Σελ. 5186 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 51665176518151845185518651875188519151965206 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 77.776-77.790 από 78436
  1. #77776
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω 100%.
    Ο Αισχυλος δεν ζητουσε θεση στο δημοσιο για κατι ασχετο απο το αντικειμενο του.
    Τοτε βεβαια δεν υπηρχε καν ΠΑΣΟΚ ή δημοσιο οπως το καταλαβαινουμε σημερα.

    Τωρα το γιατι ενας αποφοιτος ιδιωτικης υποκριτικης σχολης να θελει να διοριζεται π.χ. στην εφορια ή σε καποιο υπουργειο/δημοσια υπηρεσια, ενας θεος το ξερει.
    Σε αυτό το σημείο να θυμηθούμε ότι με τον γαριδοφονια (Καραμαν Αλι jr) που εβαλε τη μάνα τον πατερα , τα 3 τους παιδιά και έκανε και αυξησούλες μια χαρά στο δημόσιο, το να λέμε μόνο για ΠΑΣΟΚ, ειναι κομμάτι αστείο (μιλάω ευγενικά), μιας και ήταν ο κυριος υπευθυνος για το ότι το καράβι πήγε στα βράχια.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  2. #77777
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτό το σημείο να θυμηθούμε ότι με τον γαριδοφονια (Καραμαν Αλι jr) που εβαλε τη μάνα τον πατερα , τα 3 τους παιδιά και έκανε και αυξησούλες μια χαρά στο δημόσιο, το να λέμε μόνο για ΠΑΣΟΚ, ειναι κομμάτι αστείο (μιλάω ευγενικά), μιας και ήταν ο κυριος υπευθυνος για το ότι το καράβι πήγε στα βράχια.
    Agree.
    Ισα ισα, αν με ρωτησεις ποια ειναι η χειροτερη κυβερνηση που εγω θυμαμαι, το εχω το διλημμα - κυβερνηση Τσιπρα ή κυβερνηση Καραμανλη - σιγουρα παντως οι χειροτερες.
    Ιστορικα ομως τον ασκο του αιολου στο δημοσιο τον ανοιξε το ΠΑΣΟΚ.

    Το θεμα μας παντως δεν ειναι εδω, αλλα αν π.χ. μια θεση στο δημοσιο απαιτει κατηγοριοποιηση ΥΕ, ΔΕ, ΤΕ ή ΠΕ.
    Αν π.χ. για μια θεση εξυπηρετησης στην εφορια απαιτειται ΥΕ/ΔΕ ή ΤΕ/ΠΕ.

    Τωρα αν αποφασισουμε να αλλαξουμε εντελως προσεγγιση στο hiring process στο δημοσιο και να αποκτησουμε μια περισσοτερο ολιστικη και προσωποποιημενη προσεγγιση (που προσωπικα ειμαι πολυ υπερ κι αυτο κανω κιολας στον κλαδο που εργαζομαι, φτανει πια με τα 10αδες αχρηστα πτυχια και τα βιογραφικα που βαριεσαι να διαβαζεις), τοτε αλλαζει το θεμα αλλα μεχρι τοτε δεν νοειται να υπαρχουν φωτογραφικες διαταξεις για συγκεκριμενους κλαδους.
    Κατηντησαμε το δημοσιο σκουπιδοτοπο με αυτες τις νοοτροπιες.

  3. #77778
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Αχαχα, παίδες χαμπάρι δεν έχετε πάρει τι γίνεται στο δημόσιο με την παρούσα κυβέρνηση. Ο μόνος τρόπος να πάρεις προαγωγή, μονιμοποίηση, κλπ είναι να γραφτείς στην ΝΔ.

    Έχω δύο προσωπικά παραδείγματα όπου και στους δύο ειπώθηκε ξεκάθαρα από τους προϊστάμενους πως ενώ τους θέλουν (ο ένας να προαχθεί, ο άλλος να μπει σε μόνιμη θέση), μπορούν να το κάνουν μόνο αν γραφτούν στο κόμμα.

    Αντίθετα το καλοκαίρι γνώρισα τυχαία ένα λιμενικό, από τους ανθρώπους που είναι στην πρώτη γραμμή με τους πρόσφυγες. Κάποια στιγμή μου λέει, «εγώ ΣΥΡΙΖΑ (εννοούσε αριστερός) δεν είμαι, αλλά ήταν οι μόνοι που δεν επέτρεψαν να μπει κανείς στο λιμενικό με βύσμα, όλοι πέρασαν τις πιο αυστηρές εξετάσεις».

    Μπορεί κάποιοι να το παίζουν μενουμε-ευρωπαίοι, αλλά δυστυχώς καμιά σχέση. Σαπίλα και αναξιοκρατία παντού.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  4. #77779
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Agree.
    Ισα ισα, αν με ρωτησεις ποια ειναι η χειροτερη κυβερνηση που εγω θυμαμαι, το εχω το διλημμα - κυβερνηση Τσιπρα ή κυβερνηση Καραμανλη - σιγουρα παντως οι χειροτερες.
    Ιστορικα ομως τον ασκο του αιολου στο δημοσιο τον ανοιξε το ΠΑΣΟΚ.

    Το θεμα μας παντως δεν ειναι εδω, αλλα αν π.χ. μια θεση στο δημοσιο απαιτει κατηγοριοποιηση ΥΕ, ΔΕ, ΤΕ ή ΠΕ.
    Αν π.χ. για μια θεση εξυπηρετησης στην εφορια απαιτειται ΥΕ/ΔΕ ή ΤΕ/ΠΕ.

    Τωρα αν αποφασισουμε να αλλαξουμε εντελως προσεγγιση στο hiring process στο δημοσιο και να αποκτησουμε μια περισσοτερο ολιστικη και προσωποποιημενη προσεγγιση (που προσωπικα ειμαι πολυ υπερ κι αυτο κανω κιολας στον κλαδο που εργαζομαι, φτανει πια με τα 10αδες αχρηστα πτυχια και τα βιογραφικα που βαριεσαι να διαβαζεις), τοτε αλλαζει το θεμα αλλα μεχρι τοτε δεν νοειται να υπαρχουν φωτογραφικες διαταξεις για συγκεκριμενους κλαδους.
    Κατηντησαμε το δημοσιο σκουπιδοτοπο με αυτες τις νοοτροπιες.
    Το δημόσιο θέλει ένα γκρέμισμα σε ότι αφορά διαδικασιες νοοτροπίες, εισαγωγή αξιοκρατίας (hello αξιολόγηση με tangible κριτήρια Smart στόχους you know the drill) και αλλα πολλά.
    Τα πάντα μπορούν να γίνουν σε αυτή τη ζωή και φυσικά η απάντηση στο ότι δεν γίνονται τόσες 10ετιες ανεξάρτητα κόμματος (κάτι που αποδεικνύει το ποσό χαζό είναι να είναι κάποιος κόμματοσκυλο (μιλάω γενικά)) επίσης είναι απλούστατη.
    Το δημόσιο είναι απλά δεξαμενή ψήφων. Plain and simple.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αχαχα, παίδες χαμπάρι δεν έχετε πάρει τι γίνεται στο δημόσιο με την παρούσα κυβέρνηση. Ο μόνος τρόπος να πάρεις προαγωγή, μονιμοποίηση, κλπ είναι να γραφτείς στην ΝΔ.

    Έχω δύο προσωπικά παραδείγματα όπου και στους δύο ειπώθηκε ξεκάθαρα από τους προϊστάμενους πως ενώ τους θέλουν (ο ένας να προαχθεί, ο άλλος να μπει σε μόνιμη θέση), μπορούν να το κάνουν μόνο αν γραφτούν στο κόμμα.

    Αντίθετα το καλοκαίρι γνώρισα τυχαία ένα λιμενικό, από τους ανθρώπους που είναι στην πρώτη γραμμή με τους πρόσφυγες. Κάποια στιγμή μου λέει, «εγώ ΣΥΡΙΖΑ (εννοούσε αριστερός) δεν είμαι, αλλά ήταν οι μόνοι που δεν επέτρεψαν να μπει κανείς στο λιμενικό με βύσμα, όλοι πέρασαν τις πιο αυστηρές εξετάσεις».

    Μπορεί κάποιοι να το παίζουν μενουμε-ευρωπαίοι, αλλά δυστυχώς καμιά σχέση. Σαπίλα και αναξιοκρατία παντού.
    Μιας και πιάσαμε τις ιστορίες ας πω και γω μια που πλέον μπορώ..
    Επί ΣΡΖ μόνο έχω δει να μας τρέχουν για διασταυρωσεις κατόχων καρτών με μεγάλα πιστωτικά όρια με άλλα οικονομικα στοιχεία σε ευρος 10ετιας για να βρούνε συστημικους κακοπληρωτες (ναι έχω συμμετάσχει σε τέτοιες ενέργειες).
    Αν θυμάμαι καλά τελευταία ήταν το 2018


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  5. #77780
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    ελεγχο απο επιθεώρηση εργασίας με κυβέρνηση Μητσοτάκη έχει ζήσει κάνεις ;

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  6. #77781
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, ότι η ΕΥΠ έκανε παρακολουθήσεις, και; Ωραίο θα ήταν να ζούσαμε σε κοινωνίες που κάτι τέτοιο δεν γίνεται. Και ωραίο θα ήταν επίσης στη δική μας κοινωνία αν γινόταν να γινόταν με όρους και προϋποθέσεις Δανίας.

    Δυστυχώς η ΕΥΠ δεν λειτουργεί έτσι, αλλά δυστυχώς (για όσους θέλουν να είναι κυβερνητικοί believers) ο σημερινός πρωθυπουργός πήρε ένα προβληματικό πλαίσιο λειτουργίας και το ανήγε σε προσωπικό τσιφλίκι για να ενημερώνεται για ό,τι θέλει για όσους τον ενδιαφέρουν

    Και μάλιστα εμφανώς ήταν από τους βασικούς του στόχους αφού έθεσε την ΕΥΠ υπό άμεσο έλεγχο κυριολεκτικά from Day One
    το θεμα δεν ειναι οτι εκανε παρακολουθησεις αλλα το οτι το εκανε κατω απο την προστασια του ΠΘ οπου ο ιδιος δηλωσε αγνοια
    μετα παραλιγο να εχουμε διπλωματικο επεισοδιο
    και μετα μαθαμε πως τα αρχεια καταστραφηκαν οπου ο νομος ΟΡΙΖΕΙ πως πρεπει να αρχειοθετουνται για 10 χρονια

  7. #77782
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρώτα συναδέλφους σου. Αν όντως μέλη του ΙΣΑ έλαβαν αυτήν την πρόσκληση χωρίς να έχουν κάνει κάποια εγγραφή σε σχετικές ομάδες (όπως στη δική σου περίπτωση), εύκολα μια καταγγελιούλα στην ΑΠΔ είναι απαραίτητη.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πήρε κι ένας φίλος γιατρός, σε ιδιωτικό νοσοκομείο, στην Αθήνα... Δεν ξέρω αν είναι αυτός σε λίστες της περιφέρειας, αλλά υποψιάζομαι ότι συμβαίνει αυτό που λες, ότι τα πήρε από τον ΙΣΑ.

    Αυτό πήρες κι εσύ (το πρώτο προφανώς);

    Συνημμένο Αρχείο 245460
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω στο πρόγραμμα για αύριο.
    Με όσους συναδέλφους (όχι μόνο στο μαγαζί) μίλησα (μέλη του ΙΣΑ, πάντα), προφανώς και το πήραν το μήνυμα.

    Εδώ οι χαμουτζήδες μη-ιατροί, το πήρατε το μήνυμα του περιφερειάρχη? Μη ντρέπεστε...

    update: Έφυγε και η καταγγελία, με Α.Π. κιόλας. Για να δούμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PetrosK : 02-02-23 στις 22:11. Αιτία: Νέα στοιχεία και ορθογραφικά (για τον πεθερό)
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  8. #77783
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δημόσιο θέλει ένα γκρέμισμα σε ότι αφορά διαδικασιες νοοτροπίες, εισαγωγή αξιοκρατίας (hello αξιολόγηση με tangible κριτήρια Smart στόχους you know the drill) και αλλα πολλά.
    Τα πάντα μπορούν να γίνουν σε αυτή τη ζωή και φυσικά η απάντηση στο ότι δεν γίνονται τόσες 10ετιες ανεξάρτητα κόμματος (κάτι που αποδεικνύει το ποσό χαζό είναι να είναι κάποιος κόμματοσκυλο (μιλάω γενικά)) επίσης είναι απλούστατη.
    Το δημόσιο είναι απλά δεξαμενή ψήφων. Plain and simple.
    Εγω για αυτο λοιπον κρινω διαισθητικα τις ειλικρινεις προθεσεις για εξυγιανση του δημοσιου απο τον αριθμο των μετακλητων.

    Οι μεν ειχαν 6000 μετακληρους κι οι δε εχουν σημερα που μιλαμε 10000 μετακλητους.
    Οι μεν ειχαν για δεξαμενη ψηφων τους καλλιτεχνες με φωτογραφικες διαταξεις κι οι δε (οπως αναφερει ο φιλος και δεν εχω λογο να μην το πιστεψω) τα σωματα ασφαλειας.

    Ο καθενας με τον κομματικο του στρατο.
    Για μενα το μονο που μετραει ειναι αν μπορεις να κανεις τη δουλεια, το οτι ασχοληθηκες ενεργα και σκληρα με μια ιδιωτικη σχολη υποκριτικης δεν σημαινει αυτοδικαιως οτι κανεις για μια θεση. Το προηγουμενο καθεστως ηταν φωτογραφικο κατ εμε.
    Συν το οτι οι ηθοποιοι ακομα κι αν προσληφθουν με το νεο καθεστως δεν εμπιμπτουν στο ενιαιο μισθολογιο - αλλη μια φωτογραφικη ευνοια.

  9. #77784
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Το συγκεκριμένο μήνυμα όχι, αλλά έχω πάρει από τον πολυχρονεμένο και όψιμο εργένη. Και η μοναδική σχέση με την ιατρική που έχω είναι ότι ξέρω ότι φοράνε άσπρες ποδιές και σε γιάνουν όταν κάνεις βαβά.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  10. #77785
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω για αυτο λοιπον κρινω διαισθητικα τις ειλικρινεις προθεσεις για εξυγιανση του δημοσιου απο τον αριθμο των μετακλητων.

    Οι μεν ειχαν 6000 μετακληρους κι οι δε εχουν σημερα που μιλαμε 10000 μετακλητους.
    Οι μεν ειχαν για δεξαμενη ψηφων τους καλλιτεχνες με φωτογραφικες διαταξεις κι οι δε (οπως αναφερει ο φιλος και δεν εχω λογο να μην το πιστεψω) τα σωματα ασφαλειας.

    Ο καθενας με τον κομματικο του στρατο.
    Για μενα το μονο που μετραει ειναι αν μπορεις να κανεις τη δουλεια, το οτι ασχοληθηκες ενεργα και σκληρα με μια ιδιωτικη σχολη υποκριτικης δεν σημαινει αυτοδικαιως οτι κανεις για μια θεση. Το προηγουμενο καθεστως ηταν φωτογραφικο κατ εμε.
    Συν το οτι οι ηθοποιοι ακομα κι αν προσληφθουν με το νεο καθεστως δεν εμπιμπτουν στο ενιαιο μισθολογιο - αλλη μια φωτογραφικη ευνοια.
    Αν το αντιπαράδειγμα του ΣΡΖ για τα σώματα ασφαλείας είναι οι καλλιτέχνες, τότε μάλλον πρέπει να είναι κορόιδα εκεί στην Κουμουνδουρου.

    Από την άλλη, θα μου πεις, εδώ έγινε και ο Ντάνος ηθοποιός.
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  11. #77786
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελεγχο απο επιθεώρηση εργασίας με κυβέρνηση Μητσοτάκη έχει ζήσει κάνεις ;
    Ναι φυσικά και όχι μόνο μερικους

  12. #77787
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsioy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το αντιπαράδειγμα του ΣΡΖ για τα σώματα ασφαλείας είναι οι καλλιτέχνες, τότε μάλλον πρέπει να είναι κορόιδα εκεί στην Κουμουνδουρου.

    Από την άλλη, θα μου πεις, εδώ έγινε και ο Ντάνος ηθοποιός.
    Ο Ντανος εγινε ηθοποιος γιατι εχει κοινο που τον παρακολουθει. Τιποτα το μεμπτο.
    Οπως επισης ο Τσαφουλιας σκηνοθετησε το «Ετερος εγω» χωρις καν να εχει τελειωσει καποια σχολη (ναυτιλιακα στο ΠαΠει εχει σπουδασει).

    Αλλο πραγμα ομως το να διοριζεσαι στο δημοσιο φωτογραφικα επειδη δεν εχεις κοινο στην υποκριτικη.

  13. #77788
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω 100%.
    Ο Αισχυλος δεν ζητουσε θεση στο δημοσιο για κατι ασχετο απο το αντικειμενο του.
    Τοτε βεβαια δεν υπηρχε καν ΠΑΣΟΚ ή δημοσιο οπως το καταλαβαινουμε σημερα.

    Τωρα το γιατι ενας αποφοιτος ιδιωτικης υποκριτικης σχολης να θελει να διοριζεται π.χ. στην εφορια ή σε καποιο υπουργειο/δημοσια υπηρεσια, ενας θεος το ξερει.
    Ωραίο το παραμύθι ότι διαμαρτύρονται γιατί θέλουν να μπαίνουν στο δημόσιο στις εφορίες αλλά είναι ένα φαιδρό παραμύθι.
    Όσοι λίγοι είναι στο δημόσιο προσλαμβάνονται ή αμείβονται στον Δημόσιο Τομέα για καλλιτεχνικό ή εκπαιδευτικό έργο.
    Διαμαρτύρονται γιατί υποβαθμίζονται τα μισθολογικά και εργασιακά τους δικαιώματα σε αυτό που κάνουν, στην τέχνη τους.
    Άλλωστε η κυβερνησάρα μια χαρά προκηρύσσει θέσεις απόφοιτων λυκείου, 600αριές ειδικών φρουρών κάθε φορά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gcf : 03-02-23 στις 00:09.

  14. #77789
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίο το παραμύθι ότι διαμαρτύρονται γιατί θέλουν να μπαίνουν στο δημόσιο στις εφορίες αλλά είναι ένα φαιδρό παραμύθι.
    Όσοι λίγοι είναι στο δημόσιο προσλαμβάνονται ή αμείβονται στον Δημόσιο Τομέα για καλλιτεχνικό ή εκπαιδευτικό έργο.
    Διαμαρτύρονται γιατί υποβαθμίζονται τα μισθολογικά και εργασιακά τους δικαιώματα σε αυτό που κάνουν, στην τέχνη τους.
    Άλλωστε η κυβερνησάρα μια χαρά προκηρύσσει θέσεις απόφοιτων λυκείου, 600αριές ειδικών φρουρών κάθε φορά.
    Έλα βρε τώρα, ποιος δεξιός δεν τα έχει βάλει με καλλιτέχνες και θολοκουλτουριάρηδες; Σχεδόν εξορισμού αντιφατική η σχέση τους

    Χρόνια έψαχναν να βρουν κανέναν που να τους κάνει και πήγαν κουβά με Λιγνάδη που ήταν ο ένας που βρήκαν.

    Στα μάτια τους άλλωστε η τέχνη είναι χρήσιμη μόνο αν αφορά τους τεχνίτες που τους επισκευάζουν το ψυγείο

    Το θράσος βέβαια είναι ότι και στην περίπτωση αυτή ρίχνουν λάσπη στον ανεμιστήρα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #77790
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Λασπη στον ανεμιστηρα ριχνει αυτος που δεν ξερει οτι οι ηθοποιοι δεν εντασσονται σε ενιαιο μισθολογιο.
    Να ‘χαμε να λεγαμε, μιλα ομως και μια φορα με ενα επιχειρημα, ενα ΦΕΚ τελοσπαντων.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίο το παραμύθι ότι διαμαρτύρονται γιατί θέλουν να μπαίνουν στο δημόσιο στις εφορίες αλλά είναι ένα φαιδρό παραμύθι.
    Όσοι λίγοι είναι στο δημόσιο προσλαμβάνονται ή αμείβονται στον Δημόσιο Τομέα για καλλιτεχνικό ή εκπαιδευτικό έργο.
    Διαμαρτύρονται γιατί υποβαθμίζονται τα μισθολογικά και εργασιακά τους δικαιώματα σε αυτό που κάνουν, στην τέχνη τους.
    Άλλωστε η κυβερνησάρα μια χαρά προκηρύσσει θέσεις απόφοιτων λυκείου, 600αριές ειδικών φρουρών κάθε φορά.
    Και πως γινεται αυτο; Πες μας συγκεκριμενα αρθρο απο το προεδρικο διαταγμα.
    Εγω οποιον εχω ρωτησει δεν εχω παρει συγκεκριμενη απαντηση, μονο οτι λεει ο οχλος.

Σελ. 5186 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 51665176518151845185518651875188519151965206 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας