Σελ. 2003 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 19831993199820012002200320042005200820132023 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 30.031-30.045 από 78436
  1. #30031
    Εγγραφή
    12-07-2020
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να στο κάνω ταληράκια, γιατί δεν εσυ δεν καταλαβαίνεις.
    Είστε μια παρέα 10 άτομα, και θετε να βγείτε.
    -που να πάμε ρε παιδιά;
    ο ένας λέει εδώ , ο άλλος λέει εκεί....
    και ο ch.tassios λέει εγώ δεν "ψηφίζω", αποφασίστε ότι θέλετε
    Αυτό είναι η αποχή, η λευκή ψήφος, το άκυρο.
    Οτι θέλετε παιδιά.
    Ακόμα και εαν στην παρέα των 10 ατόμων, οι 8 πούνε δεν ξέρω αποφασίστε εσείς, οι άλλοι δυο είναι που θα αποφασίσουν και εσείς που δεν πήρατε θέση, τουμπεκί ψιλοκομμένο.
    Αυτοί που λες εσύ είναι τα αφεντικά.Κανενας δεν μπορει να τους πει , θα κανεις αυτο η εκεινο.Στις εκλογες τι ακριβως ειναι ο ψηφοφορος;; Ειναι αυτος που θα δωσει εντολη ;; η ειναι ο δουλος που θα πραξει οτι θελει το πολιτικο συστημα ;;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένας που νοιώθει οτι είναι ενεργός πολίτης, ΔΕΝ αφήνει τίποτα να πέσει κάτω..Είτε το λένε τσέπωμα χρημάτων απο δημόσιους λειτουργούς, είτε το λένε ανικανότητα να κυβερνάς, είτε το λένε συγκάλυψη παιδεραστών, είτε το λένε πατριδοκαπηλεία, είτε το λένε νόμο που είναι ενάντια στις διαδηλώσεις-απεργίες, κόψιμο συντάξεων κλπκλπ.
    Εγω ειμαι ενεργος πολιτης , γι'αυτο τους εκανα μηνυση για εσχατη προδοσια και στους 300.Και μην μου πεις τι εχει βγει απο την μηνυση αυτη.Εγω σου λεω τι επρεπε να κανω και τι εκανα.Όσο για τις διαδηλώσεις , οι διαδηλώσεις για να εχουν επιτυχια , πρεπει να υπαρχει στοχος.ΠΟιος ο στοχος μιας διαδηλωσης ;;

  2. #30032
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων

    2. Ναι, αυτό το σύστημα της απαλλαγής ευθυνών κάπου χάνει. Απο την άλλη, σκέψου το αντίθετο. Να είανι υπόλογος ο καθένας. Θα ερχόταν κάτι στην βουλή και θα πρέπει να σκεφτεσαι, ότι εαν μετά αλλάξουν τα πράγματα, θα σε πάνε φυλακή, γιατί έτσι συμφέρει κάποιους (και για λαικισμό). Δυστυχώς εδώ το πρόβληαμ είναι στον πολίτη. Ο πολιτικός αυτή την στιγμή, είναι επαγγελματίας πολιτικός. Οι περισσότεροι απο αυτο ζούν και κάνουν μεγάλη ζωή. Εαν για κάποιο τρόπο ήταν καταδικασμένοι να μην ξαναβγούν, τι νομίζεις ότι θα γινόταν; Ο πολίτης, έχει την δύναμη να το κάνει αυτό. Εχει την δύναμη να μην επιτρέψει να ξαναβγεί ένας πολιτικός (ή και περισσότεροι) ποτέ ξανά, όπως επίσης και κάποιο κόμμα. Που ειναι το ΠΑΣΟΚ του 40% σήμερα; Ηδη άρχισαν να τρώγονται αυτοί που μείνανε στο ΠΑΣΟΚ και δεν πήγαν ΣΥΡΙΖΑ. Βλέπεις, δεν υπάρχει φως στο τούνελ για άνοδο των ποσοστών, και φυσικά κάθε βλεψη για κυβερνητικούς θώκους πάει περίπατο. Φαντάσου λοιπόν ο πολίτης να ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ εαν κάποιος μπορεί να παραμείνει πολιτικός ή να πάει σπιτάκι του και να τον ξεχάσει ο ντουνιάς. Μαύρη πέτρα. Νομίζω είναι αρκετά σημαντική πίεση ώστε να μην κάνει μαλακίες.
    Ομως εμείς τι κάνουμε; Ανεξαρτήτως τι έχουν κάνει οι πολιτικοί μας, εαν φαγανε λεφτά, κάνανε κομπίνες, κλπ κλπ κλπ, εμείς ξαναψηφίζουμε τους ίδιους και τους ίδιους. Οχι απλά μόνο τους ίδιους, αλλά και τα παιδιά τους και τα εγγόνια τους. Που οι περισσότεροι δεν έχουν μια μέρα πραγματικής εργασίας αλλού, για να δούν πως βγαίνει τα προς του ζήν. και ξανά εκεί, μην χάσουμε τους λεβέντες....
    Σορρυ, αλλά είτε δεν ψηφίζεις καθόλου, είτε ψηφίζεις τους ίδιους και τους ίδιους, είναι το ένα και το αυτό. Εαν έχεις άλλη αποψη, πάνε διάβασε τον εκλογικό νόμο.
    Νομίζω ότι αυτό απαντά και τα συνηθισμένα επιχειρήματα των ταγμένων κοματικών οπαδών που έχουν και την τάση να το παίζουν 150% δημοκρτάτες και 300% αντικειμενικοί . Που (και καλά) δεν θέλουν να ψηφίσουν ξανά και ξανά το ίδιο αποτυχημένο πράμα αλλά "αναγκάζονται"

    Εσείς τι προτείνετε
    Και ποιον να ψηφίσουμε, ανταρσύα?
    Αυτοί έχουν εμπειρία διακυβέρνησης
    Εάν ο επαγγελματίας πολιτικός ήξερε ότι, όταν αναιρέσει σχεδόν τα πάντα από όσα έχει τάξει θα τον φάει το μαύρο το σκοτάδι, ίσως δεν θα χρειαζόταν καν να ψηφίσει ο ταγμένος... ανταρσύα. Θα γινόταν η δουλειά από τον πολιτικό που θα πρόσεχε και στο τι τάζει και στο τι κάνει μόλις βγει.

    Αλλά εδώ έχουμε φτάσει σε τέτοιο σημείο υποταγής που το έχουμε δεδομένο πως ο πολιτικός 10 πράγματα θα τάξει και δεν θα εκπλαγούμε αν κάνει κολοτούμπα και στα 10.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #30033
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ch.tasios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν λυνετε το προβλημα με αντισυνταγματικους νομους που εχουν ψηφιστει απο μια κατοχικη βουλη.εαν θελεις να βρεις το δικιο σου ετσι θα πεθανεις και ακομα θα το ψαχνεις.
    Καλά, μέχρι να αλλάξει ο αντισυνταγματικός νόμος που λές, το νομικό πλαίσιο αυτό ειναι, και δεν αλλάζει επειδή απλά εσύ επιθυμείς κάτι άλλο. Η άλλη σου επιλογή είναι να φύγεις απο την κοινωνια, απο αυτή την έρμη κοινωνία με τους αντισυνταγματικούς νόμους και να πας να γίνεις ερημίτης. νασαι αφεντικό του εαυτού σου και να έχεις τους δικούς σου νόμους.....

  4. #30034
    Εγγραφή
    12-07-2020
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, μέχρι να αλλάξει ο αντισυνταγματικός νόμος που λές, το νομικό πλαίσιο αυτό ειναι, και δεν αλλάζει επειδή απλά εσύ επιθυμείς κάτι άλλο. Η άλλη σου επιλογή είναι να φύγεις απο την κοινωνια, απο αυτή την έρμη κοινωνία με τους αντισυνταγματικούς νόμους και να πας να γίνεις ερημίτης. νασαι αφεντικό του εαυτού σου και να έχεις τους δικούς σου νόμους.....
    Με εκλογες και μπουρδες δεν μπορει να αλλαξει τιποτα.50 χρονια εκλογες.Η ΕΛλαδα ξεπουληθηκε.Αρα;

  5. #30035
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ch.tasios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ειμαι ενεργος πολιτης , γι'αυτο τους εκανα μηνυση για εσχατη προδοσια και στους 300.Και μην μου πεις τι εχει βγει απο την μηνυση αυτη.Εγω σου λεω τι επρεπε να κανω και τι εκανα.Όσο για τις διαδηλώσεις , οι διαδηλώσεις για να εχουν επιτυχια , πρεπει να υπαρχει στοχος.ΠΟιος ο στοχος μιας διαδηλωσης ;;
    Καλά...Κάτι τέτοια είναι που (αυτο)αναιρούν τη "μήνυση για εσχάτη προδοσία"...Κάτσε στον καναπέ σου και περίμενε, "όσοι γίνουν πρωθυπουργοί, όλοι τους θα πεθάνουν" που λέει και το άσμα.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  6. #30036
    Εγγραφή
    12-07-2020
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά...Κάτι τέτοια είναι που (αυτο)αναιρούν την "μήνυση για εσχάτη προδοσία"...Κάτσε στον καναπέ σου και περίμενε, "όσοι γίνουν πρωθυπουργοί, όλοι τους θα πεθάνουν" που λέει και το άσμα.
    Πάλι δεν καταλαβες.Βγαινεις εξω και διαδηλωνεις.ΠΟιος ειναι ο στοχος σου ;; Τι θελεις να πετυχεις με αυτο ;;;

    Μονη της η λεξη το λεει οτι εισαι δουλακι .Διαδηλωση σημαινει , μαζικη πορεια με σκοπο την διαμαρτυρια η την διατυπωση αιτηματων.

    Αυτοι που διαμαρτυρονται ειναι οι δουλοι επειδη δεν τους πληρωνει το αφεντικο , αυτοι που δουλευουν 15 ωρες αντι για 8 , και αυτοι που διατυπωνουν αιτηματα ειναι οι εργατες.

    Ενω το συνταγμα ξεκαθαρα λεει οτι βαση του πολιτευματος ειναι η λαικη κυριαρχια.Ο λαος ειναι το αφεντικο.Το αφεντικο δεν διαμαρτυρεται.Το αφεντικο δινει εντολες.

    Και αυτο , διοτι το αφεντικο πληρωνει για να λειτουργει η επιχειρηση = Ελλαδα , και οχι οι υπαλληλοι= πολιτικοι και δημοσιο.

    Καταλαβες ;;;

    Η λεξη που χρησιμοποιεις, ΔΙΑΔΗΛΩΣΗ , εινα λαθος.


    ΓΙ'ΑΥΤΟ ΣΕ ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ , ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙΣ ΕΣΥ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ;;;;

  7. #30037
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.694
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν μέρει έχεις δίκιο, αλλά το δίλλημα εδώ ειναι τεχνητό. Ειναι τεχνητό, γιατί ασυνείδητα περιορίζεις τις επιλογές σου μόνο στα προβεβλημένα κόμματα και πολιτικούς. Δυστυχώς οι πολιτικοί έχουν καταλάβει την μαλακία που δέρνει το μυαλό του μέσου ανθρώπου (όχι μόνο του Ελληνα). Οταν πας σούπερ μάρκετ, ακόμα και εαν δεν είσαι ευχαριστημένος (απο την ποιότητα, την τιμή κλπ) θα πάρεις το απορρυπαντικό που "ξέρεις" (απο τις διαφημίσεις) και όχι κάποιο άγνωστο που το βλέπεις πρώτη φορά. Είναι ίδιον του ανθρώπου, και το εκμεταλλεύονται. Είσαι πολύ πιο προθυμος να επιλέξεις κάτι που δεν σου αρέσει, αλλά το γνωρίζεις, απο κάτι που δεν το γνωρίζεις καθόλου.
    Ε, αυτή η λογική πρέπει να σπάσει, αλλιώς δεν υπάρχει σωτηρία. Είτε ψηφίζεις τους ίδιους είτε απέχεις, το αοτέλεσμα θαναι το ίδιο. Η μόνη σωτηρία είναι εξοστρακισμός των πολιτικών που έχουν αποτύχει, και των κομμάτων που έχουν αποτύχει, και των κομμάτων που φιλοξενούν τους αποτυχημένους πολιτικούς. Βάλε μια λίστα ότι έχει μείνει. Και διάλεξε απο αυτή. Σίγουρα έχεις παραπάνω απο δυο - τρείς επιλογές. Και εαν αυτό γίνει κανόνας, θα έχουμε και περισσότερους "εναλλακτικούς".Σήμερα πολλοί δεν θέλουν να ασχοληθουν με την πολιτική, άξιοι άνθρωποι, γιατί πολύ απλά για να γίνεις πολιτικός πρέπει να "προσκυνήσεις" σε ένα απο τα κόμματα εξουσίας και να δεχτείς να κάνεις πολλά ανταλάγματα.
    Μα πάντα ψηφίζω, απλά υπάρχει απογοήτευση στον κόσμο συνολικά, συν ότι δεν καταλαβαίνει.

    Ο πατέρας μου είναι μεγάλος οκ... μου λέει "ΜΗ ΤΣΟ ΤΑ ΚΗΣ"... τι να του πω? ΣΚΑΙ και ξερό ψωμί όλη μέρα. Του κάνω κάποιες κουβέντες αλλά είναι αδύνατο να τον πείσω σε οτιδήποτε καλό ή κακό. Πάω στο καφενείο που μαζεύεται με τα άλλα γερόντια... το ίδιο και εκεί. Κουράστηκα να τσακώνομαι με τον πατέρα μου.. πόσα χρόνια θα τον έχω ακόμα? τεσπα δεν έχει νόημα και ο τίτλος του νήματος τα λέει όλα.

    Αυτό που πρέπει να αλλάξει είναι η προπαγάνδα των μέσων. Αυτό είναι το πρόβλημα για μένα. Όταν σαν άνθρωποι αφήνουμε να γίνονται τέτοια τραγικά πράγματα όπως τα 20εκ σε όποιον φωνάζει ΚΟΥΛΗΣ.. ε εκεί τελειώνει το θέμα.
    Τι μπορούμε να κάνουμε? τελειώσαν και οι πορείες.. ... πείτε ρε παιδιά μια λύση γιατί δεν βγαίνει. Τσακώνεστε κάποιοι με κάποιους... δεν αδικώ κανέναν.... αυτά πιστεύει αυτά λέει, το θέμα είναι γιατί πιστεύει αυτά που πιστεύει? από που ξεκινάει αυτό το πράγμα? η ενημέρωση είναι το σημαντικότερο και εκεί έχουμε αποτύχει παταγωδώς σαν Έλληνες...

    Για να φτιάξεις άποψη πρέπει να διαβάσεις ιντερνετικά ή στις εφημερίδες όλα τα άκρα... να κάτσεις μετά να σκεφτείς και να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #30038
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ch.tasios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτοί που λες εσύ είναι τα αφεντικά.Κανενας δεν μπορει να τους πει , θα κανεις αυτο η εκεινο.Στις εκλογες τι ακριβως ειναι ο ψηφοφορος;; Ειναι αυτος που θα δωσει εντολη ;; η ειναι ο δουλος που θα πραξει οτι θελει το πολιτικο συστημα ;;
    Καλώς ή κακώς αυτό ειναι το σύστημα σήμερα. Το να το απαρνιέσαι, δεν σημαίνει ότι αλλάζει. Και εγώ θα ήθελα κληρωτή δημοκρατία, και έχω γράψει άπειρες φορές για αυτό. Μπορεί να γίνει; ΟΧΙ.
    Οπότε μένεις με αυτό που υπάρχει, και ναι, έχεις δίκιο, είναι φτιαγμένο για να εξυπηρετεί τα συμφέροντά τους (και φαίνεται δουλεύει καλά), αλλά έχει το σύστημα αυτό και τις δικές του "τρύπες" και πρέπει εμείς οι πολίτες να τις αξιοποιήσουμε. Θα μπορούσαμε πχ να επιλέξουμε κάποιο κόμμα που θα έφερνε την κληρωτή δημοκρατία ή εστω μέρος αυτής (ένας μέρος της βουλής με κληρωτή οι άλλοι με εκλογές). Θα πετύχαινε; Μπορεί όχι, πχ δέστε τον Λεβέντη που είχε πεί ότι οι βουλευτές του που βγήκαν θα πρέπει να αλλάζουν ,και μετά το πήρε πίσω... Τι κάνεις σε αυτή την περίπτωση; ΜΑΥΡΟ. Ποτε ξανά τον αρχιδόμαγκα στην βουλή. Ετσι όσοι υπόσχονται θα ξέρουν. Δεν τήρησαν τις υποσχέσεις; Στο πυρ το εξώτερον.

  9. #30039
    Εγγραφή
    12-07-2020
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλώς ή κακώς αυτό ειναι το σύστημα σήμερα. Το να το απαρνιέσαι, δεν σημαίνει ότι αλλάζει. Και εγώ θα ήθελα κληρωτή δημοκρατία, και έχω γράψει άπειρες φορές για αυτό. Μπορεί να γίνει; ΟΧΙ.
    Οπότε μένεις με αυτό που υπάρχει, και ναι, έχεις δίκιο, είναι φτιαγμένο για να εξυπηρετεί τα συμφέροντά τους (και φαίνεται δουλεύει καλά), αλλά έχει το σύστημα αυτό και τις δικές του "τρύπες" και πρέπει εμείς οι πολίτες να τις αξιοποιήσουμε. Θα μπορούσαμε πχ να επιλέξουμε κάποιο κόμμα που θα έφερνε την κληρωτή δημοκρατία ή εστω μέρος αυτής (ένας μέρος της βουλής με κληρωτή οι άλλοι με εκλογές). Θα πετύχαινε; Μπορεί όχι, πχ δέστε τον Λεβέντη που είχε πεί ότι οι βουλευτές του που βγήκαν θα πρέπει να αλλάζουν ,και μετά το πήρε πίσω... Τι κάνεις σε αυτή την περίπτωση; ΜΑΥΡΟ. Ποτε ξανά τον αρχιδόμαγκα στην βουλή. Ετσι όσοι υπόσχονται θα ξέρουν. Δεν τήρησαν τις υποσχέσεις; Στο πυρ το εξώτερον.
    Το εκανες ταληρακια και το καταλαβα γι'αυτο σε απαντησα.Ειδες που καταληγεις ;; Καλως η κακως.Για μενα κακώς και εγκληματικως.Σε αυτό δεν ,μπορώ να κλείσω τα ματια.Δηλαδη να πάω σε κατοχικές κάλπες και να συναινέσω στο εγκλημα.

  10. #30040
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    @BlueChris
    Στην ίδια φάση με σένα είμαι (όσον αφορά τον πατέρα μου)
    Δεν μπορείς να περιμένεις να αλλάξει κάτι απο την χειραγωγιση των ΜΜΕ. Ειναι επιχειρήσεις, για βγάζουν λεφτά, άρα μπορούν να είναι το υποχείριο, οσων έχουν χρήματα. Τόσο απλό. Πχ βγαίνεις εσύ και κάνεις κομμα, και έχεις όλες τις καλές προθέσεις κλπ κλπ κλπ. Απο την στιγμή που όλα τα ΜΜΕ είναι πουλημένα στα μεγάλα συμφέροντα τα οποία πατρωνάρουν κάποια συγκεκριμένα κόμματα (όλα τα συγκεκριμένα κόμματα) επειδή έχουν κάνει ήδη προκαταβολικά συμφωνίες μαζί τους, όλοι οι υπόλοιποι ειναι καταδικασμένοι στην αφάνεια.
    Στην αφάνεια, όσον αφορα τα μεγάλα ΜΜΕ.
    Τι μπορεί να γίνει; Μπορεί ίσως ο νέος κόσμος να γυρίσει σε εναλλακτικές μορφές που δεν ελέγχονται απο τα μεγάλα δίκτυα. Αυτό ίσως συμβαίνει στις νεαρές ηλικίες, αλλά οι μεγάλοι δεν θα αλλάξουν.
    Βέβαια εγω του πιπιλάω το μυαλό (του πατέρα μου) συνέχεια, προκειμένου να τον έχω στην τσίτα μπας και αρχίσει να παίρνει στροφές και να σκέφτεται λίγο διαφορετικά....

  11. #30041
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ch.tasios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το εκανες ταληρακια και το καταλαβα γι'αυτο σε απαντησα.Ειδες που καταληγεις ;; Καλως η κακως.Για μενα κακώς και εγκληματικως.Σε αυτό δεν ,μπορώ να κλείσω τα ματια.Δηλαδη να πάω σε κατοχικές κάλπες και να συναινέσω στο εγκλημα.
    Απο ποιούς είναι κατοχικές οι κάλπες;

    Πότε ακριβώς η Σύγχρονη Ελλάδα, των μόλις 11 εκ. δεν εξαρτώταν από τις μεγάλες δυνάμεις;

    Εδώ για δεκαετίες από την ίδρυση του ελληνικού κράτους είχες Γαλλικό, Αγγλικό, Ρωσικό κτλ κόμμα, μετά το 1897 είχες το Διεθνή Οικονομικό Έλεγχο που οριστικά έπαψε το 1978 (μετά το 1946 είχε μειωμένη επίδραση), τώρα έχεις ΕΕ και μνημόνια.

    Καλώς ήλθατε στην Πραγματικότητα.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  12. #30042
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ δεν έχεις καταλάβει ότι όσο δε ψηφίζεις, δίνεις λευκη επιταγή.
    λευκη επιταγη , μπονους εδρες
    καπως δεν θα συμψηφιζεται;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  13. #30043
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.238
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Συγχωρήστε με που δε θα κάνω quotes αλλα πραγματικά όμως..
    Γενικά μιλώντας και προς αυτούς που νομίζουν ότι η μη συμμετοχή (ξέρετε ποιοι είστε) στα κοινά ειναι στάση ευθύνης, απλά γελιέστε ή είστε ανεύθυνοι ή τεμπέληδες.
    Τα πράγματα είναι πάρα πολύ απλά. Μια ανάγνωση του εκλογικού νόμου αρκεί για να καταλάβετε το γιατί η μη συμμετοχή σας δίνει τα κλειδιά στο πρώτο (άντε και στο δεύτερο) κόμμα.

    Εσεις μπορεί να είστε βυθισμένοι σε διαφόρων ειδών φιλοσοφικές αναζητήσεις και όχι μόνο, αλλά αυτή ειναι η πραγματκότητα. Αν θέλετε να αλλάξτε τα πράγματα, κάνετε κάτι. Δουλέψτε το μιαλουδάκι σας και γινετε agents of change. Και για να σας προλάβω, όχι δεν θα σας πω εγώ το πως.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    λευκη επιταγη , μπονους εδρες
    καπως δεν θα συμψηφιζεται;
    Μήπως να διαβάσεις λιγο τον εκλογικό νόμο, περί του τι συμβαίνει με τα λευκά και τα άκυρα ;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ch.tasios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το εκανες ταληρακια και το καταλαβα γι'αυτο σε απαντησα.Ειδες που καταληγεις ;; Καλως η κακως.Για μενα κακώς και εγκληματικως.Σε αυτό δεν ,μπορώ να κλείσω τα ματια.Δηλαδη να πάω σε κατοχικές κάλπες και να συναινέσω στο εγκλημα.
    Η κατοχή που υπάρχει ακριβώς, που τη πιπιλάτε κάποιοι;


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  14. #30044
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγχωρήστε με που δε θα κάνω quotes αλλα πραγματικά όμως..
    Γενικά μιλώντας και προς αυτούς που νομίζουν ότι η μη συμμετοχή (ξέρετε ποιοι είστε) στα κοινά ειναι στάση ευθύνης, απλά γελιέστε ή είστε ανεύθυνοι ή τεμπέληδες.
    Τα πράγματα είναι πάρα πολύ απλά. Μια ανάγνωση του εκλογικού νόμου αρκεί για να καταλάβετε το γιατί η μη συμμετοχή σας δίνει τα κλειδιά στο πρώτο (άντε και στο δεύτερο) κόμμα.

    Εσεις μπορεί να είστε βυθισμένοι σε διαφόρων ειδών φιλοσοφικές αναζητήσεις και όχι μόνο, αλλά αυτή ειναι η πραγματκότητα. Αν θέλετε να αλλάξτε τα πράγματα, κάνετε κάτι. Δουλέψτε το μιαλουδάκι σας και γινετε agents of change. Και για να σας προλάβω, όχι δεν θα σας πω εγώ το πως.

    - - - Updated - - -


    Μήπως να διαβάσεις λιγο τον εκλογικό νόμο, περί του τι συμβαίνει με τα λευκά και τα άκυρα ;
    δεν χρειαζεται να διαβασω τιποτα , απο την στιγμη που η ενδεχομενη ψηφος μου ισουται με καποια ιδεατη και μπονους . ας παει η ψηφος που δεν εδωσα , οπου θελει , και στον χιτλερ και στον λενιν και στον βουδα και στον αριστοφανη .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  15. #30045
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.238
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ch.tasios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με εκλογες και μπουρδες δεν μπορει να αλλαξει τιποτα.50 χρονια εκλογες.Η ΕΛλαδα ξεπουληθηκε.Αρα;
    Γιατί αλήθεια ξεπουλήθηκε, και ποιοι ειναι υπευθυνοι για αυτό αν όχι οι ιδιώτες που ψήφιζαν ; (ιδιώτες == IDIOTS)
    ** και φυσικά κάποιοι που ΔΕΝ ψήφιζαν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν χρειαζεται να διαβασω τιποτα , απο την στιγμη που η ενδεχομενη ψηφος μου ισουται με καποια ιδεατη και μπονους . ας παει η ψηφος που δεν εδωσα , οπου θελει , και στον χιτλερ και στον λενιν και στον βουδα και στον αριστοφανη .
    Αρα λοιπόν, χωρίς να γνωρίζεις για τί μιλας, πετάς γενικά τσιτάτα και λες για να λες.
    Next.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

Σελ. 2003 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 19831993199820012002200320042005200820132023 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας