Σελ. 1764 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 17441754175917621763176417651766176917741784 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 26.446-26.460 από 78436
  1. #26446
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    O pskouras κανει καλυτερη αντιπολιτευση απο τον καθε καρανικα,βαρουφακη,πολακη,τους σφαζει στο γαντι,δεν αφηνει τιποτα να πεσει κατω.

  2. #26447
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που έλεγαν, για τις συμπράξεις, ίσως θα ήταν το πρώτο βήμα, και άσε τελικά που δεν ξέρουμε τι ακριβώς θα κόστιζε αυτό και στον ασθενή (έμμεσα) και στο κράτος (αν κρίνουμε και από άλλους υπολογισμούς που έκαναν-ή μάλλον δεν έκαναν- στο προεκλογικό τους πρόγραμμα, για διάφορα θέματα). Είναι να μην γίνει μία αρχή...
    Ακόμα και να μη στοίχιζε στον ασθενή, θα κόστιζε (πολύ) στο Κράτος...εκτός κι αν έχει κανείς την ψευδαίσθηση ότι από το τωρινό κόστος του ιδιώτη (ΕΟΠΥΥ με βάση το icd10/ΚΕΝ + κάποιο extraδάκι/extraδάρα από τον ασθενή στο κάθε μαγαζί + επιπλέον αμοιβή ιατρού) θα πηγαίναμε στο κόστος δημοσίου αλλά σε ιδιώτες (όποιος το πιστεύει στα σοβαρά αυτό, έχει πολλά θέματα που πρέπει να κοιτάξει τάχιστα).
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  3. #26448
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά δεν πρόλαβαν... λέτε με όλο αυτό που συμβαίνει να αλλάξει ο τρόπος σκέψης τους? εγώ δεν το νομίζω.
    Ελπίζω να πάρει πρέφα ο κοσμάκης, αν πάνε να του πούν μετά την κρίση ότι θέλουν να κλείσουν την δημόσια υγεία για να έχουμε μόνο ιδιωτική.
    Οχι μόνο δεν θα τους παίρνει να πουν κάτι τέτοιο, αλλά ένα απο τα θετικά της όλης φάσης, παγκοσμίως, είναι ότι θα "αναβαθμιστεί" η δημόσια υγεία, ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ. Δεν ξέρεις εαν ξαναέλθει κάποιος καινούργιος ιός ή κάτι άλλο. Νομίζετε ότι πχ στην Ιταλία ή στην Ισπανία, θα δεχτεί ο κοσμάκης να παραμείνει η υγεία τόσο υποβαθμισμένη ελέω μνημονίων ή άλλων νεοφιλελέ πολιτικών; Δεν λέω, θα πέσει η αντίστοιχη πλύση εγκεφάλου ίσως, αλλά τόσο μικρή μνήμη δεν πιστεύω, Ο ιδιωτικός τομέας υγείας όχι μόνο δεν μπορεί να καλύψει τις ανάγκες αλλά και το κόστος θα είναι τέτοιο που θα γονατίσει οποιοδήποτε κράτος. Εκτός εαν υπάρχουν τακτικές επίταξης/εθνικοποίησης σε περιπτώσεις κινδύνου. Αλλά και πάλι, δεν νομίζω να πεισθεί κανείς.
    Θα αφήσει και κάποια θετικά η πανδημία, και ένα απο αυτά είναι ότι θα αλλάξει σε πολύ κόσμο η θεώρηση για την δημόσια υγεία.

    ΥΓ. Θαθελα όλοι οι δηλωμένοι λάτρεις της ιδιωτικής υγείας και αρνητές της δημόσιας, εαν νοσήσουν ή έχουν κάποιο πρόβλημα να τους απαγορευτεί -εαν είναι δυνατόν, ξέρω δεν είναι- η πρόσβαση στην δημόσια υγεία και να πάνε στην ιδιωτική. Εαν υπάρχει και εαν μπορεί να τους βοηθήσει.

  4. #26449
    Εγγραφή
    05-11-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    457
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Wind - ΤΟΛΟ
    Router
    Fritz.box 7140
    SNR / Attn
    8(dB) / 16(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    O pskouras κανει καλυτερη αντιπολιτευση απο τον καθε καρανικα,βαρουφακη,πολακη,τους σφαζει στο γαντι,δεν αφηνει τιποτα να πεσει κατω.
    Σας διαβάζω αλλά γενικά απέχω...
    Τα μαζεύω και όταν φτάσει η ώρα θα αρχίσω να αναφέρω ολόκληρα κατεβατά... με διευθύνσεις και ονόματα όπως τα θέλουν μερικοί μερικοί εδώ μέσα....
    Απλά να θυμίσω σε μερικούς που το ξεχνάνε ότι κυβερνά η ΝΔ και ότι αποφάσεις παίρνει (σωστές ή λάθος) με τα αποτελέσματα τους θα τα καρπωθεί ΟΛΑ μόνο η ΝΔ!!!!

    Καλό βράδυ και καλή δύναμη σε όλους μας

  5. #26450
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pskouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας διαβάζω αλλά γενικά απέχω...
    Τα μαζεύω και όταν φτάσει η ώρα θα αρχίσω να αναφέρω ολόκληρα κατεβατά... με διευθύνσεις και ονόματα όπως τα θέλουν μερικοί μερικοί εδώ μέσα....
    Απλά να θυμίσω σε μερικούς που το ξεχνάνε ότι κυβερνά η ΝΔ και ότι αποφάσεις παίρνει (σωστές ή λάθος) με τα αποτελέσματα τους θα τα καρπωθεί ΟΛΑ μόνο η ΝΔ!!!!

    Καλό βράδυ και καλή δύναμη σε όλους μας
    Ναι σαν τον EastMed ενα πράγμα να φανταστώ......

    Χτύπα ξύλο για την ώρα τα πάμε πολύ καλά απο κρούσματα, μακάρι να μείνει έτσι και ας πάρουν και όσο credit θέλουν μετά και οι άλλοι

  6. #26451
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα και να μη στοίχιζε στον ασθενή, θα κόστιζε (πολύ) στο Κράτος...εκτός κι αν έχει κανείς την ψευδαίσθηση ότι από το τωρινό κόστος του ιδιώτη (ΕΟΠΥΥ με βάση το icd10/ΚΕΝ + κάποιο extraδάκι/extraδάρα από τον ασθενή στο κάθε μαγαζί + επιπλέον αμοιβή ιατρού) θα πηγαίναμε στο κόστος δημοσίου αλλά σε ιδιώτες (όποιος το πιστεύει στα σοβαρά αυτό, έχει πολλά θέματα που πρέπει να κοιτάξει τάχιστα).
    Στο διαγνωστικό κομμάτι αυτό συμβαίνει εδώ και αρκετά χρόνια. Μικροβιολογικά, ακτινογραφίες, ιδιωτικά ιατρεία παθολόγων με κλειδωμένες τιμές. Όπως συμβαίνει σε πολύ μεγάλο βαθμό και στις κλινικές για μακροχρόνιες νοσηλίες. Τα έχουμε ξαναπεί αυτά, αλλά αν χρειαστεί κάποιος μακροχρόνια νοσηλεία ΔΕΝ μπορεί να πάει σε δημόσιο νοσοκομείο και θα αναγκαστεί ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ να πάει σε ιδιωτικό.
    Πως δουλεύουν οι εκατοντάδες κλινικές που λειτουργούν στη χώρα ?
    Άσε που αν σταματήσει η ιδιωτική περίθαλψη δεν θα υπάρχουν πια γιατροί στην Ελλάδα.

  7. #26452
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Δε νομίζω να ζήτησε κανείς (ίσως λίγοι μόνο) να καταργηθεί ο ιδιωτικός τομέας της υγείας, οι ιδιώτες γιατροί, νοσηλευτήρια, κλπ. Να έχουν το δικό τους κομμάτι στον τομέα αυτό, οκ, αλλά να μην είναι ο πρωτεύων όπως θα ήθελαν κάποιοι. Όπως και στην εκπαίδευση πχ...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  8. #26453
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω να ζήτησε κανείς (ίσως λίγοι μόνο) να καταργηθεί ο ιδιωτικός τομέας της υγείας, οι ιδιώτες γιατροί, νοσηλευτήρια, κλπ. Να έχουν το δικό τους κομμάτι στον τομέα αυτό, οκ, αλλά να μην είναι ο πρωτεύων όπως θα ήθελαν κάποιοι. Όπως και στην εκπαίδευση πχ...
    Νομίζω ότι μόνο κάποιος που έχει πραγματικά νοσηρό τρόπο σκέψης θα ζήταγε να καταργηθεί η δημόσια υγεία και η δημόσια παιδεία. Κι αυτός ο κάποιος δεν θα έπαιρνε στις εκλογές ούτε 1%.
    Αυτά δεν υπάρχουν, εκτός κι αν θέλουμε να γίνει η χώρα Βραζιλία ή Ν. Αφρική της δεκαετίας του 1970.

  9. #26454
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Υπάρχουν νομίζω (λίγοι; ) υποστηρικτές και των δύο άκρων, αρκεί να μην γίνουν mainstream οι απόψεις τους.
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  10. #26455
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να πάρει πρέφα ο κοσμάκης, αν πάνε να του πούν μετά την κρίση ότι θέλουν να κλείσουν την δημόσια υγεία για να έχουμε μόνο ιδιωτική.
    Οχι μόνο δεν θα τους παίρνει να πουν κάτι τέτοιο, αλλά ένα απο τα θετικά της όλης φάσης, παγκοσμίως, είναι ότι θα "αναβαθμιστεί" η δημόσια υγεία, ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ. Δεν ξέρεις εαν ξαναέλθει κάποιος καινούργιος ιός ή κάτι άλλο. Νομίζετε ότι πχ στην Ιταλία ή στην Ισπανία, θα δεχτεί ο κοσμάκης να παραμείνει η υγεία τόσο υποβαθμισμένη ελέω μνημονίων ή άλλων νεοφιλελέ πολιτικών; Δεν λέω, θα πέσει η αντίστοιχη πλύση εγκεφάλου ίσως, αλλά τόσο μικρή μνήμη δεν πιστεύω, Ο ιδιωτικός τομέας υγείας όχι μόνο δεν μπορεί να καλύψει τις ανάγκες αλλά και το κόστος θα είναι τέτοιο που θα γονατίσει οποιοδήποτε κράτος. Εκτός εαν υπάρχουν τακτικές επίταξης/εθνικοποίησης σε περιπτώσεις κινδύνου. Αλλά και πάλι, δεν νομίζω να πεισθεί κανείς.
    Θα αφήσει και κάποια θετικά η πανδημία, και ένα απο αυτά είναι ότι θα αλλάξει σε πολύ κόσμο η θεώρηση για την δημόσια υγεία.

    ΥΓ. Θαθελα όλοι οι δηλωμένοι λάτρεις της ιδιωτικής υγείας και αρνητές της δημόσιας, εαν νοσήσουν ή έχουν κάποιο πρόβλημα να τους απαγορευτεί -εαν είναι δυνατόν, ξέρω δεν είναι- η πρόσβαση στην δημόσια υγεία και να πάνε στην ιδιωτική. Εαν υπάρχει και εαν μπορεί να τους βοηθήσει.
    Νομίζω υποτιμάς την "ιδιοσύνη" και την μνήμη χρυσόψαρου μεγάλης μερίδας του κόσμου. Είμαι σίγουρος πως θα καταφέρουν τα παπαγαλάκια να το στρέψουν το αφήγημα και τα αποτελέσματα από το ξεχαρβαλωμα της δημόσιας υγείας να τα παρουσιάζουν ως αυταποδεικτο λόγο για κατάργηση.

  11. #26456
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω υποτιμάς την "ιδιοσύνη" και την μνήμη χρυσόψαρου μεγάλης μερίδας του κόσμου. Είμαι σίγουρος πως θα καταφέρουν τα παπαγαλάκια να το στρέψουν το αφήγημα και τα αποτελέσματα από το ξεχαρβαλωμα της δημόσιας υγείας να τα παρουσιάζουν ως αυταποδεικτο λόγο για κατάργηση.
    Αυτό ακριβώς, είναι όλοι χρυσόψαρα τέλος, σε αυτό συμφωνώ με τον τίτλο του νήματος απόλυτα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #26457
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο διαγνωστικό κομμάτι αυτό συμβαίνει εδώ και αρκετά χρόνια. Μικροβιολογικά, ακτινογραφίες, ιδιωτικά ιατρεία παθολόγων με κλειδωμένες τιμές. Όπως συμβαίνει σε πολύ μεγάλο βαθμό και στις κλινικές για μακροχρόνιες νοσηλίες. Τα έχουμε ξαναπεί αυτά, αλλά αν χρειαστεί κάποιος μακροχρόνια νοσηλεία ΔΕΝ μπορεί να πάει σε δημόσιο νοσοκομείο και θα αναγκαστεί ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ να πάει σε ιδιωτικό.
    Πως δουλεύουν οι εκατοντάδες κλινικές που λειτουργούν στη χώρα ?
    Άσε που αν σταματήσει η ιδιωτική περίθαλψη δεν θα υπάρχουν πια γιατροί στην Ελλάδα.
    Έλα μου?

    Ποιοί το έχετε ξαναπεί και πώς σας ήρθε?

    Αν εννοείς την κομπίνα των κέντρων αποκατάστασης ή των νεφρολογικών που έχει γεμίσει ο τόπος ή και των ιδ. μαιευτικών (για να το πάω λίγο παραπέρα, μετά την εξάλειψη -πρακτικά- των αντίδτοιχων δημοσίων), καλό είναι να το ξανασκεφτείς πριν πιάσεις (ή ο οποιοσδήποτε) αυτή την κουβέντα μαζί μου.

    Αν εννοείς, αντίστοιχα, τα "πάρκινγκ" με χρ. ψυχικά νοσήματα κλπ, ακόμα χειρότερα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν νομίζω (λίγοι; ) υποστηρικτές και των δύο άκρων, αρκεί να μην γίνουν mainstream οι απόψεις τους.
    Ξεχνάς, μάλλον, κάτι κουβεντούλες πριν λίγα χρόνια για vouchers "παιδείας".

    Λίγοι είναι, αλλά κοίτα να δεις που κάνουν κουμάντο.

    Μην ξεχνάς πως μιλάς για τη χώρα που αυτή τη στιγμή δεν έχει καν κυριότητα στις τηλεπικοινωνίες της (ναι, ξέρω, τα δίκτυα είναι δημόσιο αγαθό-ιδιοκτησία και άλλα φαιδρά), και πριν από κάτι μέρες θα πήγαινε για πόλεμο...
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  13. #26458
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων


    νομιζω εισαι αδικος με τον sdikr .

    δεν το εχω συναντησει να χρησιμοποιησει το οτι ειναι moderator για να επιβαλει την γνωμη του ουτε σαν υποψια .

    μην κολας σε τιτλους για να προβαλεις ανυποστατα συμπερασματα .

    το βρισκω αποκρουστικο οταν γινεται αυτο εκει που μας παιρνει , μου θυμιζει δειλία .

    δικαιωμα του , οπως του καθε ενος , να εχει οποια γνωμη εχει και να την μεταφερει οπως μπορει (και ο sdikr εχω συμπερανει οτι ειναι απο τους μελετηρους αναμεσα μας , μελετηρος , δηλαδη , δεν μεταφερει φημες και εντυπωσεις αλλων οσο το οτι μεταφερει κατι που το εχει εξετασει ο ιδιος ) .
    Μα το θέμα είναι πως αποπροσανατολίζει την συζήτηση. Θέτω ένα πολύ απλό ερώτημα, σε ποια νομική βάση έχουμε αυτή την στιγμή περιορισμό των συνταγματικά κατοχυρωμενων δικαιωμάτων μας και των δημοκρατικών ελευθεριών μας. Και μου λέει τραβά στο ΣΤΕ. Ε, αν αυτή είναι η απάντηση σε ζήτημα πολιτειακης εκτροπής, τι θες να απαντήσω.
    Διότι ασχέτως με το αν συμφωνώ ή όχι με την καραντίνα, το ότι επιβάλεται επειδή το είπε ο Μητσοτάκης, εμένα δεν μου αρκεί.
    Αν εσείς είστε καλυμμένοι, πάω πάσο.

  14. #26459
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα το θέμα είναι πως αποπροσανατολίζει την συζήτηση. Θέτω ένα πολύ απλό ερώτημα, σε ποια νομική βάση έχουμε αυτή την στιγμή περιορισμό των συνταγματικά κατοχυρωμενων δικαιωμάτων μας και των δημοκρατικών ελευθεριών μας. Και μου λέει τραβά στο ΣΤΕ. Ε, αν αυτή είναι η απάντηση σε ζήτημα πολιτειακης εκτροπής, τι θες να απαντήσω.
    Διότι ασχέτως με το αν συμφωνώ ή όχι με την καραντίνα, το ότι επιβάλεται επειδή το είπε ο Μητσοτάκης, εμένα δεν μου αρκεί.
    Αν εσείς είστε καλυμμένοι, πάω πάσο.
    Λίγο πιο πίσω έχει και το σύνταγμα απο τον Stel67.
    Αν δεν σου φτάνει ούτε και αυτό, ναι μπορείς να το πάς στο ΣΤΕ.

    Απο την στιγμή που το ξεκινάς επειδή το είπε ο Μητσοτάκης τι ακριβώς περιμένεις, το πρόβλημα σου δεν είναι τόσο το γιατί και πως, αλλά γιατί το είπε ο Μητσοτάκης.
    Άκου λέει πολιτειακή εκτροπή!!

  15. #26460
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλα μου?

    Ποιοί το έχετε ξαναπεί και πώς σας ήρθε?

    Αν εννοείς την κομπίνα των κέντρων αποκατάστασης ή των νεφρολογικών που έχει γεμίσει ο τόπος ή και των ιδ. μαιευτικών (για να το πάω λίγο παραπέρα, μετά την εξάλειψη -πρακτικά- των αντίδτοιχων δημοσίων), καλό είναι να το ξανασκεφτείς πριν πιάσεις (ή ο οποιοσδήποτε) αυτή την κουβέντα μαζί μου.

    Αν εννοείς, αντίστοιχα, τα "πάρκινγκ" με χρ. ψυχικά νοσήματα κλπ, ακόμα χειρότερα.

    - - - Updated - - -



    Ξεχνάς, μάλλον, κάτι κουβεντούλες πριν λίγα χρόνια για vouchers "παιδείας".

    Λίγοι είναι, αλλά κοίτα να δεις που κάνουν κουμάντο.

    Μην ξεχνάς πως μιλάς για τη χώρα που αυτή τη στιγμή δεν έχει καν κυριότητα στις τηλεπικοινωνίες της (ναι, ξέρω, τα δίκτυα είναι δημόσιο αγαθό-ιδιοκτησία και άλλα φαιδρά), και πριν από κάτι μέρες θα πήγαινε για πόλεμο...
    Σε ποιο νοσοκομείο του δημοσίου δέχονται παραπληγικούς για αποθεραπεία/αποκατάστση ? Ψυχοπαθείς σε ήπια/ελεγχόμενη κατάσταση ? Τοξικομανείς για απεξάρτηση ? Γέροντες με άνοια ?

Σελ. 1764 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 17441754175917621763176417651766176917741784 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας