Σελ. 2005 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 19851995200020032004200520062007201020152025 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 30.061-30.075 από 78436
  1. #30061
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #30062
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έτσι , έτσι να μην συμμετέχετε πουθενά.
    Να αφήνετε εμένα , το γνωστό κομματόσκυλο , να αλωνίζω στις πολιτικές αρένες και να προωθώ τον βουλευτή που θα ικανοποιήσει τα δικά μου ρουσφέτια.
    Όχι διαδηλώσεις , όχι αιτήματα , όχι διεκδικήσεις, διαμαρτυρίες , κάνουν κακό στην προώθηση της βόλεψης μου και των προσδοκιών μου.
    Εγώ να βολευτώ και εσείς να ασχοληθείτε με τα reality.
    Άλλωστε εγώ είμαι αυτός που θα πάει μπροστά την Ελλάδα , αν δεν με εμποδίσετε εσείς, γιατί "εγώ είμαι του κόμματος , κύριε υπουργέ" .

    Υ.Γ. Όσοι νομίζετε ότι λόγω ιδεολογίας έχετε την υποχρέωση να ψηφίζετε τίμιους βουλευτές , κάνετε λάθος, μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας και να ψηφίσετε βουλευτές που τα παίρνουν
    ή ακόμη καλύτερα να μην ψηφίσετε κανέναν.
    Τόπο σε κομματόσκυλα σαν εμένα.

  3. #30063
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hoannis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι , έτσι να μην συμμετέχετε πουθενά.
    Να αφήνετε εμένα , το γνωστό κομματόσκυλο , να αλωνίζω στις πολιτικές αρένες και να προωθώ τον βουλευτή που θα ικανοποιήσει τα δικά μου ρουσφέτια.
    Όχι διαδηλώσεις , όχι αιτήματα , όχι διεκδικήσεις, διαμαρτυρίες , κάνουν κακό στην προώθηση της βόλεψης μου και των προσδοκιών μου.
    Εγώ να βολευτώ και εσείς να ασχοληθείτε με τα reality.
    Άλλωστε εγώ είμαι αυτός που θα πάει μπροστά την Ελλάδα , αν δεν με εμποδίσετε εσείς, γιατί "εγώ είμαι του κόμματος , κύριε υπουργέ" .

    Υ.Γ. Όσοι νομίζετε ότι λόγω ιδεολογίας έχετε την υποχρέωση να ψηφίζετε τίμιους βουλευτές , κάνετε λάθος, μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας και να ψηφίσετε βουλευτές που τα παίρνουν
    ή ακόμη καλύτερα να μην ψηφίσετε κανέναν.
    Τόπο σε κομματόσκυλα σαν εμένα.
    Μα ακριβώς αυτός είναι ο λόγος που έφτασα 49 και η ταινία "Υπάρχει και φιλότιμο" δεν με ξενίζει καθόλου.

  4. #30064
    Εγγραφή
    12-07-2020
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα σοβαρά συνεχίζεις τις κορώνες με τη μήνυση για προδοσία ? Καταγγέλεις για προδοσία ένα σάπιο σύστημα που ο ένας καλύπτει τον άλλο- η δικαστική/νομοθετική εξουσία, την πολιτική/κυβέρνηση και με την αστυνομία να γ@μ@ει και να δέρνει ?
    Όλα αυτά που θα ήθελες να συμβούν, αλλά μπερδεύεις τον τρόπο που θα αλλάξουν, θα συμβούν με ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ, οχι με μηνύσεις και cocooning βλέποντας τον περιγυρό σου να απολύεται, να ξεσπιτώνεται, να ψάχνει φαγητό στα σκουπίδια και να τρώει το ξύλο της αρκούδας κάθε φορά που βγαίνει απο το σπίτι του.
    Τωρα συνεννοηθηκαμε.Αν ο σκοπος ειναι να τους ξηλωσουμε ειμαι μεσα.Αν ο σκοπος ειναι να διαδηλωσει καποιος, και να κλαιει την μοιρα του στην ουσια , ας το κανει μονος του.,

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημοκρατία χωρίς δικαιοσύνη δεν υφίσταται. ΤΕΛΟΣ! Ως πολίτες όσο και να συμμετέχουμε στις εκλογές, αν ως κοινωνία/λαός δεν απαιτήσουμε να λειτουργήσει η δικαιοσύνη μπροστά δεν πρόκειται να πάμε. Η συμμετοχή στα κοινά δεν αρχίζει, ούτε τελειώνει με τη συμμετοχή στις εκλογές. Ούτε με το να κατέβουμε σε μια ή δυο διαδηλώσεις. Μακάρι να ήταν έτσι απλό, αλλά δεν είναι. Όπως έλεγε και ο ποιητής «Για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολύ».
    Τι να πω τωρα ;; οτι διαφωνω;; Οχι βεβαια

    - - - Updated - - -

    Εδω κολλαει τωρα αυτο που εγραψα σε προηγουμενο ποστ.Οτι ολοι μας πρεπει να χασουμε και απο κατι.

  5. #30065
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ch.tasios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα συνεννοηθηκαμε.Αν ο σκοπος ειναι να τους ξηλωσουμε ειμαι μεσα.Αν ο σκοπος ειναι να διαδηλωσει καποιος, και να κλαιει την μοιρα του στην ουσια , ας το κανει μονος του.,
    Μπαααα ? Δεν σε νοιάζει που διαδηλώνουν οι εργαζόμενοι που τους κόβουν τον μισθό, δεν σε νοιάζει που διαδηλώνουν οι φοιτητές για τις ισοτιμίες των ιδ.-δημ. πανεπιστημίων, δεν σε νοιάζει που διαδηλώνουν οι συνταξιούχοι για τις κομμένες συντάξεις τους, δεν σε νοιάζει που διαδηλώνουν οι γιατροί για το σύστημα υγείας, δεν σε νοιάζει που πολίτες διαδηλώνουν ενάντια στα φασισταριά της χρυσαυγης, για τους πλειστηριασμούς, για το ξύλο και τις δολοφονίες των μπάτσων ? Τα έχεις δεί αυτά έξω ακριβώς απο το σπίτι σου ή περιμένεις, απλά και αβίαστα, να πας κάθε πρωήν πρωθυπουργό σε ειδικό δικαστήριο και να τον φυλακίσεις.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  6. #30066
    Εγγραφή
    12-07-2020
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπαααα ? Δεν σε νοιάζει που διαδηλώνουν οι εργαζόμενοι που τους κόβουν τον μισθό, δεν σε νοιάζει που διαδηλώνουν οι φοιτητές για τις ισοτιμίες των ιδ.-δημ. πανεπιστημίων, δεν σε νοιάζει που διαδηλώνουν οι συνταξιούχοι για τις κομμένες συντάξεις τους, δεν σε νοιάζει που διαδηλώνουν οι γιατροί για το σύστημα υγείας, δεν σε νοιάζει που πολίτες διαδηλώνουν ενάντια στα φασισταριά της χρυσαυγης, για τους πλειστηριασμούς, για το ξύλο και τις δολοφονίες των μπάτσων ? Τα έχεις δεί αυτά έξω ακριβώς απο το σπίτι σου ή περιμένεις, απλά και αβίαστα, να πας κάθε πρωήν πρωθυπουργό σε ειδικό δικαστήριο και να τον φυλακίσεις.
    Παλι δεν καταλαβαινεις.Εμενα με ενδιαφερει ο στοχος.Εγω αν θα κατεβω δεν θα κατεβω για να κραταω πανο και να λεω συνθηματα.Δεν ειμαι υπηρετης τους.Ειμαι αφεντικο hemlock.Και σαν αφεντικο οταν θα κατεβω θα τους ξηλωσω.Πρεπει να αλλαξεις το σκεπτικο σου.Εσυ τους πληρωνεις , αρα εσυ εισαι αφεντικο.Δεν εισαι υπηρετης τους.

  7. #30067
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ch.tasios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλι δεν καταλαβαινεις.Εμενα με ενδιαφερει ο στοχος.Εγω αν θα κατεβω δεν θα κατεβω για να κραταω πανο και να λεω συνθηματα.Δεν ειμαι υπηρετης τους.Ειμαι αφεντικο hemlock.Και σαν αφεντικο οταν θα κατεβω θα τους ξηλωσω.Πρεπει να αλλαξεις το σκεπτικο σου.Εσυ τους πληρωνεις , αρα εσυ εισαι αφεντικο.Δεν εισαι υπηρετης τους.
    Είσαι αφεντικό;

  8. #30068
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ch.tasios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλι δεν καταλαβαινεις.Εμενα με ενδιαφερει ο στοχος.Εγω αν θα κατεβω δεν θα κατεβω για να κραταω πανο και να λεω συνθηματα.Δεν ειμαι υπηρετης τους.Ειμαι αφεντικο hemlock.Και σαν αφεντικο οταν θα κατεβω θα τους ξηλωσω.Πρεπει να αλλαξεις το σκεπτικο σου.Εσυ τους πληρωνεις , αρα εσυ εισαι αφεντικο.Δεν εισαι υπηρετης τους.
    Γράψε αυτό που έχεις στο μυαλό σου σε απλά ελληνικά και άσε τα "δεν με καταλαβαίνεις", "εγώ είμαι το αφεντικό και θα τους ξηλώσω" και "δεν είμαι υπηρέτης τους"...Εσύ σε ποιά κατηγορία ανθρώπου/κατοίκου/φορολογουμένου ανήκεις και δεν σε ακουμπάνε τέτοιες κινήσεις εργαζομένων ή και ολόκληρων κλάδων (πχ οι γιατροί για το σύστημα υγείας) ?
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  9. #30069
    Εγγραφή
    12-07-2020
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hoannis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι αφεντικό;
    Βεβαίως και είμαι .Ολα αυτα τα παρταλια εγω τα πληρωνω .Εσυ τα πληρωνεις , ο καθενας μας τα πηρωνει ολα αυτα τα παρταλια που βρισκονται στην βουλη.Αυτος που πληρωνει ειναι αφεντικο, οπως και στην επιχειρηση που δουλευεις , εσυ εισαι ο υπαλληλος και αλλος ειναι το αφεντικο.

    Γιατι ειναι το αφεντικο ;;


    Γιατι αυτός εβαλε τα λεφτα για να φτιαξει την επιχειρηση και αποτελσμα αυτου ειναι να εχεις εσυ δουλεια

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράψε αυτό που έχεις στο μυαλό σου σε απλά ελληνικά και άσε τα "δεν με καταλαβαίνεις", "εγώ είμαι το αφεντικό και θα τους ξηλώσω" και "δεν είμαι υπηρέτης τους"...Εσύ σε ποιά κατηγορία ανθρώπου/κατοίκου/φορολογουμένου ανήκεις και δεν σε ακουμπάνε τέτοιες κινήσεις εργαζομένων ή και ολόκληρων κλάδων (πχ οι γιατροί για το σύστημα υγείας) ?
    Κινησεις για το θε αθηναι δεν με ακουμπανε.Εδω λεμε υπαρχει κατοχη , εγινε πραξικοπημα στην χωρα.Δεν με ενδιαφερουν τετοιες κινησεις.Δεν ειναι το προβλημα τα λεφτα , ο μισθος και οι συνταξεις.Ολα αυτα ειναι αποτελεσμα της κατοχης.Αρα εκει που πρεπει να επικεντρωθουμε ειναι πως θα αντρεψουμε την κατοχη και οχι να κανουμε πορειες του κωλου για να μας δωσουν λιγα ψιχουλα αγαπης ακομα.Καταλαβες;;;

  10. #30070
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ch.tasios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω κολλαει τωρα αυτο που εγραψα σε προηγουμενο ποστ.Οτι ολοι μας πρεπει να χασουμε και απο κατι.
    Όπως έχει αποδειχθεί περίτρανα όμως, κανείς δε θέλει να χάσει τη βολή του (όποια κι αν είναι αυτή).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπαααα ? Δεν σε νοιάζει που διαδηλώνουν οι εργαζόμενοι που τους κόβουν τον μισθό, δεν σε νοιάζει που διαδηλώνουν οι φοιτητές για τις ισοτιμίες των ιδ.-δημ. πανεπιστημίων, δεν σε νοιάζει που διαδηλώνουν οι συνταξιούχοι για τις κομμένες συντάξεις τους, δεν σε νοιάζει που διαδηλώνουν οι γιατροί για το σύστημα υγείας, δεν σε νοιάζει που πολίτες διαδηλώνουν ενάντια στα φασισταριά της χρυσαυγης, για τους πλειστηριασμούς, για το ξύλο και τις δολοφονίες των μπάτσων ? Τα έχεις δεί αυτά έξω ακριβώς απο το σπίτι σου ή περιμένεις, απλά και αβίαστα, να πας κάθε πρωήν πρωθυπουργό σε ειδικό δικαστήριο και να τον φυλακίσεις.
    Συγνώμη hemlock, αλλά οι διαδηλώσεις έχουν χάσει εδώ και χροοοονια το νόημά τους όπως γίνονται. Δε μου λέει κάτι να κατέβω στο δρόμο, να γκαρίξω δυο συνθήματα για χάρη των συνδικαλησταράδων και να βγάλω το άχτι μου. Δουλειά δε γίνεται έτσι. Όπως δουλειά δε γίνεται με μια 24ωρη πχ απεργία. Θέλει διάρκεια, θέλει να παραλύσει το σύμπαν. Αυτό είναι ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ όπως έγραψες πριν και με βρίσκεις απολύτως σύμφωνο. Με δυο πανό όμως και δυο ντουντούκες δεν ιδρώνει το αυτί κανενός.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  11. #30071
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ch.tasios Εμφάνιση μηνυμάτων

    gcf δεν είναι το τι πιστεύει ο καθένας , είναι το τι πρέπει να κάνουμε ανάλογα με την περίσταση.Και αυτό που πρέπει να κάνουμε τώρα είναι να ελευθερωθούμε απο τον κατοχικό ζυγό.Εδώ δεν μπορεί να σταθεί η δικαιολογία "να γίνουν τα πράγματα λίγο καλύτερα".ποτέ δεν πρόκειται να γίνουν τα πράγματα λίγο καλύτερα με το πιστόλι στον κρόταφο.Αν θέλετε περισσότερο επεξήγηση να παραθέσω ΦΕΚ με τα εγκλήματα που έχουν κάνει.Εσείς υποτίθεται ψηφίζετε βουλή , και βουλή δεν υπάρχει.Είναι όλοι υποκινούμενοι και πιασμένοι από τα @@δια γιατί είναι βρώμικοι.Όλοι όμως.

    Οι πιο πολλοί απο εσάς νομίζετε ότι έχουν ψηφιστεί μνημόνια.Αυτά που έχουν ψηφιστεί είναι σχέδια νόμου.Δηλαδή , θελεις να βγάλεις ένα σχεδιο για την ΔΕΗ για το καινούργιο σπιτι.Κάθεσαι με τον μηχανικό και το βγάζεις.Μέχρι τότε δεν ειναι επίσημο επικυρωμένο.Νομική υπόσταση θα πάρει όταν θα μπει σφραγίδα απο την ΔΕΗ, και πλεον δεν θα ειναι σχεδιο.Αυτα που έχουν ψηφίζει ειναι σχεδια νομου , δεν έχουν σφραγιδα απο την ΔΕΗ=ΒΟΥΛΗ.Έχουν κατα παραβαση του συνταγματος , ΥΠΟΓΡΑΦΗ μονο απο τον υπουργο οικονομικων.Και ειναι ολοι συνενοχοι στο εγκλημα.Και αυτοι που υπερψηφιζανε και αυτοι που καταψηφιζανε τα σχεδια νομου.Οι δευτεροι ηξεραν το εγκλημα και δεν δηλωναν παραιτηση.Με λιγα λογια ολοι στο κολπο.

    Και ξερεις που πονταρανε;;


    ΣΤΟΝ ΟΠΑΔΙΣΜΟ.ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟ ΤΣΟΥΡΜΟ ΧΩΡΙΣ ΒΟΥΛΗΣΗ, ΧΩΡΙΣ ΓΝΩΣΗ , ΥΠΟΚΙΝΟΥΜΕΝΟ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ.
    ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΤΣΟΥΡΜΟ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ.

    - - - Updated - - -



    κοινοβουλευτικη μπορει να ειναι δημοκρατια δεν ειναι.Κοινοβουλευτικη ολιγαρχια ειναι, ή καλύτερα ολιγαρχική δημοκρατία.Οι ολιγοι αρχουν, κυβερνουν.

    Τι επρεπε να κανουν;;;

    Επρεπε να παιρνουν εντολες μονο απο τον λαο.

    Πως θα γινει αυτο ;;

    Με Δημοψηφισματα!!


    Ποτε σας ρωτησανε ολους εσας για τους νόμους που περνανε;;;

    ΠΟΤΕ!!!!

    ΑΠΑΞ ΚΑΙ ΨΗΦΙΣΤΕΙ ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΕ ΦΕΚ , ΘΕΛΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ.

    ΑΡΑ ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΜΙΛΑΜΕ ;;;


    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΣΕ ΤΙ ΚΟΣΜΟ ΖΟΥΜΕ.ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ.
    Τα κίνητρα του καθενός φαίνονται από αυτά που γράφει.
    Αυτά που γράφεις είναι αντισυνταγματικά, αντιδημοκρατικά, θεωρίες συνομωσίας και ψεκασμένων.
    Guardian angels, lay a bed
    Shed their light on my sleepy head
    I am a threshold yearning to sing
    Down with the the dancers having one last fling
    Here's to the moment when you said, "Hello"
    Come on my spirit are you ready, let's go
    https://www.covidstats.gr

  12. #30072
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ch.tasios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βεβαίως και είμαι .Ολα αυτα τα παρταλια εγω τα πληρωνω .Εσυ τα πληρωνεις , ο καθενας μας τα πηρωνει ολα αυτα τα παρταλια που βρισκονται στην βουλη.Αυτος που πληρωνει ειναι αφεντικο, οπως και στην επιχειρηση που δουλευεις , εσυ εισαι ο υπαλληλος και αλλος ειναι το αφεντικο.

    Γιατι ειναι το αφεντικο ;;


    Γιατι αυτός εβαλε τα λεφτα για να φτιαξει την επιχειρηση και αποτελσμα αυτου ειναι να εχεις εσυ δουλεια;
    Δεν δουλεύω σε επιχείρηση , έχω επιχείρηση.
    Εγώ είμαι το αφεντικό.
    Και εσύ είσαι ο υπάλληλος.
    Εγώ είμαι αυτός που κινώ τα νήματα και πλουτίζω από τα λεφτά που εσύ πληρώνεις ,
    υπάλληλε,
    και επιπλέον η προπαγάνδα μου σε έχει κάνει να νομίζεις
    ότι μή μετέχοντας στα κοινά θέματα έχεις το επάνω χέρι.
    Σε έχω ποτίσει με ιδέες τύπου "μην ασχολείσαι με αυτά τα απλά πράγματα , εσύ είσαι για επαναστάσεις και μηνύσεις για προδοσία"
    άσε να χειριστώ εγώ την ανεργία , την ασφάλιση , τα δικαιώματα , τους μισθούς , τις συντάξεις , τα δημόσια έργα.
    Εσύ είσαι ταγμένος να σώσεις την πατρίδα , και εγώ θα κλέβω εχμ ... θα είμαι αυτός που θα υπερασπίζεται τα ταμεία του κράτους.
    Υπαλληλάκο.

    Θα λείψω για λίγο , πάω να γαλουχήσω κάτι ψηφοφόρους.

  13. #30073
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ch.tasios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κινησεις για το θε αθηναι δεν με ακουμπανε.Εδω λεμε υπαρχει κατοχη , εγινε πραξικοπημα στην χωρα.Δεν με ενδιαφερουν τετοιες κινησεις.Δεν ειναι το προβλημα τα λεφτα , ο μισθος και οι συνταξεις.Ολα αυτα ειναι αποτελεσμα της κατοχης.Αρα εκει που πρεπει να επικεντρωθουμε ειναι πως θα αντρεψουμε την κατοχη και οχι να κανουμε πορειες του κωλου για να μας δωσουν λιγα ψιχουλα αγαπης ακομα.Καταλαβες;;;
    Θα ενημερωθείς τηλεφωνικά όταν έρθει η ώρα της επανάστασης...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη hemlock, αλλά οι διαδηλώσεις έχουν χάσει εδώ και χροοοονια το νόημά τους όπως γίνονται. Δε μου λέει κάτι να κατέβω στο δρόμο, να γκαρίξω δυο συνθήματα για χάρη των συνδικαλησταράδων και να βγάλω το άχτι μου. Δουλειά δε γίνεται έτσι. Όπως δουλειά δε γίνεται με μια 24ωρη πχ απεργία. Θέλει διάρκεια, θέλει να παραλύσει το σύμπαν. Αυτό είναι ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ όπως έγραψες πριν και με βρίσκεις απολύτως σύμφωνο. Με δυο πανό όμως και δυο ντουντούκες δεν ιδρώνει το αυτί κανενός.
    Δεν είναι ανάγκη να κατέβεις στον δρόμο ανάμεσα στο μπλοκ της ΓΣΕΕ για να δείξεις οτι αυτό που γίνεται δεν σε βρίσκει σύμφωνο-ματώνεις και εσύ...Αλλά απο το περιμένε εκείνον τον Ένα που θα ρίξει την κυβέρνηση με το μαγικό ραβδί του (κάτι τέτοιο είναι η "μήνυση για προδοσία") , μέχρι το μάχομαι-διαδηλώνω για το μεροκάματό μου δεν είναι ένα πανό γκάρισμα...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  14. #30074
    Εγγραφή
    12-07-2020
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hoannis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν δουλεύω σε επιχείρηση , έχω επιχείρηση.
    Εγώ είμαι το αφεντικό.
    Και εσύ είσαι ο υπάλληλος.
    Εγώ είμαι αυτός που κινώ τα νήματα και πλουτίζω από τα λεφτά που εσύ πληρώνεις ,
    υπάλληλε,
    και επιπλέον η προπαγάνδα μου σε έχει κάνει να νομίζεις
    ότι μή μετέχοντας στα κοινά θέματα έχεις το επάνω χέρι.
    Σε έχω ποτίσει με ιδέες τύπου "μην ασχολείσαι με αυτά τα απλά πράγματα , εσύ είσαι για επαναστάσεις και μηνύσεις για προδοσία"
    άσε να χειριστώ εγώ την ανεργία , την ασφάλιση , τα δικαιώματα , τους μισθούς , τις συντάξεις , τα δημόσια έργα.
    Εσύ είσαι ταγμένος να σώσεις την πατρίδα , και εγώ θα κλέβω εχμ ... θα είμαι αυτός που θα υπερασπίζεται τα ταμεία του κράτους.
    Υπαλληλάκο.

    Θα λείψω για λίγο , πάω να γαλουχήσω κάτι ψηφοφόρους.
    Εγραψες 15 σειρες και δεν ειπες τιποτα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ενημερωθείς τηλεφωνικά όταν έρθει η ώρα της επανάστασης...




    Δεν είναι ανάγκη να κατέβεις στον δρόμο ανάμεσα στο μπλοκ της ΓΣΕΕ για να δείξεις οτι αυτό που γίνεται δεν σε βρίσκει σύμφωνο-ματώνεις και εσύ...Αλλά απο το περιμένε εκείνον τον Ένα που θα ρίξει την κυβέρνηση με το μαγικό ραβδί του (κάτι τέτοιο είναι η "μήνυση για προδοσία") , μέχρι το μάχομαι-διαδηλώνω για το μεροκάματό μου δεν είναι ένα πανό γκάρισμα...
    Ο δουλος μαχεται.Εσυ συμφωνα με το συνταγμα εισαι το αφεντικο.Πηραν την επιχειρηση σου (Ελλαδα) και την ξεπουλησαν οι υπαλληλοι σου χωρις να σε ρωτησουν.Δεν την παιρνεις πισω με γκαρισματα.Καταλαβες;;

  15. #30075
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι ανάγκη να κατέβεις στον δρόμο ανάμεσα στο μπλοκ της ΓΣΕΕ για να δείξεις οτι αυτό που γίνεται δεν σε βρίσκει σύμφωνο-ματώνεις και εσύ...Αλλά απο το περιμένε εκείνον τον Ένα που θα ρίξει την κυβέρνηση μέχρι το μάχομαι-διαδηλώνω για το μεροκάματό μου δεν είναι ένα πανό γκάρισμα...
    Δεν περιμένω τον ΕΝΑ. Έχω πει εδώ και χρόνια ότι οι μεσσίες τελειώσανε. Ένας ήταν και γι' αυτόν πολλοί αμφιβάλλουν. Επίσης ξαναλέω Δημοκρατία δεν είναι μόνο το να πας (ή να μην πας) να ψηφίσεις, ούτε το να κατέβεις ή όχι στις διαδηλώσεις για το μεροκάματο. Παλεύεις για τη Δημοκρατία όταν κάνεις αυτοκριτική (πράγμα που εμείς οι Έλληνες είμαστε μανούλες στο να αποφεύγουμε καθότι ξερόλες), όταν απαιτείς Δικαιοσύνη σε κάθε έκφανση της ζωής σου ως πολίτης (γιατί η Δικαιοσύνη δε συμβαίνει μόνο στα δικαστήρια), όταν παλεύεις για το σχολείο των παιδιών σου ή για το γιατρό της γειτονιά σου, όταν σέβεσαι το συμπολίτη σου στο δρόμο, όταν δε φοβάσαι να τραβήξεις το αυτί σε αυτόν που κάνει κάτι λάθος χωρίς να περιμένεις από το χωροφύλακα να τον νουθετήσει ή γενικότερα από τους άλλους να βγάλουν το φίδι από την τρύπα, γιατί φοβάσαι πως αν μιλήσεις θα μπλέξεις ή δε θα γίνει η δουλειά σου, κτλ, κτλ, κτλ.

    Εδώ και πόσες σελίδες έχετε κολλήσει με τις εκλογές και με τις διαδηλώσεις, ενώ το πράγμα είναι πολύ ευρύτερο.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


Σελ. 2005 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 19851995200020032004200520062007201020152025 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας