Σελ. 1795 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 17751785179017931794179517961797180018051815 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 26.911-26.925 από 78436
  1. #26911
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή εσένα που σε πείραξε η σύγκριση με το Μάτι αυτό δεν σε πειράζει; Πως και έτσι;
    Αυτό είναι προς επίπεδο πολακης, όπως τότε που είπε πως τον corovirus τον φέρανε λέει οι πλούσιοι, καμία σχέση με την άλλη και το μάτι.

  2. #26912
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.896
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι επίπεδο πολάκης, όπως τότε που είπε πως τον corovirus των φέρανε λέει οι πλούσιοι, καμία σχέση με την άλλη και το μάτι
    Γιατί;

    Η άλλη η χαζή έκανε σύγκριση με τους νεκρούς κάθε συγκυρίας για να δείξει πως αυτοί είχαν λιγότερους και άρα είναι καλύτεροι

    Αυτός ο στόκος κάνει σύγκριση με τους νεκρούς άλλων χωρών για να δείξει πως αυτοί έχουν λιγότερους και άρα είναι καλύτεροι.

    Αν βρίσκεις προβληματικό το πρώτο και όχι το δεύτερο μάλλον είναι γιατί έχεις δυο μέτρα και δύο σταθμά.

  3. #26913
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί;

    Η άλλη η χαζή έκανε σύγκριση με τους νεκρούς κάθε συγκυρίας για να δείξει πως αυτοί είχαν λιγότερους και άρα είναι καλύτεροι

    Αυτός ο στόκος κάνει σύγκριση με τους νεκρούς άλλων χωρών για να δείξει πως αυτοί έχουν λιγότερους και άρα είναι καλύτεροι.

    Αν βρίσκεις προβληματικό το πρώτο και όχι το δεύτερο μάλλον είναι γιατί έχεις δυο μέτρα και δύο σταθμά.
    και αυτοί που βρίσκουν πως στην κορεά έχουν λιγότερους νεκρούς σε σύγκρισή με άλλες χώρες, όποτε είναι καλύτεροι τι σταθμά έχουν;

    Το ότι πήρανε έγκαιρα μέτρα εδώ είναι κάτι που είναι πραγματικότητα, το αναγνωρίζουν και στο εξωτερικό οι άλλες χώρες

  4. #26914
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.896
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    και αυτοί που βρίσκουν πως στην κορεά έχουν λιγότερους νεκρούς σε σύγκρισή με άλλες χώρες, όποτε είναι καλύτεροι τι σταθμά έχουν;
    Είναι που έχεις πρόβλημα με το whataboutism κατά τα άλλα...

    Εγώ για συγκεκριμένους λέω, μη μου λες "μα και ο Γιαννάκης κύριε". Οπότε εξήγησε μου γιατί έχεις πρόβλημα με το ένα και όχι με το άλλο.

  5. #26915
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι που έχεις πρόβλημα με το whataboutism κατά τα άλλα...

    Εγώ για συγκεκριμένους λέω, μη μου λες "μα και ο Γιαννάκης κύριε". Οπότε εξήγησε μου γιατί έχεις πρόβλημα με το ένα και όχι με το άλλο.
    Να συγκρίνουμε τώρα το μάτι και με την ανυπαρξία της τότε κυβέρνησης που στοίχισε την ζωή σε 100 άτομα αυτό μάλιστα με πόρισμα που ρίχνει τις ευθύνες εκεί που πρέπει; με τον covid; την στιγμή μάλιστα που παγκοσμίως λένε οτι η τωρινή κυβέρνηση έδρασε άμεσα και περιοριστήκαν οι θάνατοι;
    Να λέει μάλιστα αν φτάσουμε τους ίδιους νεκρούς τότε θα λογαριαστούμε;

    Οσο για το whataboutism, δεν είμαι εγώ αυτός που το έχει ξεκινήσει

  6. #26916
    Εγγραφή
    05-11-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    457
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Wind - ΤΟΛΟ
    Router
    Fritz.box 7140
    SNR / Attn
    8(dB) / 16(dB)
    Ρωτάω γενικά και αόριστα....
    Πόσοι νεκροί είναι στα όρια της ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ή ΑΠΟΤΥΧΙΑΣ;

    Να μου απαντήσουν και οι μεν και οι δεν που λένε τα πάμε ή δεν τα πάμε καλά

  7. #26917
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.896
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να συγκρίνουμε τώρα το μάτι και με την ανυπαρξία της τότε κυβέρνησης που στοίχισε την ζωή σε 100 άτομα αυτό μάλιστα με πόρισμα που ρίχνει τις ευθύνες εκεί που πρέπει; με τον covid; την στιγμή μάλιστα που παγκοσμίως λένε οτι η τωρινή κυβέρνηση έδρασε άμεσα και περιοριστήκαν οι θάνατοι;
    Να λέει μάλιστα αν φτάσουμε τους ίδιους νεκρούς τότε θα λογαριαστούμε;

    Οσο για το whataboutism, δεν είμαι εγώ αυτός που το έχει ξεκινήσει
    Και τότε η σύγκριση νεκρών μεταξύ χωρών τι είναι, δεν είναι σύγκριση ανυπαρξίας; Αν θες λοιπόν να μπουμε σε αυτη την λογική θα μπορούσαμε σίγουρα να έχουμε και λιγότερους όπως σε άλλες χώρες που πήραν πιο αποδοτικά μέτρα, άρα; Εξήγησε μας λοιπόν γιατί η μία νεκρολογία σε ενοχλεί αλλά δεν βρίσκεις τιποτα κακό με την άλλη.

    Όσον αφορά το whataboutism, είσαι αυτός που το εφερνες συνέχεια ως επιχείρημα, οπότε είναι τεράστια υποκρισία να το χρησιμοποιείς οπότε σε βολεύει. Όπως και το άλλο με τον Γιαννάκη κλπ.

  8. #26918
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τότε η σύγκριση νεκρών μεταξύ χωρών τι είναι, δεν είναι σύγκριση ανυπαρξίας; Αν θες λοιπόν να μπουμε σε αυτη την λογική θα μπορούσαμε σίγουρα να έχουμε και λιγότερους όπως σε άλλες χώρες που πήραν πιο αποδοτικά μέτρα, άρα; Εξήγησε μας λοιπόν γιατί η μία νεκρολογία σε ενοχλεί αλλά δεν βρίσκεις τιποτα κακό με την άλλη.

    Όσον αφορά το whataboutism, είσαι αυτός που το εφερνες συνέχεια ως επιχείρημα, οπότε είναι τεράστια υποκρισία να το χρησιμοποιείς οπότε σε βολεύει. Όπως και το άλλο με τον Γιαννάκη κλπ.
    Δεν υπάρχει καμία σχέση στην χυδαιότητα ανάμεσα σε αυτά τα δυο λοιπόν, το ένα είναι απλά χυδαίο.
    Αν σε τώρα σε πειράζει η σύγκριση νεκρών μεταξύ χωρών να το ξέρουμε, απλά μέχρι τώρα θυμάμαι δεν σε πείραζε,

  9. #26919
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.896
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει καμία σχέση στην χυδαιότητα ανάμεσα σε αυτά τα δυο λοιπόν, το ένα είναι απλά χυδαίο.
    Αν σε τώρα σε πειράζει η σύγκριση νεκρών μεταξύ χωρών να το ξέρουμε, απλά μέχρι τώρα θυμάμαι δεν σε πείραζε,
    Δεν είναι το θέμα τι πειράζει εμένα, είναι πως μερικοί φαίνεται να έχουν δύο μέτρα και δύο σταθμά. Τι διαφορά έχει η σύγκριση νεκρών μεταξύ κυβερνήσεων μιας χώρας και μεταξύ κυβερνήσεων διαφορετικών χωρών; Αλλάζει η χυδαιότητα με τα σύνορα;

    Αυτό και τίποτα άλλο.

  10. #26920
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι το θέμα τι πειράζει εμένα, είναι πως μερικοί φαίνεται να έχουν δύο μέτρα και δύο σταθμά. Τι διαφορά έχει η σύγκριση νεκρών μεταξύ κυβερνήσεων μιας χώρας και μεταξύ κυβερνήσεων διαφορετικών χωρών; Αλλάζει η χυδαιότητα με τα σύνορα;

    Αυτό και τίποτα άλλο.
    Το πρόβλημα είναι στο "θα λογαριαστούμε", στην μια περίπτωση υπάρχει, στην άλλη όχι.

    Πραγματικά νομίζω πως το θέμα με το Μάτι πρέπει κάποια στιγμή να κλείσει, τα πορίσματα βγήκανε.

  11. #26921
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.896
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα είναι στο "θα λογαριαστούμε", στην μια περίπτωση υπάρχει, στην άλλη όχι.

    Πραγματικά νομίζω πως το θέμα με το Μάτι πρέπει κάποια στιγμή να κλείσει, τα πορίσματα βγήκανε.
    Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Οκ...

  12. #26922
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Eνταξει, δεν ειναι απο τα "σοβαρα" σχολια. Ουτε κι απαιτει κανενος ειδους κριτικη σκεψη. Δεν ταιριαζει ομως πιστευω στο χιουμοριστινο τμημα με τις αστειες ή περιεργες φωτογραφιες, αλλα εδω. Οχι τοσο για τον ....ευφυη ζαχαροπλαστη-επιχειρηματια , οσο για εκεινους που θα αγορασουν το προιον για τα παιδια τους. Που ο ψυχισμος τους θα γινει κουρελια.....

    Σε ζαχαροπλαστειο της Αττικης λοιπον, πουλανε τα παρακατω λαγουδακια ενοψει Πασχα.


  13. #26923
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.624
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    πες μας και τι φορεσε η μενεγακη
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  14. #26924
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από objecto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν τα έδινε για όλους μας, αν έφτιαχνε το ΕΣΥ , δεν θα στηριζόταν απο όλους μας?
    Με τη διαφορά ότι τα λεφτά στις ιδιωτικές ΜΕΘ θα τα δώσει μόνο αν και όταν τις χρειαστεί.
    Στις δημόσιες ΜΕΘ αυτό γίνεται πάγιο έξοδο, μήνας μπει, μήνας βγει για πολλά, πολλά χρόνια.

  15. #26925
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τη διαφορά ότι τα λεφτά στις ιδιωτικές ΜΕΘ θα τα δώσει μόνο αν και όταν τις χρειαστεί.
    Στις δημόσιες ΜΕΘ αυτό γίνεται πάγιο έξοδο, μήνας μπει, μήνας βγει για πολλά, πολλά χρόνια.
    Είναι ένα πάγιο έξοδο που ΟΦΕΙΛΕΙ να υπάρχει όμως.

Σελ. 1795 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 17751785179017931794179517961797180018051815 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας