Σελ. 1759 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 17391749175417571758175917601761176417691779 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 26.371-26.385 από 78436
  1. #26371
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babality Εμφάνιση μηνυμάτων
    γελαω. ειναι ιδιο το περπατημα με το συνωστισμο στην εκκλησια. καλα μωρε μας κοροιδευεις πια? ταχεις ισοπεδωσει ολα απλα για να λες κατι
    Στις εκκλησίες πριντα νέα μέτρα μπορούσες να πας μόνος σου για προσευχή, όπως πχ πας στο φαρμακείο, στον φούρνο κλπ.
    Αυτό πλέον δεν προβλέπεται, έτοιμος βλέπω άμεσα να βάλεις τον συνωστισμό γιατί βολεύει.

    Και πριν πεις το αμέσως επόμενο που έχεις στο μυαλό σου, ναι είναι είδος πρώτης ανάγκης για αυτούς που πιστεύουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 28-03-20 στις 14:42.

  2. #26372
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.827
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    zus πραγματικά δεν βαρέθηκες την κλάψα;;; τις τελευταίες 20 σελίδες γκρίνια και κλάμα συνέχεια, έχεις πάρει χαμπάρι τι γίνεται;;; ή γράφεις τα ίδια και τα ίδια έτσι γιατί δεν έχεις τι να κάνεις;;;

  3. #26373
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι βαζεις το ? κανεις δεν πιστευει τους αριθμους που παρουσιαζουν με τοσα λιγα τεστ σαφως και η καραντινα θα παει για 2-3 μηνες
    Γιατί δεν μπαίνει σε απομόνωση όποιος νομίζει ότι απειλείται η ζωή του; Δε μπορεί να κρατήσει παραπάνω αυτή η σαχλαμάρα. Δηλαδή έλεος. Αν είναι ανίκανοι να σηκώσουν το ΕΣΥ ας παραιτηθούν επιτέλους. Περισσότερο κινδυνεύουμε από την οικονομία, παρά από τον κορωνοΐό.

  4. #26374
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις εκκλησίες πριντα νέα μέτρα μπορούσες να πας μόνος σου για προσευχή, όπως πχ πας στο φαρμακείο, στον φούρνο κλπ.
    Αυτό πλέον δεν προβλέπεται, έτοιμος βλέπω άμεσα να βάλεις τον συνωστισμό γιατί βολεύει.

    Και πριν πεις το αμέσως επόμενο που έχεις στο μυαλό σου, ναι είναι είδος πρώτης ανάγκης για αυτούς που πιστεύουν.
    α μονοι τους? ναι μονοι τους να πανε.

  5. #26375
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην κάνεις λες και είναι ελληνικό το πρόβλημα και είμαστε σε καθεστώς Β. Κορέας. Οι πολιτικοί το πάνε λάου-λάου, αλλά πουθενά δεν υπάρχει περίπτωση να αναιρεθούν τα μέτρα όσο υπάρχει έξαρση. Σήμερα π.χ. ανακοίνωσε η Γαλλία επέκταση στις δικές της ημερομηνίες. Στο εύλογο ερώτημα "Μέχρι πότε;" αυτή τη στιγμή δεν έχει κανείς απάντηση...
    Είδες εσύ απαγόρευση κυκλοφορίας στην Γερμανία;

  6. #26376
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babality Εμφάνιση μηνυμάτων
    α μονοι τους? ναι μονοι τους να πανε.
    Δεν μπορούν, δεν προβλέπεται απο τις επιλογές εξόδου

  7. #26377
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορούν, δεν προβλέπεται απο τις επιλογές εξόδου
    γιατι αραγε

  8. #26378
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδες εσύ απαγόρευση κυκλοφορίας στην Γερμανία;
    Μόνο απαγόρευση; εδω έχει βάλει όρο που λεει όχι πάνω απο δυο άτομα κοντά

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babality Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι αραγε
    Για τον ίδιο λόγο που δεν προβλέπονται και άλλα πράγματα, όπως αυτά που ζητάει ο zus πιο πίσω, πάμε ακόμα ενα Loop;

  9. #26379
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο απαγόρευση; εδω έχει βάλει όρο που λεει όχι πάνω απο δυο άτομα κοντά

    - - - Updated - - -



    Για τον ίδιο λόγο που δεν προβλέπονται και άλλα πράγματα, όπως αυτά που ζητάει ο zus πιο πίσω, πάμε ακόμα ενα Loop;
    Απαγόρευση εξόδου δεν υπάρχει στη Γερμανία

  10. #26380
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαγόρευση εξόδου δεν υπάρχει στη Γερμανία
    https://www.politico.eu/article/germ...irus-lockdown/


    From midnight, Bavarians will not be permitted to leave their homes without good reason.
    έχει και άλλα
    https://www.thelocal.de/20200320/bav...mpose-lockdown

  11. #26381
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων

    Για τον ίδιο λόγο που δεν προβλέπονται και άλλα πράγματα, όπως αυτά που ζητάει ο zus πιο πίσω, πάμε ακόμα ενα Loop;
    δεν ηταν αναγκη να απαντησεις. ρωτησα οπως ρωτας εσυ μερικες φορες και σφυρας σαν τον κινεζο

  12. #26382
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EnDLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    zus πραγματικά δεν βαρέθηκες την κλάψα;;; τις τελευταίες 20 σελίδες γκρίνια και κλάμα συνέχεια, έχεις πάρει χαμπάρι τι γίνεται;;; ή γράφεις τα ίδια και τα ίδια έτσι γιατί δεν έχεις τι να κάνεις;;;
    Δεν καταλαβαίνω γιατί δέχομαι τόσες προσωπικές επιθέσεις τις τελευταίες μέρες. Διακρίνω έναν έντονο εκνευρισμό από πολλούς και υποτίθεται ότι εγώ είμαι ο κλάψας, ο περίεργος, ο ατίθασος και ο "επαναστάτης" που δεν μπορώ την φυλάκιση, μέσα στο ίδιο μου το σπίτι.

    Ε λοιπόν, εγώ δεν θέλω να στερούμαι την ελευθερία και να θεωρούμαι εγκληματίας εάν επιθυμώ να βγω από το σπίτι χωρίς να μου δίνει την άδεια το κράτος. Δεν θέλω να βγαίνει και να μου κουνάει το δάχτυλο ο άδωνιc( ο άδωνιc ) και την πένα του ο "Αρκάς" περί ατομικής ευθύνης.

    Εσείς διαφωνείτε και πολύ καλά κάνετε, γιατί ποιος είμαι εγώ που θα σας πω τι θα κάνετε. Γιατί δεν μπορείτε να το σεβαστείτε? Στην τελική, αυτό που επιθυμείτε (την απαγόρευση κυκλοφορίας) την πέρασαν. Ίσως να επιθυμείτε κι ακόμη πιο ασυτηρά μέτρα. Λογικά θα τα περάσουν κι αυτά, οπότε όλα είναι μια χαρά(από πλευρά σας) σε ότι έχει να κάνει με την συζήτησή μας. Θα ήταν πιο λογικό να είμαι εγώ εκνευρισμένος και να έκανα προσωπικές επιθέσεις σε όσους διαφωνούν με τις απόψεις μου. Αλλά παρατηρώ το εντελώς αντίθετο.

    Μήπως θέλετε να μπουν και ιντερνετικές απαγορεύσεις τώρα?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #26383
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.842
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    sdikr, εδώ είσαι λάθος. Η απαγόρευση υπάρχει προς το παρόν μόνο στο κρατίδιο της Βαυαρίας.

    Για παράδειγμα, στη Βόρεια Ρηνανία - Βεστφαλία δεν υπάρχει απαγόρευση ή καλύτερα περιορισμός των μετακινήσεων. Υπάρχει, σαφώς, σύσταση να μένουμε σπίτι, όχι περιττές μετακινήσεις και αυτό που απαγορεύεται είναι οι συναθροίσεις άνω των 2 ατόμων μεταξύ ατόμων που δεν διαμένουν μαζί. Κατά τα άλλα , τα γνωστά (ανοιχτά μόνο φαρμακεία, super market, ντελιβεράδικα κτλ)
    Πάντως, γενικά, είναι ακόμη πιο χαλαρά από ότι στην Ελλάδα.
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  14. #26384
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.425
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω γιατί δέχομαι τόσες προσωπικές επιθέσεις τις τελευταίες μέρες. Διακρίνω έναν έντονο εκνευρισμό από πολλούς και υποτίθεται ότι εγώ είμαι ο κλάψας, ο περίεργος, ο ατίθασος και ο "επαναστάτης" που δεν μπορώ την φυλάκιση, μέσα στο ίδιο μου το σπίτι.

    Ε λοιπόν, εγώ δεν θέλω να στερούμαι την ελευθερία και να θεωρούμαι εγκληματίας εάν επιθυμώ να βγω από το σπίτι χωρίς να μου δίνει την άδεια το κράτος. Δεν θέλω να βγαίνει και να μου κουνάει το δάχτυλο ο άδωνιc( ο άδωνιc ) και την πένα του ο "Αρκάς" περί ατομικής ευθύνης.

    Εσείς διαφωνείτε και πολύ καλά κάνετε, γιατί ποιος είμαι εγώ που θα σας πω τι θα κάνετε. Γιατί δεν μπορείτε να το σεβαστείτε? Στην τελική, αυτό που επιθυμείτε (την απαγόρευση κυκλοφορίας) την πέρασαν. Ίσως να επιθυμείτε κι ακόμη πιο ασυτηρά μέτρα. Λογικά θα τα περάσουν κι αυτά, οπότε όλα είναι μια χαρά(από πλευρά σας) σε ότι έχει να κάνει με την συζήτησή μας. Θα ήταν πιο λογικό να είμαι εγώ εκνευρισμένος και να έκανα προσωπικές επιθέσεις σε όσους διαφωνούν με τις απόψεις μου. Αλλά παρατηρώ το εντελώς αντίθετο.

    Μήπως θέλετε να μπουν και ιντερνετικές απαγορεύσεις τώρα?
    Το προβλημα σου ειναι αυτο το "εγω" που λες και ξαναλες. Και οταν ενας το κανει το λεμε κλαψα. Οταν το παρακανει, απλα υπογραφει μια υπευθυνη δηλωση πως δεν επιθυμει την αρωγη των αλλων αν τυχον παθει κατι και παιρνει τα βουνα επειδη οι αλλοι δεν ρισκαρουν, δεν δεχονται και δεν ανεχονται οτι το "εγω" το δικο του ειναι υπερανω αυτων.

    Οτι καταλαβες καταλαβες. Αν θες. Σε καθε περιπτωση ψυχραιμια, πιο ηρεμα και αν θες να ξεκινησεις επανασταση, σηκωνεις σημαια κι εμπρος. Αν αποτυχει ομως δεν θα σου φταινε οι αλλοι και θα χρειαστει να σκεφτεις σοβαρα επιτελους, αυτο το "εγω" σου.

  15. #26385
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.585
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν μπαίνει σε απομόνωση όποιος νομίζει ότι απειλείται η ζωή του; Δε μπορεί να κρατήσει παραπάνω αυτή η σαχλαμάρα. Δηλαδή έλεος. Αν είναι ανίκανοι να σηκώσουν το ΕΣΥ ας παραιτηθούν επιτέλους. Περισσότερο κινδυνεύουμε από την οικονομία, παρά από τον κορωνοΐό.
    γιατι δεν ειμαστε ιαπωνια το self isolation εκει λειτουργει γιατι ετσι ηταν παντα σου λενε να μεινεις σπιτι ΘΑ μεινεις σπιτι σου λενε πηδα στο τσουναμι ΘΑ πηδηξεις στο τσουναμι...

    εμεις δεν εχουμε πειθαρχια σαν λαος

Σελ. 1759 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 17391749175417571758175917601761176417691779 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας