Σελ. 1905 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 18851895190019031904190519061907191019151925 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 28.561-28.575 από 78436
  1. #28561
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρήκαμε τα 30 μύρια λοιπόν!
    Σίγουρα δεν εννοώ αυτό. Δεν έχω μελετήσει τη καμπάνια, το κόστος της για να κάνω συγκρίσεις και εκτιμήσεις. Χωρίς καν να μελετώ αν υπάρχει θέμα με την ανάθεση.


  2. #28562
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα δεν εννοώ αυτό. Δεν έχω μελετήσει τη καμπάνια, το κόστος της για να κάνω συγκρίσεις και εκτιμήσεις. Χωρίς καν να μελετώ αν υπάρχει θέμα με την ανάθεση.
    Δεν το είπα για εσένα, αλλά στο ότι μάλλον ακούσανε τα 33.000.000 τουρίστες και το μετατρέψανε σε 30 εκ ευρώ

  3. #28563
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω ακούσει κι εγώ από ανθρώπους του χώρου, αλλά 30% σε περσινά νούμερα 30 εκ είναι 10 εκ τουρίστες εντός σχεδόν ενός μήνα περίπου - αν ανοίξουμε 1η Ιουλ δλδ, να υπολογίσουμε περίπου Αύγουστο και με δεδομένο ότι Σεπτέμβριο / Οκτώβριο με 2ο κύμα ιού τα πράγματα θα ζορίσουν για ταξίδια.

    Εφικτός ο στόχος; Επιθυμητός για 10 εκ σε 1 μήνα, δλδ τέτοια μαζική εισροή; Ακόμα κι εγώ που το λέω ότι είμαι 100% υπέρ επαναφοράς των πραγμάτων, θεωρώ ότι να ζητάς 10 εκ κόσμου να έρθουν ουσιαστικά για 1 ή 1.5 μήνα είναι φλερτ με καταστροφή.

    Αλλά, ρεαλιστικότερα, τα 10 εκ είναι μάλλον έτσι για να έχουμε να λέμε, πού θα βρεθούν;
    Αν έρθουν 10 εκατομμύρια φέτος να ανοίξουμε σαμπάνιες στο Καλό Λιβάδι καβάλα σε καμήλα.


  4. #28564
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το είπα για εσένα, αλλά στο ότι μάλλον ακούσανε τα 33.000.000 τουρίστες και το μετατρέψανε σε 30 εκ ευρώ
    Καλά, δεν πουλάνε όλοι παραμύθια Βενιζέλου του στυλ "δεν είναι λογαριαμός αλλά αριθμός τηλεφώνου". Κάποιοι λένε 32 μύρια και εννοούν 32 μύρια.

    Πάντως, όπου αναφέρεται στα 32 μύρια, έχουν σημείωση ΕΟΤ + 13 περιφέρειες.
    Ας δημοσιευτούν τα πρακτικά και η απευθείας ανάθεση να μας λυθούν και οι απορίες.
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  5. #28565
    Εγγραφή
    05-11-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    457
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Wind - ΤΟΛΟ
    Router
    Fritz.box 7140
    SNR / Attn
    8(dB) / 16(dB)
    Εμένα πάντως από κάνα 5 άτομα που ασχολούνται με τον τουρισμό δεν δουλεύει κανένας...

    Εδώ χθες είχανε πανηγύρια γιατί το πρώτο τρίμηνο (20 ημέρες περίπου lockdown)είχαμε μόνο 1%υφεσηΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  EZwZilVXQAIchcF.jpeg 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  20,1 KB 
ID: 215794

    Ας μου εξηγήσουν οι άριστοι που είναι το 4% που υποσχέθηκε... και που οφείλεται η πτώση πριν το κοροναιο;Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  EZwJfICWoAE7SoL.jpeg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  62,3 KB 
ID: 215798

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  EZvuNcWXYAEmv_D.png 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  304,8 KB 
ID: 215799

    Ποιος θα μου βρει την αριστεία;

    Από το σπίτι; Μεγάλο μυαλό και κρίμα που δεν το είχε σκεφτεί κάποιος. Θα πληρώσουν οι ξένοι για τις διακοπές τους στην Ελλάδα....από το σπίτι τούς...

    Αλήθεια; Αριστεία;

    https://twitter.com/i/status/1268885091180314635
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pskouras : 05-06-20 στις 18:24.

  6. #28566
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsioy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, δεν πουλάνε όλοι παραμύθια Βενιζέλου του στυλ "δεν είναι λογαριαμός αλλά αριθμός τηλεφώνου". Κάποιοι λένε 32 μύρια και εννοούν 32 μύρια.

    Πάντως, όπου αναφέρεται στα 32 μύρια, έχουν σημείωση ΕΟΤ + 13 περιφέρειες.
    Ας δημοσιευτούν τα πρακτικά και η απευθείας ανάθεση να μας λυθούν και οι απορίες.

    Ολά υπάρχουν στην Διαύγεια, τα 127.000 για την διαφήμιση σε internet/social την βρήκα, τα 32εκ όχι, ούτε και ο tvxs προφανώς αλλιώς θα τα είχε κατεβάσει και local για να τα δείχνει.

  7. #28567
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.817
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως τα 30 μύρια δεν τα είδα κάπου.

    Εσυ βλέπω έχεις προεξοφλήσει πως δεν θα υπάρξει τουρισμός φέτος, άλλοι όμως που είναι και η δουλειά τους λένε άλλα.
    Και το TPP μιλάει για 32 μύρια. Αριστερή φυλλάδα μεν, ανεξάρτητη δε...

    Επιπλέον, όπως είπε και ο pskouras, το "Summer is a state of mind" είναι κατοχυρωμένο εμπορικό moto μιας εταιρείας καλλυντικών στις ΗΠΑ, που έχει διεθνή ισχύ και θα μπορούσε να κάνει μήνυση (άγνωστο αν θα κάνει).

    https://thepressproject.gr/touristik...-o-mitsotakis/

  8. #28568
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το TPP μιλάει για 32 μύρια. Αριστερή φυλλάδα μεν, ανεξάρτητη δε...

    Επιπλέον, όπως είπε και ο pskouras, το "Summer is a state of mind" είναι κατοχυρωμένο εμπορικό moto μιας εταιρείας καλλυντικών στις ΗΠΑ, που έχει διεθνή ισχύ και θα μπορούσε να κάνει μήνυση (άγνωστο αν θα κάνει).

    https://thepressproject.gr/touristik...-o-mitsotakis/
    Ανεξάρτητη;

    ΡΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ;;;

    ελπίζω να μην μου πεις τώρα πως το press project είναι ανεξάρτητο, πραγματικά όμως, have mercy

  9. #28569
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.817
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω ακούσει κι εγώ από ανθρώπους του χώρου, αλλά 30% σε περσινά νούμερα 30 εκ είναι 10 εκ τουρίστες εντός σχεδόν ενός μήνα περίπου - αν ανοίξουμε 1η Ιουλ δλδ, να υπολογίσουμε περίπου Αύγουστο και με δεδομένο ότι Σεπτέμβριο / Οκτώβριο με 2ο κύμα ιού τα πράγματα θα ζορίσουν για ταξίδια.

    Εφικτός ο στόχος; Επιθυμητός για 10 εκ σε 1 μήνα, δλδ τέτοια μαζική εισροή; Ακόμα κι εγώ που το λέω ότι είμαι 100% υπέρ επαναφοράς των πραγμάτων, θεωρώ ότι να ζητάς 10 εκ κόσμου να έρθουν ουσιαστικά για 1 ή 1.5 μήνα είναι φλερτ με καταστροφή.

    Αλλά, ρεαλιστικότερα, τα 10 εκ είναι μάλλον έτσι για να έχουμε να λέμε, πού θα βρεθούν;
    Κατά τη γνώμη μου, αν καταφέρουμε να πιάσουμε 6ψήφιο νούμερο τουριστών, θα πρόκειται για θαύμα... Σίγουρα υπάρχουν ξένοι που έχουν επίσης φοβηθεί, ξεμείνει από λεφτά, ξοδέψει τις άδειες, συν ότι λίγοι θα μπουν σε τέτοια ταλαιπωρία να ταξιδέψουν...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανεξάρτητη;

    ΡΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ;;;

    ελπίζω να μην μου πεις τώρα πως το press project είναι ανεξάρτητο, πραγματικά όμως, have mercy
    Ο κόσμος τις πληρώνει. Αν ξέρεις κάτι παραπάνω, μοιράσου το μαζί μας.

  10. #28570
    Εγγραφή
    29-05-2005
    Μηνύματα
    1.297
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    d-link g624t
    SNR / Attn
    6(dB) / 22(dB)
    Η είδηση ότι "τέσσερα από τα εννέα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου του ΕΟΤ έθεσαν τις παραιτήσεις τους στην διάθεση του Υπουργού Τουρισμού λόγω της -κατ αυτούς εμμονής του- να απαιτεί την απ’ ευθείας ανάθεση της διαφημιστικής εκστρατείας της Ελλάδος ύψους 32 εκατομμυρίων ευρώ (ΕΟΤ και 13 Περιφέρειες) στην Marketing Greece" προέρχεται από την εφημερίδα Εστία, την οποία εφημερίδα δεν την λες και φιλο-συριζα, κάθε άλλο.

    Σε άλλα νέα, ευτυχώς που "αγοράσαμε" χρόνο προετοιμασίας για τον κορωνοϊό: Στα πρόθυρα εξουθένωσης οι εντατικολόγοι του Παίδων «Αγία Σοφία» λόγω των κενών. Το κείμενο προσυπογράφεται από το σύνολο των ιατρών της ΜΕΘ ΠΑΙΔΩΝ.
    Time marches
    On and on and on, flies eternally

  11. #28571
    Εγγραφή
    05-11-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    457
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Wind - ΤΟΛΟ
    Router
    Fritz.box 7140
    SNR / Attn
    8(dB) / 16(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ronin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η είδηση ότι "τέσσερα από τα εννέα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου του ΕΟΤ έθεσαν τις παραιτήσεις τους στην διάθεση του Υπουργού Τουρισμού λόγω της -κατ αυτούς εμμονής του- να απαιτεί την απ’ ευθείας ανάθεση της διαφημιστικής εκστρατείας της Ελλάδος ύψους 32 εκατομμυρίων ευρώ (ΕΟΤ και 13 Περιφέρειες) στην Marketing Greece" προέρχεται από την εφημερίδα Εστία, την οποία εφημερίδα δεν την λες και φιλο-συριζα, κάθε άλλο.

    Σε άλλα νέα, ευτυχώς που "αγοράσαμε" χρόνο προετοιμασίας για τον κορωνοϊό: Στα πρόθυρα εξουθένωσης οι εντατικολόγοι του Παίδων «Αγία Σοφία» λόγω των κενών. Το κείμενο προσυπογράφεται από το σύνολο των ιατρών της ΜΕΘ ΠΑΙΔΩΝ.
    Αν κάτι με θλίβει ιδιαίτερα είναι ότι ενώ κερδίσαμε χρόνο και μπορούσαμε να προετοιμαστούμε μάλλον τα έκαναν χειρότερα....

    Πάντως ο ΠΘ και αρκετά μέλη της κυβέρνησης μια χαρά τα πάνε... Θα βγάλουν να τρώνε και 10 γενιές μετά...
    Σε αυτά είναι άριστοι

  12. #28572
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Πέρα από το πόσο κόστισε (ή κοστίζει η καμπάνια), το σποτάκι τι ακριβώς επιδιώκει, να έρθει κόσμος στην Ελλάδα, ή να κάτσει στο σπίτι του στη... Γερμανία (ή όπου αλλού) "with the people you love" και να απολαύσει από εκεί το Greek Summer που είναι state of mind?

    Παρεμπιπτόντως, διαβάζω ότι το summer is a state of mind είναι κατοχυρωμένο στις ΗΠΑ από μία εταιρεία καλυντικών, να δεις που θα πληρώνουμε και πνευματικά δικαιώματα
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  13. #28573
    Εγγραφή
    05-11-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    457
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Wind - ΤΟΛΟ
    Router
    Fritz.box 7140
    SNR / Attn
    8(dB) / 16(dB)
    Άλλη μια πατάτα και την ήξεραν.

    https://www.protothema.gr/economy/ar...es-katalumata/

  14. #28574
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.948
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Είναι μια χρυσή ευκαιρία να κλείσουν οι "μικροί".

  15. #28575
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pskouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλη μια πατάτα και την ήξεραν.

    https://www.protothema.gr/economy/ar...es-katalumata/
    "Τυπικό λάθος" ή φοροδιαφυγή;

Σελ. 1905 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 18851895190019031904190519061907191019151925 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας