Σελ. 2372 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 23522362236723702371237223732374237723822392 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 35.566-35.580 από 78436
  1. #35566
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λες υπόλοιπους, εννοείς μαγαζότερες, επιχειρηματίες (μικρών και μεσαίων επιχειρήσεων), ελ. επαγγελματίες, που επίσης στηρίζονται "πλουσιοπάροχα" με τα κυβερνητικά μέτρα, ή τους "άπορους" μετόχους της Aegean;
    Επέλεξε οτι σε βολεύει

  2. #35567
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Δεν πάει έτσι (και δεν είναι και δικό μου επιχείρημα για να επιλέξω κάτι που με βολεύει), έχει σημασία και διαφορά για ποιο από τα δύο αυτά μέρη μιλάς (δηλαδή το πρώτο με εργαζόμενους, έως ελ. επαγγελματίες και το δεύτερο με τους μετόχους).
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  3. #35568
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρυσοχοΐδης για τις προσαγωγές των φεμινιστριών κλπ προχθες: "Έχουν δίκιο οι συγκεκριμένες κυρίες. Θεωρώ ότι ήταν μια υπερβολή που δεν έπρεπε να γίνει, και οφείλω να ζητήσω και συγγνώμη για αυτό. Δεν έπρεπε να γίνει αυτή η υπερβολή"

    Για τις κάμερες που θα έχουν τα ΜΑΤ: "Έχει τελειώσει η υπόθεση. Έχουν ρυθμιστεί όλες οι νομικές και τεχνικές λεπτομέρειες. Πιστεύω τις επόμενες ημέρες τα ΜΑΤ θα βγαίνουν στις επιχειρήσεις με κάμερα της οποίας η λειτουργία θα ανακοινώνεται σε αυτούς που διαδηλώνουν, ότι από τώρα αρχίζει η καταγραφή"
    "Και άλλες ομάδες της αστυνομίας όπως η ΟΠΚΕ και η ΔΡΑΣΗ, θα φέρουν κάμερες στο σώμα τους, άλλου είδους, που θα χρησιμοποιούνται την ώρα των επιχειρήσεών τους. Πιστεύω ότι αυτό θα συμβάλει στη διαφάνεια των επιχειρήσεων της αστυνομίας και θα λυθούν πολλά προβλήματα"

    Για την απαγόρευση συναθροίσεων: "Έπρεπε να γίνει αυτή η απαγόρευση, ήταν επιβεβλημένη, διότι διαφορετικά θα κοροϊδεύαμε και εμείς τον κόσμο αν έλεγε η κυβέρνηση δεν πειράζει παρελάστε, διαδώστε τον κορωνοϊό στο κέντρο της πόλης όπως είχε γίνει με την υπόθεση έξω από το Εφετείο"
    Οι χουντικοι φασιστες ζητανε συγνωμη την ωρα που οι ταγμενοι του adslgr μιλανε για "κορονοιο εχουμε και μπραβο καλα τις κανατε" και "μου φαινεται καπως που ηταν αριστερες και ανηκαν στην ταδε ομαδα". Xρηστες ενος προχωρημενου συγχρονου φορουμ τεχνολογιας. Με συγχρονα μυαλα ελευθερα απο τα κακα τους παρελθοντος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babality : 28-11-20 στις 04:23.

  4. #35569
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Μιας και είναι Σάββατο, ας κάνουμε και λίγο πλάκα.
    Κλεμμένο από τοίχο φίλου στο FB :
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  127165778_2643984862578730_5777306017410550200_n.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  16,8 KB 
ID: 221462

    Καλημέρα !


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  5. #35570
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μερικοί εδώ νομίζουν ότι μιλάνε με ηλίθιους. Στην πρώτη απαγόρευση κυκλοφορίας έγινε υποχρεωτική η άδεια ειδικού σκοπού. Την οποία το κράτος που την επέβαλε, σε αντίθεση με την αποζημίωση ειδικού σκοπού, επιδοτησε στο ένα τρίτο του κόστους. Δεν συνυπολογισε φυσικά ότι ο απών υπάλληλος έπρεπε κάπως να αντικατασταθεί. Η υποχρεωτική αυτή άδεια λοιπόν στον εργοδότη κόστισε τα 5/3 του κανονικού του λειτουργικού κόστους.
    Το κερασάκι στην τούρτα? Αυτά τα λεφτά δεν έχουν δοθεί ακόμα.
    Επίσης, πολλοί από όσους δηλώθηκαν σε αυτή την ειδική άδεια συνέχισαν να εργάζονται. Και αυτό με την ανοχή της κυβέρνησης απατεώνων Μητσοτάκη, μιας και η δήλωση των αδειών μπορούσε να γίνει μετά την λήξη τους.
    Το οποίο σημαίνει ότι ένας έλεγχος των ελεγκτικών αρχών για αυτό το λόγο, ήταν άσκοπος.
    Διαχρονική αλητεία, σε κάθε επίπεδο, από την κυβέρνηση απατεώνων και χουντικής κατάστημα Μητσοτάκη/Χρυσοχοιδη.
    Έλα βρε κοντινέ τώρα, κάποιοι απλά θέλουν να είναι χρυσόψαρα και πλέον φαίνεται ότι το πάθημα των μνημονίων δεν έχει γίνει μάθημα.

    Μας πουλάνε την ατομική ευθύνη και την τήρηση μέτρων ενώ το πιο βασικό που έχει να κάνει σήμερα με τηλεργασία και απουσία κόσμου από χώρους γραφείων που είναι ο κατεξοχήν χώρος και μάλλον εκεί γίνεται της ανωμαλίας από κόσμο. Στο μεταξύ, εσύ να είσαι σπίτι σου στις 9 το βράδυ και ουαί αν τολμήσεις και είσαι έξω, μάσκα να φοράς και στο πεζοδρόμιο εκεί έξω, για δημόσια συγκέντρωση ούτε λόγος.

    Ενώ έχεις χιλιάδες κόσμου που δουλεύει μαύρα / μεροκαματιάρικα οι οποίοι ευλόγως και συμπτωματικοί να είναι θα το σκεφτούν 50 φορές να εγκλειστούν αν δεν έχουν να φάνε την επόμενη μέρα.

    Και έχεις τον κόσμο οργουελλιανά να σου μιλάνε για τους "άλλους" που δεν τηρούν τα μέτρα, ό,τι νάναι σε καννιβαλισμό που αυτός με τη σειρά του πλέον έχει κάνει την Ελλάδα τη μόνη χώρα που ξέρω όπου το να πεις πλέον στη δουλειά σου ότι είσαι θετικός πιθανώς και να εγκυμονεί εξοστρακισμό.

    Και έχοντας χάσει εντελώς τον έλεγχο της κατάστασης η κυβέρνηση με μια διασπορά πλέον ανεξέλεγκτη σε όλη τη χώρα και έχοντας μαύρα μεσάνυχτα μας λένε - πρώτη είδηση στο βραδινό δελτίο ΕΡΤ χθες - ότι είμαστε οι 17οι στην ΕΕ, πάμε μια χαρά.

    Ό,τι νάναι πραγματικά αλλά φταίνε οι συνωστισμοί στα κοινωνικά συσσίτια....
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #35571
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babality Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι χουντικοι φασιστες ζητανε συγνωμη την ωρα που οι ταγμενοι του adslgr μιλανε για "κορονοιο εχουμε και μπραβο καλα τις κανατε" και "μου φαινεται καπως που ηταν αριστερες και ανηκαν στην ταδε ομαδα". Xρηστες ενος προχωρημενου συγχρονου φορουμ τεχνολογιας. Με συγχρονα μυαλα ελευθερα απο τα κακα τους παρελθοντος.
    Μην το σκαλίζεις και πολύ γιατί θα διαβάσουμε για 100η φορά την θεωρία των δύο άκρων στην ελλάδα. Στο ένα άκρο κάτι εκατοντάδες χιλιάδες ναζιστές με εκπροσώπηση για χρόνια στη βουλή και στο άλλο κάτι... εκατοντάδες στα εξάρχεια.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #35572
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην το σκαλίζεις και πολύ γιατί θα διαβάσουμε για 100η φορά την θεωρία των δύο άκρων στην ελλάδα. Στο ένα άκρο κάτι εκατοντάδες χιλιάδες ναζιστές με εκπροσώπηση για χρόνια στη βουλή και στο άλλο κάτι... εκατοντάδες στα εξάρχεια.
    ...είπε ο άνθρωπος που παίζει να έχει γράψει 1000 φορές για φυλακές και άχρηστους και που δεν μπορεί να κυκλοφορεί ελεύθερα

  8. #35573
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...είπε ο άνθρωπος που παίζει να έχει γράψει 1000 φορές για φυλακές και άχρηστους και που δεν μπορεί να κυκλοφορεί ελεύθερα
    Εγώ τα γράφω και είμαι περήφανος. Εσύ γράφεις για θεωρίες των δύο άκρων και αισθάνεσαι το ίδιο?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #35574
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ τα γράφω και είμαι περήφανος. Εσύ γράφεις για θεωρίες των δύο άκρων και αισθάνεσαι το ίδιο?
    Εγώ λέω να κοιτάμε πρώτα την καμπούρα μας γιατί είμαστε λιγότερο τέλειοι απ' όσο νομίζουμε.

  10. #35575
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ λέω να κοιτάμε πρώτα την καμπούρα μας γιατί είμαστε λιγότερο τέλειοι απ' όσο νομίζουμε.
    Όχι, τέλειος δεν είμαι και ούτε και θέλω.

    Δεν μου απάντησες όμως, εσύ είσαι περήφανος για αυτά που έχεις γράψει? Εγώ όταν γράφω για ελευθερία και χουντικές καταστάσεις φουσκώνω από υπερηφάνια.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #35576
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, τέλειος δεν είμαι και ούτε και θέλω.

    Δεν μου απάντησες όμως, εσύ είσαι περήφανος για αυτά που έχεις γράψει? Εγώ όταν γράφω για ελευθερία και χουντικές καταστάσεις φουσκώνω από υπερηφάνια.
    Μπράβο, ακριβώς το ίδιο παθαίνουν και οι... oh wait

  12. #35577
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    φθηνά τη γλύτωσε (μόνο για οπλοφορία) ο καταδικασμένος για συμμετοχή σε τρομοκρατική οργάνωση.

    https://www.tanea.gr/2020/11/19/gree...ogones-maskes/

    Φυλάκιση 4 μηνών με τριετή αναστολή και 200 ευρώ χρηματική ποινή επέβαλε το Αυτόφωρο Μονομελές Πλημμελειοδικείο στον 40χρονο ο οποίος συνελήφθη την ημέρα εορτασμού του Πολυτεχνείου για παράνομη οπλοφορία.

    Ο κατηγορούμενος, ο οποίος κατά το παρελθόν έχει καταδικαστεί για συμμετοχή στην τρομοκρατική οργάνωση Επαναστατικός Αγώνας και έχει αποφυλακιστεί, συνελήφθη την Τρίτη κατά τους ελέγχους της Αστυνομίας στο πλαίσιο της απαγόρευσης δημόσιων συναθροίσεων και πορειών για την επέτειο του Πολυτεχνείου.

    Στο αυτοκίνητο που οδηγούσε οι αστυνομικοί εντόπισαν κράνη, αντισφυξιογόνες μάσκες, στυλιάρια και ένα μαχαίρι.

  13. #35578
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φθηνά τη γλύτωσε (μόνο για οπλοφορία) ο καταδικασμένος για συμμετοχή σε τρομοκρατική οργάνωση.

    https://www.tanea.gr/2020/11/19/gree...ogones-maskes/

    Φυλάκιση 4 μηνών με τριετή αναστολή και 200 ευρώ χρηματική ποινή επέβαλε το Αυτόφωρο Μονομελές Πλημμελειοδικείο στον 40χρονο ο οποίος συνελήφθη την ημέρα εορτασμού του Πολυτεχνείου για παράνομη οπλοφορία.

    Ο κατηγορούμενος, ο οποίος κατά το παρελθόν έχει καταδικαστεί για συμμετοχή στην τρομοκρατική οργάνωση Επαναστατικός Αγώνας και έχει αποφυλακιστεί, συνελήφθη την Τρίτη κατά τους ελέγχους της Αστυνομίας στο πλαίσιο της απαγόρευσης δημόσιων συναθροίσεων και πορειών για την επέτειο του Πολυτεχνείου.

    Στο αυτοκίνητο που οδηγούσε οι αστυνομικοί εντόπισαν κράνη, αντισφυξιογόνες μάσκες, στυλιάρια και ένα μαχαίρι.
    μάλλον κανένας δικαστικός δεν θα ήθελε να πάρει την ευθύνη για επιβεβαίωση κατάλυσης άρθρου του συντάγματος...

    δεν νοείται απαγόρευση δημόσιων συναθροίσεων και πορειών παρά μόνο αν αλλάξει το επίμαχο άρθρο. Μόνο επιβολή προστίμου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος exop001 : 28-11-20 στις 12:27.

  14. #35579
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από exop001 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μάλλον κανένας δικαστικός δεν θα ήθελε να πάρει την ευθύνη για επιβεβαίωση κατάλυσης άρθρου του συντάγματος... δεν νοείται απαγόρευση δημόσιων συναθροίσεων και πορειών. μόνο επιβολή προστίμου.
    συνελήφθη οδηγώντας αυτοκίνητο, όχι σε πορεία.

  15. #35580
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Δηλαδή το δικαστήριο δεν αποφάσισε σωστά; Για τι άλλο έπρεπε να καταδικαστεί;
    Είχε και κάτι σακούλες Τζάμπο στο αυτοκίνητο, μπορεί να μην είχε πληρώσει το περιβαλλοντικό τέλος.

Σελ. 2372 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 23522362236723702371237223732374237723822392 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας