
    χαχαχα ρε τις κότες...
    Ας μην το ψάχνουμε παραπέρα. Μόνη της βρέθηκε η offshore στα χέρια της Μαρέβα. Δεν υπάρχει κάνεις ένοχος.

  5. #46475
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να βγαίνουν και οι ίδιοι οι οδηγοί να το διαψεύδουν μάλλον υπάρχει θέμα
    Το σωματείο τους ενημερώθηκε από ό,τι κατάλαβα για την δήθεν απεργία και έβγαλε ανακοίνωση που την διαψεύδει. Από εκεί και πέρα δεν ήταν κάτι που έγινε ευρύτερα γνωστό (δηλαδή πιο γνωστό έγινε τώρα με την ανάρτηση αυτή του hoaxes, παρά πριν), ακόμα και τα site που παρατίθενται στο άρθρο, και αναφέρουν την "είδηση" είναι από τα περιθωριακά, πραγματικά ανώφελο να ασχολείται καν κάποιος με τέτοια θέματα.
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  6. #46476
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι βρε φίλε pskoura δεν θα ανεβάσω τίποτε. Εκείνος που ρίχνει την κατηγορία βγάζει και τα σχετικά επιχειρήματα να τη στηρίξει.

    Όσο για τα κομματικά, δεν έχει καμία σημασία τι είσαι ή τι ψηφίζεις και ούτε είναι δουλειά μου να ξέρω ή να μου πεις αφού λόγος δεν μου πέφτει. Όταν όμως διαρκώς βομβαρδίζεις το νήμα με τρακατρούκες αντιπολιτευτικές που ούτε από τα πιο πιστά συριζοτρόλλια δεν πετάνε, θα κρίνεσαι στη βάση αυτών.

    Εν προκειμένω για τα πυροσβεστικά και τα σχετικά, ψάξε-ρώτα-μάθε και έλα να μας τα πεις αν όντως δεν έχει γίνει τίποτε. Που έχει γίνει και που στην τελική κάτι τέτοια είναι ευκολάκια μιας και είναι τόσο προφανή που κι εμένα να με έβαζες σε κάποιο θώκο ευκολότατα θα έδινα εντολές για τα προφανή που τόσα χρόνια δεν έγιναν.

    Αν θέλεις να ρίξεις κριτική στην κυβέρνηση αυτή έχεις πεδίο δόξης λαμπρό, να πετάς όμως την τρολλιά για το καθετί χωρίς να ξέρεις σε ορίζει και σε προσδιορίζει ως συριζοτρόλλ, δεν υπάρχει άλλος όρος
    Πραγματικά του τα έχω ανεβάσει πιο πίσω, άλλωστε τα περιπολικά τα ανεβάσει συχνά, του έκανα και ειδική αναφορά στο συγκεκριμένο ΕΣΠΑ, δεν τον ενδιαφέρουν τα λινκ δεν τα κοιτάει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σωματείο τους ενημερώθηκε από ό,τι κατάλαβα για την δήθεν απεργία και έβγαλε ανακοίνωση που την διαψεύδει. Από εκεί και πέρα δεν ήταν κάτι που έγινε ευρύτερα γνωστό (δηλαδή πιο γνωστό έγινε τώρα με την ανάρτηση αυτή του hoaxes, παρά πριν), ακόμα και τα site που παρατίθενται στο άρθρο, και αναφέρουν την "είδηση" είναι από τα περιθωριακά, πραγματικά ανώφελο να ασχολείται καν κάποιος με τέτοια θέματα.
    εχεις ειδική βάση και εδώ, πχ αν είναι σε λίγα site δεν περνάει;

  7. #46477
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα τον παραιτούσα τον Λάππα προσωρινά γιατί εκεί πάτησαν στην ΝΔ και έκαναν αναβολή ελπίζοντας πως αυτός θα είναι στην εξαναβολλής συνδεδρίαση που θα γίνει κάποτε και θα έβαζα τον Πολάκη αρχηγό του θέματος επίσημα.
    χαχαχα ρε τις κότες...
    Στη σελίδα του στο fb o Πολάκης έχει μία παρόμοια εικόνα, δεν έχει κότες, αλλά λαγούς...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  λαγοί.jpg 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  210,3 KB 
ID: 229205

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά του τα έχω ανεβάσει πιο πίσω, άλλωστε τα περιπολικά τα ανεβάσει συχνά, του έκανα και ειδική αναφορά στο συγκεκριμένο ΕΣΠΑ, δεν τον ενδιαφέρουν τα λινκ δεν τα κοιτάει.

    - - - Updated - - -



    εχεις ειδική βάση και εδώ, πχ αν είναι σε λίγα site δεν περνάει;
    Εσύ δηλαδή θα ασχοληθείς με κάτι που γράφει ένα ανύπαρκτο site, που το ξέρουν τρεις κι ένας κούκος; Δεν πάει να γράφει ό,τι θέλει... ποιος τα διαβάζει; Οι ίδιοι τώρα τους έκαναν διαφήμιση με την αναφορά αυτή. Και να ήταν η πρώτη φορά, δεκάδες φορές έχει γίνει με την διάψευση τους να γίνεται περισσότερο γνωστό ένα ανύπαρκτο ή fake news θέμα...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  8. #46478
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη σελίδα του στο fb o Πολάκης έχει μία παρόμοια εικόνα, δεν έχει κότες, αλλά λαγούς...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  λαγοί.jpg 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  210,3 KB 
ID: 229205

    .
    Είδα μια ακόμα που έχει στην σελίδα του, εκεί που λέει get well στον Αδωνι και κάνει και project όλη την εμβολιαστική προπαγάνδα, μάλλον κατα λάθος

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  33 
Μέγεθος:  216,3 KB 
ID: 229206

  9. #46479
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Όπως τα καταλαβαίνει κανείς (τα σκρινσοτ), μπορείς να το δεις όπως το λες ή να το δεις κι αλλιώς, ότι και με το εμβόλιο μπορεί να κολλήσεις... όπως κι έγινε (και δεν είναι νομίζω κάτι άγνωστο).
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  10. #46480
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως τα καταλαβαίνει κανείς (τα σκρινσοτ), μπορείς να το δεις όπως το λες ή να το δεις κι αλλιώς, ότι και με το εμβόλιο μπορεί να κολλήσεις... όπως κι έγινε (και δεν είναι νομίζω κάτι άγνωστο).
    Οχι στην περίπτωση κάποιου που έχει δηλώσει πως θα το δει απο φθινόπωρο και αν, εκεί μπορείς να το δεις μόνο με εναν τρόπο.

  11. #46481
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Καλά...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  12. #46482
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.844
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Μπορεί και ο Άδωνης να ήταν φίλος του ορθοπεδικού με τα τζουφια. Τόσοι ομοϊδεάτες του άλλωστε φοβούνται μη τους αλλοιωθεί το DNA. Άσχετα που είναι χαμελαιόντας και οππορτουνιατής και θα πει και θα κάνει ότι και αν χρειαστεί. Όλοι θυμόμαστε τι έλεγε για τον μέλλοντα πρόεδρο του κόμματος του πριν γίνει το δεξί του χέρι, τι έλεγε για την ΝΔ όσο ήταν στο ΛΑΟΣ κλπ

  13. #46483
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.557
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Και τα εξώδικα συνεχίζονται και από τις 2 μεριές με κουκουρούκου δικαιολογίες από πλευράς Βασιλικής Οικογένειας.
    Μου αρέσει το τελευταίο του μπαξέ προς την Φρειδερίκη που της ζητάει να ζητήσει συγνώμη αλλιώς θα τους πάει δικαστικά....
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #46484
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pskouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν είμαι ΣΡΖ και δεν ψηφίζω κόμμα μεγαλύτερο από το 5%. Τελευταία φορά που πήγα σε κομματική συγκέντρωση ήμουν 8 χρόνων και π με τράβαγαν. Γραμμένους τους έχω όλους αυτούς..
    Φίλε pskouras, ξεκίνησες να γράφεις (και καλά έκανες) στο παρόν thread 2-3 ημέρες μετά την εκλογή της ΝΔ. Αν δεν με απατά η μνήμη μου, επι ΣΥΡΙΖΑ δεν είχες γράψει κάτι κάτι για τις αυθαιρεσίες ή για τις αστοχίες της παρελθούσης κυβέρνησης.
    Μπορεί να ήταν τυχαίο...μπορεί και όχι.

  15. #46485
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

Σελ. 3099 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 30793089309430973098309931003101310431093119 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας