Σελ. 3489 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 34693479348434873488348934903491349434993509 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 52.321-52.335 από 78436
  1. #52321
    Εγγραφή
    08-02-2011
    Μηνύματα
    659
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι τόσο το 3μηνο. Όσο ότι ζεις με subscription σε ιδιωτικές εταιρείες με νομική πίεση του κράτους και πρέπει ανά 3 μήνες να ανανεώσεις την δυνατότητά σου να συμμετέχεις στην κοινωνική ζωή, με τη λογική ότι τα covid certs θα ισχύουν ανά τελευταία διαθέσιμη δόση.

    Τα αυθαίρετα νούμερα που βγάζουν από όπου τους κατέβει, 3 μήνες, 6 μήνες, 1 χρόνος, 1μισης χρόνος, 1 μήνας, 2 βδομάδες, με χρήση της επιστήμης ως θέσφατο και δόγμα ( αντικρουόμενα δε την ίδια την φύση του δόγματος ) και ως χώρο απόθεσης της ευθύνης για οτιδήποτε συμβεί.

    Ενώ θα έπρεπε οργανικά να πειστούν οι ευπαθείς ομάδες να εμβολιαστούν, πήγαμε σε αναγκαστική δόση και έπεται συνέχεια.


    Καλλιέργησαν κάποιες προσδοκίες οι οποίες ξαφνικά καταρρέουν σαν χάρτινος πύργος. Τον ήπιαμε...
    Μην έρθει καμιά "Ωμέγα" στο τέλος τέλος και μας θερίσει...

  2. #52322
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    αχ τι μου θυμισες... οταν εκανα το πρωτο μου εμβολιο για την εποχικη... ηταν το 2009, τοτε με τον αρχοντα ΑΒΡΑΜΟ και τα δις εκατομμυρια για διπλες δοσεις... οσο να πειτε αναβαθμιζομαστε.
    Αντε να ανοιξει η πλατφορμα για εμας τα "κορόιδα" που θα επαναφορτισουμε τα τσιπακια και για να μακρυνουν περισσοτερο οι ουρες μας!
    Αυτά τα αστειάκια με τις ουρές κλπ, δεν είναι πια αστεία. Δεν ξέρω για ποιο λόγο επιμένεις σε αυτά. Το ότι υπάρχει θέμα, δεν σημαίνει ότι αυτόματα λέμε ναι σε όλα, λες και είμαστε βουλευτές σε ψήφιση μνημονίων.

    Με το καλό να το κάνεις αλλά μην τρελαθούμε και τελείως, ε?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #52323
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.842
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    BTW, έχει κανείς πρόχειρο το link από τα ellinika hoaxes για τις δηλώσεις Μωυση περί ΜΕΘ και την μελέτη που έγινε το 2020;
    Εχω φάει τον κόσμο και δε μπορώ να το βρω
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  4. #52324
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsioy Εμφάνιση μηνυμάτων
    BTW, έχει κανείς πρόχειρο το link από τα ellinika hoaxes για τις δηλώσεις Μωυση περί ΜΕΘ και την μελέτη που έγινε το 2020;
    Εχω φάει τον κόσμο και δε μπορώ να το βρω
    Έψαξες καλά; Αποκλείεται να μην έχουν βγάλει. Αυτοί είναι αντικειμενικοί και δεν κάνουν μονόπατη προπαγάνδα.

  5. #52325
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά τα αστειάκια με τις ουρές κλπ, δεν είναι πια αστεία. Δεν ξέρω για ποιο λόγο επιμένεις σε αυτά. Το ότι υπάρχει θέμα, δεν σημαίνει ότι αυτόματα λέμε ναι σε όλα, λες και είμαστε βουλευτές σε ψήφιση μνημονίων.

    Με το καλό να το κάνεις αλλά μην τρελαθούμε και τελείως, ε?
    Μαλλον με μπερδευεις με καποιον - καποιους αλλους...
    Εγω το ανεφερα τελειως χιουμοριστικα και δεν σκοπευω να χασω και το ελαχιστο γελιο που μου απεμεινε εν μεσω πανδημιας!
    Απο τρελα δοξα τω γιαραμπη, ειδαμε και τον αποστρατο με την νοσηλευτρια που το επαιξαν υπερασπιστες του αρθρου 120 - πρωην τιμημενου 114.
    Που καταντησαμε οι ακροδεξιοι να ασχολουνται με δικαιωματα και ελευθεριες.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  6. #52326
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον με μπερδευεις με καποιον - καποιους αλλους...
    Εγω το ανεφερα τελειως χιουμοριστικα και δεν σκοπευω να χασω και το ελαχιστο γελιο που μου απεμεινε εν μεσω πανδημιας!
    Απο τρελα δοξα τω γιαραμπη, ειδαμε και τον αποστρατο με την νοσηλευτρια που το επαιξαν υπερασπιστες του αρθρου 120 - πρωην τιμημενου 114.
    Που καταντησαμε οι ακροδεξιοι να ασχολουνται με δικαιωματα και ελευθεριες.
    Όχι, δεν σε μπερδεύω. Το ίδιο αστειάκι το διαβάζω 2 χρόνια τώρα. Ότι και καλά, όταν κάτι συζητιεέται εδώ μέσα που δεν συμφωνεί (για παράδειγμα) με εμβόλιο να ναι και ότι/όποτε να ναι, επαναλαμβάνεις το ίδιο πράγμα. Για ουρές και μπιλ γκέιτς και 5g κλπ.

    Δηλαδή, οποιαδήποτε αντίρηση "δείχνει" τσιπάκια και μπιλ γκέιτς.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #52327
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Να μας λείπει το:ζήσε με δόσεις
    Ας παίρνει όλον τον μισθό μου
    Ας κάνει ότι θέλει
    Ας με κλειδώσει σπίτι μου
    Χίλιες φορές με τους περιορισμούς που βάζει παρα οι άτοκες του Κωτσοβολου. Τι δι@ολο πόσο θα κρατήσει η ρημαδα η πανδημία.... Τουλάχιστον το νοσησης κρατάει μέχρι Μάρτη. Και ναι ξεστοκαρει έρχονται τα χαπάκια τώρα. Αλλη μπιζνα θα πέσει τώρα με την συνταγογραφηση.
    Καλές γιορτές να έχουμε

  8. #52328
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.764
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τουλάχιστον το νοσησης κρατάει μέχρι Μάρτη
    Δεν έπεσε η ισχύς του στους 3 μήνες? https://www.reader.gr/koinonia/39469...iitiko-nosisis

  9. #52329
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Βρε τον Κυριάκο, έπεισε και τους Αγγλους να την κάνουν στους 3 μήνες απο 6 και εκεί δεν ακούνε τους επιστήμονες;

    https://edition.cnn.com/2021/11/29/u...ntl/index.html

  10. #52330
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.628
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε τον Κυριάκο, έπεισε και τους Αγγλους να την κάνουν στους 3 μήνες απο 6 και εκεί δεν ακούνε τους επιστήμονες;

    https://edition.cnn.com/2021/11/29/u...ntl/index.html
    Κι αυτοί δεν λένε με βάση ποια ιατρικά δεδομένα πήραν μια τέτοια απόφαση. Ειδικά από την στιγμή που η παραλλαγή ο τώρα έχει αρχίσει και μελετάτε και δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα αν την πιάνει το εμβόλιο ή όχι.

  11. #52331
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε τον Κυριάκο, έπεισε και τους Αγγλους να την κάνουν στους 3 μήνες απο 6 και εκεί δεν ακούνε τους επιστήμονες;

    https://edition.cnn.com/2021/11/29/u...ntl/index.html
    Μα το ειπε και ο θεμιστοκλεους χτες οτι ειμαστε πρωτοποροι στην τριτη δοση πανευρωπαικα εκτος αν σου διεφυγε.
    Οποτε εγω νιωθω περηφανος (φαντασου εσυ) που ο πρωθυπουργος μας πηρε τετοια πρωτοβουλια.

    Και να μην ξεχνας και την αλλη πρωτια που ειχαμε με τον αλγοριθμο που επιανε τα κρουσματα. Εκεινη την φοβερη πατεντα που απο εμας την πηραν οι ευρωπαιοι.

    Ισως η καλυτερη κυβερνηση τα τελευταια 50 χρονια.

  12. #52332
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.238
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Συμφωνώ με όσους έχουν πρόβλημα με την μονιμότητα στην υποχρεωτικότητα του εμβολιασμού.
    Ειναι άλλο πράγμα το να έχεις μια πανδημία, η πανδημία δεν ειναι ένα μόνιμο πράγμα, έχει λήξη, και ειναι άλλο πράγμα να απαιτείς με στέρηση ελευθερίας ΚΑΙ πρόστιμα απο τον πληθυσμό να εμβολιάζεται.
    Οποιος δε βλέπει ότι εδώ παίζει κοινωνικο πείραμα εθελοτυφλει.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  13. #52333
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.676
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εγώ διαφωνώ με τα πρόστιμα και την πίεση σε οτιδήποτε αλλά δεν καταλαβαίνω πως μας πειράζει η υποχρεωτικοτητα για τον covid αλλά δεν μας νοιάζει για τα παιδιά μας που αν δεν είναι εμβολιασμενα δεν μπορούν να πάνε σχολείο.
    Βοηθήστε με λίγο γιατί κάτι δεν καταλαβαίνω. Ή νομίζετε πως αυτά τα εμβόλια στα παιδιά δεν έχουν παρενέργειες? Εμείς αντιμετωπίσαμε μεγάλο δίλημμα σαν οικογένεια με αυτό γιατί πριν πολλά χρόνια κολλητός φίλος από το Corollaclub, έκανε δεν θυμάμαι πιο υποχρεωτικό εμβόλιο στο παιδί του και έμεινε φυτό. Ο άνθρωπος ήταν εύπορος και καταστράφηκε πηγαίνοντας Αμερική για ειδικές αγωγές μπας και το παιδί συνέλθει. Το παιδί του τώρα που μιλάμε είναι 11 χρόνων με μυαλό 5χρονου.
    Με τα πολλά έχουμε κάνει όλα τα υποχρεωτικά εμβόλια στο παιδί μας με την ψυχή στο στόμα.

    Για πείτε μου λοιπόν γιατί δεν μιλάει κανείς για αυτήν την υποχρεωτικοτητα εμβολιασμού?

  14. #52334
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.238
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ διαφωνώ με τα πρόστιμα και την πίεση σε οτιδήποτε αλλά δεν καταλαβαίνω πως μας πειράζει η υποχρεωτικοτητα για τον covid αλλά δεν μας νοιάζει για τα παιδιά μας που αν δεν είναι εμβολιασμενα δεν μπορούν να πάνε σχολείο.
    Βοηθήστε με λίγο γιατί κάτι δεν καταλαβαίνω. Ή νομίζετε πως αυτά τα εμβόλια στα παιδιά δεν έχουν παρενέργειες? Εμείς αντιμετωπίσαμε μεγάλο δίλημμα σαν οικογένεια με αυτό γιατί πριν πολλά χρόνια κολλητός φίλος από το Corollaclub, έκανε δεν θυμάμαι πιο υποχρεωτικό εμβόλιο στο παιδί του και έμεινε φυτό. Ο άνθρωπος ήταν εύπορος και καταστράφηκε πηγαίνοντας Αμερική για ειδικές αγωγές μπας και το παιδί συνέλθει. Το παιδί του τώρα που μιλάμε είναι 11 χρόνων με μυαλό 5χρονου.
    Με τα πολλά έχουμε κάνει όλα τα υποχρεωτικά εμβόλια στο παιδί μας με την ψυχή στο στόμα.

    Για πείτε μου λοιπόν γιατί δεν μιλάει κανείς για αυτήν την υποχρεωτικοτητα εμβολιασμού?
    Σου βάζουν πρόστιμα με τον μήνα σε άλλες περιπτώσεις, payable μέσω εφορίας; Δεν νομίζω.
    Υπάρχει υποχρεωτικότητα και υποχρεωτικότητα.
    Και εγώ ειμαι υπέρ του εμβολιασμου, έχω 2 πολύ σοβαρά θέματα υγείας (επιληψία και διαβήτη), το ένα μου επιτρέπει να μην εμβολιαστώ.
    Το θέμα ειναι ότι εδώ υπάρχει καταφάνερη προσπάθεια να σε κάνουν να εμβολιάζεσαι ανα 3μηνο, 2μηνο, 1μηνο, μέρα , ώρα OR ELSE.

    Και ας καταλάβουμε ότι το πρόστιμο με τον μήνα στοχεύει στα χαμηλομισθα κυρίως εισοδήματα.

    Αν αυτό δε το βλέπουμε..


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  15. #52335
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.316
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ διαφωνώ με τα πρόστιμα και την πίεση σε οτιδήποτε αλλά δεν καταλαβαίνω πως μας πειράζει η υποχρεωτικοτητα για τον covid αλλά δεν μας νοιάζει για τα παιδιά μας που αν δεν είναι εμβολιασμενα δεν μπορούν να πάνε σχολείο.
    Βοηθήστε με λίγο γιατί κάτι δεν καταλαβαίνω. Ή νομίζετε πως αυτά τα εμβόλια στα παιδιά δεν έχουν παρενέργειες? Εμείς αντιμετωπίσαμε μεγάλο δίλημμα σαν οικογένεια με αυτό γιατί πριν πολλά χρόνια κολλητός φίλος από το Corollaclub, έκανε δεν θυμάμαι πιο υποχρεωτικό εμβόλιο στο παιδί του και έμεινε φυτό. Ο άνθρωπος ήταν εύπορος και καταστράφηκε πηγαίνοντας Αμερική για ειδικές αγωγές μπας και το παιδί συνέλθει. Το παιδί του τώρα που μιλάμε είναι 11 χρόνων με μυαλό 5χρονου.
    Με τα πολλά έχουμε κάνει όλα τα υποχρεωτικά εμβόλια στο παιδί μας με την ψυχή στο στόμα.

    Για πείτε μου λοιπόν γιατί δεν μιλάει κανείς για αυτήν την υποχρεωτικοτητα εμβολιασμού?
    Τα παιδιά σου μπορούν να πάνε σχολείο κανονικά, όπως πάνε τα παιδιά των αντιεμβολιαστών. Το εθνικό πρόγραμμα εμβολιασμού περιλαμβάνει εμβόλιο τα οποία δεν είναι υποχρεωτικά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος paradox21 : 04-12-21 στις 11:08.

Σελ. 3489 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 34693479348434873488348934903491349434993509 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας