Σελ. 1758 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 17381748175317561757175817591760176317681778 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 26.356-26.370 από 78436
  1. #26356
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Ναι γιατί αν δεν εφαρμόζαμε το Μνημόνιο, θα μας πεταγαν από το Ευρώ, θα γινόμασταν Συρία-Ουκρανία-Ιράκ, δεν θα είχαμε κωλόχαρτο, θα μας αγόραζαν μπιρ παρά, οι γυναίκες-μανάδες-κόρες μας θα γίνονταν που..., θα ξέσπαγε ελληνοτουρκικός πόλεμος.

    Κοίτα να δείς που θα γίνουν όλα αυτά ταυτόχρονα, αλλά όχι από υπαιτιότητα μας.

  2. #26357
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παραλογισμός μέτρων #2:
    Εντάσσονται στους ΚΑΔ προς στήριξη επιχειρήσεις χονδρικής εμπορίας τσαγιού, καφέ κλπ, όπως πχ. βεβαιωμένα η μαμα εταιρεια των Coffee Island, αλλά τα καταστήματα του franchise όχι.
    Αυτό ως παράδειγμα, ισχύει για πολλούς κλάδους...

  3. #26358
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    O πολυδιαφημισμένος ιδιωτικός πυλώνας της υγείας αποδεικνύεται ανεπαρκής και λίγος. Τα έσχατα του κόσμου για τους νεοφιλελεύθερους.
    Δουλεύω στην ιδιωτική υγεία 20 χρόνια. Ποιος μαλάκας πραγματικά πίστευε πως τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά;
    Σίγουρα όχι οι περισσότεροι ασθενείς μας.
    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  4. #26359
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Έρχεται παράταση στην απαγόρευση κυκλοφορίας

    Όχι μόνο παράταση αλλά πολύ μεγάλη παράταση.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #26360
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.425
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παραλογισμός μέτρων #2:
    Εντάσσονται στους ΚΑΔ προς στήριξη επιχειρήσεις χονδρικής εμπορίας τσαγιού, καφέ κλπ, όπως πχ. βεβαιωμένα η μαμα εταιρεια των Coffee Island, αλλά τα καταστήματα του franchise όχι.
    Αυτό ως παράδειγμα, ισχύει για πολλούς κλάδους...
    Eιναι κλασεις μεγαλυτερο το προβλημα. Εκτος απο το μπαχαλο με τους ΚΑΔ, υπαρχει και το "επιδομα" στους δικηγορους, γιατρους, μηχανικους κοκ που ΔΕΝ ειναι επιδομα και λεφτα, υπαρχουν καταστηματα που δεν δικαιουνται τιποτα αλλα σημειωνουν μηδενικους τζιρους πχ φωτοτυπαδικα, καθαριστηρια κτλ, οι ΚΥΑ και οι ερμηνευτικες εγκυκλιοι καθυστερουν σημαντικα και οι προθεσμιες ειναι ξεκαθαρισμενες πχ η μειωση του ενοικιου υπαρχει αλλα τα ενοικια καταβαλλονται την 1η του μηνα ενω οι υποχρεωσεις που αναστελλονται αφορουν την 31η του προηγουμενου μηνα και ενα σωρο αλλα προβληματικα.

  6. #26361
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.585
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έρχεται παράταση στην απαγόρευση κυκλοφορίας

    Όχι μόνο παράταση αλλά πολύ μεγάλη παράταση.
    γιατι βαζεις το ? κανεις δεν πιστευει τους αριθμους που παρουσιαζουν με τοσα λιγα τεστ σαφως και η καραντινα θα παει για 2-3 μηνες

  7. #26362
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι βαζεις το ? κανεις δεν πιστευει τους αριθμους που παρουσιαζουν με τοσα λιγα τεστ σαφως και η καραντινα θα παει για 2-3 μηνες
    Τότε να αλλάξουμε και το πολίτευμα στο wikipedia. Τι περιμένουμε.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #26363
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε να αλλάξουμε και το πολίτευμα στο wikipedia. Τι περιμένουμε.
    Μην κάνεις λες και είναι ελληνικό το πρόβλημα και είμαστε σε καθεστώς Β. Κορέας. Οι πολιτικοί το πάνε λάου-λάου, αλλά πουθενά δεν υπάρχει περίπτωση να αναιρεθούν τα μέτρα όσο υπάρχει έξαρση. Σήμερα π.χ. ανακοίνωσε η Γαλλία επέκταση στις δικές της ημερομηνίες. Στο εύλογο ερώτημα "Μέχρι πότε;" αυτή τη στιγμή δεν έχει κανείς απάντηση...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  9. #26364
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην κάνεις λες και είναι ελληνικό το πρόβλημα και είμαστε σε καθεστώς Β. Κορέας. Οι πολιτικοί το πάνε λάου-λάου, αλλά πουθενά δεν υπάρχει περίπτωση να αναιρεθούν τα μέτρα όσο υπάρχει έξαρση. Σήμερα π.χ. ανακοίνωσε η Γαλλία επέκταση στις δικές της ημερομηνίες. Στο εύλογο ερώτημα "Μέχρι πότε;" αυτή τη στιγμή δεν έχει κανείς απάντηση...
    Εγώ αυτή τη στιγμή εδώ κατοικώ οπότε με τα δικά μας θα ασχολούμαι.

    Δεν θέλω να επανέλθουν όλα στην προηγούμενη κατάσταση και να ανοίξουν τα σχολεία και οι καφετέριες και να μαζευόμαστε χιλιάδες αγκαλιά. Θέλω να βγαίνω από το σπίτι για τις δουλειές μου και για το περπάτημά μου χωρίς να παίρνω άδεια από κανέναν. Χωρίς να μου κουνάει το δάχτυλο ο άδωνιc και ο μητσοτάκης, για να καλύψουν την δική τους ανυπαρξία.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #26365
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αυτή τη στιγμή εδώ κατοικώ οπότε με τα δικά μας θα ασχολούμαι.

    Δεν θέλω να επανέλθουν όλα στην προηγούμενη κατάσταση και να ανοίξουν τα σχολεία και οι καφετέριες και να μαζευόμαστε χιλιάδες αγκαλιά. Θέλω να βγαίνω από το σπίτι για τις δουλειές μου και για το περπάτημά μου χωρίς να παίρνω άδεια από κανέναν. Χωρίς να μου κουνάει το δάχτυλο ο άδωνιc και ο μητσοτάκης, για να καλύψουν την δική τους ανυπαρξία.
    Δεν είναι θέμα ανυπαρξίας κανενός. Μάλλον δεν έχεις καταλάβει τι γίνεται σε άλλες χώρες που έχουν και πιο σοβαρά προβλήματα. Τα πρόστιμα όχι απλά πέφτουν βροχή αλλά πονάνε και πάρα πολύ!

    Ιδού: https://www.politico.eu/article/lock...virus-covid19/

    Μακάρι να ήταν θέμα Άδωνι και Μητσοτάκη όπως λες. Είναι πολύ ευρύτερο και σε απόλυτα "πολιτισμένες" και φιλελεύθερες χώρες τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  11. #26366
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αυτή τη στιγμή εδώ κατοικώ οπότε με τα δικά μας θα ασχολούμαι.

    Δεν θέλω να επανέλθουν όλα στην προηγούμενη κατάσταση και να ανοίξουν τα σχολεία και οι καφετέριες και να μαζευόμαστε χιλιάδες αγκαλιά. Θέλω να βγαίνω από το σπίτι για τις δουλειές μου και για το περπάτημά μου χωρίς να παίρνω άδεια από κανέναν. Χωρίς να μου κουνάει το δάχτυλο ο άδωνιc και ο μητσοτάκης, για να καλύψουν την δική τους ανυπαρξία.
    Και ο άλλος ήθελε να πηγαίνει εκκλησία, εκεί όμως φώναζες

  12. #26367
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι θέμα ανυπαρξίας κανενός. Μάλλον δεν έχεις καταλάβει τι γίνεται σε άλλες χώρες που έχουν και πιο σοβαρά προβλήματα. Τα πρόστιμα όχι απλά πέφτουν βροχή αλλά πονάνε και πάρα πολύ!

    Ιδού: https://www.politico.eu/article/lock...virus-covid19/

    Μακάρι να ήταν θέμα Άδωνι και Μητσοτάκη όπως λες. Είναι πολύ ευρύτερο και σε απόλυτα "πολιτισμένες" και φιλελεύθερες χώρες τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά.
    Αυτή τη στιγμή ο μητσοτάκης και ο άδωνιc με κυβερνάνε οπότε σε αυτούς θα εστιάσω. Το ότι εστιάζω σε ελλάδα και συγκεκριμένα άτομα δεν σημαίνει ότι παραέξω δεν υπάρχουν και άλλες χώρες και άλλοι πολιτικοί.

    Για να καταλάβω δηλαδή τι είναι αυτά που μου δείχνεις. Ότι η αστυνομία κυνηγάει ανθρώπους που περπατάνε και κάνουν ποδήλατο? Και μου τα δείχνεις αυτά για να τι? Για να μου δώσεις κι άλλα επιχειρήματα?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ο άλλος ήθελε να πηγαίνει εκκλησία, εκεί όμως φώναζες
    Αν καλή ώρα ο κόσμος γέμιζε τις βιβλιοθήκες και μαθαίναμε ότι για κάποιο φανταστικό λόγο, έκλειναν σχεδόν τα πάντα εκτός από τις βιβλιοθήκες, πάλι θα φώναζα γιατί θα ήταν κάτι ηλίθιο. Δεν είχε καμία σχέση περι θρησκείας και πιστεύω. Άλλα παραδείγματα επίσης θα ήταν να μην κλείσουν σινεμά, θέατρα, κλαμπάκια κλπ.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #26368
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ο άλλος ήθελε να πηγαίνει εκκλησία, εκεί όμως φώναζες
    γελαω. ειναι ιδιο το περπατημα με το συνωστισμο στην εκκλησια. καλα μωρε μας κοροιδευεις πια? ταχεις ισοπεδωσει ολα απλα για να λες κατι

  14. #26369
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή τη στιγμή ο μητσοτάκης και ο άδωνιc με κυβερνάνε οπότε σε αυτούς θα εστιάσω. Το ότι εστιάζω σε ελλάδα και συγκεκριμένα άτομα δεν σημαίνει ότι παραέξω δεν υπάρχουν και άλλες χώρες και άλλοι πολιτικοί.

    Για να καταλάβω δηλαδή τι είναι αυτά που μου δείχνεις. Ότι η αστυνομία κυνηγάει ανθρώπους που περπατάνε και κάνουν ποδήλατο? Και μου τα δείχνεις αυτά για να τι? Για να μου δώσεις κι άλλα επιχειρήματα?
    Δεν έχεις επιχειρήματα. Δεν εγκρίνω το να βάζουν πρόστιμα 600 και 3000 και ότιναναι €, αλλά το ρεζουμέ της υπόθεσης σε αυτή την χρονική φάση είναι ότι ακολουθούν τις συμβουλές των επιστημόνων. Σε καμία απ' αυτές τις χώρες δεν κυβερνά ο Ορμπάν ή ο Πούτιν ή ο Στάλιν ή δεν ξέρω ποιος. Οι επιστήμονες λένε (και είναι κάθετοι), αποφύγετε οποιαδήποτε επαφή, εξωτερική μετακίνηση, κτλ. Μερικές εικόνες από πληττόμενες περιοχές τύπου Ιταλία, Ισπανία, ΗΠΑ σε βοηθάνε να καταλάβεις το "γιατί το λένε αυτό;"

    Τώρα, αν πιάσουμε το "έως πότε;" αυτή είναι μια απάντηση που δεν την έχει σχηματίσει κανείς στο μυαλό του, περιμένουν άπαντες να δουν τις εξελίξεις και τα κρούσματα, τις καμπύλες κτλ για να το συζητήσουν σε μερικές εβδομάδες. Αυτή είναι η πραγματικότητα και όχι η φαντασία του "μα κάποιοι μας καταπιέζουν!!!!111ένα"
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  15. #26370
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.425
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Viva la revolution .......του ενος.

Σελ. 1758 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 17381748175317561757175817591760176317681778 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας